Güncel Dershane Fiyatları

Her ebeveyn çocuğunun iyi ve kaliteli bir eğitim alması için çaba gösteriyor. Türkiye’de eğitimin sınavlar üzerine kurulu olması ise hem ebeveyn hem de öğrencilerin birçok konuya dikkat etmesini gerektiriyor. Öğrenciler, ortaokuldan itibaren milyonlarca kişi ile büyük bir rekabetin içinde. Durum böyle olunca ebeveynler dershane, etüt merkezi, kurs vb. kurumlara yönelebiliyor. Ebeveynler için güncel dershane fiyatları en önemli unsurlardan biri. Sizin için Türkiye’nin farklı şehirlerindeki dershane fiyatları hakkında önemli bir araştırma yaptım. LGS, YKS, DGS, KPSS vb. farklı sınav türlerine hazırlık yapan ve öğrencilerin okul içi başarısını arttırmayı hedefleyen dershane fiyatlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

2021 – 2022 Güncel Dershane Fiyatları Nedir?

Dershane fiyatları her yıl artış göstermeye devam ediyor. 2021 – 2021 dershane fiyatları da geçen seneye oranla en az %10 oranında daha yüksek. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde dershane fiyatları birçok ebeveyni zorlayabiliyor. Bununla birlikte henüz birkaç şubesi bulunan dershanelerde fiyatlar daha uygun. Ancak pek çok ebeveyn ve öğrenci kurumsal ve ismi duyulan dershaneleri tercih ediyor.

Güncel dershane fiyatları 5000 TL – 30.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Aynı zamanda dershanenin eğitim türü ve bulunduğu il gibi faktörler dershane fiyatlarını doğrudan etkileyen unsurlardan. Özellikle YKS ve LGS dershane fiyatları diğer kurumlara göre daha yüksek. Ebeveyn ve öğrenciler, dershanelerin yeni dönem indirimlerinden faydalanarak daha uygun fiyatla eğitim alabilir.

Dershane Fiyatları

Aşağıda, Türkiye’nin en çok tercih edilen dershane ücretleri:

 • Kültür Dershanesi Fiyatları: 5000 – 18.000 TL
 • Final Dershanesi Fiyatları: 5000 – 10.000 TL
 • Sınav Dershanesi Fiyatları: 8000 – 19.000 TL
 • Açı Dershane Fiyatı: 7000 – 14.000 TL
 • Uğur Dershane Fiyatları: 6000 – 10.000 TL
 • Çözüm Eğitim Kurumları: 5000 – 16.000 TL
 • Olimpiyat Dershanesi: 4000 – 7000 TL
 • Limit Dershane Fiyatları: 5000 – 10.000 TL
 • Fatih Dershane Fiyatları: 7000 – 15.000 TL
 • Pegem Dershane Fiyatları: 6000 – 10.000 TL
 • Fen Bilimleri Dershanesi Fiyatları: 6000 – 10.000 TL
 • Özel Kavram Dershanesi: 5000 – 12.000 TL
 • Birey Dershane Fiyatı: 4500 – 13.000 TL
 • Körfez Eğitim Kurumları: 6000 – 9500 TL

2021 – 2022 dershane ücretleri ödeme yöntemi, eğitim düzeyi, dershanenin fiziki imkanları, sınıf mevcudu vb. faktörlere göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda YKS dershane fiyatları, LGS dershane fiyatlarına oranla daha yüksek oluyor. Ödemenin peşin yapılması halinde birçok dershane %5 – %10 arasında indirim uygulamaktadır.

İstanbul Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Dershane fiyatları İstanbul’da daha yüksektir. Bununla birlikte ebeveynler, butik dershaneler ve kurumsal olmayan dershanelerden daha iyi fiyat alabilir. 4 – 6 kişilik sınıflarda eğitim verilen butik dershanelerin fiyatı ise 40.000 TL’ye kadar yükselebiliyor. Bu dershaneler, öğrenciyle birebir ilgi, kişiye özel hazırlanan programlar ve ayrıntılı ders takibi gibi avantajları sebebiyle tercih edilmektedir.

İstanbul dershane fiyatları 5000 – 42.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Aynı zamanda aynı kurumun dershanesi olmasına rağmen ilçe, eğitim kadrosu, sınıf mevcudu vb. faktörlere göre de fiyatlar değişebiliyor. Tercih ettiğiniz dershane ile görüşerek fiyat hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve indirim talep edebilirsiniz.

