En İyi 12 Hardal Markası! (Yoğun Aroma & Üstün Lezzet)

Birkaç hafta önce BuldumZ’de en iyi ketçapları incelemiştik. Sizlerden gelen dönüşler sonucunda en iyi hardal markalarını da paylaşmak istedim. Kuzey Amerika, Akdeniz ve Güney Avrupa’da yetiştirilen hardal tohumlarından elde edilen sos, özellikle hamburgerlerde üstün bir lezzet sağlıyor. Bununla birlikte kendine has orijinal tadıyla da diğer soslardan ayrıldığını söylemeliyim.

Hardalın keskin ve karakteristik tadı sebebiyle seveni de sevmeyeni de epey fazla. Ben seven taraftayım ve sandviç, kızartma, hamburger gibi birçok yiyecekte kullanıyorum. Özellikle dip sos olarak en iyi eşlikçilerden biri. Aynı zamanda evde de hardal yapabilirsiniz ancak vakti olmayan kişiler için en iyisi satın almak olacaktır. İşte, farklı damak tatlarına uygun en iyi hardal markaları sizinle!

En İyi 12 Hardal

Hazımsızlık, cilt problemleri, öksürük, ağrı vb. birçok sağlık sorununa iyi gelen hardal, zengin mineral içeriğiyle de dikkat çekiyor. Hardal magnezyum, potasyum ve selenyum gibi mineraller içermektedir. Aynı zamanda ağrı kesici etkisi de bulunuyor. Bununla birlikte düşük yağ oranıyla da en az kaloriye sahip olan soslardan biri. Aşağıda en iyi hardal markaları sizi bekliyor!

Heinz

Yumuşak tadı ve kremsi yapısıyla en iyi hardal seçenekleri arasında ilk sıralarda Heinz yer alıyor. Hollanda merkezli Heinz, New York usulü hardalıyla damaklarda eşsiz bir tat bırakıyor. Aynı zamanda ballı hardal ve klasik gibi çeşitlere de sahip. Özellikle hafif tatlı bir hardal arıyorsanız Heinz tarafından üretilen ballı hardalı denemenizi öneririm. Tavuk eti, pizza vb. birçok yiyeceğin tadını yükseliyor. Aynı zamanda patates salatası ile harika bir lezzet oluşturabilirsiniz.

Heinz web sitesini buradan ziyaret edin!

Kühne

Alman markası Kühne, en iyi hardal arayışında olanları memnun edecek lezzete sahip. Üstelik acılı, orta acılı ve taneli olmak üzere üç farklı seçeneğe sahip. Kühne markasının en önemli avantajlarından biriyse hardal tohumları için yaptığı GDO denetlemesi. Bu sayede doğal hardal tohumlarıyla olağanüstü bir lezzet yakalanıyor. Bununla birlikte katkı maddesi ve koruyucu içermediğini de söylemeliyim. Hardal seviyorsanız en iyi tercihinizi Kühne markasından yana kullanabilirsiniz.

Kühne web sitesini buraya tıklayarak inceleyin!

Reine Dijon Hardal

Dünyanın en popüler ve en sevilen hardallarından biri olan Reine Dijon, yoğun hardal tadı severleri mutlu edecektir. Üstelik katkı maddesi, renklendirici ve koruyucu içermiyor. Fiyatı diğer hardallara göre yüksek olsa da bağımlılık yapan bir tada sahip. Aynı zamanda et yemekleriyle birlikte harika bir lezzet yaşayabilirsiniz. Fransa’da üretilen Reine Dijon Hardal, kendine has acı ve keskin bir tada sahip. Yediğiniz ilk andan itibaren yoğun bir acı hissedebilirsiniz. Bu acı kimileri için eşsiz bir lezzete dönüşürken bazı kişiler beğenmeyebilir.

Reine Dijon Hardalı Trendyol’dan satın almak için tıklayın!

Calve

Dengeli, yumuşak ve lezzetli bir tat arıyorsanız en iyi hardal tercihinizi Calve’den yana kullanabilirsiniz. Calve, sos çeşitleriyle müşterilerinden tam puan almayı başaran nadir markalardan biri. Klasik hardalı haricinde taneli hardal çeşidini tavuk ve et yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Daha yumuşak ve tatlı bir tat için ballı hardalı da en iyiler arasında yer alıyor. Neredeyse her markette bulabilir veya online sipariş verebilirsiniz.

Calve web sitesini buraya tıklayarak inceleyin!

Colman’s English Mustard (İngiliz Hardalı)

İngiltere, hardallarıyla fark yaratmayı başaran nadir ülkelerden biri. Colman’s ise orijinal İngiliz hardalıyla en iyi olmayı hak ediyor. Alışılagelen hardallardan oldukça farklı bir tada sahip ayrıca benim için en iyi hardal olduğunu da belirtmeliyim. Özellikle et yemeklerinde diğer hardal markalarında olmayan eşsiz bir tat sunuyor. Aynı zamanda renklendirici ve kıvam arttırıcı içermediğini de söylemek gerek. Toz hardal için en iyisini arıyorsanız Colman’s markasını tercih etmelisiniz. Ayrıca acılı gibi seçenekleri de mevcut.

Colman’s English Mustard ürününü Heosiburada’dan satın almak için tıklayın!

Delizia Bekri Tipi Hardal

1966 yılında İstanbul’da kurulan marka, Türklerin damak tadına uygun olarak ürettiği hardallarla vazgeçilmezler arasında. Yoğun tadı ve yoğun rengi ile diğer hardallara hiç benzemediğini söylemem gerek. Türkiye’deki en iyi hardal Delizia markasına ait. Bununla birlikte fiyatı epey yüksek. Yine de özel akşam davetlerinde tercih edilebilir. En önemli avantajlarından biriyse koruyucu, renklendirici ya da kıvam arttırıcı içermemesi. Kısacası Premium bir hardal olduğunu söyleyebilirim.

Delizia Bekri Tipi Hardal ürününü Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayın!

Maille

Fransa / Dijon merkezli Maille, 1723 yılından beri en iyi hardal denilince akla gelen ilk markalardan biri. Ancak ne var ki, Türkiye’de ithal bir ürün olması sebebiyle fiyatı oldukça yüksek. Asırlardır süregelen hardal lezzeti ise yenilenmeye devam ederken en fazla hardal çeşidi bulabileceğiniz markalardan biri. Eski usul, taneli, dijon vb. seçenekleriyse bir klasik haline gelmiş durumda. Markette veya internette denk geldiğinizde mutlaka denemenizi öneririm.

Maille orijinal Dijon hardalını Hepsiburada’dan satın almak için tıklayın!

Tat

Yerli marka Tat, en iyi hardal markaları arasındaki yerini alıyor. Uygun fiyatı ve yumuşak lezzetiyle ön plana çıktığını söylemek mümkün. Kızartmalarda, salatalarda veya yemeklerin yanında güvenle kullanabilirsiniz. Aynı zamanda pet şişe tasarımı da kullanımı kolaylaştıracaktır. Tat hardal, yumuşak aromasıyla tercih ediliyor.

Buraya tıklayarak Tat web sitesine erişim sağlayın!

Beaufor

Fransa’nın Dijon kentinde üretilen diğer bir hardal da Beaufor markasına ait. Kahverengi hardal tohumlarıyla üretilen Beaufor, deneyenleri adeta müptelası yapıyor. Bununla birlikte Türkiye’de oldukça sınırlı bir çeşide sahip ve fiyatı yüksek. Taneli ve klasik cam şişelerdeki hardallarını neredeyse her et yemeğinde ve salatada kullanabilirsiniz. Beaufor markasının en önemli özelliklerinden biriyse sadece tadıyla değil, kokusuyla da ön plana çıkması. Yemeden önce bile kaliteli bir hardal olduğunu anlayabilirsiniz.

Beaufor taneli hardalı Hepsiburada’dan satın almak için tıklayın!

Amora

1930’lu yıllardan beri üretim yapan Amora, sadece Fransa’nın değil, dünyanın en iyi hardalları arasında yer almayı başarıyor. Dijon hardallarının öne çıkan en önemli özelliğiyse sirke yerine koruk suyu kullanılmasıdır. Bu sayede sadece Fransa ve özellikle Dijon bölgesine ait orijinal hardallar üretiliyor. Amora, bir kilogramlık ambalajıyla bol bol hardal tüketen ve kullananları memnun edecektir. Ayrıca ithal ürünler arasında kısmen fiyatı daha uygun.

Buraya tıklayarak Amora hardalı Hepsiburada’dan inceleyin!

Hellman’s

En sık tercih edilen ve tüketilen en iyi hardal markalarından biri de Hellman’s markasına ait. Hardal tohumlarının özenle seçilmesiyle başlayan süreç Hellman’s markasının orijinal ve geleneksel tarifiyle sonlanıyor. Birçok markette görebileceğiniz Hellman’s, yoğun hardal tadı sevenlere hitap ediyor. Aynı zamanda özellikle kırmızı et yemeklerinde ve salatalarda denemenizi öneririm.

Hellman’s web sitesine ulaşmak için buraya tıklayın!

Tukaş

En iyi hardallar arasında Tukaş’ı görmek hiçbirimiz için şaşırtıcı olmaz diye düşünüyorum. Tukaş, 1962 yılından beri üretim yapıyor ve lezzetli ürünleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Özellikle hardal fiyatlarının yüksek oluşu ve Tukaş’ın uygun fiyatı en iyiler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Kızartmalarla birlikte üstün bir lezzet yakalayabilirsiniz.

Tukaş web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin!

 

En iyi hardal içeriğini arkadaşlarınızla paylaşabilir ve en iyi seçeneği bulmaları için yardımcı olabilirsiniz! İçerikle ilgili görüş ve önerilerinizi mutlaka yorumlarda belirtin!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın