En İyi Ethernet Kablosu

Evde kullandığımız modem, bazı odalarda hızı ve bağlantıyı ciddi olarak düşürüyordu. Özellikle modeme uzak odalarda internete bağlanmak oldukça zordu. Ben de ethernet kablosu alarak sorunumuza kökten çözüm buldum. Açıkçası hız konusunda bu kadar fark edebileceğini düşünmemiştim. Ethernet kablosu almadan önce en iyi ethernet kablosu için araştırma yaptım ve sizinle de paylaşmak isterim. Evde kullanmak için Cat 5 ve Cat 6 ethernet kablosu yeterli olacaktır. Cat5 ethernet kablosu 100 metrede 100 mps’e kadar hızınızı arttırabilir. Cat6 ethernet kablosu ise yine aynı mesafede 250 mbps’e kadar artış sağlayacaktır. Dış ortamlar veya kalabalık yerlerde ise cat7 ethernet kablosu alabilirsiniz. Son olarak ethernet kabloları 100 metreyi aşan mesafelerde internet hızınızı az da olsa düşürebilir. Bu nedenle 100 m mesafeyi aşmamaya dikkat etmelisiniz.

En İyi 13 Ethernet Kablosu

Herhangi bir elektrikçide ethernet kablosu bulmak mümkün. Ancak bu kabloların kısa sürede hasar göreceğini ve istediğiniz verimi alamayacağınızı unutmamalısınız. İnternette yer alan fiyatlar, rekabet dolayısıyla çok düşük. Neredeyse her mesafe için ethernet kablosu satılıyor. Ethernet kablosunu sadece internet bağlantısında kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı bilgisayarlar, yazıcı vb. cihazları bağlamak için de ethernet kablosu tercih ediliyor. Ethernet kablolarında genellikle iyi bir iletici olması nedeniyle bakır teller kullanılmaktadır. Bu nedenle internet hızı ve veri aktarımı olumlu yönde artış gösteriyor. İşte en iyi ethernet kablosu markaları:

Alfais 4612 Cat6 Ethernet Patch İnternet Kablosu 10 m

Alfais 4612 Cat6 Ethernet Patch İnternet Kablosu 10 m

Alfais 4612 Cat6, piyasaya oranla biraz daha pahalı. Ancak sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Ethernet kabloları neredeyse her renkte üretiliyor. Bu kablo da mavi olarak üretilmiş. Evinizde beyaz kablolar ağırlıklıysa karışmaması adına mavi renk iyi bir tercih olacaktır. 10 M uzunluğunda üretilen kablo Cat6 özelliğine sahip. İnternet hızını büyük oranda yükseltiyor. Ayrıca bilgisayarlar arasındaki veri aktarımını da saniyeler içinde tamamlayabilir. Aynı markanın 2, 5, 20 m seçenekleri de bulunuyor. En iyi ethernet kablosu Alfais diyebilirim.

Hq Speed Cat6 Patch Ethernet Internet Kablosu 15 mt

Hq Speed Cat6 Patch Ethernet Internet Kablosu 15 mt

Büyük Pazar yerlerinde en fazla tercih edilen ethernet kablolarından biri Hq Speed. 0.3 metreden 60 metreye kadar farklı uzunluklarda ethernet kablosu satıyor. Bu kablo da Cat6 ve veri / internet aktarımı için harika bir seçenek. Alfais’e göre fiyatı daha uygun. Ben de modem ve bilgisayar arasındaki bağlantı için bu kabloyu aldım. Kullanır kullanmaz internet hızındaki artışı ve ping düşüşünü gördüm. Siz de ethernet kablosu takılabilen her cihaz için bu ürünü tereddüt etmeden satın alabilirsiniz.

Philips SWA1820 Cat 7 Ethernet Kablosu 10GBPS Sstp – 5m

Philips SWA1820 Cat 7 Ethernet Kablosu 10GBPS Sstp - 5m

Philips’in ethernet kablosu ürettiğini görünce çok şaşırmıştım. Kaliteli ev ve kişisel bakım elektronik ürünleriyle tanıdığımız Philips’in, dayanıklı bir kablosu. Gördüğünüzde diğer ethernet kablolarına kıyasla daha sağlam ve dirençli olduğunu anlayabilirsiniz. Ethernet kablosunu bağlarken kapı altında vb. bölgelerde kalabiliyor. Ancak bu kabloda herhangi bir ezilme oluşmuyor. 600 mhz frekans ve 10 GBPS aktarım hızına sahip. Bu özellikleriyle piyasanın en iyi ethernet kabloları arasında yer aldığını söyleyebilirim.

Dark 20mt Cat6 CU Awg24 / 7 UTP Gri Network Kablosu

Dark 20mt Cat6 CU Awg24 / 7 UTP Gri Network Kablosu

Yüksek verimlilik ve dayanıklı malzemesi ile en iyilerden biri. Kabloda sekiz adet damar ve her bir damarın içinde yedişer tane bakır tel bulunuyor. Bu özelliği ile eğilme, bükülme, zorlama vb. hasarlara karşı ekstra koruma sağladığını söyleyebilirim. GigaBit hızında veri transferi sağlıyor ve her bir kablo dayanıklılık / hız testinden geçiyor. 20 metre olması ise en büyük avantajlardan birini sağlamaktadır. Modem ve uzak odalardaki bilgisayarları kolayca bağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra küçük ofislerde de hızlı bir veri aktarımı için kullanılabilir.

Tayfun İnternet Bilgisayar Ağ Network Kablosu Cat6

Tayfun İnternet Bilgisayar Ağ Network Kablosu Cat6

Sekiz telli olarak üretilen kablo, 1 metreden 80 metreye kadar farklı uzunluklarda bulunabiliyor. Ev ve iş yerleri için istediğiniz internet hızını sağlayabilir. Ayrıca çeşitli tarayıcılar, televizyon ve farklı bilgisayar girişleri için de kullanmak mümkün. Bükülebilme özelliği sayesinde daha kolay bir bağlantı yapabilirsiniz. Her bir kablo test cihazında kontrol ediliyor. Dolayısıyla güvenilir alışveriş yapmak mümkün olacaktır.

S-Link Sl-Cat610 10M

S-Link Sl-Cat610 10M

S – Link markası, uygun fiyatlı ürünleri ile ön plana çıkıyor. Aşırı dayanıklı ve sağlam olduğunu söyleyemesem de tam bir fiyat / performans ürünü. Telefon, fax, fotokopi vb. cihazlar da kullanılabilir. Cat6 özelliklerine sahip olması sayesinde internet hızınızı 100 mbps’e kadar yükseltebilir.

Alfais 4256 Cat7 Ethernet RJ45 Modem İnternet Kablosu 1 Metre

Alfais 4256 Cat7 Ethernet RJ45 Modem İnternet Kablosu 1 Metre

Cat7 kablolar, cat6’ya oranla daha hızlı bir kullanım sağlıyor. 1 – 10 Gbps aralığında internet hızınızı yükseltir. Ayrıca daha hızlı veri transferi için kullanılabilir. Ev içi kullanımlarda Cat 5 ve 6 tercih edebilirsiniz. Cat7 kablolar genellikle kalabalık ve dış mekanlarda kullanım için uygundur. Veya internette yoğun bir kullanım söz konusuysa yine bu kabloyu tercih edebilirsiniz. Dış sinyallerden daha az etkilendiği için hızlı bağlantı ve düşük ping oranı imkanı veriyor.

Powermaster Cat5 Ethernet Kablosu 30 m

Powermaster Cat5 Ethernet Kablosu 30 m

Cat5 kablo standart internet kullanıcıları için idealdir. Evde sosyal medyada gezinmek, birkaç film, video izlemek vb. aktiviteler için yeterli olacaktır. Cat5 kablolar günümüzde uygun fiyatlarıyla hala sıklıkla tercih ediliyor. Online oyun oynayan veya interneti yoğun olarak kullanan kişiler Cat6 ve üstünü kullanmalıdır. Cat 5 ethernet kablosu yüksek performans vermese bağlantıyı güçlendirir.

