İngilizce Kursu Fiyatları! (Kurs Ve Yurtdışı Eğitim Fiyatları)

Tüm dünyanın ortak iletişim dili İngilizce, her geçen gün daha fazla kişi tarafından konuşuluyor. İstatistiklere göre her dört kişiden biri İngilizce anlıyor ve konuşabiliyor. Dolayısıyla iş, eğitim, ticaret, sosyal vb. birçok alanda İngilizce bilen kişiler bir adım daha öne çıkabiliyor. Son yıllardaki globalleşmenin etkisiyle İngilizce kursları da büyük bir rağbet görmeye başladı. Bu nedenle her yıl İngilizce kursu fiyatları artış gösteriyor.

Ben de İngilizcemi ilerletmek için kurs arayışındaydım. Edindiğim İngilizce kursu fiyatları ve kursların öne çıkan özelliklerini sizinle paylaşmak istedim. İçeriği inceleyerek Özel İngilizce kursu fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2021 İngilizce Kursu Fiyatları

Akademik sınav, genel İngilizce, hazırlık atlama, iş İngilizcesi, ilköğretim ve lise İngilizce kursları vb. pek çok alanda kursta eğitim görmek mümkün. İyi ve kaliteli kurslar İngilizce öğrenimi sırasında az mevcut sayısına önem veriyor. Uygun fiyatlı İngilizce kursları ise sınıf mevcudunu yükseltme yoluna başvuruyor. Her iki kurs modelindeyse öğrencinin veya kişinin isteği ön plana çıkıyor. Dolayısıyla 2021 İngilizce kursu fiyatları araştırırken mutlaka başarılı olacağınıza da inanmalısınız. Aksi takdirde verdiğiniz para ve zaman boşa gidebilir.

İngilizce kursu fiyatları, öğrencinin seviyesi, seçilen kurum ve konumu, sınıftaki öğrenci sayısı vb. pek çok faktöre göre şekilleniyor. Aynı zamanda İstanbul İngilizce kursu fiyatları diğer şehirlere oranla daha yüksek bir grafik çiziyor. Aşağıda İstanbul, Ankara ve İzmir İngilizce kursu fiyatları ve diğer şehirler hakkında bilgiler yer almaktadır.

İstanbul İngilizce Kursu Fiyatları

Yabancı dil kursları açısından en avantajlı şehir İstanbul. Çinceden Almancaya, Portekizceden Felemenkçeye kadar pek çok dilde kurs bulunabiliyor. Öte yandan İstanbul İngilizce kursu fiyatları açısından ise az da olsa bir dezavantaja sahip. Ancak yerel merkezler daha uygun bir fiyat sağlayabiliyor.

Amerikan Kültür İngilizce Kursu Ücretleri

Türkiye’de oldukça meşhur olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, kaliteli eğitim ve üst düzey öğretmen kadrosuyla ön plana çıkıyor. Türkiye’de 80’i aşkın şubeyle hizmet veren Amerikan Kültür, farklı illerde farklı fiyat politikası uygulayabiliyor. Aynı zamanda online veya telefonla İngilizce dersi gibi avantajlar daha uygun bir fiyat sağlıyor. İstanbul Amerikan Kültür İngilizce Kursu ücretleri:

 • Genel İngilizce 1. Seviye: 1500 TL’den başlıyor (80 Ders Saati)
 • Genel İngilizce 5. Seviye: 5500 TL’den başlıyor (80 Ders Saati)
 • Ortalama İngilizce Kursu fiyatı: 4500 TL, seviye ilerledikçe fiyatlar 10.000 TL’ye kadar yükseliyor.

