En İyi 8 Boya Markası (En Kaliteli Boya Markaları)

Ev, iş yeri, bahçe aklınıza gelebilecek her mekanın duvarı için gerekli olan boyaları neye göre seçiyorsunuz? Duvarlarınızın periyodik bakımı için ya da sadece farklı bir renk olsun istediğiniz için belli zaman dilimlerinde boyuyorsunuz ama doğru boya ile mi boyuyorsunuz? Piyasada onlarca farklı boya markası ve boya seçeneği bulunuyor. Bunların tamamını inceleyerek duvarlarınız için faydalı bir içerik hazırladım. En iyi boya markaları listesini bir araya getirerek sizlerle paylaşıyorum. En iyi markaların en yüksek performanslı boyalarını duvarlarınızda kullanmak istiyor ama hangi markayı seçeceğinizi bilmiyorsanız bu içeriği inceledikten sonra karar verebileceğinizi düşünüyorum.

En İyi 8 Boya Markası

Boya seçimi yaparken kaliteli olduğunu anlamak için boyanın kıvamının yoğunluğu önemlidir. Yoğun kıvamlı bir boyanın örtücülüğü yüksek olur. Yüksek örtücü özelliği olan boyalarda tercih edilenlerdir zaten.  Marka da boya seçerken etkileyici unsurlardan biri oluyor. Güvenilir bir marka tercihi iyi performanslı bir boya tercihi anlamına da gelir. En iyi boya markaları listesini buna benzer özellikleri de göz önünde bulundurarak listeledim. Duvarlarınızı boyamadan önce listeyi incelemeniz yararınıza olacaktır.

Filli Boya

Filli Boya

1988 yılından beri sektörde olan Filli boya markası en iyi boya markalarının başında geliyor. Yıllardır kalitesinden ödün vermeden üst düzey boyalar üreten Filli Boya en iyi marka seçimlerinden biri olacaktır. İç cephe boyaları, dış cephe boyaları, mobilya boyaları ve sanayi boyaları gibi birçok kategoride birbirinden farklı renklerde ve çeşitte onlarca boyası bulunan Filli Boya’nın her boyasında aynı kalite ve aynı yüksek performansını bulabilirsiniz. Yoğun kıvam yüksek kapatıcılık oranı ile duvarların vazgeçilmez markalarından biri olan Filli Boya’nın özellikle silinebilir formda olanları çok tercih ediliyor.

DYO

DYO

Boya sektörünün en köklü markalarından DYO 1927 yılından bu güne kadar sektördeki liderliğini koruyarak gelen bir marka. Dekoratif boyalarını ev için, mimarlar için ve ustalar için olmak üzere üçe ayıran DYO’da istediğiniz kullanıma uygun ve istediğiniz renkte boyayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Dekoratif boyalarda da Endüstriyel boyalarda da en beğenilen ve en çok tercih edilen boya markası olduğunu da eklemek isterim. Boya renklerinin tutarlılığı, kapatıcılığı ve kalitesi kullanan herkesi memnun edecek düzeyde. Ayrıca piyasadaki muadillerine göre fiyatının daha ekonomik oluşu da tercih sebebi olabilir.

Jotun

Jotun

Dünya çapında oldukça popüler bir boya markası olan Jotun’un en iyi boya markalarının olduğu listeye eklememek olmazdı. Sadece dünyada değil ülkemizde de revaçta olan Norveç menşeili bu boya markası her duvarın mükemmel boya ile hayata bambaşka dönebileceğini iddia ediyor. Boya kalitesi ve kapatıcılığını deneyimleyince bu iddialarında ne kadar haklı olduklarını bizzat görebilirsiniz. Ayrıca ColourDesign isimli bir aplikasyonları var ve bu uygulama ile duvarınıza en doğru renk ve desende boyayı seçmeniz çok daha kolay oluyor.

Marshall

Marshall

Piyasada ne kadar farklı marka olursa olsun boya denince akla ilk gelen Marshall markası oluyor. Yıllardır en bilinen ve en sevilen boya markalarından olan Marshall markasını bilmeyeniniz yoktur ama yine de tavsiye etmekte fayda var. Duvarlarınızı boyamayı düşünüyorsanız ilk aklınıza gelmesi gereken markalardan biri Marshall! Kalitesinden ve örtücülüğünden hiç şüpheniz olmasın. En sevilen ve en çok tercih edilen markalardan biri olabilmek için üst düzey kalitede ve performansta boya üretmenin şart olduğunu düşünürsek Marshall kalitesini daha iyi anlayabiliriz. Ürün ve fiyat skalası oldukça geniş olan Marshall’da her bütçeye ve her ihtiyaca göre boya bulmak mümkün.

Permolit

Permolit

Pek bilinmediğini düşündüğüm bir boya markasını sizlerle tanıştırmak istiyorum. Permolit markası, boya arıyorsanız kesinlikle şans vermeniz gereken bir marka! İç ve dış cephe boyaları, yağlı boyaları, su bazlı boyaları ve aklınıza gelebilecek birçok boya ve boyaya yardımcı yan ürünleri bulabileceğiniz bu markanın kalitesi gerçekten harika. En çok tercih edilen tavan boyası ise kullanan herkesin favorisi oluyor. 300’den fazla sunduğu ürün seçeneğiyle istediğiniz boyayı Permolit’te bulmamanız imkansız! Üstelik boyalarının kalitesine göre değerlendirince fiyatları da çok uygun geliyor.

Deja

Deja

2018’de kurulan genç bir marka olmasına rağmen adını kısa sürede duyuran bir marka önerisi olarak Deja boyadan bahsetmek istiyorum. Öncelikle gördüğünüzde fiyatı dikkatinizi çekecek olan bu markanın boyaları piyasadaki diğer boyalara göre aşırı uygun fiyatlara sahip. Daha çok Koçtaş gibi yapı marketlerinden satın alabileceğinizi de eklemek isterim. Dekoratif kullanım ya da endüstriyel kullanım için birçok boya seçeneği arasından uygun olanı bulabilirsiniz. Kalite ve fiyatına bakınca gerçek bir fiyat performans markası olduğunu göreceksiniz.

San Deco

San Deco

Kaliteli boya denince akla gelecek en iyi markalardan biri San Deco en iyi boya markaları arasında olmazsa olmazdı. Ülkemizde ve dünyamızda oldukça popüler olan San Deco markası efekt boya kategorisinde birinci sırada yer alıyor. Onun dışında iç ve dış cephe boyaları, endüstriyel boyalar yani aklınıza duvar boyaları ile ilgili ne geliyorsa hepsi mevcut ve çok kaliteli. Türkiye’nin ilk dekoratif boya markalarından biri olan San Deco’nun tecrübe ve kalitesine hiç tereddüt etmeden güvenebilirsiniz. Sizi ve duvarlarınızı asla pişman etmez. Genelde Bauhaus gibi yapı marketlerden kolayca tedarik edebilirsiniz.

Polisan

Polisan

Yurtdışında ve ülkemizde en çok tercih edilen boya markalarından biri olan Polisan’ı hala duymayanlar varsa diye en iyi boya markaları listesine eklemek istedim. En geniş bayi ağına sahip Polisan’ın boyalarını her yerde kolayca bulabilirsiniz. En sevilen boya markalarından olduğu için her nalburda mutlaka Polisan bulunur. İç ve dış cephe boyaları konusunda kalitesini ispatlamış bir marka olan Polisan’ın fiyatları da gayet makul. Duvarlarınızı kaliteli ve iyi bir markaya ait boya ile renklendirmek istiyorsanız ama yüksek bütçe ayıramıyorsanız doğru adres kesinlikle Polisan olacak!

İyi bir boyanın kapatıcılığının yüksek olması, uygulandığı duvarda pürüz bırakmaması, uzun ömürlü olması ve renk seçeneğinin geniş olması gibi özelliklerden yola çıkarak en iyi boya markaları listesi umarım faydalı olmuştur. Özellikle boya seçmeden önce bu içeriği okuduysanız faydasını göreceğinize inanıyorum. Markaları kolayca karşılaştırarak ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Beğendiyseniz paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Eklemek istediğiniz farklı bir boya markası varsa yorum yaparak bize iletin lütfen.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 8 Boya Markası (En Kaliteli Boya Markaları)” üzerine 4 yorum

 1. Boyadan çok boyayı yapan ustanın da çok önemi var ben kendi evimi kendim boyarım ve görenler kaça boyattın demekten kendini alamaz bende sorma boş ver derim söylesem kendim boyadım bu sefer herkes bizim evi de boya vs diyecek 🙂 tabi boyadan boyaya fark var. Polisan, Dyo ve Jotun benim favori markalarım bunlarla yaptığım boyalar bir farklı oluyor.

  Cevapla
 2. Jotun Norveçli bir boya firması Allahın gavuru geldi Türkiye pazarında kafadakilerle aynı pasta diliminden pay almaya başladı. Dyo, Marshall yanında aşık atamıyor. Adamlar sadece yat boyası satarken burada her çeşit boya satmaya sektörün lideri olmaya başladılar. Bende denedim gerçekten harika boyaları var. Sizi üzmüyor

  Cevapla
 3. Yeni nesil boya markası olarak ekleyebileceğimiz Whynot var. İyi boya markası kriteri olarak örtücülük ve kıvam diyorsanız bu boyayı da mutlaka denemeli ve listeye eklemelisiniz. Ayrıca markanın mottosu Kendin Yap, bunu destekleyecek kalitede boyaları var. Uygulaması çok kolay, su bazlı,kokusuz ve boya malzemeleri set halinde satılıyor. Ben denedim, memnun kaldım. Fiyat performans çok başarılı, renk kartelası az renk ama trend renkler genelde. Kendi boyasını yapmak isteyenlere denenmiş bir tavsiyedir.

  Cevapla
 4. Bence en iyi markaların içinde WELT BOYA markasını eklemelisiniz inanılmaz örtücülüğe sahip bir boyadır. Dış cepheler güneşe ve soğuğa dayanıklıdır.

  Cevapla

Yorum yapın