Numeraire (NMR) Coin Nedir? NMR Coin Nasıl Alınır? Ve Nereden Alınır?

Kripto para dünyasının egemenliği giderek daha da büyürken yeni yatırımcıları da kendisine çekiyor. Her gün yeni gelişmelerin yaşandığı bu dünyada farklı coinlerde dikkatleri üzerine çekebiliyor. Bunlardan bir tanesi de karşımıza NMR token ile çıkan Numeraire coindir. Bu yazımızda da sizlere Numeraire (NMR) coin nedir? Numeraire (NMR) coin nasıl alınır? Numeraire (NMR) coin nereden alınır sorularının yanıtlarını sunacağız.

Kripto para dünyasında yapacağınız her bir işlem sizlerin sorumluluğundadır. Bu yazıda geçenlerin hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir.

Kripto para dünyasının yepyeni yüzlerinden bir tanesi de Numeraire coindir. Alım veya satım anlamında kendisini sürekli olarak geliştiren bir dünyada Numeraire’de eşsiz bir yol çizmiştir. Ethereum tabanlı olan bu token buradaki Erasure protokolünün sahibidir. 2015 yılından beri insanların karşısında olan bu kripto parada oldukça değerli bir amaç uğruna bu dünyada yer almaktadır.

Numeraire, ortaya çok ciddi bir iddia atmaktadır. Çünkü bu ilk kripto para birimini çıkartan hedge fon olduğunu iddia etmektedir. Bu durumda ERC – 20 zincirinde üretilen bu kripto parada katılımcılar borsayı tahmin etmek için model oluşturma görevini başarıyla yerine getirebilirler. Hatta NMR staking ederek da ellerinde tuttukları NMR sayısını hızla artırma şansına sahip olurlar.

Numeraire (NMR) Coin Nedir?

Numeraire (NMR) coin hakkında ilk bilinmesi gereken elbette onu kim projelendirdiği olmaktadır. Bu anlamda karşımıza 2015 yılının sonlarında Richard Craib isimli bir yenilikçi kurdu. Halen vakfın kurucusu ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. NMR coin genel anlamda Hedge fonunu çok iyi kullanmaktadır. Bu da onu neredeyse rakipsiz ve hatta benzersiz kılmaktadır.

NMR, genel olarak borsa uygulamalarında karşımıza çıkan önemli bir coindir. Burada yapacağınız her bir işlem sizler için son derece önemlidir. NMR token ile birlikte elde edebilecekleriniz şunlardır:

 • Riskten korunma fonu oluşturabilirsiniz.
 • Borsayı tahmin etmek ve kazanmak için tasarlanmıştır.
 • NMR fonunun sermayesi için tahminde bulunma şansınız olur.

NMR, borsayı tahmin etmek için çok dallı bir sistemi tek bir çatı altında birleştirmiştir. İşin arkasında son derece güçlü ve karışık bir model bulunmaktadır. Veri bilimcileri için oldukça uzun uğraşlar sonucunda karşımıza çıkan bu zincir yapısında sizlerin yapması gereken tek şey aslında yapıyı çözmek olacaktır. Çünkü Numeraire en hızlı şekilde sizlere tahminlerinizi nasıl ticarete dökebileceğinizi öğretecektir.

Numeraire (NMR) resmi web sitesi: https://numer.ai/

Numeraire Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Borsaları takip etmek için kullanılan NMR token için çok fazla bilinmeyen bulunmaktadır. Çünkü coin genel anlamda birden fazla algoritmayı birleştirmiş ve borsaların tahmin olmasına olanak tanımıştır. Burada karşımıza çıkan ve coin yatırımları öncesinde tek yapmanız gereken şey ise Numeraire hakkında bilgi sahibi olmaktır. Burada karşımıza çıkan bilgiler şu şekildedir:

 • Veri: Numeraire bir turnuva düzenler ve bunun odak noktası ise veri setidir. Temiz, düzenli ve kaliteli bir veri seti ile elde edilemeyecek hiçbir şey yoktur.
 • Modelleme: Modelleme, mevcut borsadaki yapıda canlı özellikleri kullanmaktır. Bununla birlikte başlayan süreçte hedefi tahmin etmek için bir model oluşturmak gerekir.
 • Teşhis Koyma: Veri kümesinde ve hedefinde yer alan performans ve riskleri en doğru şekilde teşhis etmek gerekir.
 • Puanlama: Korelasyon, gerçek katkı, meta modeller ile bir puanlama konusu gündeme gelir.
 • Turnuva Zamanları: Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, cumartesi günleri turnuvalar düzenlenir. Burada turnuva verilerini indirmek ve yeniden veri oluşturmak için güncel dönümlere ihtiyaç vardır.

Numeraire (NMR) coin nedir diye bir soru sorduğunuzda bunları bilmeniz gerekir. Aksi halde o coin hakkında hiçbir bilginiz olmadan yatırım yapmış olursunuz. Elbette bu durumda eninde sonunda sizleri yanlış yönlendirir. Özellikle Russel 3.000 hisse senedini toplamak için gerçekleştirilen bu turnuvada sizler de yerinizi almak için hemen NMR token alabilirsiniz.