English Time Dil Okulları İngilizce Kursu Fiyatı

Türkiye’nin en büyük yabancı dil kursu olan English Time, farklı yaş gruplarına yönelik eğitim veriyor. 7 yaşından itibaren başlayan eğitimler meslek İngilizcesi, kurumsal eğitim, uluslararası sınav İngilizcesi, genel İngilizce vb. farklı kategorilerde devam etmektedir. English Time A2 seviyesinden itibaren ana dili İngilizce olan eğitmenlerle ders veriyor. Dolayısıyla başarı oranının oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün.

English Time İngilizce kursu ücretleri 1800 TL’den başlıyor. Uluslarası sınav İngilizcesi kursları ise ortalama 6500 TL. Bununla birlikte English Time şubelerinde fiyatlar değişiklik gösteriyor. Detaylı bilgi edinmek için mutlaka yüz yüze görüşme yapmalısınız.

Just English Kursu Fiyatları

2005 yılından beri hizmet veren Just English, günümüzde yirmiyi aşkın şubeye sahiptir.  6 farklı kura ek olarak İlköğretim, lise, üniversite ve yaz okulu İngilizce sınıfları bulunuyor. Ayrıca Türk markası olduğunu da söylemeliyim.

 • Just English kursu fiyatları 3700 TL’den başlıyor. İstanbul İngilizce kursu fiyatlarına oranla uygun bir fiyat sunduğunu söylemek mümkün.

British Point İngilizce Kurs Ücretleri

Butik İngilizce kursları arasında yer alan British Point, 6 kişilik sınıflarda eğitim veriyor. Bu sayede öğrenci ve öğretmenler daha iyi bir iletişim kurarken çok yönlü bir öğrenme de gerçekleşiyor. Kadıköy’de hizmet veren British Point, 2000 yılından beri aynı konumunda.

 • British Point İngilizce kursu ücreti 3 kur için 3600 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda yurtdışında eğitim görerek İngilizce öğrenmek istiyorsanız ortalama 9000 TL ödemeniz gerekiyor.

American Life İngilizce Kursu Fiyatı

Yurtdışı eğitim fırsatı da sunan American Life, 2007 yılından beri hizmet veriyor. American Life’ın İstanbul’da farklı ilçelerde 12 şubesi var. Güçlü bir kadroya ek olarak sınav İngilizcesi, iş İngilizcesi ve Genel İngilizce kurları için tercih edilebilir.

 • Genel İngilizce 6 kur fiyatı 3800 TL’den başlıyor.

British Time

Köklü bir geçmişe sahip olan British Time, 1988 yılından beri istanbul’un farklı ilçelerinde 8 şubesiyle hizmet vermektedir. YDS, TOEFL, PTE Academic, IELTS kursları, kişiye özel dersler, konuşma garantili İngilizce, kurumsal eğitim ve genel İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim sağlıyor.

 • British Time İngilizce kursu fiyatları 7000 TL’den başlıyor.

Ankara İngilizce Kursu Fiyatları

Başkent Ankara, İngilizce kursuna gitmek isteyen kişiler için pek çok avantaj sağlıyor. Kurumsal merkezlerden yerel kurslara kadar pek çok fırsatı değerlendirebilirsiniz. Ankara İngilizce kursu fiyatları ortalama 3500 TL gibi bir ücretlendirmeye sahip.

Çağrı Dil Okulu

En iyi İngilizce kursları arasında yer alan Çağrı Dil Okulu, konuşma ağırlıklı İngilizce eğitimi ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda ücretsiz kur tekrarı gibi avantajlar da sağlıyor. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler ise sertifika almaya hak kazanıyor.

 • Çağrı Dil Okulu İngilizce kursu ücretleri ortalama 3000 TL’dir. Hukuk İngilizcesi, Hazırlık atlama, Genel İngilizce ve uluslararası sınavlara yönelik kurs alanları bulunuyor.

Active English Kurs Fiyatları

Ankara, Dubai, Çorum, İzmir, İstanbul, Londra, Silikon Vadisi vb. farklı yerlerde şubesi bulunan Active English, birçok dilde eğitim veriyor. Arapça, İtalyanca, Rusça, Çince, Fransızca, Almanca vb. dillerde native öğretmenler de çalışıyor.

