En İyi 11 Şarap Markası (En Lezzetli Şarap Markaları!)

Şarabın fermente yapısı gereği tadı biraz mayhoş diye tabir ettiğimiz kıvamda. Tadının rahatsız etmemesi ve keyif vermesi için kaliteli bir şarap seçimi çok önemlidir. Uzun zamandır şarap tüketenler hangi marka şarap tercih edecekleri konusunda daha bilgilidir belki ama yeni başlayanlar ya da başlayacak olanlar için en iyi şarap markaları listesinin faydalı olacağını düşünüyorum. Seçilen iyi ve doğru şarap tüm ortamı ve ağız tadınızı değiştirebilir ama yanlış bir şarap seçimi olmuşsa tüm bunlar kötü yönde değişir. Bir şarabın iyi olduğu hakkında ilk bilgiyi ise markasından alırız. Güven veren bir markanın şarabını seçmek sizin tatsız sürprizlerle karşılaşmanızı engeller.

Şarabınızı yudumlarken bitcoin al sat yapmak ister miydiniz? O zaman bitcoin siteleri sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

En İyi 11 Şarap Markası

Gününüzü güzelleştirecek bir şarap içebilmeniz için deneyimlerim ve araştırmalarımdan yola çıkarak harika bir liste hazırladım. En iyi şarap markalarını bir araya getirdiğim bu listeyi inceledikten sonra bütçenize ve damak zevkinize göre markalar arasında kolayca bir karşılaştırma yaparak karar verebileceksiniz. İster kırmızı şarap sevin ister beyaz ve hatta sıcak şarap iyi bir marka tercihi yapmazsanız güzel şarabı hiçbir zaman içememiş olursunuz.

Pamukkale Şarapları

Pamukkale Şarapları

En köklü firmalardan biri olan Pamukkale’nin şaraplarını denemeyenler varsa şarap konusunda eksik kalmış sayılırlar. 1962 yılından beri sektörde olan ve yerli şarapların en iyilerini üreten markalardan biri olduğunu söyleyebilirim. Denizli’nin Güney ilçesinde kurulan Pamukkale kurulduğu günden beri hep en iyi üzümlerle en iyi şarabı üretiyor. Ayrıca iyi şarabın her zaman pahalı olmak zorunda olmadığını ispatlar nitelikle şaraplar üretiyorlar. Damak tadınıza uygun en sevdiğiniz şarabı seçmeniz yeterli. Kalitesinden ve lezzetinden şüphe duymadan Pamukkale’yi seçebilirsiniz. Geniş fiyat aralığı seçeneği ile her bütçenin alabileceği şarapları bulunuyor.

Turasan Şarap

Turasan Şarap

Kapadokya’da bulunan ve şarap evini ziyaret ederek o enfes şaraplarını tadım fırsatı da bulduğum Turasan Şaraplarını denemenizi kesinlikle isterim. İster tatlı bitişli bir şarap sevin ister ekşi ya da meyveli hepsini Turasan Şarapları’nda bulabilirsiniz. Fiyat aralığı çok geniş olan şarapların her damak tadına ve bütçeye de hitap ettiğini ayrıca belirtmeliyim. Migros gibi büyük zincir marketlerde rahatça bulabileceğiniz bu güzel şaraplara sipariş vererek de ulaşabilirsiniz. Yolunuz Kapadokya’ya düşerse de Turasan’a mutlaka uğrayıp orda şarap tadımı yapmanızı öneririm.

Vinolos Şarap

vinolus şarap

Yerli üretim bir şarap markalarının en iyilerinden birisi de Vinolus şarapları. Kayseri’nin Vinolus Bağlarında üretilen bu şarapları kesinlikle deneyin derim.  Roussanne, Narince, Chardonnay, Kaleci Karası ve Tempranillo üzümlerini yetiştiren Vinolus Şaraplarında muhakkak kendinize göre bir şarap bulabilirsiniz. Son yıllarda git gide yıldızı daha da parlayan bu şarap markasının yurtdışında da birçok ödülü olduğu ayrıca belirtmek isterim. Kalitesi ve lezzeti hem yurtiçinde hem yurtdışında kabul görmüş güzel şaraplar tatmak isterseniz Vinolos Şaraplarından kendinize uygun olan birini deneyin bence.

Kayra Şarap

Kayra Şarap

En lezzetli şarapları üretmek için en lezzetli üzümleri yetiştiren Kayra Şarap’tan daha önce içme fırsatı bulduysanız ne kadar lezzetli olduklarını bilirsiniz. Hem Elazığ’da hem Trakya’da şarap üretim tesisleri olan Kayra Şarap güzel ve kaliteli üzüm nerede var ise oraya gidiyor diyebiliriz. Dünya çapında popülerlermiş şarap markalarından biri olduğunu da belirtmekte fayda var. Yurtdışında birçok gurme restorandan ilgi görüyor ve pek çok uluslararası yarışmada ödül alıyor. Kaliteli şaraba herkesin ulaşmasını sağlayacak bir fiyat aralığına da sahip Kayra Şarap kesinlikle denenmeli.

Likya Şarap

Likya Şarap

Antalya’da üretilen Likya şaraplarını hala denemeyenler varsa daha fazla kendilerini bu lezzetten mahrum bırakmasın derim. Hititler’in Şarap Şehri adını verdikleri bu bölgede uzun yıllardır üretilen şaraplar şimdi de Likya etiketiyle üretime devam ediyor. Yerli şarap markaları arasında genç bir tarihe sahip olsa da lezzeti ve kalitesi ile kısa zamanda en iyi şarap markaları arasına giren Likya Şarap herkesin tatması gereken lezzetlere imza atıyor. Kırmızı, Beyaz ya da Rose hangi şarabı seviyorsanız Likya’dan deneyebiliriz. Tüm çeşitleri inanılmaz keyifli ve lezzetli!

Doluca Şarapları

Doluca Şarapları

En çok bilinen ve neredeyse her yerde kolayca bulabileceğiniz Doluca markasına ait şarapları denemeyen pek kişi olduğunu sanmıyorum. Denemeyenler ve yeni başlamayı düşünenler için önermek istedim. En çok duyduğunuz villa serisi olabilir ama birbirinden güzel ve farklı denenmeyi bekleyen onlarca farklı çeşidi de mevcut. Ülkemizin her köşesinden en güzel üzümleri toplayarak şarap üreten Doluca’nın Uşak, Adapazarı, Tekirdağ, Denizli ve Ankara’da bağları bulunuyor. Seçeceğiniz şarap ister Kalecik Karası olsun ister Cabernet Sauvignon sizi asla pişman etmeyecek!

Kavaklıdere Şarapları

Kavaklıdere Şarapları

En köklü şarap markalarından biri olan Kavaklıdere 1929 yılından beri Ankara’da şarap üretimine devam ediyor. İlk özel sektörde şarap üretimini de yapan marka Kavaklıdere’dir. İç Anadolu, Ege ve Doğu Anadolu’nun en güzel bağlarının en güzel üzümlerinden ürettikleri şaraplarının tadına baktığınızda bir daha başka bir şarap içmek istemeyebilirsiniz. Hemen her yerde kolayca bulabileceğiniz ve gayet uygun fiyatlara da sahip şarapları bulunan iyi bir şarap markası arıyorsanız artık aramanıza gerek yok çünkü buldunuz!

Diren Şarapları

Diren Şarapları

1990 yılından beri Narince üzümlerinin anavatanı Tokat’ta şarap üretimine devam eden Diren Şaraplarını şarap sever herkesin tatması gerektiğini düşünüyorum. Narince üzümlerinden ürettikleri şarapları aşırı lezzetli bulacağınızı düşünüyorum.  Özellikle kaliteli ve lezzetli şarapları uygun fiyata bulamamaktan yakınanlar için harika bir öneri olacağına eminim. Son zamanlarda kaliteli şarabı uygun fiyata bulmak da oldukça zorlaşmışken kurtarıcınız Diren Şarapları olabilir. Daha önce hiç denemediğiniz bir marka ise başlangıç olarak size Diren Collection 2018’i önerebilirim.

