En İyi Çamaşır Deterjanı Markaları

Erken dönemlerde çamaşır deterjanından tek beklentimiz giysilerimizi temizlemesiydi. Seçenek azdı ve bu yüzden hangi deterjanı alacağımız konusunda bir tercih yapmak zor olmuyordu. Gelişen ve değişen dünyaya çamaşır deterjanları da ayak uydurdu ve onlarca farklı çeşit sunuldu piyasaya. Bizlerin de çamaşır deterjanından beklentilerimiz arttı haliyle. Renklileri korusun, beyazları daha beyaz yapsın ama yıpratmasın, en inatçı lekeleri bile çıkarsın, hem renklilerde hem beyazlarda kullanılsın vs. gibi birçok isteğimiz oluştu. Ayrıca deterjanın yapabildikleri ile birlikte sıvı ve toz gibi formları da arttı. Karar vermenin gittikçe zorlaştığını fark ettiğim için en iyi deterjanları ve performanslarını bir listede toparladım.

En İyi 10 Çamaşır Deterjanı

Evinizde işlerinizi kolaylaştıracak, iyi ki kullandım diyebileceğiniz en iyi 10 çamaşır deterjanı için özel bir liste oluşturdum! Hemen incelemeye başlayın.

Perwoll Yenilenen 3D Siyah Etki 50 Yıkama 3Lt

Perwoll Yenilenen 3D Siyah Etki 50 Yıkama 3Lt

Perwoll benim gibi birçoğunuzun öğrendiği ilk sıvı deterjan markasıdır. Henüz toz çamaşır deterjanından başka bir deterjanı görmediğim için başlangıçta denemekte tereddüt etmiştim ama artık kıyafetlerimin en sevdiği deterjan oldular. Perwoll’ün çamaşırlar için oldukça geniş bir ürün yelpazesi var ama benim en sevdiğim siyah giysilerimin favorisi Yenilenen 3D Siyah Etki. Siyah renkli giysiler ister istemez bir süre sonra renk kaybına uğruyor ve eski bir görünüme sebep oluyor. Yenilenen 3D Siyah Etki ile siyahlar gerçekten de ilk günkü gibi canlı kalıyor. Denemek için en küçük boyunu alarak başlayabilirsiniz sonrasında tüm serilerini stoklayacağınızdan eminim.

Tursil Jel Sıvı Yıkama Leylak

Tursil Jel Sıvı Yıkama Leylak

Bir çamaşır deterjanından alınabilecek en üst düzey verimi kesinlikle Tursil’in Jel Sıvı Yıkama Leylak deterjanından alabilirsiniz. Piyasadaki diğer deterjanlarla karşılaştırırken fiyatının bayağı ucuz olduğunu görünce denemek istedim ve asla pişman değilim. Bir sıvı deterjan düşünün ki hem renklilerde hem beyazlarda kullanabileceksiniz. Üstelik hiç leke bırakmayacak ve giysilerinizi yıpratmayacak. Yetmezmiş gibi bir de çok ucuz olsun. İşte bu özelliklerin hepsi Tursil Jel Sıvı Yıkamada mevcut. Hiç vakit kaybetmeden deneyin derim.

Migros Sıvı Deterjan Beyazlar İçin

Migros Sıvı Deterjan Beyazlar İçin

Migros’a olan güven duygusuyla ve fiyatının da ucuz olmasının etkisiyle denediğim bir üründen bahsedeceğim. Benim gibi temizlik malzemelerine az para harcayıp yüksek verip almak istiyorsanız Migros Sıvı Deterjan Beyazlar İçin olanı mutlaka almalısınız. Beyaz çamaşırların temizliği her zaman renklilere göre daha zor olmuştur. Sararmasın, leke kalmasın tüm bunlar olurken de yıpranmasın istiyoruz. Bütün bu özellikleri bir arada olduğunu iddia eden ürünler de oldukça pahalı. Bu yüzden artık çok para harcamadan beyazlarımızı gönlümüzce temizleyebiliriz. Hem Migros’tan hem de internetten kolayca alabilirsiniz.,

