Vite Coin Nedir? Vite Coin Nasıl Alınır? Ve Nereden Alınır?

19.07.2018 tarihinde piyasaya çıkan Vite coin, madenciliği yapılabilen bir tokendir. Özellikle Aralık 2019’da Binance ile listelenmesi akabinde herkes tarafından daha da bilinen bir token olmayı başarmıştır. Kripto para tutkunlarının merakla takip ettiği ve son zamanlarda oldukça hareketli olan Vite coin nedir? Vite coin nasıl alınır? Vite coin nereden alınır sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yazımızda yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır. Yapılacak olan yatırım kişinin kendi sorumluluğundadır.

Ancak tüm alım ve satım işlemlerinden önce bu coin hakkında bazı bilgileri bilmeniz gerekir.

Vite Coin Nedir?

Vite coin ile madencilik faaliyetleri yapabilirsiniz. Coin sizlere bunu sağlayan en önemli kripto para birimlerinden bir tanesidir. Snapshot Chain yapısına sahip olması ise bu coini daha güvenli kılmaktadır. Coini takip edenler bilir ki ilk piyasaya çıktığında çok fazla tanınmasa dahi özellikle 2021 yılından sonra ciddi yükselme yaşayan coin herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

10.04.2021 tarihinde yaptığı ATH ile birlikte tüm kripto yatırımcılarının dikkatini çekmiş ve bu andan itibaren ise hafif yükselişini sürdürmüştür. Madencilerin kazım yaparak elde ettiği bu coin, belirli dönemlerde satış yemektedir. Çünkü madenciler zaman zaman elinden Vite çıkartımı yapmaktadır. Ancak bu durum dahi coinin fiyatının çok dalgalı olmasını ve aşırı yükseliş / düşüş göstermesini engellememektedir.

Vite coin proje web sitesi linki: https://www.vite.org

Vite Coin En Güvenilir Şekilde Nereden Alınır?

Kripto paralardan bir tanesi olan Vite coin almak için elbette aslında en doğru adres Binance’dir. Binance kurucusu olan CZ bu konuda ne kadar bilgili olduğunu zaten kanıtlamıştır. 2018 yılından beri Binance’i sürekli olarak büyütmesi ve sektörün lideri yapması da bunun en bariz kanıtıdır. Dolayısı ile karşımıza çıkan ilk adres elbette Binance olacaktır. Türkiye’de de ve dünyada Binance binlerce kullanıcıya sahiptir ve işlem hacmi olarak dahi günlük milyar dolarları görmektedir.

Vite coin almak için elbette onun listeli olduğu borsalara bakmak gerekir. Bu borsalardan bazıları:

 • Binance
 • Bittrex
 • Coinex
 • Wazirx
 • Vitex
 • Bitrue
 • Hotbit

Bunun gibi farklı borsalarda listeli olan token, aslında daha Huobi ve Gate.io gibi borsalarda yerini almamıştır. Bu da bir anlamda yatırımcılarını umutlandırmaktadır. Çünkü hala oralardan gelecek bir listelenme haberi ile birlikte yeni bir yükseliş furyası başlayabilir. Bu durumda yatırımcıların en az %10 – %20 gibi bir değer ile kazanç sağlamasına olanak tanır.

Yukarıda ismi geçen borsalara üyelik yaparsanız “spot işlemler” kısmından Vite alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz. Böylece sizler de cüzdanlarınızda ayırdığınız bütçe kadar Vite tutabilirsiniz. Günümüzün en önemli yatırım araçlarından bir tanesi olmaya aday olan Vite ile birlikte kazanmak kaybetmeye göre daha yakın olan taraf gibi gözüküyor.

Vitecoin almak için güvenilir borsalara buradan ulaşabilirsiniz.

Vite Coin Nasıl Alınır?

Son yaşanan FTX borsası iflasının ardından insanların kripto paralara hatta oradan da borsalara olan güveni bir hayli sarsılmış durumda. Vite coin ile birlikte bu durumu yıkmak isteyen insanlar yine de borsalara biraz mesafeli bakıyorlar. İşte burada bir borsadan Vite alabilir ve sonrasında cüzdanlarınıza çekerek borsa ile olan iletişimi tamamen kesebilirsiniz. Elbette burada sonunuz ABD’de yaşayan ve çöpe onlarca BTC atan kişi ile aynı olmamalı ve bilgilerinizi Flash içerisinde saklamamalısınız. Veya olası bir Vite yükselişi için Viteleriniz ile hayatınızın en pahalı pizzalarını yememelisiniz.

Vite satın almak için en doğru yol aracı bir borsa bulmak ve sonrasında uzunca süre eğer tekrar satmayacaksanız onu soğuk cüzdanlarınıza çekmektir. Bu şekilde hem Vite’yi sağlam bir yerde saklayabilir hem de istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Vitecoin almak için en güvenilir yerlerden bir tanesi Binance borsasıdır.

