En İyi 11 Altyazı İndirme Sitesi (Kaliteli Altyazı İndirme Siteleri!)

Günümüzde dizi, film, belgesel vb. programlar artık uluslararası bir hale geldi. Almanya’da, Güney Kore’de veya İngiltere’de yayınlanan bir yayını kolayca izleyebiliyoruz. Özellikle son yıllarda altyazı tercih edenlerin sayısında büyük bir artış gerçekleşti. Ancak dijital yayın platformlarında aradığımız içeriği bulamadığımız zamanlar da oluyor. İşte bu noktada altyazı indirme siteleri ile izlemek istediğiniz filmi anadilinde izleyebilirsiniz. En iyi altyazı indirme siteleri zengin içerikleri ve doğru çevirileri ile ihtiyacınızı eksiksiz karşılayabilirsiniz.

Ben, son zamanlarda İspanyolca öğrenmeye çalışıyorum. Dijital yayın platformlarındaki birçok İspanyol yapımını izledim. Ancak sınırsız içerik için altyazı indirme siteleri ve platformlarını kullanıyorum. Gelin, birlikte en iyi altyazı indirme sitelerine göz atalım!

En İyi 11 Altyazı İndirme Sitesi

Altyazı indirme sitesi listesini hazırlarken birçok faktörü göz önünde bulundurdum. Zengin içerik, az reklam, hızlı kullanım ve doğru çeviri etkenlerini önceliğim olarak ele aldığımı söyleyebilirim. Ayrıca bilgisayarınıza zararlı yazılım indirmemeniz için en güvenilir altyazı sitelerini listeledim. Aşağıdaki en iyi altyazı indirme siteleri aracılığıyla sınırsız bir içerik çeşitliliğine sahip olabilirsiniz.

OpenSubtitles

2006 yılından beri faaliyet gösteren OpenSubtitles, zengin veritabanı ve kullanışlı web sitesi ile en iyi altyazı indirme sitesidir. OpenSubtitles ile dünyanın pek çok diline ait altyazıyı güvenle indirebilirsiniz. Yaklaşık 6 milyon altyazıya sahiptir. Ayrıca gelişmiş arama filtresiyle yıl, tür, dil vb. seçeneklerle de arama yapmanızı sağlar. Buna rağmen dönem dönem Türkiye’de erişeme kapanabiliyor. Dolayısıyla erişim sağlayamıyorsanız VPN ile girmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca OpenSubtitles ile altyazı indirirken üye olmanıza da gerek yok. Son olarak site size film, dizi ya da programlarla ilgili yönetmen ismi, IMDB puanı vb. detaylı bilgileri de sunar.

OpenSubtitles web sitesini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Subscene

Uzun yıllardır en iyi altyazı indirme sitesi denilince akla gelen ilk isimlerden biri Subscene oluyor. Subscene, 2005 yılından beri hizmet vermesine rağmen hala eskimeyen nadir sitelerden biri. Ayrıca basit ve hızlı bir kullanıma da sahip. Çevirilerin tamamı kullanıcılar tarafından hazırlanıyor. Dolayısıyla milyonlarca film, program ve diziyi kolayca bulmak mümkün oluyor. Aynı zamanda işitme engelli kişiler için de özel çevirileri sitede bulabilirsiniz. Subscene ile en eski filmlerden güncel programlara kadar aradığınız her çeviriyi saniyeler içinde bulmanız mümkün. Üstelik film& dizi severlerle konuşabileceğiniz ve farklı dillerde sohbet edebileceğiniz forum bölümü de var.

Subscene sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Türkçe Altyazı

Türkiye’de en iyi altyazı sitesi arıyorsanız turkcealtyazi.org sitesine mutlaka göz atmalısınız. Sitede Türkçe program, dizi, film vb. içeriklerin çevirilerinin tamamı yer alıyor. Üstelik kullanışlı arayüzüyle de kullanıcılardan tam puan aldığını söylemek mümkün. Siteye üye olmadan altyazı indirebilirsiniz. Ancak yorum yapma, foruma katılma veya puanlama gibi özellikleri kullanmak için üye olmanız gerekiyor. Son olarak Divxplanet’in kapanmasıyla birlikte Türkçe altyazı sitesinin neredeyse tekel olduğunu söylemek mümkün. Siteyi incelediğinizde en güncel programlara dahi ulaşabilirsiniz.

Türkçe Altyazı sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

Podnapisi

2 milyondan fazla altyazısıyla en iyi altyazı indirme siteleri arasında Podnapisi de yer alıyor. Podnapisi, hızlı ve kolay altyazı indirmek isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri. Ayrıca işitme engelli veya az duyan kişiler için de özel çeviri indirme seçeneği de var. Podnapisi’de altyazıların önizlemelerini görebilir, altyazıları oylayabilir veya foruma katılabilirsiniz. En çok ziyaret edilen altyazı indirme sitesi seçeneklerinden biridir.

Podnapisi web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Downsub

En iyi altyazı indirme siteleri seçenekleri arasında farklı kullanımıyla Downsub ön plana çıkıyor. Downsub, bilinen altyazı sitelerine oranla daha farklı bir kullanım sunuyor. Bu site aracılığıyla Youtube, Facebook vb. yerlerde paylaşılan videoların altyazılarını indirebilirsiniz. Örneğin, sevdiğiniz bir film Youtube’ta varsa ancak siz içeriğin dilini bilmiyorsanız Downsub kullanmak iyi bir tercihtir. Sitenin en önemli dezavantajıysa fazlasıyla reklam içermesi.

Downsub web sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın.

BS Player Subtitles

En popüler ve en kullanışlı altyazı sitelerinden biri BS Player’dir. Bu site sayesinde, diğer en iyi altyazı siteleri aracılığıyla bulamadığınız çevirileri bulabilirsiniz. Üstelik sitede sadece büyük bir arama çubuğu yer alıyor. Bu sayede sade ve etkili bir arayüz sağlamayı başarıyor. Ayrıca BS Player Subtitles, onlarca farklı dilde altyazı indirmenizi de sağlayacaktır. Site, bir altyazı arama aracı olarak çalışıyor. Dolayısıyla kullandığınız bir iki sitede aradığınız altyazı yoksa BS Player ile saniyeler içinde bulabilirsiniz.

BS Player Subtitles sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Yify Subtitles

En iyi altyazı siteleri genellikle kullanıcıların altyazı yüklemesine imkan tanır. Ancak bu durum yeterli kontrolün olmadığı zamanlarda suiistimal edilebiliyor. Yify Subtitles ise bu konuda oldukça sıkı bir prosedüre sahip. Siteye çeviri yapmak için üye olmanız yetmiyor. Bu sayede Yify Subtitles kullanıcıları her zaman doğru ve eksiksiz bir çeviriye ulaşabiliyor. Güncel bir içeriğe sahip olan Yify Subtitles, filmlerle ilgili en önemli detayları da paylaşıyor. Örneğin, film ya da dizinin süresi, çıkış tarihi, IMDB puanı vb. birçok bilgiye de kolayca erişebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Yify Subtitles sitesine ulaşın.

TVSubs

10 yılı aşkın süredir hizmet veren TVSubs, kült filmlerden dizilere kadar pek çok seçenek sunuyor. Site, son zamanlarda güncelliğini kaybetmeye başlasa da eski dizi ve filmler için en iyi altyazı sitesi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Rusça vb. birçok dilde altyazı indirmenizi sağlıyor. Hızlı bir kullanım ve temiz bir arayüz sunması ise sitenin en büyük avantajlarından biri.

TVSubs web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

English Subtitles

İngilizce en iyi altyazı sitesi arayışındaysanız mutlaka English Subtitles’i ziyaret etmelisiniz. Dünyanın farklı bölgelerinden pek çok dizi ve film için İngilizce altyazılar yer alıyor. 2015 yılından beri faaliyet gösteren site, basit kullanımıyla da kullanıcılardan tam puan almayı başarıyor. Sitede yaklaşık 1 milyona yakın içeriği bulabilir ve altyazı indirebilirsiniz.

English Subtitles sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın.

Moviesubtitles

Popüler filmlerden kült filmlere kadar en iyi altyazı sitesi Moviesubtitles’dir. Bu sitede dünyanın farklı ülkelerinde vizyona giren binlerce filmi bulabilir ve altyazı indirebilirsiniz. Bugüne kadar milyonlarca indirim sayısına ulaşan Moviesubtitles, WinZip ile sıkıştırılmış altyazılar sunuyor. Ayrıca dosyaları indirmek için de DirectShow yüklemeniz gerekiyor. Moviesubtitles’in en avantajlı özelliği ise diğer sitelerde bulunmayan pek çok altyazıyı bulundurması.

Buraya tıklayarak Moviesubtitles sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Subdl

Her ay iki milyonu aşkın kişi tarafından ziyaret edilen Subdl, en iyi altyazı siteleri arasındaki yerini alıyor. Subdl’de tıpkı Moviesubtitles gibi sadece filmlere yer verir. Dolayısıyla film izlemek için altyazı arıyorsanız bu sitede bulabilirsiniz. Subdl, Arapça, İngilizce, Fransızca, Türkçe vb. yaygın dillerden az konuşulan dillere kadar pek çok altyazı imkanı sağlıyor. Ayrıca kolayca kullanılabiliyor ve son derece hızlı.

Subdl web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

En iyi altyazı siteleri içeriğini beğendiniz mi? Sitelerle ilgili görüş, öneri veya merak ettiklerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın! Ayrıca paylaşım butonlarına tıklayarak bizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Altyazı İndirme Sitesi (Kaliteli Altyazı İndirme Siteleri!)” üzerine bir yorum

  1. çok teşekkür ederim bazı sitelerde bulunmayan eski dizileri bulup izlemek isityorduk ama altyazısız oluyordu şimdi sayenizde buradadan aldığım srt dosyalarıyla izlemek istediğim videolara ekleyip arşiv yapacağım.

    Cevapla

Yorum yapın