Peros Matik Beyazlar ve Renkliler İçin

Peros Matik Beyazlar ve Renkliler İçin

Daha önce Peros’un çamaşır deterjanlarını deneyimleyenler hiç tereddütsüz bu ürünü alacaktır. Denemeyenler için de biraz kendisinden bahsetmek istiyorum. Peros’un en sevdiğim deterjanı Beyaz ve Renkliler için olanı. Toz formlu bir deterjan olmasına rağmen çamaşırları hiç sertleştirmiyor. Hem beyazlarda hem renklilerde maksimum performansla asla leke bırakmadan temizliyor. Uygun fiyatlı çamaşır deterjanı arıyorsanız ve tüm çamaşırlarda kullanılmasını istiyorsanız  Peros Matik Beyaz ve Renkliler sizin için üretilmiş diyebilirim.

Persil Premium Sıvı Çamaşır Deterjanı

Persil Premium Sıvı Çamaşır Deterjanı

Persil hem renki hem beyaz çamaşırlarımızda kullanabileceğimiz adeta sihirli bir deterjan üretmiş. Premium Sıvı Çamaşır Deterjanının daha ilk yıkamada farkını gözlemleyeceksiniz. Sıvı formlu bu deterjanın lekeyi çıkarma gücüne inanamayacaksınız. Ön yıkamaya gerek kalmadan çamaşırları tertemiz yapıyor. Ayrıca gerçekten çamaşırları parlatma özelliği de var. Beyazlar bembeyaz ışıldarken renkliler capcanlı kalıyor. Uzun süre giden ekonomikte bir deterjan. Kesinlikle denemeye değer. Daha ilk kullanımınızda farkı görüp bir daha başka bir deterjana ihtiyaç duymayacaksınız.

Rinso Kömür Siyahlığı

Rinso Kömür Siyahlığı

Renkli çamaşırlarınızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız seçiminizi Rinso’nun
Kömür Siyahlığı serisinden yana yapmalısınız. Sıvı formlu bu çamaşır deterjanı siyahlarınızı çok uzun süre ilk aldığınız haliyle muhafaza ediyor. Renkli çamaşırlar için vazgeçilmez bir deterjan. Tertemiz leke bırakmadan temizlerken hiç sertleştirmiyor ve renklerin canlılığı ilk günkü gibi kalıyor. Ağartıcı kullanmadıkları için siyahların ömrü ve kalitesi artıyor ayrıca pamuklanmayı da önlüyor. Bir deterjandan beklenenin üzerinde bir performansı var. Şiddetle öneriyorum.

Bingo Ultra Beyaz Sıvı Çamaşır Deterjanı

Bingo Ultra Beyaz Sıvı Çamaşır Deterjanı

Beyaz çamaşırlarınız için harika bir önerim var. İnternette gezinirken görüp denediğim Bingo’nun deterjanından size de bahsetmek istiyorum. Ultra Beyaz Sıvı Çamaşır Deterjanı bu zamana kadar beyaz çamaşırlarım için verdiğim en doğru karar olabilir. Hepimiz biliyoruz ki beyaz çamaşırların temizliği her zaman daha zor olmuştur. Hem sararmadan temizlensin isteriz hem grileşmesin isteriz. Bunları yaparken de hiç leke bırakmasın isteriz tabi. Bu zamana kadar bütün bu özellikleri bir arada bulmak benim için imkansızdı ama buldum. Beyazlarız hem tertemiz oluyor hem yumuşacık. Bu deterjanı kullanmaya başlayınca çamaşır yumuşatıcıyı kullanmayı bile bırakabilirsiniz.

