Hooked Protocol (HOOK) Coin Nedir? Nasıl Alınır? Ve Nereden Alınır?

Kripto para dünyasında ismini duyurmaya başlayan Hooked Protocol, Binance listelemesi ile birlikte fiyatını katlayan coinlerden bir tanesi. Ocak 2022 tarihinde kripto para dünyasına adım adan HOOK, bu andan itibaren farklı borsalarda listelenmeye başladı. Binance ise 29. Launchpad etkinliği olarak bu coini listeledi. Yazımızda Hooked Protocol (HOOK) coin nedir? Hooked Protocol (HOOK) coin nasıl alınır? Hooked Protocol (HOOK) coin nereden alınır sorularının yanıtlarını görebilirsiniz.

Yazımızda yer alan Hooked Protocol ile ilgili tüm bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. HOOK token ile ilgili yapacağınız alım / satım işlemleri sizin sorumluluğunuzdadır.

Hooked Protocol, gelişmiş bir ekosistemi Web 3.0 ile oluşturmaya çabalar. Özellikle Web 2 ile birlikte web 3’e geçemeyen tüm kullanıcılar bunun ilgi odağında yer alır. Onları Web 3.0 projesine geçirmek için çaba gösterir. Coin için yapılan gelişimlerin tamamı Web 3.0 için daha cazip çözümler sunmak ve bunu diğer topluluk üyelerine göstermek üzerinedir. Farklı bir piyasa ve amaç ile karşımıza çıkan HOOK, bu anlamda diğer kripto para birimlerinden kısa sürede ayrışmayı başarmıştır. Böylece dikkatleri de rahatça üzerine çekmektedir. Hatta bu anlamda karşımıza bir ürün çıkarmış ve Wild Cash isimli bu uygulama aylık 2 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet vermeye başlamıştır.

Hooked Protocol (HOOK) Coin Nedir?

Kolay bir şekilde karşı tarafa web 3.0 dünyasını tanıtmak Hooked Protocol için en belirleyici amaçların başında gelir. Projenin ilk karşımıza çıktığı noktada ise “sürükleyici öğrenme” gibi bir amacı vardır. Wild Cash uygulaması ise bunu bizlere tam olarak göstermektedir. Mantalite olarak baktığımız zaman karşımıza çıkan coin için bilmeniz gerekenler şunlardır:

 • Quiz To Earn mantığı
 • Yönlendirmeye izin vermesi
 • Web 3.0 cüzdanları kullanması
 • NFT kavramları üzerine çalışması

Hooked Protocol, HGT ismi verilen Hooked Gold token desteklemekte ve bu HOOK özelinde bir altyapı ile mümkün olmaktadır. Farklı amaçlar doğrultusunda HOOK kullansa dahi genel olarak uygulama için alım ya da satım işelmleri bu coin ile birlikte yapılmaktadır. Web 3.0 deneyimi için kendisine özel ürünleri oluşturan HOOK, böylece sizlere de en iyi deneyimi yaşatma hissiyatını başarıyla aksettirir.

Hook Protocol resmi web sitesi: https://hooked.io/

Ürün olarak Hook Protocol’e baktığımızda karşımıza 3 ana faktör çıkar:

 • Oyunlaştırılmış Öğrenme: Quiz To Earn, yönlendirme gibi işlemler ile bir çocuğu öğretir gibi Web 3.0 dünyasını herkese öğretir. Bunun için Metaverse dünyasından da yararlanır. Buradaki DAO ve Mentorluk ise en çok yararlandığı 2 daldır.
 • Nakit ve Ödül Dağıtma: İnsanlara öğretirken aynı zamanda kazandırmayı da amaçlar. Oyunlaştırdığı eğitim serisi ve Web 3.0 için düzenlediği zincir yapısı bunda en baş etkeni gösterir.
 • Web 3 Etkinlikleri: Web 3.0 projesini insanlara öğretirken aynı zamanda burada farklı ödülleri de dağıtmayı ihmal etmez. Tek kullanımlık dijital kimlik, kullanıcıların ilk kripto para cüzdanları, protokol olarak etkileşimler içerisine girme Hook Protocol için vazgeçilmezler arasındadır.

Bunun gibi 3 ana etken üzerinde yoğunlaşan Hook Protocol, karşımıza farklı özellikleri ile birlikte çıkar. Burada tek amaç Web 3.0 dünyasını kullanıcılara doğru, basit, eğlenceli ve kazandırıcı bir şekilde öğretmektir.

HOOK Kullanım Alanları

HOOK tokeni farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bu kullanım alanları ile birlikte Web 3.0 dünyasını daha da geliştirmeyi amaçlar. Tokeni kullanabileceğiniz bazı alanlar şunlardır:

 • Yönetim platformunu tasarlamak ve belirlemek
 • Özel NFT koleksiyonu kullanmak / tasarlamak
 • Wild Cash gibi uygulamalar içerisinde alım ya da satım işlemlerinin olmasını sağlamak
 • Gelecek için bir gas ücreti almak / vermek
 • Stake için bazı ödüller ve teşvikler dağıtmak

Bunun gibi farklı kullanım alanlarına sahip olan HOOK token bu anlamda karşımıza iyi bir proje olarak çıkmaktadır. Sizler de bu coini araştırarak Web 3.0 dünyasının ne kadar keyifli olduğunu görebilirsiniz.

Hooked Protocol (HOOK) Coin Nereden Alınır?

