En İyi İnternet Hızı Testi

İnternet, günümüzde dünyaya ulaşmanın ve daha çok fırsatı tek noktadan yakalamanın en iyi yollarından bir tanesi. Bundan dolayı internet hızını yüksek ve kaliteli şekilde sunan firmalar diğerlerinden çok daha fazla tercih ediliyor. Bugün sizinle birlikte en doğru metrikleri kullanarak anlık rakama en yakın sonuçları bulan internet hızı testi algoritmalarını paylaşacağız. Bu algoritmaları kullanarak siz de anlık yükleme hızınızı tespit edebilir ve bu hızın kontratınıza uygun olup olmadığına göz atabilirsiniz.

En İyi İnternet Hızı Testi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

  1. Mobil Uygulama: Mobil cihazlarınızdaki internet hızının kolay şekilde tespit edilmesini sağlamak için bu testler arasından mobil uygulamaya sahip olan seçenekleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Mobil uygulamaların hem IoS hem de Android için ayrı ayrı geliştirildiğinden emin olmalısınız.
  2. Ücretsiz Servis: Günümüzde en iyi internet hızı testi sağlayıcılarının büyük bir çoğunluğu tamamen ücretsiz olarak hizmet sağlamaktadır. Dolayısıyla deneme paketi olarak ya da kalıcı şekilde ücretsiz hizmet veren araçları tercih edebilirsiniz.
  3. Analiz Çeşitliliği: Kullandığınız internet hız testi hangi yüklenme hızları ile ilgili bilgi sağlıyor? Yalnızca upload hızı hakkında bilgi veren sistemler pek işinize yaramaz. Mümkünse ping, jitter, upload ve download hızı ile ilgili bilgi veren kapsamlı seçenekleri tercih edin.

En İyi 7 İnternet Hızı Testi

Sizin için piyasadaki en popüler dijital ürünleri seçtik. Bunları tercih ederek kısa süre içerisinde kolayca hız analizinizi tamamlayabilirsiniz. Popüler en iyi internet hızı testi uygulamaları:

OpenSpeedTest

OpenSpeedTest

Hız testinizin ne kadar hızlı çalışmasını isterdiniz? Hemen söyleyelim: bizce oldukça hızlı çalışmalı! Bu sayede dilediğiniz aralığın spesifik hızını beklemek zorunda kalmadan ölçebilirsiniz. OpenSpeedTest temel olarak işleve odaklanmış bir araç. Bundan dolayı web sitesine girdiğinizde tasarımı sizi biraz şaşırtabilir. Fakat sistemi deneyimlediğinizde gerçekten işe yaradığını fark edeceksiniz.

En hızlı ve güvenli şekilde internet hız testi yapmak için hemen OpenSpeedTest’i ziyaret edin!

SpeedOf.Me

SpeedOf.Me

Tasarım ve arayüz konusunda alışık olduğumuz dışında bir tasarım sunan bir başka seçenek ile devam edeceğiz. İnternet hızı testi arayışlarınızda en çok önem verdiğiniz şeyin doğru analiz olduğunu düşünerek, bu içerikte tasarımı bir adım geriye attık. Web tabanlı olan bir test arayanlar, Flash ve HTML 5 ile mükemmel analizler gerçekleştiren bu aracı çok sevecekler. Hız analizi sonrasında Ping, Download ve Upload skorlarını görebileceksiniz.

Hemen internetinizi test etmek için SpeedOf.Me’ye gidebilirsiniz!

Cox Internet Speed Test

Cox Internet Speed Test

Güvenilir ve prestijli bir aracı tercih etmek isteyenlere özel olarak hazırlanan Cox, Cox Communications şirketi tarafından piyasaya sürüldü. ABD’nin rekabetçi piyasasında hızlı bir şekilde yükselmeyi başaran bu araç bugünlerde Türkiye’de de oldukça popüler ve global, güçlü internet hızı sonuçları sunmayı başarıyor.

Siz de tek bir araç üzerinden ping, jitter, upload ve download gibi birbirinden farklı hızları ölçerek analiz etmek için hemen Cox Internet Speed Test’e gidebilirsiniz.

Meteor

Meteor

İnternet hızının bir ‘’meteor yağmuru’’ gibi olmasını isteyenlerden misiniz? Önce test edin, daha sonra iyileştirme isteyin ve hızınızı arttırın. Meteor sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde hız testi gerçekleştirebilirsiniz. Dahası, platformun mobil uygulamasını Google Play Store üzerinden indirip mobil bir deneyim de gerçekleştirme şansınız bulunuyor.

Kullanıcı ara yüzü özenle geliştirilmiş bu aracı kullanmaya hemen başlamak için Meteor’u kullanmaya hemen başlayın!

Fast.com

Fast.com

Hızlı! Peki gerektiği kadar hızlı mı? İnternet hızınızın ne kadar hızlı olduğunu keşfetmenin popüler yolu Fast, aslında Netflix uygulamasını merkeze alarak piyasaya sürülmüştür. Netflix platformu içerisinde yaşadığınız izleyici deneyimleri sorunlarında hız testi yapmak istediğinizde sistem sizi doğrudan Fast.com’a yönlendirecek. Fast’ın resmi internet sitesine girdiğinde denetim otomatik olarak başlayacak ve sayaç sizin mevcut internet hızınızı verecek. Denetimin tamamlanması sadece birkaç saniye sürüyor.

Aşağıdaki ‘’daha fazla bilgi göster’’ kutucuğuna tıklayarak yüklü ve yüksüz gecikme oranları ile yükleme hızını da keşfedebilirsiniz.

Hemen fast.com’u kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.

SpeedCheck

SpeedCheck

Oldukça, basit, anlaşılır, minimal ve sade bir arayüz hayal edin. SpeedCheck’i diğerlerinden ayıran en önemli özellikler bunlar. Speed Check & Wifi Finder olarak da isimlendirilen bu hizmet, internetinizin upload ve download hızlarını en kolay şekilde bulur. Üstelik bunun için sizden hiçbir ücret talep etmez. SpeedCheck’i dilerseniz telefonunuza da indirebilirsiniz. Platform hem Android hem de IoS uyumlu mobil aplikasyona sahiptir.

Hemen uygulamayı indirmek ve pratik şekilde internet hızı testi yapmak için SpeedCheck’e gidin!

BTK Hız Testi

Bu kez bir devlet kurumu olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulan, profesyonel bir araçla tanıştıralım sizi: BTK Hız Testi, aplikasyon olarak da kullanılabiliyor. Hem IoS hem de Android işletim sistemine sahip olan cihazlarınızdan kolayca indirebilirsiniz. Sistemin ölçtüğü metrikler ise şu şekilde sıralanabilir: Anlık gecikme süresi (genellikle ms cinsinden), veri yükleme süresi (upload süresi, Mbps cinsinden), veri indirme süresi (download – Mbps cinsinden).

Siz de hemen BTK hız testini indirin ve güvenilir hız testinden yararlanın!

En iyi internet hız testini aşağıda yer alan butonlar üzerinden sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz!

BuldumZ uzmanlarına hız testleri ve hız testi siteleri hakkında bütün sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi İnternet Hızı Testi” üzerine bir yorum

  1. uzun süredir hız testi yapmamıştım. Açıkçası bunu bir uygulama indirerek de deneyimlememiştim. Yazıda geçen tüm uygulamaları test ettim aşağı yukarı yaklaşık sonuçlar veriyor bu doğru şu yanlış diyemeyiz zaten bu uygulamaların doneleri aynı olması düşünülemez. Sadece dikkatimi çeken şu oldu bazı uygulamalar indirme, yükleme, titreşim ve ping süresi dışında İP adresini de verirken bir çoğu vermiyor. Benim tercihim program taratmaya başladığında çıktısında bir çok veri olmalı bence bu şekilde piyasada tutulabilirler. Kimisi de reklamları abartmış tamam amaç para kazanmaktır bir şey demiyorum ama test yap butonu ortada 4 tarafında koca koca banner yerleştirmişler. Butona da popup eklese tamamlanacak 😀 Genel olarak beğendim içlerinden 1 programı kullanmaya başladım bile teşekkürler…

    Cevapla

Yorum yapın