Göz Çizdirme Fiyatları

Gözlük ve lens takmak istemeyen aynı zamanda iyi derecede görmek isteyen kişilerin ilk tercihi göz çizdirme ameliyatı oluyor. Excimer Lazer veya halk arasında lazerle göz çizdirme hipermetrop, astigmat ve miyop olan kişilere yapılmaktadır. Ameliyat çok kısa sürer ve hastalar birkaç gün içinde günlük yaşantısına dönebilir. Dolayısıyla kısa sürede iyileşme ve iyi derecede görme avantajlarıyla sık sık tercih edilir. Ayrıca pek çok hastane göz çizdirme fiyatları konusunda çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Ben de yaklaşık 8 senedir miyop olan biri olarak kısa bir süre önce lazerle göz çizdirme ameliyatı oldum. Dolayısıyla göz çizdirme fiyatları ve öne çıkan hastaneleri uzun uzun araştırmıştım. Siz de göz çizdirme ameliyatı olmak istiyorsanız mutlaka içeriği incelemelisiniz.

Kimler Göz Çizdirme Ameliyatı Olabilir?

Acısız ve kolay bir yöntem olması sebebiyle lazerle göz çizdirme operasyonu tercih ediliyor. Miyop, astigmat, hipermetrop ve yaşa bağlı yakını göremeyen kişiler lazerle göz ameliyatı olabilir. Ancak göz çizdirme ameliyatı olmak için birkaç şart bulunuyor:

 • Son 2 yıl içerisinde göz derecesi bozukluğunun 0,50’den daha fazla değişmemesi,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • -6 numaraya kadar astigmat olan veya -10 numaraya kadar miyop olmak (-6 veya -10 sonrasında lazerle göz ameliyatı mümkün değil),
 • Gözlük veya lens kullanmak,
 • Kornea kalınlığının yeterli olması.

Yukarıdaki şartları taşıyorsanız göz çizdirme ameliyatı olabilirsiniz. Ancak en doğru ve kesin kararı doktorunuz belirleyecektir. Öte yandan bazı kişiler göz çizdirme ameliyatı olamaz:

 • Hamile ve emziren kadınlar,
 • İleri derecede göz kuruluğu olan kişiler,
 • Daha önce retina ameliyatı olanlar,
 • Katarakt hastalığı bulunanlar.

Ayrıca diyabet, romatizma vb. hastaların göz çizdirme ameliyatı olup olamayacağı konusu doktorun görüşüne bağlıdır.

2021 Göz Çizdirme Fiyatları Nedir?

Lazerle göz ameliyatı ya da göz çizdirme olarak adlandırılan işlem, çok uzun yıllardır güvenle uygulanıyor. Hastalar, ameliyattan kısa bir süre sonra gözlüğe veya lense ihtiyaç duymadan iyi bir şekilde görebiliyor. Hastanın göz sağlığı, klinik geçmişi vb. etkenler ise ameliyatın uygun olup olmadığını belirlemektedir. Öte yandan hastalar ise pek çok etkene göre hastane ve doktor arayışında oluyor. En önemli etkenlerden biri ise göz çizdirme fiyatları oluyor.

Göz çizdirme fiyatları 4000 – 15.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Kullanılacak yöntem, hastane seçimi ve hastanın göz bozukluğu derecesi ise fiyatın belirlenmesini sağlıyor. Aşağıda Türkiye’nin en iyi göz hastaneleri ve göz çizdirme fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Veni Vidi Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları

1990’lı yıllardan beri hizmet veren Veni Vidi Göz Hastanesi, ‘görmek mutluluktur’ sloganıyla biliniyor. Güçlü kadrosu, son teknoloji ekipmanları ve hasta memnuniyetini önemseyen politikaları ile en çok tercih edilen göz hastaneleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda özel göz hastaneleri arasında uygun bir fiyata sahiptir.

Veni Vidi Göz Hastanesi göz çizdirme fiyatı 5500 – 8000 TL aralığında değişmektedir. Ayrıntılı muayene sonrasında hastalar için en iyi lazer yöntemi ve fiyat belirlenecektir. Ayrıca Veni Vidi Göz Hastanesi’nde yapılan testlerin de ücretsiz olduğunu belirtmek gerekiyor. Muayene ücreti ise 85 – 110 TL arasında. Son olarak Veni Vidi Göz Hastanesi’nin SGK anlaşmalıdır.

Veni Vidi Göz Hastanesi, lazerle göz ameliyatı haricinde no-touch lazer, YAG lazer, göz kuruluğunda IRPL, argon lazer ve SLT gibi hizmetleri de sunmaktadır. Buraya tıklayarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Dünya Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları

En iyi göz hastaneleri arasında yer alan Dünya Göz Hastanesi, yurtiçi ve yurtdışı onlarca şubesiyle hizmet veriyor. Başarılı ve profesyonel bir kadroya sahip olmakla birlikte hastaları için sayısız tedavi yöntemi de sunmaktadır. 12 ilde 21 merkeziyle hizmet veren Dünya Göz, günde 1000’i aşkın operasyon gerçekleştiriyor. Dolayısıyla en güvenilir hastanelerden biri.

Dünya Göz Hastanesi göz çizdirme fiyatları 7000 – 16.000 TL arasında farklılık gösteriyor. i-Lasik, Lasik, Excimer Lazer ve No Touch Lazer yöntemleriyle hastalar için farklı tedaviler sunmaktadır. Bununla birlikte hastanın tercihi ve doktorun görüşü göz çizdirme ameliyatında kullanılacak yöntemi belirler. Dünya Göz muayene ücreti ise 300 TL’dir ve SGK anlaşması vardır. Aynı zamanda profesöre muayene olmak isterseniz ortalama 400 TL ödemeniz gerekir. Ancak test, tahlil vb. işlemler için ilave ücret talep edilmektedir.

Batıgöz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatı

İzmir, İstanbul, Manisa, Kiev, Bükreş vb. şehirlerde şubesi bulunan Batıgöz Hastanesi, uzun yıllardır sektörün öncü isimleri arasında yer almaktadır. Batıgöz Hastanesi muayene ücretleri birçok hastaneye göre daha avantajlıdır. Aynı zamanda güçlü hekim kadrosu ile hastalarına en iyi tedavi yöntemlerini sunmaktadır.

Batıgöz Hastanesi göz çizdirme fiyatları 5000 – 9000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca Batıgöz Hastanesi muayene ücreti 125 TL’dir. Profesör doktora muayene olmak isterseniz 200 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca SGK anlaşmasına ek olarak pek çok özel tamamlayıcı sağlık sigortası ile de anlaşmalıdır. Bu anlaşmalar sayesinde göz çizdirme fiyatları çok daha uygun bir hale geliyor.

Kudret Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

2002 yılında açılan Kudret Göz Hastanesi, Ankara ve İstanbul’daki merkezleriyle hizmet veriyor. En iyi göz hastaneleri arasında yer alan Kudret Göz Hastanesi, her gün yurtiçi ve yurtdışından gelen pek çok hastayı tedavi etmektedir. Ayrıca uygun fiyatlı göz çizdirme işlemi arayışında olanlar için de en iyi tercihlerden biridir. Excimer Lazer, Refraktif Cerrahi, Göz Çevresi Estetiği, Nöro Oftalmoloji vb. alanlarda tedavi sağlar.

Kudret Göz Hastanesi göz çizdirme fiyatları 4000 – 8000 TL aralığındadır. Uygun bir fiyat politikası yürüten Kudret Göz Hastanesi, alanında uzman ve tecrübeli hekimlerle çalışmaktadır. Kudret Göz Hastanesi muayene ücreti 110 TL’dir, ayrıca SGK’lılara ve emeklilere indirim yapılıyor.

Göz Vakfı Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatı

1984 yılından beri hizmet veren Göz Vakfı Hastanesi, başarılı operasyonları ile bilinmektedir. Alanında uzman deneyimli bir kadroya sahiptir. Ayrıca Bağ-Kur, SGK ve Emekli Sandığı’na ek olarak özel sağlık sigortalarıyla da anlaşmalıdır. Dolayısıyla lazerle göz çizdirme fiyatları arasında uygun bir politika yürütür. Göz Vakfı Hastanesi’nin 2 tane İstanbul’da 1 tane de Bursa’da merkezi vardır. Son teknoloji gelişmiş merkezleri ve güçlü hekim kadrosuyla sadece göz branşında tedavi uygulamaktadır.

Göz Vakfı Hastanesi göz çizdirme fiyatı 6000 – 10000 TL arasında değişmektedir. Ayrıca muayene ücreti 130 TL’dir.

Maya Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı

Ankara Maya Göz Hastanesi, 2004 yılından beri göz branşında hizmet vermektedir. Katarakt, glokom, çocuk göz sağlığı, Oküloplasti vb. farklı alanlarda Maya Göz hastanesini tercih edebilirsiniz. Maya Göz, büyük bir hastaneye sahip olmakla birlikte lazerle göz çizdirme hizmetinde en iyi doktorlarla çalışmaktadır.

Maya Göz Hastanesi göz çizdirme fiyatları 5000 – 10.000 TL aralığında değişmektedir. Aynı zamanda muayene ücretleri de 95 – 140 TL aralığında doktorlara ve günlere göre farklılık gösteriyor.

Devlet Hastanesinde Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

Göz çizdirme fiyatlarının tamamı SGK tarafından karşılanmıyor. Dolayısıyla devlet hastanesinde hiçbir ücret ödemeden göz çizdirme ameliyatı olmak mümkün değil. Devlet hastanesinde göz çizdirme fiyatları 3000 TL civarında değişiyor. Ayrıca genellikle hastanın yaşamını etkileyen ve ciddi bir soruna yol açan durumlarda devlet hastaneleri lazerle göz ameliyatı uyguluyor. Özel hastanelerde ise hastanın lens veya gözlük kullanmama isteği gibi nedenlerle işlem yapılabiliyor.

Paylaşmak Önemsemektir!

“Göz Çizdirme Fiyatları” üzerine bir yorum

 1. off ben şartlara uymuyormuşum yazınızı okuyunca anlamış oldum. gözlüklerden kurtulamayacağım demek. Neden olmuyor acaba.

  Cevapla

Yorum yapın