Ankara Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Başkent Ankara’da tıpkı İstanbul gibi ebeveyn ve öğrencilere sayısız imkan sunuyor. Dershane ve kurs sayısının fazla olması bir rekabet oluşturuyor. Bu rekabet de ebeveynlerin daha iyi ücretle dershane bulmasına yardımcı oluyor. Ankara dershane fiyatları 5000 – 35.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Aynı zamanda Kızılay, Sıhhiye vb. merkez ilçelerde dershane fiyatları daha yüksek olmaktadır. İlçelerde bulunan dershaneler ise 4000 TL – 12.000 arasındaki ücretlendirmelerle öğrencileri kabul ediyor. Güncel dershane fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için mutlaka seçtiğiniz kurum ile görüşmelisiniz. Birçok kurum yüz yüze görüşmelerde indirim yapıyor.

İzmir Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Butik dershanelerden yerel dershanelere kadar geniş bir imkan sunan İzmir, öğrenciler için çeşitli avantajlar sağlamaktadır. İzmir dershane fiyatları 5000 TL ve 37.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Yerel dershanelerin fiyatı ise 4000 – 8000 TL arasında. En iyi dershaneler olarak anılan bilinen kurumlar ve butik dershaneler ortalamanın çok üstünde bir fiyat sunabiliyor. Çocuğunuzun daha fazla eğitim almasını istiyorsanız, birebir ilgi ile daha iyi olacağını düşünüyorsanız ve imkanınız yeterliyse butik dershaneleri de tercih edebilirsiniz.

Yerel Dershane Ücretleri

Türkiye’de birçok il ve ilçede dershane bulunuyor. Özellikle ortaokul ve lise dönemlerinde gidilen dershaneler ise öğrencilerin eğitim hayatı için oldukça önemli. Birçok öğrenci okula ek olarak gittiği dershaneler sayesinde daha başarılı bir akademik hayata sahip olabiliyor. Aynı zamanda popüler dershanelerdeki öğrenci sayısının fazla olması ve reklamlar sayesinde başarılı olması da ebeveyn ya da öğrencilerin yerel dershanelere yönelmesini sağlıyor.

Yaşadığınız ilçedeki dershane fiyatları ve ders koşulları hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça değerli. Yerel dershaneler, sanılanın aksine öğrenciler için oldukça başarılı bir eğitim programı oluşturuyor. Bu dershaneler sayesinde birçok öğrenci, Türkiye’nin sayılı üniversitelerinde eğitim görmektedir. Bilinen dershanelerin fiyatı sizin için yüksek ise mutlaka bulunduğunuz ilçedeki yerel dershaneleri araştırmalısınız. Yerel dershane fiyatları 3500 TL’den başlayarak 8000 TL’ye kadar yükselebiliyor.

KPSS Dershanesi Fiyatları

KPSS dershane fiyatları YKS ve LGS dershane fiyatlarına oranla daha makul. Üstelik eğitim kadrosu başarılı birçok dershane de bulunuyor. Evde disiplinli ve yeterli seviyede çalışamayacağınızı düşünüyorsanız KPSS dershaneleri sizin için iyi bir tercih olacaktır. Aşağıda 2021 KPSS dershane fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Yediiklim Dershane Fiyatı: 2700 – 3800 TL
 • Yargı Akademi Dershane Fiyatları: 2400 – 3500 TL
 • Alfa Dershane Fiyatları: 2500 – 3700 TL
 • Murat Eğitim Kurumları Dershane Fiyatı: 2500 – 3500 TL
 • Tasarı KPSS Dershanesi Fiyatı: 2400 – 3200 TL
 • Pegem Dershanesi: 2400 – 3400 TL

Güncel dershane fiyatları yukarıdaki gibidir. Bununla birlikte tercih ettiğiniz KPSS dershanesi ile birebir görüşmenizi öneririm. Birçok dershane kayıt aşamasında ekstra indirim yapabiliyor. Özellikle birkaç arkadaşınızla kayıt olacaksanız KPSS dershane fiyatları sizin için daha uygun bir ücrete düşecektir.

DUS Ve TUS Dershane Fiyatları

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı (DUS) ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) doktor adaylarının uzman olabilmesi için yapılıyor. Her yıl iki defa yapılan sınava yüzbinlerce diş hekimi ve tıp öğrencisi ya da mezunları başvuru gerçekleştirmektedir. DUS dershane fiyatları ve TUS dershane ücretleri birbiriyle oldukça benzerlik gösteriyor. Bununla birlikte birçok kişi dershaeneye gitmeden kendi başına hazırlanmak istiyor. Dolayısıyla birçok dershanede TUS ve DUS bölümleri daha az öğrenciyle ders yapma imkanı sunabilir.