Irenis Cat6 Yassı Ethernet (Network, Lan) Kablosu

Irenis Cat6 Yassı Ethernet (Network, Lan) Kablosu

Kıvrılma / bükülme koruması ve yassı yapısı ile son derece dayanıklı bir kullanım sağlıyor. Ortalama piyasaya göre fiyatı yüksek. Ancak bulunduğu skalada alabileceğiniz en iyi ethernet kablolarından biri olduğunu söyleyebilirim. Beyaz, kırmızı, mavi, yeşil, sarı vb. renkleri de bulunuyor. Yumuşak malzemesi ile odalar arasındaki bağlantıyı daha kolay yapabilirsiniz. Halı altına gizlediğinizde basma, ezilme vb. durumlarda dahi dayanıklılığını uzun süre koruyacaktır.

Promate Linkmate-L2L Yassı Tip RJ45 CAT6 3 m

Promate Linkmate-L2L Yassı Tip RJ45 CAT6 3 m

Çoklu koruma mekanizması bulunan kabloda parazit önleyici bulunuyor. RJ45 jak girişine uygun olan tüm cihazlarda bu ürünü kullanabilirsiniz. Düz olması sayesinde bükülme ve ezilmeye karşı daha fazla dayanıklı olduğunu söyleyebilirim. Jak girişinde 50 mikron altın kaplama yer alıyor. Ortalama ethernet kablosu fiyatlarına kıyasla daha pahalı.

Concord 20 Metre Cat6 Ethernet Internet Kablosu

Concord 20 Metre Cat6 Ethernet Internet Kablosu

20 metre uzunluğunda olması en büyük avantajlardan biri. Ev ve ofis içinde kolay bir kullanım ve bağlantı sağlıyor. Girişleri son derece sağlam ve uzun süre kırılmadan kullanılabilir. Hızı 100 mbps’e kadar yükseltecektir. Ayrıca piyasaya göre fiyatının daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir ethernet kablosu arıyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Codegen CAT-5E UTP 1 Mt Sarı Patch Kablo

Codegen CAT-5E UTP 1 Mt Sarı Patch Kablo

UTP standartlarına göre üretilen kablo Cat 5e – özelliklerine sahip. Cat5 kablonun yetersiz olduğu alanlarda daha iyi bir performans gösterir. Ev içi kullanımlara uygun ancak online oyun, dosya indirme vb. işlemler için yetersiz. Çevrimiçi oyun oynamıyorsanız bu kablo fiyatı sebebiyle iyi bir tercihtir. Ayrıca 1 mt olduğu için genellikle bilgisayarlar arası dosya aktarımı için kullanıldığını da söyleyebilirim.

Fully Cat6 Kablo 5 Metre

Fully Cat6 Kablo 5 Metre

Bulabileceğiniz en sağlam ve dayanıklı ethernet kablolarından biri Fully Cat6. Piyasaya göre fiyatı çok daha uygun. Modem, bilgisayar, televizyon, oyun konsolları vb. cihazlar için yüksek internet ve veri performansı almanıza yardımcı olur. Orta kalınlıkta bir yapıya sahip ve yuvarlak. Odalar arası geçişte dayanıklı ancak halı altında kaldığında ezilebilir. Uygun fiyat ve kolay kullanım özellikleri ise en büyük tercih edilme sebepleri arasında bulunuyor.

Hızlı internetin altın anahtarlarından olan en iyi ethernet kablosu markalarını sizin için listeledim! Siz de sevdiklerinizle bu listeyi paylaşarak onların daha hızlı ve stabil internete ulaşmasını sağlayın. Siz de evde kullandığınız ethernet kablosu hakkında yorum yaparak binlerce BuldumZ ziyaretçisine bilgi verebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Ethernet Kablosu” üzerine 2 yorum

  1. Bence sektörün lideri S-Link ama sadece marka olsun diye alınmamalı markasız ürünlerinde yıllarca kullanım sağladığını biliyoruz. Burada sadece şu önemli profesyonel bir iş için kullanılacaksa markası ürünlerde tercih edilebilir. Hatta cat 6 yerine cat 7 tercih edilmelidir.

    Cevapla
  2. İşim gereği kurulum montaj işi yapıyorum. Onlarca marka ile çalıştım, binlerce müşterimize kurulum yaptık; en iyisinin S-LİNK olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

    Cevapla

Yorum yapın