En İyi Fotokopi Makinası

Ofislerde, okullarda ve evlerde hemen her yerde artık fotokopi makinalarını görür olduk. Sık sık gördüğümüz bu makinalara gelişen teknoloji ve birçok evrak işini uzaktan kendi imkanlarımızla halledebiliyor oluşumuzda eklendi. Böylece birbirleriyle bağlantılı bir şekilde her geçen gün fotokopi makinalarına ihtiyacımız daha da fazlalaştı. Profesyonel kullanıma uygun, ofis kullanımına uygun ya da ev tipi derken birçok farklı amaca yönelik birçok farklı marka ve modelde fotokopi makinası üretiliyor. Renkli ya da siyah beyaz fotokopi çekiyor oluşuna göre de ayrıca modeller mevcut. Piyasadaki en iyi fotokopi makinası üreten markayı sizler için inceledim ve bir içerik hazırladım.

En İyi 9 Fotokopi Makinası

Fotokopi makinası ihtiyacınız varsa ya da hangi markayı alacağınız konusunda kararsızsanız en iyi fotokopi makinası içeriğini okuduktan sonra karar vermeniz daha doğru olacaktır. Piyasadaki markaların ve modellerin büyük bir kısmını inceledim ve en iyi fotokopi makinalarını bir araya getirerek liste oluşturdum. Marka, baskı kalitesi, fiyatı, işlevselliği gibi pek çok özelliğine dikkat ederek hazırladığım bu listeye bakarak cihazları kolayca karşılaştırabilir ve ona göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Canon – Fotokopi Makinası – imageRunner – 1435İF

Canon – Fotokopi Makinası – imageRunner – 1435İF

Fotokopi makinalarında en çok tercih edilen marka olan Canon’un birçok cihaz çeşidi mevcut. Kalitesi tartışılmaz ve kendini ispatlamış bir marka olduğu için pek detay vermeye gerek görmüyorum. En iyi fotokopi makinalarına sahip Canon’un fiyatları genel olarak biraz yüksek. Benim önerim araştırmalarım sonucu en işlevsel ve en ekonomik olduğuna karar verdiğim imageRunner 1435İF serili fotokopi makinası. Canon kalitesine göre fiyatı gerçekten makul ve tasarımı da masada ya da yerde rahatça kullanıma uygun portatif bir makine.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, baskı, renkli tarama, gönderme ve faks işlevi
 • Dakikada 35 sayfa hızında, düşük maliyetli, tek renkli A4 çıktı
 • 1100 yaprağa kadar kağıt kapasitesi
 • Düşük enerji tüketimi

Ricoh –  A4 Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Makinası – SP-330SN

Ricoh –  A4 Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Makinası – SP-330SN

Ricoh markası da özellikle ofis ortamında en bilinen fotokopi makinası markalarından biri. Cihaz ve fiyat özelliği çok geniş ve genelde üst düzey profesyonel modelleri tercih ediliyor. Tavsiye edeceğim modeli ise daha düşük bütçeli ama işlevsel bir fotokopi makinası. SP-330SN kodlu tarayıcı fotokopi makinasını eğer ihtiyacınız varsa incelemenizi öneririm. Gerçekten performansı çok yüksek bir cihaz ve fiyatı performansının altında kalıyor.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, yazıcı ve tarayıcı işlevi
 • Dakikada 32 sayfa hızında çıktı
 • 550 yaprağa kadar kağıt kapasitesi

Samsung – Fotokopi Tarayıcı Faks Laser Yazıcı – SL-M2675F

Samsung – Fotokopi Tarayıcı Faks Laser Yazıcı – SL-M2675F

Piyasadaki en iyi markalardan birinin yüksek performanslı fotokopi makinasını satın almak ister misiniz hem de çok uygun bir fiyatla? Samsung markası bu özellikler ile birebir uyuşuyor. SL-M2675F kodlu fotokopi makinası almayı düşünenler için harika bir seçenek. Güvenebileceğiniz bir markanın kaliteli ve çok popüler bir cihazını uygun fiyata bulmuşken kaçırmayın derim. Fiyat performans olarak beklentinizi karşılayacağına çok eminim.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, tarayıcı, faks, laser yazıcı işlevi
 • Dakikada 26 sayfa hızında çıktı
 • 250 yaprağa kadar kağıt kapasitesi
 • Düşük enerji tüketimi

Kyocera – Ecosys Fotokopi Makinası – M3145dn

Kyocera – Ecosys Fotokopi Makinası – M3145dn

En işlevsel ve en çok tercih edilen fotokopi makinası markalarından birini daha sizinle tanıştırmak istiyorum. Kyocera! Bu markanın üst düzey ve oldukça yüksek fiyatlarda fotokopi makinaları mevcut ama ben size hem çok fonskiyonel hem de performansına göre çok ekonomik olan M3145dn modelini öneriyorum.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, tarayıcı, dublex baskı, faks, renkli tarama işlevi
 • Dakikada 45 sayfaya kadar A4 baskı, 22.5 sayfaya kadar dublex baskı kapasitesi
 • 2600 yaprağa kadar kağıt kapasitesi

Triumph Adler – Siyah Beyaz Fotokopi Makinası – P-402iw

Triumph Adler – Siyah Beyaz Fotokopi Makinası – P-402iw

Triumph Adler markasının fotokopi makinaları müthiş donanımlı ve çok işlevsel cihazlar. Piyasadaki en  iyi fotokopi makinası markalarından biri ve en çok tercih edilenlerden de aynı zamanda. Profesyonellerin vazgeçilmez markalarından biri olan Triupmh Adler’in en iyi fotokopi makinası P-402iw serisini eğer bütçeniz uygunsa mutlaka almalısınız. Masa üstü kullanımına uygun olarak tasarlanmış bu cihazı indirimli fiyatta bulursanız üst düzey bir ürünü çok uygun fiyata almış olursunuz.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, yazdırma, tarama, fax işlevi
 • Dakikada 40 sayfaya kadar baskı kapasitesi
 • 250 yaprağa kadar kağıt kapasitesi

Utax – Fotokopi Makinası – PC3066İ MFP

Utax – Fotokopi Makinası – PC3066İ MFP

Utax markasının en sevilen fotokopi makinasını sizlerle de tanıştırmak istiyorum. Bulunduğunuz yer her neresi ise orayı ofise çevirebilecek PC3066İ MFP kodlu fotokopi makinasını mutlaka incelemelisiniz. Çok yönlü işlevsel bir cihaz oluşu en sevdiğiniz ofis yardımcınız olmasını sağlayacak. Dokunmatik renkli paneli kullanım kolaylığı sağlar. Renkli sunumlarınızı çift tarafları çıktılarınızı alıyor ve çok uygun toner harcaması da maliyetinizi düşürecek.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, yazdırma, tarama, fax işlevi
 • Dakikada 30 sayfaya kadar baskı kapasitesi
 • 250 yaprağa kadar kağıt kapasitesi

Konica Minolta – Renkli A3 Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Makinası – Bizhub C227

Konica Minolta – Renkli A3 Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Makinası – Bizhub C227

Ofis için bir fotokopi makinası arayışınız var ise uzun yıllar sizi yarı yolda bırakmayacak üst düzey bir cihaz almanız en mantıklısı olacaktır. En iyi fotokopi makinalarını üreten markalardan biri olan Konica Minolta en iyi seçeneklerden biri. Bütçeniz hangi modeline yetiyorsa onu alabilirsiniz asla pişman olmazsınız ama benim önerim Bizhub C227 kodlu fotokopi makinası. Uzun vadede verdiğiniz parayı ne kadar hak ettiğini ve aslında uygun olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, yazdırma, tarama, fax işlevi
 • Dakikada 22 sayfaya kadar baskı kapasitesi
 • 150 yaprağa kadar kağıt kapasitesi

Sharp – Fotokopi Makinası – AR-6020VE

Sharp – Fotokopi Makinası – AR-6020VE

Ofilerin vazgeçilmez yarımcılarından biri olan Shar fotokopi makinaları da yıllardır en iyiler ve en  çok tercih edilenler arasında. Profesyoneller için harika bir öneri olacağını düşündüğüm AR-6020VE serisini şiddetle incelemenizi öneriyorum. Yüksek performansa sahip ve çok yönlü işlevsel bir cihaz olmasına rağmen fiyatı muadillerine kıyasla çok uygun. Eğer fotokopi makinası almayı düşünüyorsanız aklınızda bulunması gereken en iyi markalardan biri.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, yazdırma, tarama, fax işlevi
 • Dakikada 20 sayfaya kadar baskı kapasitesi
 • 350 yaprağa kadar kağıt kapasitesi
 • Düşük baskı maliyeti

Olivetti – D-Color MF 2624 Plus Çok Fonksiyonlu Fotokopi Makinesi

Olivetti – D-Color MF 2624 Plus Çok Fonksiyonlu Fotokopi Makinesi

Olivetti markası ofisleriniz için özel olarak tasarlanan ergonomik ve profesyonel birçok fotokopi makinası üretiyor. En iyi baskı cihazı markalarından biri olan Olivetti’nin özellikle küçük işletmeler için muhteşem bir yardımcı olacağını düşündüğüm MF 2624 kodlu modelini kesinlikle incelemenizi öneriyorum. Dokunmatik kontrol paneli kolay kullanım sağlarken çift tarama dublex özelliği de verimliliğinizi arttırarak iş akışınızı da hızlandırıyor. Ayrıca çok yönlü ve kaliteli bir fotokopi makinası olmasına rağmen diğer cihazlara göre daha uygun bir fiyata sahip.

Genel Özellikler

 • Fotokopi, baskı, tarama, gönderme ve faks işlevi
 • Dakikada 26 sayfaya kadar baskı kapasitesi
 • 550 yaprağa kadar kağıt kapasitesi
 • Düşük enerji tüketimi

İhtiyacınıza ve bütçenize göre kolayca karşılaştırıp karar verebileceğiniz evde ya da ofiste kullanıma uygun en iyi fotokopi makinası marka ve modellerini sizin için listeledim. Fotokopi makinası almadan önce içeriği incelerseniz mutlaka işinize yarayacaktır. Listeyi beğendiyseniz paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Eklemek istediğiniz farklı bir fotokopi markası varsa yorum yapmayı unutmayın.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Fotokopi Makinası” üzerine 2 yorum

 1. İşyerimizde Olivetti fotokopi makinesi var gayet profesyonel çok iyi iş çıkartıyor. Zaman konusunda bizim bütün sorunlarımızı çözüyor. Müşterilere göndereceğim belgeleri taratıp anında pdf formatında mail atabiliyorum. Bu makinalar işimizi çok kolaylaştırıyor. Kullandığım makine bence en güzel makinedir.

  Cevapla
 2. Tartışmasız sektörün lideri Canon hatta doldurulabilen renk tüpleri ile piyasayı salladı ofislerin bir çoğu renk tüpleri nedeniyle canon markasını tercih ediyor. Eskiden yani kartuş dönemnde çok sıkıntı yaşıyorlardı. Ama sektörün lideri durumdalar. Arkasında Xerox geliyor siz yer vermemişsiniz ama canonu da geçecek bir marka

  Cevapla

Yorum yapın