Alo Platinum Toz Çamaşır Deterjanı Fairy Etkili

Alo Platinum Toz Çamaşır Deterjanı Fairy Etkili

Alo’nun yıllardır piyasanın en iyi deterjan markalarından biri olduğunu hatırlatarak sizlere bir ürününü önermek istiyorum. Renkliler için ürettiği mucizevi bir çamaşır deterjanı ile tanıştım. Sizin de faydalanmanızı isterim. Renklilerde oluşan yağ vb. inatçı lekelere çözüm olarak makinaya atmadan önce bulaşık deterjanı sıkmak sıklıkla uygulanan bir yöntem. Alo da bu yöntemimizi biliyor olacak ki Fairy ile bir işbirliği yaparak benim favorim olan en iyi toz çamaşır deterjanını üretmiş. Platinum Toz Çamaşır Deterjanı Fairy Etkili olanı en kısa zamanda denemelisiniz. Lekeden eser bırakmamasına ayrı kokusuna ayrı bayılacaksınız.

Ariel Beyazlar ve Renkliler İçin Dağ Esintisi Sıvı Çamaşır Deterjanı

Ariel Beyazlar ve Renkliler İçin Dağ Esintisi Sıvı Çamaşır Deterjanı

Ariel’in şimdiye kadar yapmış olduğu en güzel üründen bahsetmek istiyorum. Bir deterjandan beklenen her şeyin daha fazlası Beyazlar ve Renkliler İçin Dağ Esintisi Sıvı Çamaşır Deterjanında mevcut. Daha ilk yıkamada en inatçı lekeyi bile yok edebildiğine şahit olacaksınız. Üstelik 30 derece yıkamada bile çamaşırlar tertemiz oluyor hem ekonomik hem de çevre dostu. Beyazlar ve renkliler  için aynı deterjanın kullanılabiliyor olması da ayrıca tercih sebebim oldu. Fiyat performans olarak değerlendirecek olursak da gayet makul bir ürün.

Tex Sıvı Çamaşır Deterjanı White & Color

Tex Sıvı Çamaşır Deterjanı White & Color

İnternette gezinirken tesadüfen bulduğum bir marka ve deterjanı için bir öneride bulunmak istedim. Tex markasını daha önce hiç duymamıştım ve benim gibi birçok kişi vardır düşüncesiyle sizlerle paylaşmak istedim. Tex Sıvı Çamaşır Deterjanı White & Color ‘ı yorumlara baktıktan sonra denemeye karar verdim. Fiyatı da çok ucuz olduğu için alırken tereddüt etmedim. İyi ki de almışım diyorum çünkü fiyatının çok çok üzerinde bir performansı var. Hem renkliler hem beyazlarda harika leke çıkarma özelliğiyle birlikte asla tortu ya da kalıntı bırakmıyor. Ekonomik ve kaliteli bir sıvı deterjan arıyorsanız artık aramanıza gerek yok Tex bizim için harika bir ürün çıkarmış.

Temizlik ve hijyenin en çok rağbet gördüğü şu pandemi sürecinde sizlerle temizliğimizin vazgeçilmezlerinden biri olan çamaşır deterjanları ile ilgili hazırladığım bu liste umarım işinize yarar. Hem fiyat hem performansı göz önünde bulundurarak deneyimlediğim en iyi çamaşır deterjanları listemi sizinle de paylaştım. Eksik olduğunu düşündüğünüz bir deterjan varsa yorum yaparak bizi yönlendirebilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Çamaşır Deterjanı Markaları” üzerine bir yorum

  1. Verilen markaların hepsi birbirinden iyi piyasanın lider markaları burada verilmesi gereken bence bir ürün daha var Alman markası Frosh kimyasal oranı çok düşük olmasına rağmen iyi bir temizlik sağlıyor. Ayrıca sıvı olması toz deterjanlarda ki topaklanma ve tıkama durumuna göre çok tercih ediliyor. Ama fiyat konusunda biraz tuzlular.

    Cevapla

Yorum yapın