Binance borsasına üye olduktan sonra Binance TR üzerinden para yatırıp, paranızı Binance Globale atıp rahatlıkla Vitecoin alabilirsiniz.

İstatistiklerle Vite Coin

Vite coin çıktığı günden bugüne kadar pek çok farklı istatistiğe imza atmış durumda. Elbette tüm bunları saymasak dahi akılda kalan ve yatırımcıların bilmesi gereken bazı önemli verileri sizlerle paylaşacağız. Bunlar:

 • Maksimum Vite arzı: 1,033,573,237
 • Dolaşan arz: 500+ milyon
 • Coinmarketcap sıralaması: ~500
 • DAG tabanlı akıllı sözleşme sahibi
 • Madenciliğinin yapılabilmesi
 • ATH: 10.04.2021 – 0.3256$

Tamamen hızlı ve masrafsız ödemelerin kapısını ardına kadar aralamak için kullanılan Vite coin hakkında bilinmesi gerekenler bunlardır. Her geçen gün daha da değerlenen ve kıymetlenen bu coin hakkında ise pek çok yorum ve tahmin vardır.

Vite Coin Bize Ne Sunuyor?

Vite coin de her coin gibi arkasında bir topluluk ile birlikte hareket ediyor. Bu topluluğun verileri ele alındığında ise karşımıza son derece başarılı bir token çıkmaktadır. Bu tokenler eşliğinde Vite bizlere pek çok farklı konuda istediğimizi sunar. Vite topluluğunun düşünceleri ve hedefleri şu şekildedir:

 • Tüm zincir ağların Vite ile ilgili entegrasyonlarının yapılması
 • Sadece kripto ile alakalı değil kripto ile alakası olmayan kişileri de bu dünyaya dahil etmek (VitePlus stratejisi)
 • AMA ile veri paylaşımı
 • DEX dağıtımı stratejisi geliştirmek
 • Mining ile gelen bakiyelerin kilit bazı projeleri desteklemek için ayrılması

Topluluk aslında son derece önemli hedeflere sahiptir. Ancak burada gerçek bir hedef ise genel olarak karşımıza çok daha farklı şekiller çıkmaktadır. Bu büyük hedef ise kripto paranın yavaş yavaş değerlenmesini sağlamaktır. Özellikle marka bilinirliğini artırmak şuan için en büyük topluluk hedefidir.

Topluluk hedefi dışında Vite coin bizlere daha farklı şeyleri de bir arada sunar. Bunlar:

 • Düşük ücretli
 • Yüksek hızlı
 • Güvenilir
 • Dayanıklı

Olacak şekilde işlemler sağlamak. Kripto paraların bazılarının çok yüksek ücretler ile işlemler yapılmasına olanak tanıması ise Vite protokolünü ve topluluğunu bu anlamda farklı düşünmeye itmiştir. Bunun sonucunda da görüldüğü üzere topluluk en iyi, en uygun ve güvenilir yollar ile işlem yapılması için kolları sıvamıştır.

Vite Coin Yorumları ve Tahminleri

Vite coin aslında günümüze kadar başarıyla ulaşmış ve sürekli olarak bir güncelleme yaşamıştır. Bu durumda arkasındaki ekibin sağlam bir şekilde çalıştığını bizlere göstermektedir. Aralık 2020 tarihinde Vite 2.0’ı piyasaya süren bu ekip ise şimdi daha da geliştirmelerine devam ediyor. Hem kripto paralardaki gelişmeleri takip ediyorlar hem de bu gelişmelerden kendilerine pay çıkartıyorlar.

Arkasındaki ekibin iyi çalışması ise coinin 2022 yılında iyi bir atak yapmasının arkasındaki en önemli neden. Özellikle 2022 yılının son çeyreği ile başlayan yükseliş trendinin 2023 yılında da devam edeceğini öngörmek çok zor olmasa gerek. 2022 yılında güncellenecek olan mobil cüzdanlar ise ekiple birlikte daha da bir işlevsellik kazanacak gibi duruyor. Yani gelecek olarak baktığımızda Vite coin önü açık olan bir kripto para olarak dikkat çekiyor.

Vite coin geleceği hakkında söz sahibi ise sadece topluluk sahipleri ve bu coine sahip olan herkes coin hakkında yorum yapabiliyor. Hatta zaman zaman açık oylamalara dahi girmek bu şekilde mümkün olur. Özgür bir şekilde düşüncelerinizi ifade etmek için oylamalara katılabilirsiniz. Bu coinin geleceği hakkında söz sahibi olmak isterseniz eğer sizler de Vite satın almalısınız. Vite coin nedir sorusu ile başlayan bir merak hissi sonrasında Vite’nin ne kadar avantajlı bir coin olduğunu da yazımızda görmüş oldunuz. Sizler de bir miktar Vite alırsanız eğer belki de hayatınızda bir vole vurmayı kaçırmamış olursunuz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın