En İyi Hafıza Kartı

Teknoloji geliştikçe cihazlar küçüldü ancak depolama alanı ihtiyacımız da aynı oranda yükseldi. Artık daha çok fotoğraf / video çekiyor, oyun konsollarında vakit geçiriyor veya drone ile harika görüntüler yakalıyoruz. Durum böyle olunca cihazlar bellek / depolama yetersizliği uyarısı veriyor.

En iyi hafıza kartı çeşitleri SD Kart, Micro SD, CompacktFlash, MMC vb. farklılıklara sahiptir. En çok kullanılan hafıza kartı çeşidi ise SD karttır. Bu kartlar birçok elektronik aygıta uyum sağlar. Telefonunuz veya akıllı cihazınız yavaşlamaya, donmaya başladıysa hafıza kartı takmak en doğru yöntemdir.

En İyi 10 Hafıza Kartı

Hafıza kartı seçiminde birçok kişi GB ve markaya göre seçim yapar. Ancak bu durum oldukça yanlıştır. Kullanım amacı ve elektronik aygıta göre farklılık gösterir. Örneğin, kaliteli 4K çekimler için 4K hafıza kartı veya diğer ismiyle UHS-II U3 kartı tercih etmelisiniz. En önemli konulardan biri ise güvenliktir. Piyasadaki hafıza kartı markaları işte bu yüzden daha fazla tercih edilir. Özel şifrelemeleri ile internet üzerinden bir başka kişinin verileri görmesi imkansızdır. Son olarak veri ve okuma hızına dikkat etmelisiniz. İşte farklı avantajlarıyla en iyi hafıza kartı çeşitleri:

Samsung EVO Plus microSD Hafıza Kartı (64 GB)

 • Okuma Hızı: 95 MB/s
 • Yazma Hızı: 60 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

En iyi hafıza kart tercihinizi Samsung’un bu modeli için kullanabilirsiniz. Akıllı telefon, tablet vb. cihazlar için esnek bir depolama alanı sağlayacaktır. Üstelik kendi sınıfındaki birçok hafıza kartına oranla okuma ve yazma hızları oldukça yüksektir. Suya ve sıcaklığa karşı dayanıklı yapısı ile uzun süre kullanabilirsiniz.

Samsung EVO Plus microSD Kart (64 GB) ürününü hemen satın almak ister misiniz? Buraya tıklayarak en iyi fiyatla satın alabilirsiniz.

Samsung EVO Plus microSD Hafıza Kartı (128 GB)

 • Okuma Hızı: 100 MB/s
 • Yazma Hızı: 90 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

Yüksek boyutlu hafıza kartı ihtiyacınız varsa ilerde problem yaşamamak için Samsung’un 32 GB modelini de tercih edebilirsiniz. Yüksek okuma ve yazma hızı ile elektronik cihazlarda kullanmak için yeterli bir performans sergiliyor. Öte yandan sıcaklık, su ve mıknatısa karşı dayanıklı yapıları ile de kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.

Samsung EVO Plus microSD Kart (128 GB) ürününü ücretsiz kargo fırsatıyla satın almak için tıklayınız.

Lexar Professional 2000x SD Hafıza Kartı (32 GB)

 • Okuma Hızı: 300 MB/s
 • Yazma Hızı: 260 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

4K video çekimleri ve profesyonel fotoğraf makineleri gibi alanlarda kullanmak için en iyi hafıza kartı seçimi Lexar Professional 2000x SD Kart olacaktır. Piyasadaki birçok hafıza kartının bu oranlarda okuma ve yazma hızlarına sahip olmadığını söyleyebilirim. Bu kartı tercih ettiğinizde yüksek boyutlu veri paylaşımlarınızı dakikalar içinde tamamlayabilirsiniz.

Lexar Professional 2000x SD Kart ürününü size özel fiyatlarla satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Lexar High-Performance  633x Micro SDXC Hafıza Kartı (128 GB)

 • Okuma Hızı: 95 MB/s
 • Yazma Hızı: 45 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

Lexar’ın bu serisinde okuma ve yazma hızı daha düşük. Fiyatı ise yukarıdaki hafıza kartı çeşidine göre daha uygun. Dolayısıyla bulunduğu fiyat skalası için en iyi hafıza kartı olduğunu söylemek mümkün. Dakikada 700’e varan 4K kalitesinde videolarınızı aktarabilirsiniz. Yüksek performansı ile sık sık veri paylaşımı yapanları tatmin edecektir. Aynı zamanda esnek depolama alanı ile akıllı cihazlarda telefon performansını arttırır.

Lexar High-Performance  633x Micro SDXC Hafıza Kartı (128 GB) ürününü hafıza kartı adaptörüyle birlikte satın almak için tıklayınız.

Sandisk Ultra microSD Hafıza Kartı (64 GB)

 • Okuma Hızı: 48 MB/s
 • Yazma Hızı: >30 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

Sandisk f/p başarısıyla en iyi hazıfıza kartı modellerini sunuyor. Akıllı telefonlara uyumlu olan hafıza kartı 4K kalitesinde fotoğraf / video yedeklemeyi sağlıyor. Kaydettiğiniz fotoğraf, video veya dosyaları Sandisk Memory Zone uygulamasıyla anlık takip edebilir veya yönetebilirsiniz. Üstelik darbe, su, sıcaklık ve X-Ray ışınlarına karşı dayanıklı olan hafıza kartı, 7 yıl da garanti sunuyor. 48 MB/s ile dosya aktarımınızı ortalama bir hızda yapabilirsiniz. Ancak yazma hızı bu orandan çok daha düşük.

Sandisk Ultra microSD Kart (64 GB) ile ilgili kullanıcı yorumlarına göz atmak ister misiniz? Buraya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilir veya ürünü satın alabilirsiniz.

Sandisk Ultra (SDSQUAR-200G-GN6MA) microSD Kart (200 GB)

 • Okuma Hızı: 160 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

Android cihazlar, fotoğraf makineleri, laptoplar ve çeşitli elektronik cihazlar için yüksek kapasiteye ihtiyacınız varsa bu ürünü tercih edebilirsiniz. 200 GB hafıza kartı ile ihtiyacınızdan çok daha fazlasını depolayabilir veya yedekte tutabilirsiniz. Sandisk yüksek depolama alanı sunmasına rağmen uygun fiyatı ile rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. Ancak yazma hızının diğer Sandisk hafıza kartlarında olduğu gibi daha düşük olduğunu söylemeliyim.

Sandisk Ultra (SDSQUAR-200G-GN6MA) microSD Kart (200 GB) ürününü en iyi fiyatla satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sandisk Ultra (SDSDUNB-016G-GN3IN) SD Hafıza Kartı (16 GB)

 • Okuma Hızı: 48 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

SD Hafıza kartı çeşitleri, microSD hafıza kartlarına göre daha büyüktür. Bu nedenle akıllı telefonların tamamı için bu kart uygun olmayabilir. Kamera, fotoğraf makinesi, drone vb. cihazlar için tercih edebilirsiniz. Üstünde etiket yazma yeri de bulunuyor. Bu sayede farklı hafıza kartları içinde kaybolması daha zor olacaktır.

Sandisk Ultra (SDSDUNB-016G-GN3IN) SD Hafıza Kartı (16 GB) ürünü ile ilgili ayrıntılı bilgilere göz atmak veya ürünü incelemek için tıklayınız.

Samsung Evo microSD Hafıza Kartı (16 GB)

 • Okuma Hızı: 48 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

Samsung Evo serili MicroSD kartlar Plus serisine göre daha uygun fiyat sunuyor. Ancak aynı oranda yazma ve okuma hızlarının da düştüğünü göz ardı etmemelisiniz. En iyi hafıza kartı arayışınız için Samsung garantisi ve uygun fiyatı tercih ediyorsanız bu ürün iyi bir alternatiftir. Dakikada 360 fotoğraf gönderme hızına sahip olan hafıza kartı akıllı telefonlar, tablet ve fotoğraf makineleri için uygundur. Üstelik su geçirmez yapısı ile 24 saat boyunca deniz içinde kalsa dahi bozulmuyor. Son olarak manyetik güce, sıcaklığa ve X-Ray ışınlarına karşı da dayanıklı olduğunu söylemeliyim. Serinin 16, 32, 64 ve 128 GB hafıza kartları var.

Samsung Evo microSD Kart (16 GB) ürününü buraya tıklayarak satın alabilir ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Toshiba thn-m203k0320ea M203 microSD Kart (32 GB)

 • Okuma Hızı: 100 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

Toshiba yüksek performanslı hafıza kartı ile kullanıcılardan tam puan almayı başarıyor. Üstelik bulunduğu fiyat skalasında bu okuma hızına sahip olan başka bir ürün yok. Toshiba hafıza kartının dikkat çeken diğer özellikleri ise suya ve sıcağa karşı dayanıklı olması. Bu sayede -20 ve +70 dereceye kadar verileri korumak konusunda oldukça başarılı. Tüm Android cihazlarla uyumlu.

Toshiba thn-m203k0320ea M203 microSD Kart (32 GB) ile ilgili kullanıcıların yorumlarına göz atmak ister misiniz? Buraya tıklayarak ilgili siteye ulaşın.

Syrox SYX-MC32 microSD Hafıza Kartı (32 GB)

 • Okuma Hızı: 30 MB/s
 • Hız Sınıfı: Class 10

Syrox ucuz hafıza kartı arayanlara hitap ediyor. Okuma hızı yüksek değil bu nedenle veri paylaşımı için tercih etmenizi önermem. Ancak hafıza kartını takacağınız cihazı çok kullanmıyorsanız veya yüksek bir depolamaya uygun değilse bu kart iyi bir tercih olacaktır. Kartın 4, 8, 16 ve 32 GB boyutlar ile farklı çeşitleri de bulunuyor.

Syrox SYX-MC32 microSD Hafıza Kartı (32 GB) ürününü hafıza kartı adaptörüyle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriği arkadaşlarınla paylaşmak ister misin? Aşağıda yer alan butonları hemen kullan! Unutma yorum olarak ileteceğin soruları 1 gün içinde cevaplandıracağım.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Hafıza Kartı” üzerine bir yorum

 1. bende sandisk 64 gb hafıza kartı var telefonda bir o kadar hafıza veriyor telefonda hiçbir şey silmeden kullanıyorum. Eskisi gibi değil artık küçücük parçalara dünyayı sığdırıyorlar. Yani bakalım daha neler göreceğiz.

  Cevapla

Yorum yapın