Kripto para dünyasında onlarca borsa olsa dahi bunların içerisinden bir kısmı daha dikkatli bir şekilde karşımıza çıkar. Güvenilir olanlara herkesin ihtiyaç duyduğu kripto para dünyasında önemli olan nokta iyi bir borsa içerisinde alım veya satım işlemlerine yön vermektir. 2018 yılından beri ise bu anlamda karşımıza çıkan borsalardan bir tanesi de Binance borsasıdır. Binance’ye üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu borsadan HOOK token alımlarınızı yapabilirsiniz. 1.122022 tarihinde Binance üzerinde listelenen HOOK alımı yapabileceğiniz borsalar şunlardır:

 • Binance
 • L Bankası
 • Bitrue
 • CoinW
 • Bingx
 • Hutcoin

Gördüğünüz üzere karşımıza HOOK alım ya da satım işlemleri için çıkan borsalardan bir tanesi olan Binance bu anlamda sizlere 4 farklı parametre altında coin alma şansı tanımaktadır. Bunlar:

 • HOOK / BUSD
 • HOOK / BNB
 • HOOK / BTC
 • HOOK / USDT

Bu parametrelerde yer alan paranız ile birlikte sizler de gönül rahatlığı ile HOOK alım veya satım işlemleri yapabilirsiniz. Böylece cüzdanlarınızda bu coini tutmak için ciddi bir şansınız olur. Güvenilir kripto para siteleri içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Hooked Protocol (HOOK) Coin Nasıl Alınır?

Hooked Protocol (HOOK) coin nedir sorusundan sonra bunu almanın ne kadar basit olduğunu da göreceksiniz. Eğer ki kripto para dünyasında biraz merak sardıysanız o zaman Binance borsasında muhakkak bir hesabınız vardır. Binance üzerinden alım ya da satım işlemlerinizi en kolay şekilde yapabilirsiniz. Binance bu anlamda sizlere aradığınız tüm çözümleri en doğru ve basit şekilde sunar.

HOOK satın almak istediğiniz zaman bunu en güvenilir şekilde Binance üzerinden yapabilirsiniz. Burada izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikli olarak Binance Global üzerinde oturum açmalısınız.
 • Cüzdanlarınızda BUSD, BNB, BTC veya USDT olduğundan emin olmalısınız.
 • Sonrasında menü kısmında yer alan “Piyasalar” kısmına gelmelisiniz.
 • Burada karşınıza çıkan ekran üzerinde “HOOK” token aratmalısınız.
 • Son olarak ise HOOK satın almak veya satmak için kullanacağınız sayfaya gelmiş olursunuz.

Alım veya satım yapmanın çok basit olduğu Hook Protocol, bu anlamda Binance cüzdanlarınızda yerini alacaktır. Buradan isterseniz ani yükselmelerde Hook satarak kazanç elde edebilirsiniz. Veya satın alma işlemlerini bir kenara bırakarak HOOK tokeni soğuk cüzdanlarınıza aktarabilirsiniz. Hatta uzun süreli stake ederseniz eğer sizler de bu topluluk üzerinde bir oy kullanma şansı elde edebilirsiniz.

Hook Protocol İstatistikleri

2022 yılının ocak ayında hayatımıza giren HOOK, giderek değer kazanmaktadır. Yavaş yavaş borsalarda da kendisini belli eden proje tam olarak bir Web 3.0 projesidir. Bu projenin sensei olma yolunda hızla yol almış ve bu anlamda Binance üzerinde dahi listelenmiştir. Karşımıza bu zamana kadar yaptığı bazı istatistikler ile birlikte çıkar. Bunlar:

 • Maksimum arz: 500.000.000,00
 • Toplam arz: 500.000.000,00
 • Dolaşımdaki arz: 50.000.000,00
 • En düşük piyasada değeri: 01.12.2022 – 2.01 $
 • ATH: 01.12.2022 – 2.74$

Yeni yeni diğer borsalarda da listelendiği için özellikle coinin ATH ve en düşük değerleri birbirine çok yakın olmuştur. Bu anlamda karşımıza çıkan noktada ise Hook Protocol için biraz daha yol vardır. Zamanla kendi ATH değerlerini oluşturacak ve en düşük değerlerini de herkese gösterecektir.

Hooked Protocol Yorumları ve Tahminleri

Hooked Protocol (HOOK) coin nedir sorundan sonra artık coin için yapılacak olan tahminlere bakabiliriz. Henüz kripto para dünyasında yeni gözlerini açan HOOK için aslında kat edilecek pek çok yol var. Bu anlamda coinin önü oldukça açıktır. Ancak ilerleyen süreçte baktığımızda da karşımıza son derece başarılı amaçları bulunan bir coin çıkmaktadır.

Hook Protocol için duruma baktığımızda Web 3.0 teknolojisini herkese duyurmayı amaçlamaktadır. Bunun için geliştirdiği uygulamanın aylık olarak 2 milyon seviyelerinde aktif kullanıcıya hitap etmeye başlaması son derece farklılık uyandırmıştır. Hatta bu durum coinin fark edilmesini dahi sağlamıştır. Bu nedenle Binance üzerinde liste almayı başarmış ve sırası ile diğer platformlarda da Launcpad etkinliklerine girmiştir. Şuan için olduğu 2$ seviyelerini zamanla daha da aşacaktır.

Yenilikçi bir yaklaşıma sahip olan Hook Protocol, her anlamda üyelerine Web 3.0 dünyasını öğretmektedir. Bunu öğretmek için kullandığı yöntemler ise coin için en olumlu durumdur. Çünkü Hooked Protocol öğretirken eğlendirmeyi ve kazandırmayı amaçlamaktadır. Böylece kısa sürede pek çok kullanıcı arasında yaygın bir şekilde yer almayı başarmıştır. Tokenin maksimum arzının sahip olması veya madenciliğinin olmaması da onun fiyatı üzerinde öne çıkan en önemli veriler arasındadır. Tek şüphe ise henüz dolaşımdaki miktarının maksimum arzının sadece %10 kadarının olmasıdır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın