En İyi 8 NFT Satış Sitesi! (Ücretli Ve Ücretsiz Mint Oluşturun!)

Son günlerde gündemi takip ediyorsanız mutlaka NFT kavramıyla karşılaşmışsınızdır. Milyonlarca dolar ve NFT kelimeleri, son dönemde pek çok yan yana gelmeye başladı. Non-fungible token, Türkçesiyle değiştirilemez token anlamına gelen NFT, dijital bir varlıktır. Bir sanatçının resmini, bir Twitter fenomenin twitini veya bir tasarımcının tasarımları NFT ile satın alınabiliyor. Bu sayede bu eserin orijinali sadece size ait oluyor. Siz de kendi eserlerinizi en iyi NFT satış siteleri aracılığıyla satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca NFT kazmak için de aşağıdaki siteler kullanılıyor.

En İyi 8 NFT Satış Sitesi

NFT’nin hayatımıza hızla girmesiyle birlikte ben de büyük bir merakla NFT satış sitelerini araştırmaya başladım. NFT satmak için bir eseri kendiniz üretebilir veya koleksiyonunuzdaki orijinal varlığı satabilirsiniz. Örneğin, fenomen olan bir videonuzdan aldığınız kesit bile NFT satış sitelerinde rağbet görebilir. İşte, kullanabileceğiniz en iyi NFT satış siteleri:

Binance

En güvenilir kripto para borsaları arasında zirvede yer alan Binance, NFT satış sitelerinde de en iyilerden biri. Üstelik hem NFT kazmak hem de NFT satışı için kullanılabiliyor. En iyi NFT satış siteleri arasında bulunan Binance, sürpriz kutularla da NFT kazanma şansı verir. Binance sitesine NFT yüklemek, tıpkı bir resmi internete yüklemeye benziyor. Yüklediğiniz NFT’leri sabit fiyat belirleyerek istediğiniz fiyattan satabilir veya açık arttırmaya girebilirsiniz. Son olarak NFT kazdığınızda her NFT için 0.005 BNB ücret ödemeniz gerekiyor. Aynı şekilde siteye NFT yüklemek de ücretli.

Buraya tıklayarak Binance NFT satışı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Binance’ye üye olabilirsiniz.

Opensea

En iyi NFT satış sitesi hiç şüphesiz Opensea oluyor. Üstelik kullanıcı ve satış hacmi bakımından da en büyük NFT pazarı olduğunu söylemek mümkün. Opensea ayrıca ilk NFT sitesi. Yüzlerce kategoriyle NFT satışına imkan veren site alan adı, resim, ses dosyası vb. birçok koleksiyonu satmak için kullanılabiliyor. Opensea satıcılar için 30 adede kadar listeleme imkanı sağlıyor. Ethereum blokları ve gaz limitleri ise listelemenin en önemli etkenlerinden biri. Opensea sitesine ilk defa tasarımızı yüklediğinizde 60 – 200 dolar aralığında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Sonraki yüklemelerdeyse sadece komisyonu ödüyorsunuz. Satış yaptığınızda ilgili tutarın %3’ü Opensea tarafından alınıyor. Ayrıca Opensea, ücretsiz NFT oluşturma imkanı da sağlıyor. Ancak satış yapmak için mutlaka ücret isteniyor.

Opensea sitesini buraya tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.

Super Rare

Ethereum blok zinciriyle oluşturulan en iyi satış siteleri arasında Super Rare’de yer alıyor. Super Rare, kelimenin tam anlamıyla sanat meraklılarına ve sanatçılara hitap ediyor. Sanatçılar tarafından oluşturulan eserler açık arttırma veya sabit fiyat ile satışa çıkıyor. Ayrıca satın alınan her bir eser yeniden satılabiliyor ve bu durumda sanatçı da her satıştan kazanç elde edebiliyor. Super Rare sitesini kullanmak için mutlaka Meta Mask cüzdanınızla bağlanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde siteyi kullanmanız veya alım/satım yapmanız mümkün değil. Son olarak Super Rare sadece davet yöntemiyle sanatçıları çağırıyor. Bu durum da eserlerin/dijital varlıkların daha yüksek bir Ethereum ile satılmasını sağlıyor.

Super Rare web sitesini yakından incelemek için tıklayın.

Rarible

Dünyanın en büyük ve en iyi NFT satış siteleri listesinde yer alan Rarible, yerli kullanıcıların da dikkatini çekmeyi başardı. Diğer NFT satış sitelerine oranla burada daha fazla Türk alıcı veya satıcı görmek mümkün. Bu durumdaki en büyük etken ise kolay bir kullanıma sahip olması. Rarible’de NFT satmak için bir hesap oluşturmanız ve hesabınızı Metamask, Walletlink vb. cüzdanlara bağlamanız gerekiyor. Daha sonra koleksiyon veya tekli olarak eserinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra GAS ücreti, satış yapmak istediğiniz tutar vb. bilgileri girerek satış işlemine devam edebiliyorsunuz. Rarible, ödül sistemi ve müzayede/sabit fiyat sistemiyle de oldukça seviliyor. Ayrıca satışlarda yaklaşık %2,5 oranında bir komisyon talep edildiğini de söylemeliyim.