Numeraire (NMR) Coin Nereden Satın Alınır?

NMR coin satın almak isteyen herkes öncelikli olarak kendisine güvenilir bir borsa bulmak durumundadır. Dünyada bu anlamda karşımıza çıkan ilk borsa herkesin bildiği üzere Binance’dir. Binance üzerinden NMR alımlarınıza yön verebilirsiniz. Bu sayede en güvenilir ve hızlı şekilde NMR token satın alma şansınız olacaktır. 2018 yılında kurulan Binance, 2019 yılından itibaren kripto para dünyasına yön veren borsa olarak karşımıza çıkar.

Binance’ye üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

NMR token elbette sadece Binance borsasında listeye alınmış bir coin değildir. Aynı zamanda aşağıdaki listede yer alan borsalardan da alım veya satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Binance
 • Coinbase
 • KuCoin
 • Kraken
 • io
 • Bitget
 • Meksika
 • Latoken
 • CoinEx

Bunun gibi farklı borsalarda yer alan Numeraire coin alım ya da satımlarınızı sizler de rahatça yapabilirsiniz. Onlarca farklı borsada listeye girmeyi başarmış olan bu token ile birlikte kazanmak sizler için de son derece kolay olacaktır. Bu durumda en hızlı şekilde NMR satın alarak sizde bu topluluğun bir parçası olabilirsiniz.

Güvenilir kripto para siteleri içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Numeraire (NMR) Coin Nasıl Alınır?

Numeraire (NMR) coin almak isteyen herkes öncelikli olarak bunun için en sağlam borsaları araştırmalıdır. Bu anlamda karşımıza çıkan ilk borsa ise tahmin edeceğiniz üzere Binance olmaktadır. Binance üzerinden NMR tokenleri çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Sonrasında isterseniz soğuk cüzdanlarınızda saklayabilir veya isterseniz NMR tokenleri %10 – %20 gibi karlar ile satış yapabilirsiniz. Burada tüm fikir size ait olarak kalacaktır.

Binance üzerindne NMR satın almak ve satmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Binace Global üzerinden bir hesap açmak
 • Spot piyasalar altında yer alan NMR tokenleri aramak ve bulmak
 • Karşınıza çıkan alım ya da satım ekranında hemen NMR satın almak

Bu işlemin akabinde Binance cüzdanlarınızda sizlerin de NMR token olacaktır. Buradaki envanterleriniz arasında NMR olması elbette sizleri daha da rahatlatacak en önemli gelişmelerden bir tanesidir. Binance üzerinde satın almak aslında en güvenilir yollardan bir tanesidir. Bildiğiniz üzere en son satılan FTX borsası iflası ardından kaybolan güven bu şekilde geri gelmiş olacaktır. Bu nedenle sizler de dilerseniz alım ya da satım işlemlerinizin tamamını Binance üzerinden yapabilirsiniz.

Numeraire İstatistikleri Nelerdir?

Numeraire (NMR) coin nedir sorusu sonrasında artık herkes bu coin için iyi bir araştırma yapma düşüncesi altına girmiştir. Burada karşımıza çıkan en önemli istatistik ise coinin oldukça geniş bir yatırımcı ağına sahip olduğu gerçeğidir. Numeraire’nin özellikle 2015 yılından beri kripto para dünyasında yer alması da bu durumun en önemli göstergelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

 • Maksimum arz: 11.000.000,00
 • Toplam arz: 10.931.080,00
 • Dolaşan arz: 5.888.504,00
 • ATH: 25.06.2017 – 168.49$
 • Minimum seviye: 26.11.2018 – 1.93$

Tüm bu değerler eşliğinde NMR bir madenciliği olan token değildir. Bu nedenle toplam arz her zaman sabittir. Yatırımcılar ise ellerindeki NMR tokenleri stake ederlerse eğer o zaman yeterince coin kazanma şanslarına da sahip olurlar. Bu durumda sizler de en hızlı şekilde NMR satın alarak aradığınız kazançlara bir anda ulaşma şansınız olur.

Numeraire Yorumları ve Tahminleri

Numeraire (NMR) coin nedir sorusu itibari ile karşımıza çıkan NMR token eninde sonunda oldukça güçlü bir coin olduğunu herkese göstermeyi başarmıştır. Coin genel anlamda 2015 yılında ilk defa karşımıza çıksa dahi hizmet ettiği amaç olarak son derece başarılıdır. Hedge fonunun ilk coini olması ve borsa tahmin uygulaması yönelmesi ise onu geleceğin coini olma yolunda bir adım öne çıkarmaktadır.

NMR genel anlamda stake etme konusunda uzmandır. Çünkü NMR sahipleri, belirli tahminler yapan kişilerin görüşlerine coinlerini stake ederler. Bu tahminlerden hangisi tutarsa eğer karşılığında yatırımcısına daha fazla NMR kazandırmaktadır. Bu durumda aslında durumun hem heyecanlı hem de oldukça gelişmiş olmasına olanak tanımaktadır. Sürekli olarak Numerai turnuvası düzenlemesi ve ödülleri de dağıtması bu coini diğerlerinden ayıran bir özelliktir.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın