En İyi Dövmeci İstanbul

Dövme yaptırmak eminim ki birçoğumuzun çocukluk hayallerindendir. Pek çoğumuz ise gerçekten bu hayalimizin peşinden gidiyoruz. Başta iş durumu olmak üzere hayat görüşü, din, kararsızlık vb. sebepler dövme yaptırılmasına engel oluyor. Ben ise henüz çok yeni bir dönemde dövme yaptırmayı başardım. Başardım diyorum çünkü motif ve yer seçimi benim için çok zor oldu. Siz de dövme yaptırmak istiyorsanız ve henüz İstanbul’da en iyi dövmeciyi bulamadıysanız bu listeden faydalanabilirsiniz. Listede yer alan her bir yerle birebir veya telefonla görüşme imkânı buldum. Bana daha samimi gelen ve randevu bulabildiğim ilk fırsatta dövme yaptırdım.

İstanbul’da En İyi 12 Dövmeci

Dövme yaptırmadan önce motif seçimi hakkında emin olmalısınız. Uzun süre düşündüğünüz ve vazgeçemediğiniz bir motif, ömür boyu bir anlam ifade eder. Aynı zamanda dövme yaptıracağınız bölgeye iyi karar vermeniz gerekiyor. Genellikle kol, ense, sırt ve bacak bölgelerinin tercih edildiğini söyleyebilirim. Ben bileğim için düşündüğüm motifi yaptırdım ve çok memnunum. Son olarak dövme yaptıracağınız yerin ve ekipmanların düzenli olarak steril edildiğine emin olmalısınız. Kullanılan iğneler her seferinde müşteriye yönelik açılmalıdır. Dövme sanatçılarıyla birebir iletişime geçmek mükemmel bir dövme motifi yakalamanıza yardımcı olur. En iyi dövmeci İstanbul tavsiyelerim :

Fahrettin Demir

Fahrettin Demir

Türkiye’nin en başarılı ve ödüllü dövme sanatçılarından biri Fahrettin Demir. Kadıköy’de kurucusu olduğu ve halen çalıştığı Pin Tattoo Gallery’den randevu alabilirsiniz. Sıra dışı ve gerçekçi tasarımlarının yanı sıra çok samimi ve dürüst olduğunu söyleyebilirim. Yaptırmak istediğim motif ve bölge hakkında beni uzun bir süre bilgilendirdi. Tüm sorularıma özveriyle cevap verdi ve harika bir iş çıkardı. Son olarak güzel sanatlar mezunu olduğunu ve realistik çalışmalarıyla tanındığını eklemeliyim.

Anatolia Tattoo / Erdoğan Çavdar

Anatolia Tattoo / Erdoğan Çavdar

1997 yılında Ressam Erdoğan Çavdar tarafından kurulan Anatolia Tatto, günümüzde popülerliğini koruyor. Ekibinde yer alan isimler, güzel sanatlar mezunu ve hepsi de çok başarılı. Siyah – beyaz, renkli vb. istediğiniz motifleri dövme ustalarına yaptırabilirsiniz. Her bir dövme adeta bir sanat eserini andırıyor. Güler yüzlü ve ilgili davranışları ise sıkı bir dostluk kurmanızı sağlıyor. Bir arkadaşım burada dövme yaptıralı yıllar olmasına rağmen en ufak bir deforme oluşmadı.

Red Cat Tattoo Factory

Red Cat Tattoo Factory

Emrah Çakın tarafından kurulan Red Cat Tattoo Factory, 1997 yılından beri dövme konusunda başarılı işleriyle biliniyor. Türkiye’deki ünlülerin uğrak noktasında olan dövme stüdyosunu Bebek’te ziyaret edebilirsiniz. Karışık renkli ve büyük motifler yerine minimalist ve bir anlam içeren dövme yaptırmak istiyorsanız burası doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca dövme yaptıran ancak Emrah Çakın’ın hoş sohbetine doyamayan kişiler sık sık burayı ziyaret ediyor. Dövme yaptırmadan önce de yaptıktan sonra da yeterli bilgiyi Emrah Bey’den alabilirsiniz.

Yeliz Özcan

Yeliz Özcan

Yeliz Özcan, yurtdışında son derece popüler olan ‘sulu boya dövme’ konusunu ülkemizde başarılı bir şekilde uyguluyor. Renkli, büyük veya minimalist dövmelerini görür görmez doğru yerde olduğunuzu anlayabilirsiniz. Türkiye’nin en başarılı dövme sanatçılarından biri olduğunu da söyleyebilirim. Kafanızda netleştirdiğiniz veya kararsız kaldığınız motifi Yeliz Özcan’la görüşebilirsiniz. Kendi alanında Türkiye’de daha iyisini bulmanız son derece zor. Ayrıca hijyen ve sterilizasyon konusuna her zaman çok fazla dikkat ediyor.

Ink İstanbul Artcore

Ink İstanbul Artcore

İspanyol asıllı Danny Garcia tarafından kurulan Ink İstanbul Artcore, dövme konusunda adeta bir sanat eseri yaratıyor. Uzun yıllardır Moda’da bulunan stüdyosu her zaman canlı ve kalabalık. Randevu bulmak ise daha zor. Ancak oldschool tarzda bir dövme yaptırmak istiyorsanız daha iyisinin olmadığını söyleyebilirim.