Rarible web sitesini yakından ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Nift Gateway

En iyi NFT satış siteleri arasında Nift Gateway, kredi kartı kabul etmesiyle ön plana çıkıyor. Dijital varlıkların merkeziyetsiz olması gerektiği inanışına pek uygun olmasa da Nift Gateway büyük bir kitleye sahip. Bir eser, dijital varlık veya koleksiyon satmak için Nift Gateway sitesine kolayca başvurabilirsiniz. Birçok NFT satış sitesine oranla daha kolay bir kabul süreci var. Aynı zamanda satışların her birinden %5 oranında komisyon alınmaktadır. Bu arada mutlaka hesabınızı bir cüzdana bağlamanız gerekiyor. Nift Gateway, 2021’in başlarında bir siber saldırıya uğradı. Ancak hala büyümeye devam ediyor.

Buraya tıklayarak Nift Gateway sitesini ziyaret edebilirsiniz.

NBA Top Shot

Dapper Labs ve NBA ortaklığıyla  kurulan NBA Top Shot, yeni nesil dijital koleksiyoncuların favorisi durumunda. NBA oyuncularının en özel ve ikonik anlarının dijitallerine sahip olmak isteyen on binlerce kullanıcı var. Top Shot olarak adlandırılan ‘oyun kartları’ kısa videolarla hazırlanıyor. Alıcılar, satın aldıkları oyun kartlarını daha yüksek bir fiyata satabiliyor veya takas ederek kazancını yükseltiyor. Oyun kartlarının fiyatı ise ortalama 15 dolardan başlıyor ve neredeyse sınırsız bir limitle artıyor. Ayrıca efsane, nadir vb. paketlerden satın alınabiliyor. Geçtiğimiz günlerde 230 bin dolara bir eser satıldı.

NBA Top Shot ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayın.

Mintable

Rakiplerinden birkaç özellikle ayrılan Mintable NFT pazaryerini inceleyelim. Mintable sitesinin en beğenilen özelliği ücretsiz NFT oluşturma ve NFT yükleme işlemine izin vermesi. Bu sayede eseriniz satılana kadar herhangi bir ücret veya komisyon ödemenize gerek kalmıyor. Klasik bir üyelik sistemine sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Oyun içi varlık, tema, görsel, ses vb. varlıklarınızı sisteme yükledikten sonra satıştan komisyon alınıyor. Satış sonrasında %5 komisyon oranına sahip. Ayrıca geleneksel açık arttırma ve sabit fiyata ek olarak açılış tutarını sizin belirlediğiniz ve yönettiğiniz bir müzayede yöntemiyle de satış yapılabilir.

Mintable web sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın.

Foundation

foundation

2020 yılında açılmasına karşın büyük bir kitleye ulaşmayı başaran en iyi NFT satış sitelerinden biri de Foundation. Üstelik onu diğer en iyi NFT satış siteleri ve platformlarından ayıran birkaç özelliği de var. Foundation iki türlü üyelik imkanı sağlıyor. Sanatçılar, davetiye ile eserlerini satabiliyor, klasik üyelikte ise sadece alım yapılıyor veya içeriklere bakmak mümkün oluyor. Davetiyeler ise sadece sanatçılar tarafından yollanabiliyor. Sanatçılar, her satışında bir davetiye gönderme hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca diğer NFT satış platformlarına göre daha yüksek fiyatla alım/satım sağladığını da söylemek mümkün. Son olarak Foundation, her satıştan %10 oranında komisyon alıyor.

Foundation web sitesine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

En iyi NFT satış siteleri içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz! Ayrıca bitcoin siteleri içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederim.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 8 NFT Satış Sitesi! (Ücretli Ve Ücretsiz Mint Oluşturun!)” üzerine 4 yorum

  1. Resim stok siteleri gibi birşey bu sanırım ama biraz incelediğimde saçma sapan çizgi karakter denemeleri 27 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Sanırım serbest piyasa ekonomisi var. Ama sanal ve basit bir şey için bana biraz pahalı geldi.

    Cevapla
  2. Metaverse evrenini duymuşsunuzdur. 2030 yılına kadar dünyanın % 70i bu evrende yerini alacak diye bir haber okumuştum. Bu haberden sonra sanal dünyaya olan ilgim arttı. Ki zaten kim %30lık kısımda olmak ister? Metaverse dünyasına olan ilgimden dolayı, Nft hakkında da çok araştırma yapmaya başladım. Fakat Türkçe olarak tam istediğimi elde edemediğimi fark ettim. Çoğu sitenin haberini okudum. Hepsi biraz biraz veriyor fakat tam anlamıyla işte bu diyeceğim siteye çok rastlayamadım. Bu site en kapsamlı verdiğini düşünüyorum. NFT nedir? Ne işe yarar? Nasıl satış yaparım? Örnek nft satışları? Mesela Saba Tümer kahkahasını satmış 😊Gibi gibi sorularınız varsa bu siteye bir bakmanızı öneririm.

    Cevapla

Yorum yapın