Suvla Şarap

Suvla Şarap

Adını Suvla koyundan alan Suvla şarapları ile sizi tanıştırmak istiyorum. Birçoğunuzun da bildiği üzere Şarabın doğduğu yer diye nitelenen Gelibolu Yarımadası’nda üretiliyor. Tamamı kaliteli ve lezzetli olmak üzere birçok farklı şarap üretimi bulunan Suvla’nın Kabatepe, Suvla, Kirte, Sur, Sır, Suvla Reserve ve Suvla Grand Reserve serileri bulunuyor. Bu şarap serilerinin içerisinden damak tadınıza ve bütçenize uygun olanı seçerek gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Tamamı lezzetli ve kaliteli şaraplardır ama benim en sevdiğim rose şarabını denemenizi tavsiye ederim.

Vinkara Şarapları

Vinkara Şarapları

Ankara’nın meşhur Kalecik bölgesinin şarap markalarından biri olan Vinkara’yı en iyi şarap markalarına almamak olmazdı. Köklü ve kaliteli bir tarihi olan Vİnkara Merlot, Cabernet Suvignon ve Pinot Noir üzümlerinin yetiştiği Kalecik bölgesinde bulunduğunu da dikkate alırsak şaraplarının ne kadar kaliteli olduğunu anlayabilirsiniz. Eşşiz ve farklı şarap deneyimleri yaşamak istiyorsanız kesinlikle Vinkara Şaraplarını incelemenizi ve muhakkak bir çeşidini denemenizi öneririm. Şaraplarının kalitesine bakacak olursanız fiyatlarını makul bulacağınızı düşünüyorum.

Arcadia

Arcadia

Hem uygun fiyatlı hem de üst düzey kalitede bir şarap önerisinde bulunacağım. İnanması güç biliyorum ama Arcadia şaraplarının tadına bakmadan ne demek istediğimi anlayamazsınız. Trakya bölgesinin üzümlerinden üretilen Arcadia tüketiciye ucuza da kaliteli şarabın olduğunu kanıtlıyor adeta. Fiyatı dolayısıyla beklentiye sokmayan şaraplarım içtiğiniz an sizi lezzetiyle şaşırtacak. Birçok farklı şarap çeşidi olan Arcadia şaraplarından istediğinizi seçin bayılacağınıza eminim. Damak tadınıza da bütçenize de dost bir şarap markası isterseniz muhakkak denemelisiniz!

Birbirinden güzel ve lezzetli şaraplar üreten markaları pek çok detayı da göz önünde bulundurarak değerlendirdim ve en iyilerini sizlere de önerdim. Faydalı olacağını düşündüğüm bu en iyi şarap markalarından denedikleriniz ya da eklemek istedikleriniz varsa bizimle yorumlarda paylaşın! Daha çok şarap severe ulaşması için paylaşmayı da ihmal etmeyin lütfen!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Şarap Markası (En Lezzetli Şarap Markaları!)” üzerine 2 yorum

  1. Adana da oturuyorum. Burada Metro market var adamlar çok güzel bir mahzen yapmış şarapları da en az 2 senelik getiriyorlar. Bir ara tadım da yaptırıyorlardı ama yasaklandı sanırım. İşte oradan aldığım villa doluca ve kayra kırmızı şaraplarının tadı halen damağımda bu yazıyı okurken aklıma geldi yine gidip alacağım.

    Cevapla
    • Bende istiyorum şu an kar yağıyor gidip alıcam ama ne alacağıma henüz karar veremedim. Vinkara ve turasan alırım diye düşünüyorum. Sanırım markete gittiğimde karar vereceğim.

      Cevapla

Yorum yapın