DUS ve TUS dershane fiyatları 12.000 TL ile 40.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Aynı zamanda ilave özelliklerle birlikte bu ücretler 60.000 TL’ye kadar yükselmektedir. Örneğin, birçok dershane TUS kampı ile ikinci oturum sınavına yönelik pratik ders eğitimleri veriyor.

TUS ve DUS sınavlarından ilk defa da başarıyla geçmek isteyen pek çok öğrenci bu dershanelere başvuruyor. Sınava yönelik yapılan çalışmalar sayesinde öğrenciler, sınav sistemini daha yakından tanırken odaklanacağı ders konularını da görebiliyor.

DGS Dershane Ücretleri

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile iki yıllık ön lisans öğrencileri, dört yıllık lisans fakültelerine geçebiliyor. Öğrencilerin DGS ‘den en az 250 civarında bir puan alması gerekmektedir. Dolayısıyla kendi başına hazırlanamayacağını düşünen pek çok öğrenci DGS dershanelerine başvuruyor. DGS dershane fiyatları 2500 – 6000 TL arasında ücretlendiriliyor.

 • Pegem Akademi Dershanesi: 3800 – 5000 TL
 • Yediiklim Dershanesi: 3200 – 4800 TL
 • Akademik Akademi Dershanesi: 2800 – 3200 TL
 • Tasarı Dershanesi: 3500 – 4500 TL

Butik Dershane Fiyatları

Butik dershaneler, son yıllarda ebeveyn ve öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlandı. Bu dershanelerde sınıflar 4 – 5 kişilik olurken öğrencilere eğitim koçluğu gibi avantajlar da sunuyor. Aynı zamanda öğretmenler, öğrencileri yakından tanıyarak eksikliklerini daha çabuk fark ediyor ve bu yönde programlar hazırlanıyor. Ortaokul ve lise çağındaki öğrenciler, butik dershaneler ile eğitim hayatlarını daha başarılı bir noktaya getirebilir.

Butik dershane fiyatları, öğrenciyle yakından ilgilenme ve sıkı takip gibi sebeplerle daha yüksek olabiliyor. Güncel butik dershane fiyatları şu şekilde:

 • 2, 3 ve 4. Sınıf: 7000 TL – 15.000 TL
 • 5, 6 ve 7. Sınıf: 9000 TL – 18.000 TL
 • Sınıf: 12.000 TL – 15.000 TL
 • 9, 10 ve 11. Sınıf: 15.000 TL – 25.000 TL
 • Sınıf ve Lise Mezunları: 25.000 TL – 40.000 TL

Dershane Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Her yıl dönem başlangıcında dershaneler yeni eğitim dönemi indirimi yapar. Bu indirimler %30 civarında olurken öğrencilere burs imkanı da tanınır. Öğrenciler, dershane tarafından hazırlanan ve sınıflarda yapılan deneme sınavlarında tam puan alırsa, dershaneler ücretsiz eğitim hakkı verebilir. Aynı zamanda ücretsiz burs veya %50 oranında burs gibi indirimler de yapılabiliyor. Başarı oranı daha az olan öğrenciler ise %10 veya %25 gibi indirimlerden faydalanır.

Dershane ödemeleri, peşin veya taksit ile yapılabiliyor. Yerel dershaneler senet ile elden taksit yaparken kurumsal dershaneler kredi kartına taksit imkanı sunuyor. Kredi kartı veya elden taksitlerde ebeveynin veya dershanenin belirlediği tarihte ödeme gerçekleştiriliyor.

 

Güncel dershane fiyatlar içeriğini beğendiniz mi? Siz de dershane fiyatları ve eğitim durumları hakkında bilgi, görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Bizi desteklemek için aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“Güncel Dershane Fiyatları” üzerine bir yorum

 1. fiyatlar gerçekten çok yükselmiş bu fiyatlara özel okula gönderilir çocuk. İnsanların ne kadar zor şartlarda çocuk okuttuğunu anlayamıyorlar. Ama çocuğumuzun geleceği için onlara daha iyi bir gelecek sunmak adına bir şekilde üstesinden geleceğiz. Allah sonumuzu hayr etsin.

  Cevapla

Yorum yapın