En İyi 10 BES Sitesi (Bireysel Emeklilik Siteleri!)

Birkaç ay önce 18 yaş altı çocukların da BES’e katılabileceği açıklanmıştı. Ben de çocuğum için yatırım yapmak ve hem de devlet katkısından yararlanabilmek için araştırma yapıyorum. En iyi BES siteleri veya şirketleri farklı avantajlarla ön plana çıkıyor. Eğer siz de seçim yaparken zorlanıyorsanız ve en iyisini bulmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bugün, sizinle birlikte en iyi BES şirketlerini inceleyeceğiz!

Türkiye’deki herkes BES’e katılabiliyor. Fiili ehliyeti olmayanlar veya 18 yaş altı kişiler dahi, yasal vasileri aracılığıyla BES’ten faydalanabiliyor. Üstelik %25 oranında devlet katkısı verilmesi de BES’e milyonlarca kişinin katılmasını sağladı.

En İyi 10 BES Sitesi

Son yıllarda güvence ve birikim amacıyla milyonlarca kişi BES’e katılmaya başladı. Ben de çalıştığım şirket sayesinde yaklaşık 4 yıldır BES’te bulunuyorum. 2021 Mayıs itibariyle çocuklar da BES’e katılabiliyor. Dolayısıyla hem kendiniz hem de aileniz için en iyi BES siteleri sayesinde birikim yapabilirsiniz. İşte farklı avantajlarıyla en iyi BES siteleri:

Anadolu Hayat Emeklilik

Türkiye’nin en büyük fon yaratan özel sermayeli şirketi, Anadolu Hayat Emeklilik 1990 yılından beri hizmet veriyor. İş Bankası’nın kuruluşu olan Anadolu Hayat, en iyi BES siteleri listesinde ilk sırada yer almayı başarıyor. Üstelik çocuğum için, gençler için, dev BES, ev hanımları için, çiftçiler için, dövizli BES vb. farklı planlara sahip. BES’e katılmak istediğiniz tutar ne olursa olsun Anadolu  Hayat Emeklilik ile kazançlı bir güvenceye sahip olabilirsiniz. Ayrıca Anadolu Hayat Emeklilik, fon büyüklüğü açısından da en iyi BES şirketleri arasında bulunuyor.

Anadolu Hayat Emeklilik BES detaylarını incelemek için tıklayın.

Allianz

Dünyanın en büyük finansal yatırım ve sigorta şirketleri listesinde bulunan Allianz, BES’teki farklı planlarıyla ön plana çıkıyor. Faizsiz BES, Safran BES, Premium BES, 18 yaş altı için BES vb. planlara sahip. Örneğin, Premium BES’te asistan hizmeti, katkı payı güvencesi ve anlaşmalı sağlık kurumları alanlarda daha fazla avantaj sağlanıyor. Sizin belirlediğiniz tutarlarla BES’ katılmak için mutlaka Allianz’ın sitesini incelemenizi öneririm. Sağladığı güvenceler ve avantajlarla en iyi BES siteleri ve şirketlerinden biri.

Allianz BES planlarını ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Garanti BBVA

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Garanti BBVA, BES planları konusunda da sektörün öncülerinden biri. Garanti BBVA BES planına katılarak geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Üstelik fon getirileri ile birlikte en kazançlı BES planlarından biri olduğunu da söylemek mümkün. Ayrıca BES ödemelerinizi Flexi ya da Bonus kredi kartınızla yaptığınızda ekstra puan kazanabilirsiniz.

Garanti BBVA Bes sayfasına gitmek için tıklayın.

AgeSA Hayat ve Emeklilik

AvivaSA’nın yeni ortaklığıyla birlikte AgeSA Hayat ve Emeklilik olarak hizmet veren şirket, sektörün en önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Mutlu birikimler, biriktiren gelecek, biriktiren VIP vb. farklı BES planları ise toplumun her kesiminden yüz binlerce kişiye hitap ediyor. Örneğin, biriktiren VIP planında aidat ve yönetim gider kesintisi vb. masraflar alınmıyor. Mutlu birikimler planı ise fon yatırımlarınızı 12defaya kadar değiştirme fırsatı sunuyor. Dilerseniz AgeSA BES hesaplama aracıyla da yatıracağınız tutarı ve kazanacağınız tutarı görebilirsiniz.

AgeSA BES ile ilgili ayrıntıları incelemek için tıklayın.

Katılım Emeklilik

Yaklaşık 1 milyon kişinin BES planına katıldığı Katılım Emeklilik, 4 milyarı aşkın fon büyüklüğüne sahip. En iyi bireysel emeklilik şirketleri arasında yer alan Katılım Emeklilik, faizsiz planıyla ön plana çıkıyor. Eğer bu konuda bir hassasiyet duyuyorsanız Katılım Emeklilik faizsiz BES planı tam size göre. Fon yatırımları ise şeriat uyumlu tahvil, altın vb. katılım planlarına uygun olarak gerçekleştiriliyor. Katılım Emeklilik web sitesinden bireysel emeklilik hesaplamanızı ücretsiz görebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Katılım Emeklilik BES hesaplama aracına ulaşın.

Türkiye Hayat Emeklilik / Türkiye Sigorta

Varlık Fonuna ait olan Türkiye Hayat Emeklilik, daha önce Türkiye Sigorta olarak hizmet veriyordu. Güldüren Yarınlar, Bereket ve Geçliğin BES’i planlarıyla Türkiye Hayat Emeklilik şirketini seçebilirsiniz. Gençliğin BES’i 18 – 26 yaş arası için aylık 50 TL’ye güvence sağlıyor. Bereket ise faizsiz fon arayışında olanlar için iyi bir tercih olacaktır. En iyi BES sitesi seçenekleri arasında yer alan Türkiye Hayat Emeklilik, her kesime hitap etmeyi başarıyor. Güldüren Yarınlar BES planı ile faizli fon alternatifleri sunuyor. Ayrıca Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın da Türkiye Hayat Emeklilik ile çalıştığını söylemeliyim.

Türkiye Hayat Emeklilik BES seçeneklerini incelemek için buraya tıklayın.

MetLife

Yaklaşık 150 ülkede hizmet veren MetLife, 2012 yılında Denizbank Emeklilik ve Hayat şirketini satın alarak Türkiye pazarına girdi. Üstelik her yıl varlıklarını yükselterek sektörün en önemli isimlerinden biri haline geldiğini söylemek mümkün. MetLife, sunduğu 4 farklı plan ile en iyi BES siteleri listesinde yer alıyor. Alternatif Güvence Planı, faizsiz BES imkanı sunarken Emeklilik Plus planıysa giriş aidatı olmadan BES avantajı sağlıyor. Ayrıca Denizbank’ın sigorta ve BES gibi işlemlerini de MetLife ile yaptırdığını söyleyebilirim.

MetLife BES planlarını yakından keşfetmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Axa Hayat Ve Emeklilik

Fransız merkezli Axa, Hayat Ve Emeklilik sitesi ve acenteleriyle BES işlemi yapıyor. 225 TL’den başlayan ödemeleri sayesinde geleceğiniz için güvenli bir yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca diğer en iyi BES siteleri ve şirketlerinde olduğu gibi aylık, 3 aylık veya 6 aylık ödeme imkanı da sağlıyor. Özel Emeklilik BES Planı ile aidat ve yönetim gider kesintileri ödemeden Axa dünyasına girebilirsiniz. Aynı zamanda Destek Emeklilik Planı sayesinde de ödemelerinizi minimum tutara düşürmeniz mümkün.

Axa Hayat Ve Emeklilik sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

NN Hayat ve Emeklilik

Avrupa’da ve Türkiye’de sigorta ve BES konularında hizmet veren NN Hayat ve Emeklilik, 150 yıllık bir tecrübeye sahip. NN Hayat ve Emeklilik müşterileri, verilen avantaj ve haklardan oldukça memnun. En iyi BES şirketleri ve siteleri arasında yer alan NN Hayat ve Emeklilik, 7 farklı planla BES imkanı sunuyor. Üstelik giriş aidatı olan planlarda sadece 20 TL alınıyor. Bununla birlikte ABD vatandaşı olan, orada evi veya şirketi olan ya da ABD vatandaşı bir vekili/danışmanı olan kişiler de avantajlardan yararlanabiliyor. Ayrıca mobil uygulama kullanımı açısından da en iyi şirketler arasında.

NN Hayat ve Emeklilik sitesinden BES planlarını öğrenmek için tıklayın.

Vakıf Katılım

Faizsiz bankacılık hizmetiyle ön plana çıkan Vakıf Katılım da en iyi BES siteleri listesindeki yerini alıyor. Ancak burada küçük bir dipnot belirtmek gerekiyor. Vakıf Katılım ve Vakıfbank arasında herhangi bir ilişik yok. Vakıf Katılım, faizsiz BES planı arayanlar için iyi bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Üstelik Vakıf Katılım BES planına dahil olduğunuzda elit kulüp, elit plus kulüp ve sağlık kulübü gibi avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Bu sayede kişisel çözüm danışmanı veya VIP hizmetlerden yararlanmanız mümkün.

Vakıf Katılım BES sayfasına erişim sağlamak için tıklayın.

En iyi BES siteleri içeriğini beğendiniz mi? BES siteleri ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtin. Ayrıca içeriği beğendiyseniz paylaşım butonlarına tıklayarak bizi destekleyebilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 10 BES Sitesi (Bireysel Emeklilik Siteleri!)” üzerine bir yorum

  1. Bes bence çok doğru bir karar ve ileride meyvelerini yiyeceğimiz güzel bir fırsat. Düşünsenize yıllarca maaşınızdan küçük bir tutar birikiyor ve devlet onun üstüne %25 koyuyor. Yıllar sonra biriken para ya bir açığınızı kapatıyor yada o para ile ev araba alıyorsunuz bence tutumlu olmak tamda bu bes ile alakalı.

    Cevapla

Yorum yapın