 • Active English 6 kur kurs fiyatları ortalama 7000 TL’dir. 2 kur eğitim almak istiyorsanız ödemeniz gereken ortalama ücreti 2000 TL.

Perfect English Kurs Fiyatı

Ankara’da 15 şubesiyle hizmet veren Perfect English, 2002 yılından beri güçlenmeye devam ediyor. ‘Onlar anlatır, biz öğretiriz’ sloganıyla bugüne kadar binlerce öğrenci Perfect English’i tercih etmiştir. Aynı zamanda ilköğretim İngilizcesi, kurumsal İngilizce, genel İngilizce ve özel ders gibi alanlarda eğitim veriyor.

 • Perfect English kurs fiyatı ortalama 4500 TL’dir. 6 kur olarak İngilizce eğitimi almak istiyorsanız 4500 – 6000 TL aralığında bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Üniversite hazırlık atlama kursları ve YDS ön hazırlık kursları ise 1250 TL.

Wall Street English Ücretleri

Merkezi İstanbul’da bulunan Wall Street English, Ankara’da farklı şubeleriyle İngilizce kursu sağlıyor. Ayrıca yüz yüze dersler haricinde online İngilizce kursu için de tercih edebilirsiniz.

 • Wall Street English kurs ücretleri ortalama 6000 TL’dir. Online İngilizce derslerinde ücretler daha uygun.

TAD Batıkent

Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları Batıkent şubesi, Ankara’nın en iyi İngilizce kursları arasında yer alıyor. Özel ders, çocuklar için İngilizce, yaz okulu, sınav İngilizcesi, İngilizce konuşma kulübü vb. farklı kategorilerde hizmet vermektedir.

 • 6 Kur İngilizce eğitimi ortalama 4000 TL’dir. Çocuklara yönelik İngilizce ise her seviye için ortalama 700 TL.

İzmir İngilizce Kursu Fiyatları

Pek çok İngilizce kursuna ev sahipliği yapan İzmir, hem öğrenciler hem de ebeveynler için sayısız seçenek sunuyor. İzmir en iyi İngilizce kursu fiyatları ortalama 5000 TL iken 10000 TL’ye kadar yükselebiliyor.

TEOL Dil Okulları

Üst üste 3 yıl boyunca ‘En iyi dil okulu’ seçilen TEOL Dil Okulları, İzmir’deki en iyi İngilizce kursları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda İzmir haricinde Bursa, Eskişehir, Adana, Samsun, Mersin, İstanbul ve Rize’de de şubeleri bulunuyor.

 • 6 seviye İngilizce kursu fiyatları ortalama 7000 TL’dir. Online İngilizce eğitimi ise ortalama 2400 TL.

İzmir İngiliz Kültür Kurs Fiyatları

2006 yılında hizmet vermeye başlayan British Culture, Türkiye’nin farklı şehirlerinde İngilizce eğitimi sağlıyor.  İzmir’de ise 8 şubesiyle hizmet vermektedir. Online, genel, kurumsal ve sınav İngilizcesi olmak üzere 4 farklı grupta farklı yaş gruplarına yönelik dersleri bulunuyor. Aynı zamanda yurtdışı eğitim fırsatı da sunuyor.

 • İzmir İngiliz Kültür Kurs fiyatları ortalama 6500 TL’dir.

İzmir Akın Dil Eğitim Merkezi

Uygun fiyatlı İzmir İngilizce kursu arayışındaysanız Akın Dil Eğitim Merkezi’ni tercih edebilirsiniz. Özellikle uluslararası sınavlar için tercih edilse de farklı kategorilerde İngilizce kursu veriyor. Ayrıca Çanakkale, Ankara, Konya, Kırşehir, İstanbul, Van, Malatya, Adana, Erzincan, Trabzon ve Sakarya gibi farklı şehirlerde de şubesi var.

 • İzmir Akın Dil Eğitim Merkezi ortalama fiyatı 3500 TL’dir.

Yurtdışı İngilizce Kursu Fiyatları

Daha iyi İngilizce eğitimi almak, farklı bir kültürü tanımak ve sayısız avantajdan yararlanmak için yurtdışı İngilizce kurslarını tercih edebilirsiniz. Özellikle Malta İngilizce okulları ile pek çok öğrenci çok iyi derecede İngilizce öğrenebiliyor. Bununla birlikte yurtdışı İngilizce kursu fiyatları ülkelere göre farklılık göstermektedir. İrlanda, Güney Afrika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Amerika gibi pek çok ülkede İngilizce eğitim almak mümkün. Ancak dolar veya Euro ile ödeme yapılması sebebiyle İngilizce kurs fiyatları oldukça yüksek.

Yurtdışı İngilizce kursu fiyatlarının yüksek olmasının diğer bir sebebi ise pek çok kursun konaklama + yemek sağlaması. Ayrıca 3 haftadan 1 seneye kadar yurtdışında farklı ülkelerde İngilizce eğitim alabilirsiniz.

Aşağıda 4 haftalık yurtdışı İngilizce kurslarının ülkelere göre fiyatını inceleyebilirsiniz:

 • İngiltere: 16,660 TL
 • Amerika: 19,000 TL
 • Malta: 14.000 TL
 • İrlanda: 20,000 TL
 • Almanya: 15,500 TL
 • Kanada: 17,000 TL
 • Japonya: 22,220 TL
 • Fransa: 17,000 TL

Yukarıda belirtilen yurtdışı İngilizce kursu fiyatları yemek +konaklama olarak hesaplanmıştır. Ancak kursun bulunduğu konum, ders saati, sınıf mevcudu vb. faktörler fiyatın değişmesine sebep olabilir.

İngilizce Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

İngilizcenizi geliştirmek için tercih edebileceğiniz diğer bir yol ise özel ders almaktır. Pek çok kişi daha iyi İngilizce öğrenimi ve birebir ders için kurs yerine özel ders tercih ediyor. İngilizce özel ders fiyatları, dersi verecek kişinin eğitim seviyesi ve şehre göre farklılık göstermektedir. Örneğin, üniversite öğrencileri tarafından verilen İngilizce özel ders fiyatları çok daha uygun oluyor. Bununla birlikte İstanbul’da İngilizce özel ders fiyatı bir saat içim 250 TL’ye kadar yükselebilir. Diğer şehirlerde ise 100 – 200 TL olarak farklılaşıyor.

İngilizceden özel ders almak isteyen kişiler genellikle haftada en az 2 saat eğitim görüyor. Bu da aylık ortalama 1000 TL gibi bir fiyata neden oluyor. Ancak birebir ders almak öğrencilerin dersi daha iyi anlamasını ve sorularını hemen cevaplandırılmasını sağlıyor. Bulunduğunuz şehirdeki özel İngilizce dersi fiyatları ve kurs fiyatlarını detaylı araştırarak en doğru kararı verebilirsiniz.

İngilizce kursu fiyatları içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Merak ettiklerinizi veya görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Paylaşmak Önemsemektir!

“İngilizce Kursu Fiyatları! (Kurs Ve Yurtdışı Eğitim Fiyatları)” üzerine 2 yorum

 1. Emeğinize sağlık çok kapsamlı bir araştırma yapmışsınız. Yazınız kafamda ki bütün sorulara cevap oldu. Teşekkürler.

  Cevapla
 2. Emeğiniz için teşekkürler. Her şeyde olduğu gibi parası olan kısa yoldan bir şeylere ulaşıyor. Olmayanlar ise ulaşmak için 10 kat fazla çaba harcıyor. Yine de ulaşamayabiliyor.

  Cevapla

Yorum yapın