En İyi Kış Lastiği Modelleri

Kış mevsimlerinde hayati bir önem taşıyan kış lastiklerini seçmek oldukça zor olabiliyor. Artan markalar, karışık özellikler ve birbirinin tam zıttı kullanıcı yorumları kafa karışıklığına sebep oluyor. Bütün bunlarla uğraşmamanız için BuldumZ uzmanları alabileceğiniz en iyi kış lastiği modelleri için detaylı bir liste hazırladı.

En İyi 11 Kış Lastiği

BuldumZ uzmanları 43 farklı faktörü değerlendirdi ve sizin için en iyi 11 kış lastiği markası ve modelini seçti! Kar lastiklerinin videolarını da inceleyebileceğimiz listemizi beğeneceğinizi umuyoruz. İşte en iyi kış lastikleri:

Lassa Snoways 4 Oto Kış Lastiği

En zorlu kış koşullarında, yüksek performansı hafif modeliyle veren ve bu yüzden dikkatleri üzerine çeken Snoways 4, AB etiketine sahip. Islak zemin frenlemesi B olan ürün kışın her zaman güvenli ve hızlı hissetmenizi sağlıyor. T sınıfı hız endeksiyle en sert kış aylarında saatte 190KM’e kadar hız yapabilirsiniz. Yüksek standartlı lastik modeli olarak kabul edilen Lassa Snoways, tercih edebileceğiniz en iyi kar ve kış lastiklerinden biri.

Goodyear UltraGrip 8 MS Oto Kış Lastiği

Kış lastiği önerisi verirken, Goodyear’ın son yıllarda çıkardığı en iyi serilerden biri olan Ultragrip’ten bahsetmemek olmaz. Dünyanın en iyi lastik üreticilerinden biri olan Goodyear; zorlu kış koşulları, ıslak yollar, çamurlu yollar, buzlu yollar ve kavisli yollarda tam performans sağlıyor. Ankara, Erzurum gibi yoğun kış koşullarının yaşandığı illerde bile tam performans ile bu kış lastiği serisini kullanabilirsiniz.

Falken EuroWinter

Daha uygun bütçelerle yüksek kış lastiği performansı yakalamak istiyorsanız, Falken oldukça ideal bir marka. Japon üretimi olan lastikler, Nano 4DD hamur bileşiminden oluşuyor. Islak zeminde frenleme testlerinden A notu alan lastik, dayanıklılık olarakta tercih edebileceğiniz en iyi kış lastiklerinden biri. Yakıt verimliliği olarak diğer Goodyear Ultragrip 8 ve Lassa Snoways’ın gerisinde kalıyor olsa bile diğer konularda oldukça ideal bir kış lastiği.

Fiyat performans olarak alabileceğiniz en iyi kış lastiği modellerinden biri.

Petlas Snowmaster

Yerli üretim olan Petlas, son yıllarda yaptığı geliştirmelerle lastik teknolojisinde oldukça ilerledi. Yerli üretim olması destek ve fiyat anlamında fayda sağlarken, Uluslararası testlere tüm modellerini sokmuyor olması bir sorun olabilir. Buna rağmen ucuz kar lastiği arayanlar için ses, fren ve yakıt olarak oldukça iyi sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Markanın son yıllarda yaptığı inovasyonlara bakarsak, en sırt kış aylarında bile Petlasa güvenebilirsiniz.

Nokian WR D4 Kış Lastiği

Arabasını sevenlere, hava tahminlerine bakmayı unutun diye seslenen Nokian, son yılların en yenilikçi lastik firmalarından biri. Kış aylarında kusursuz bir yol tutuşu, yüksek aşınma direnci, düşük yakıt tüketimi üzerinde duran Nokian, kullanıcılardan ve testlerden de oldukça olumlu sonuçlar alıyor. Sessiz yanak teknolojisi, kalın kar desteği, karlı zemin performans blokları ve tahliye sistemiyle 2021’de alabileceğiniz en iyi kış lastiği modeli diyebiliriz.

Continental Kış Lastiği

Bütçe olarak diğer markalardan biraz daha pahalı olan Continental, işini her zaman en yüksek performansla yapmak isteyenler için mükemmel bir performans sağlıyor. AB Lastik etiketine sahip olan lastik, yuvarlanma direncinde C, ıslak yol tutuşunda B sınıfında yer alıyor. Buzlu yolda fren teknolojisi, lastiğe sıkışan kar denetim teknolojisi gibi farklı özellikleri bulunan lastik, hiç düşünmeden güvenerek alabileceğiniz bir model.

Pirelli Snowcontrol Serie 3 Kış Lastiği

Pirelli dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri. Formula 1 gibi en üst düzey motor sporlarına dahi lastik sağlayan marka, kış lastiği akla her zaman en iyilerden biri olarak geliyor. Snowcontrol serisinde marka özel tasarlanmış lastiğiyle buzda ve karda tam performans sağlarken, dayanıklılık anlamında bambaşka bir klasmanda hizmet sağlıyor. E sınıfı yakıt verimliliği sağlayan lastik, en düşük sese sahip kış lastiği modelleri arasında.

Dayton Evo Kış Lastiği

Gelişmiş fren sistemleri üzerinde ses getiren bir firma olan Dayton, alternatif bir kış lastiği markası arayanlar için ideal bir seçim. AB etiketi bulunan lastik, frenleme mesafesinde C etiketine sahip. En zorlu kış koşullarında dahi sürücülere güvenli ve özel bir sürüş keyfi yaşatmak için tasarlanan Dayton Evo, 2021’de alabileceğiniz en iyi kış lastiği modelleri arasında.

Yokohama Binek Kış Lastik

Kış ilham demektir sloganıyla öne çıkan Yokohama, son yıllarda Türkiye pazarında tanınmaya başlayan lastik firmaları arasında. Yakıt verimliliği sınıfında F, ıslak tutuş sınıfında C puana sahip olan lastik, ses konforu olarak da piyasanın en iyilerinden biri. Karlı havalarda, ıslak zeminde ve buzda tam performans için tasarlanan lastik; güçlendirilmiş sırt blokları, zig-zag kanal, 3D blok duvarı teknolojisi, çok yönlü desen tasarımı gibi özelliklere sahip.

Michelin Alpin 6 Kış Lastiği

Az aşınma, yüksek performans, olağanüstü frenleme mesafeleriyle Michelin, son yılların ve eskinin en iyi kış lastiği markalarından biri. Evergrip teknolojisiyle Alp Dağlarında bile performans vaat eden Michelin, Türkiye’de kış lastiği arayanlar için en iyi tercihlerden biri.

Bridgestone Binek Kış Lastiği

AB Etiketlerinde A etiket değeriyle en etkili kar lastiği modelleri arasında olan Bridgestone Binek Kış Lastiği, ıslak zemin yol tutuşunda sınıfının en iyisi olduğunu iddia ediyor! Kullanıcı yorumları ve diğer markaların bakış açısına bakarsak bunun doğru olduğunu kabul edebiliriz. Arabasında konforu seven, uzun ömürlü kış lastiği alarak sürekli harcama yapmak istemeyenler için en etkili kış lastiği modelinin Bridgestone olduğunu söyleyebiliriz.

Sevdiklerini güvende tutmak için en iyi kış lastiği listemizi aşağıda yer alan paylaşım butonlarından hemen paylaş! Senin de kar lastikleri hakkında söyleyeceklerin varsa aşağıdan yorum at ve binlerce kişiye ulaş.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kış Lastiği Modelleri” üzerine bir yorum

  1. Bizim ve ailemizin sağlığı için Araç lastiği özellikle kış lastiği çok önemlidir. Kışın karlı yollarda aracınızla seyehat ederken buzlanma nedeniyle aksilik yaşamamak adına kış aylarında araçlarımıza kis lastigini takmalısıniz. Kış lastiğinde olması gereken özellik yol tutuşu ve fren yapıldığında kaydırmadan aracın durmasıdır. Bu özelliğe sahip cok lastik yok bana göre bu işin uzmanı Bridgestone firmasıdır. Kaliteli ürünleri ile bence piyasada tekel olmuş durumdalar.

    Cevapla

Yorum yapın