Çağatay Ateş / Negatif Tattoo

Çağatay Ateş / Negatif Tattoo

Dövme yaptırmadan önce mutlaka Çağatay Ateş’in yaptığı çalışmalara göz atmanızı tavsiye ediyorum. Siyah beyaz, renkli, water color, minimalist vb. tarzlarda harika motifleri bulunuyor. Ayrıca kendisi iyi bir bas – gitarist. Profesyonel bir iş ahlakı ve çalışmalarının olduğunu da söylemeliyim. Pek çok döve sanatçısına göre yaptığı işlerin arkasında duruyor. Aynı zamanda dövme sırasında sizi telkin ederek rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Ruhsel Blacksea Tattoo

ruhsel black sea

Ruhsel Donbalak tarafından işletilen Blacksea Tattoo, İstiklal caddesinde hizmet veriyor. Yıllardır başarılı çalışmalarıyla ün yapan Ruhsel Bey, ünlülerin de ilk tercihlerinden. Hayal ettiğiniz her tarzdaki dövmeyi ince ince dövüyor ve muazzam işler çıkarıyor. En büyük sorun ise diğer dövme stüdyolarına oranla fiyatının daha fazla olması. Ancak ömür boyu sizinle yaşayacak bir motif için değeceğini düşünüyorum.

Diagon Tattoo

Diagon Tattoo

Bağdat Caddesi’nde hizmet veren Diagon Tattoo, usta sanatçılar Sanat Gökdel ve Tuğrul Erkuş tarafından kurulmuş. Sanatçılar genellikle geleneksel ve newchool tarzlarında dövme yapıyor. Ayrıca diğer tarzlara dair örneklerini de Instagram hesaplarından görebilirsiniz. Geniş bir renk kartelası ve fazlasıyla motiflerinin olduğunu da söyleyebilirim.

Resul Odabaş

Resul Odabaş

Türkiye’nin en genç ve başarılı dövme sanatçılarından biri Resul Odabaş. Watercool tarzıyla ön plana çıkan Resul Odabaş, özel stüdyosunda hizmet veriyor. İllüstratif dövme ve ince çizgilerini birleştiriyor ve her biri mükemmel dövmeleri dövüyor. Instagram hesabını incelediğinizde kendinize uygun binlerce seçeneği de görebilirsiniz. Samimi ve güler yüzlü davranışları ile dövme yaptıran herkes çok memnun.

Comics Tattoo Art / Tolga Cemal Sümer

tolga cemal sümer

Tolga Cemal Sümer ve ekibi Comics Tattoo Art stüdyosu’nda hizmet veriyor. Sümer, portre ve realistik dövme konusunda ödül alan sayılı Türk’lerden biri. Ayrıca kendisi bir karikatürist ve reklamcı. Bu nedenle dövmelerinin çok başarılı olduğunu söylemek mümkün. İnternet sitelerini ziyaret ederek başarılı örneklerini değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra dövme işleminden sonra bile herkese ilgiyle davranıyor. Detaylı ve profesyonel çalışmalara dayanan dövmeler için en iyi stüdyolardan biri.

Vaso Vasiko

Vaso Vasiko

Vaso Vasiko sıra dışı ve ilginç dövmeler konusunda en başarılı isimler arasında yer alıyor. Damak içi dövmelerden Japon tarzı dövmelere kadar birçok tasarımı var. Asmalı Mescit Mahallesi’nde bulunan özel stüdyosunda hizmet veriyor. Düşündüğünüz dövme tarzı ne olursa olsun mutlaka Vaso Vasiko ile iletişime geçmenizi öneririm. Birçok dövme sanatçısının yapamadığı tasarımları ile sizi memnun edecektir.

Lithium Tattoo

Lithium Tattoo

Budakan Tamer tarafından kurulan Lithium Tattoo, dövme konusunda sayısız bir seçenek sunuyor. Realistik ve Chicano Tarzı Dövme konusunda harikalar yaratıyor. Ayrıca kabile tarzı dövmeler için de Budakan Tamer’le iletişime geçmenizi öneririm. Stüdyo, diğer dövme stüdyolarına oranla çok daha temiz ve hijyenik. Bu konularda sürekli tereddüt yaşıyorsanız Lithium sizin için iyi bir tercih olacaktır.

12 Farklı dövmecinin olduğu bu listeyi dövme yaptırmayı düşünen sevdiklerinle aşağıda yer alan butonlar üzerinden hemen paylaş! Sen de dövme yaptırdığın yer hakkında tecrübelerini paylaşarak binlerce dövme severle fikir alışverişi yapabilirsin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Dövmeci İstanbul” üzerine 2 yorum

  1. Gerçekten şaşırdım çok sağlam desenler ben bu şekilde dövme pek görmedim genelde çiçek böcek imza vs ama adamlar resmen nakşetmiş. Bende bu şekilde bir dövme yaptırmak istiyorum ama yaptırdıktan hemen sonra sıkılırsam diye yaptırmıyorum. Sonuçta kalıcı dövme bunun geri dönüşü yok.

    Cevapla

Yorum yapın