En İyi 13 Arkadaşlık Sitesi (Hayalinizdeki Sevgiliyi Bulun!)

Çöpçatanlık siteleri size benzeyen, sizinle aynı amaçları paylaşan bireylerle bir araya gelerek tanışabilmenize olanak tanır. Üstelik tamamen güvenli ve dilerseniz gizli (anonim) şekilde insanlarla konuşma şansınız da oluşur!

Bizler BuldumZ ekibi olarak tüm piyasayı detaylı bir şekilde araştırdık ve en kaliteli, hızlı çalışan, gerçekten işe yarayan arkadaşlık sitelerini bulduk! Siz de hemen maceraya başlamak için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz!

 En İyi Arkadaşlık Sitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Popülarite: Arkadaşlık sitelerinin size gerçekten geniş bir kitle sunmasını istiyorsanız, sitenin popüler olmasını önemsemek zorundasınız. Ne kadar çok kişi kullanıyorsa, sizin aradığınız daha çok kişi sitede sizi bekliyor olacak!
 2. Mobil Uygulama: Seçtiğiniz arkadaşlık sitesinin kullanımı kolay, hızlı, pratik ve kullanıcı odaklı bir mobil uygulaması var mı? Mobil uygulamalar, gün içinde dilediğiniz anda telefonunuzu çıkarıp söz konusu uygulamadan yararlanmanızı sağlar. Mobil uygulama yoksa biz de yokuz!
 3. Güvenlik: Seçtiğiniz mobil uygulamanın sizi kötü niyetli kişilerden korumak üzere kullandığı çeşitli algoritma, sistem ve yönetmelikleri olmak zorundadır. Aksi takdirde arkadaşlık sitesi gibi bir platformda kendinizi yeterince güvende hissedemezsiniz.

En İyi 13 Arkadaşlık Sitesi

Hemen kullanmaya başlamak için arkadaşlık sitesi arayanlara son derece kapsamlı bir liste hazırladık. Listedeki her bir siteyi, yukarıda belirttiğimiz kriterler çerçevesinde seçmeye özen gösterdik. Peki en iyi arkadaşlık siteleri hangileri? Şimdi listemize geçebiliriz:

Tinder

Tinder

Tinder hem masaüstü web sitesinden, hem de mobil aplikasyonundan kullanıcılara hizmet vermeye devam ediyor. Sistemin işleme biçimi ise son derece basit: Öncelikle kimlerle ilgilendiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Daha sonra kendinizle ilgili sizden istenen bilgileri girin. Özellikle bulunduğunuz konum ve yaşınız Tinder’da oldukça önemli. Ayrıca insanlarla tanışabilmek için mutlaka fotoğraf yüklemelisiniz.

Tinder’da ana sayfanızda beğendiğiniz kişileri sağa doğru, beğenmediklerinizi ise sola doğru kaydırırsınız. Sizi beğenen ve sizin beğendiğiniz kişiler ise “match” olur. Hemen konuşmaya başlayabilirsiniz! Peki, Tinder’in temel avantajı ne? Söyleyelim: Tinder konum odaklı olarak çalışır. İnsanların sizin bulunduğunuz konuma uzaklığını görebilir hatta aramalarınızı konum odaklı şekilde yapabilirsiniz.

Yeni arkadaşlarla tanışmak ve buluşmak için Tinder’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

LinkedUp

LinkedUp

LinkedIn kullanmayı sevenler için ona bağlı olarak geliştirilen bir arkadaşlık sitesi önereceğiz: LinkedUp! Bu platformda oldukça iyi çalışan bir referans sistemi var. Sizin önerinizle platforma üye olan kullanıcıların sayısı beşe ulaştığında sistem size yeni kriterler belirleme seçeneği sunuyor. Bu sayede siteyi kullanırken daha kişiselleşmiş bir deneyim yaşayabiliyorsunuz.

LinkedUP’u indirin ve hemen üye olun!

Happ’n

Happn

Tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olarak kullanabileceğiniz Happ’n, basit, kullanıcı dostu ve modern ara yüzü ile dikkat çekiyor. Bu sistem sayesinde kolaylıkla çevrenizdeki Happ’n üyelerini görüntüleyebilirsiniz. Platformda gördüğünüz herkesin kısa biyografisini, yaşını, ismini öğrenebileceksiniz.

Happn ile sosyalleşmeye hemen başlayın!

Wakie

Wakie

Dünyanın farklı yerlerindeki insanlarla mesajlaşmak iyi bir seçenek olabilir, pek çok arkadaşlık platformu da zaten bunu sunuyor. Wakie, diğerlerinden farklı olarak sesli görüşme, iletişim kurma, uyandırma, soru sorabilme hizmetlerini sağlamaktadır. Platformun dünya çapında çok sayıda kullanıcıya sahip olması kurduğunuz arkadaşlıklar sayesinde dil ve iletişim becerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.  Wakie tam 2 milyonluk bir kullanıcı kitlesine sahip.

Wakie ile dünyanın her yerinden insanlarla konuşmaya başlayın!

OkCupid

OkCupid

Birilerine mesaj atmak için eşleşme gerçekleşmesini beklemekten sıkıldınız mı? Artık beklemenize gerek yok. Çünkü diğerlerinden farklı olarak Copid sayesinde, eşleşme gerçekleşmeyen kişilere bile mesaj atma özgürlüğünüz olacak. Elbette bu özgürlük çok da geniş değil, çünkü kişilerin istemedikleri kişilerden mesaj almalarını engelleyen bir kural da gerekli. Bu çerçevede daha güvenli bir deneyim için uygulama, eşleşme öncesi mesaj kutusu sınırlaması getiriyor. Okcupit, gerçek hikayeler ve gerçek insanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir platform olarak kendini şu şekilde tanıtıyor: “OkCupid’de bir fotoğraftan daha fazlasısınız.” Okcupid en iyi arkadaşlık siteleri listesinde ön sıralarda yer alıyor.

OkCupid profilinizi hemen oluşturun ve yeni kişilerle tanışmaya başlayın!

Tango

Tango

Ülkemizde epey popüler olan ve çok sayıda kullanıcıya sahip olan Tango’nun en önemli özelliği, kuşkusuz kullanıcı sayısı. Platforma üye olan kişilerin sayısı 300 milyondan fazla. Bu da hem yerli hem yabancı inanılmaz derecede geniş bir kitleye erişim sağlayabilmeniz anlamına geliyor. Tango’nun Tinder gibi güçlü rakiplerinden farklı olarak sunduğu bir ek avantaj daha var: o da görüntülü konuşma seçeneği! Tıpkı Skype ya da Whatsapp kullanır gibi, Tango üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki kişiyle kolaylıkla görüntülü konuşabiliyorsunuz.

Tango kullanmaya hemen başlayın!

Loovo

Loovo

Eğer kolay ve hızlı çalışan, abone sayısı da yüksek olan bir platform arıyorsanız kırk milyondan fazla kullanıcısı ile mükemmel bir sosyal alan olan Loovo ile tanışmanızın zamanı geldi demektir! Kullanıcılarla ilgili detayları profilleri üzerinden öğrenin ve eşleşmeler doğrultusunda mesajlaşmaya başlayın. İşte bu kadar basit! Unutmayın! Kullanıcı dostu ara yüzü dolayısıyla Loovo, her geçen gün daha çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Loovo üzerinde profilinizi hemen oluşturun ve sohbete başlayın!

Blendr

Blendr

Blendr, dünya çapında oldukça popüler! Özellikle kullandığını arkadaş sitesinin çok sayıda üyesi olmasını önemseyenler 180 milyon kullanıcıya sahip bu platformu sevecekler. Blendr da diğer birkaç rakibi gibi GPS üzerinden aktif edilebilen bir hizmet sunuyor. Kullanıcı belirlediği aralıkta bekar olan ve Blendr kullanıcısı olan diğer üyeleri görüntüleyebiliyor.

Blendr kullanmaya geç kalmadan hemen başlayın!

Skout

Skout

Hızlı ve modern bir tasarıma sahip olan aplikasyonu sayesinde Skout üzerinden dilediğiniz kişiyle kolayca anlık mesajlaşabilirsiniz. Üstelik burada mesajlaşma sırasında fotoğraf paylaşabilir ya da sanal hediyeler de iletebilirsiniz. Platform sizin arama ve iletişim kurma alışkanlıklarınıza göre tasarlanmış özel bir eşleştirme mekanizmasına sahip. Bu mekanizma daha hızlı arkadaşlık kurmanızı sağlayabilir.

Yeni nesil bir sosyalleşme platformu olan Skout’u hemen kullanmaya başlayın!

Banjo.com

Banjo.com

Harita üzerinden yapacağınız ufak bir tarama, Banjo kullanan diğer kişileri hemen fark etmenizi ve onlarla iletişime geçmenizi sağlayabilir. Banjo, sosyal medya hesaplarınıza bağlı olarak çalışır ve taramayı da buradaki arkadaşlarınız üzerinden yapar. Uygulamayı kullanırken mutlaka GPS iznini vermeniz gerekiyor, aksi takdirde uygulamanın en iyi özelliğinden yararlanamamış olursunuz.

Banjo ile yepyeni bir sosyalleşme deneyimine başlayın!

Volye

Volye

En iyi ücretsiz arkadaşlık sitesi arayışında olanlar için tasarlanan site, mesajlaşma ya da diğer tanışma / konuşma eylemlerinin hiçbiri için sizden ücret talep etmiyor. Bu da siteyi standart bir kullanıcı için son derece avantajlı kılıyor. Siteye üye olduktan sonra tanış başlığı altına girdiğinizde online üye sayısını göreceksiniz. Üyelerin her birinin yaşı, online olup olmama durumu ve yaşadığı kent yan yana profil fotoğrafı ikonunun altında görünmektedir. Bu da kiminle iletişim kuracağınızı tercih ederken kullanım kolaylığı sağlıyor.

Volye arkadaşlık sitesinde profilinizi hemen oluşturun!

Badoo.com

Badoo.com

Kayıtlı üye sayısına önem verenlerdenseniz, Badoo.com size diğerlerinden daha mantıklı gelebilir. Platform yurt dışı menşeili olduğu için çok daha fazla üye var: Tam 210 milyon! Doğrusu karantina döneminde bu üye sayısı daha da artmış olabilir. Siteye üye olmak tamamen ücretsiz. Üstelik Badoo sayesinde, aynı mekanda olduğunuz diğer kullanıcıları da tanıyabilir ve hemen canlı canlı onlarla konuşabilirsiniz.

Badoo uygulamasını hemen indirin ve profilinizi oluşturun!

Instamessage

Instagram’a bağlı olarak çalışan Instamessage, özellikle konum olarak yakında olan bireylerle iletişim kurmayı kolaylaştırdığı için tercih ediliyor. Instagram üzerinden tanıdığınız ve iletişim kurmak istediğiniz bir bireyin fotoğraf ya da videosunun altına yorum atmak yerine doğrudan onunla iletişim kurabilir ve hemen tanışabilirsiniz. Kullanıcı dostu ve tamamen ücretsiz bir uygulama olan Instamessage’yi hemen tercih edebilirsiniz.

İnstagram’a bağlı olarak Instamessage üzerinden sosyalleşmeye hemen başlayın!

Bu listeyi aşağıda yer alan butonlar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşın ve sosyalleşmelerine katkıda bulunun! BuldumZ uzmanlarından daha fazla arkadaşlık önerisi için bu içeriğe yorum atabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 13 Arkadaşlık Sitesi (Hayalinizdeki Sevgiliyi Bulun!)” üzerine 4 yorum

 1. Ben İnstagram üzerinden Instamessage uygulamasını kullanıyorum tamamen ücretsiz ve kullanışlı. Bu nedenle diğer uygulamaları kullanmak istemedim. Bazı uygulamalar işi paraya dökmüş ve Premium üyelik satma çabasındalar. Sağlam ve uzun sürecek gerçek arkadaşlıklar bulmak için belki da para harcamak gerekiyor. Tabi diğer uygulamaları da kullandım ama içlerinde en çok kafama yatan ve kaliteli zaman geçirdiğim uygulama Instamessage olmuştur.

  Cevapla
 2. Merhaba ben can ankarada yasiyorum bir evlilik yaptim suan yanlizim 33 yasindayim esmerim atlatik bir vucada sahibim ozel bir sirkette yoneticiyim bana ulasmak isteyen hanimefendiye numaram 05423691621

  Cevapla
 3. bu sitelerde aradığınızı bulabiliyormusunuz. Yani bir kerelik birliktelik mi yoksa ileriye dönük bir şeyler mi arıyorsunuz. Bana bu tarz siteler aldatmaca geliyor.

  Cevapla
 4. arkadaslık sitelerine girmek benim için elzem bir durum uzun süredir yalnızım bu nedenle hayatıma bir düzen olsun istiyorum. bu sitelere girme sebebimde ileriye dönük düzgün bir eş istiyorum. yalnızlık çok kötü bir durum evde 4 duvar size bakıyor insan bir ses bir ışık istiyor.

  Cevapla

Yorum yapın