En İyi 12 Lor Peyniri! (Yüksek Protein İçeren Sağlıklı Peynirler!)

Lor peyniri, birçoğumuz için tatsız peynirler arasında bulunuyor. Ancak besin değeri çok yüksek ve kansere kadar birçok fayda sağladığı kanıtlandı. Geçen günlerde spor yapmaya başlayan bir arkadaşım en iyi lor peyniri markası tavsiyeleri aradığını söyledi. Spor yapanlar için lor peyniri eşsiz besinlerden biri. Protein değeri çok yüksek ve yağ oranı çok düşük. Ayrıca tuzsuz olması sayesinde bebekler için de tavsiye ediliyor. En büyük süt ürünleri markaları ve yerel üretim yapan birçok firma lor peyniri üretiyor. Aşağıda piyasanın en iyi lor peynirlerini inceleyebilirsiniz. Protein ve yağ değerleri, üretim koşulları ve fiyatını göz önünde tutarak bu listeyi hazırladım.

En İyi 12 Lor Peyniri Markası

En iyi lor peynirleri markasını aşağıda inceleyebilirsiniz. Lor peynirini kahvaltıda sade olarak veya yumurta, börek için kullanarak tüketebilirsiniz.

Tahsildaroğlu

Tahsildaroğlu lor peyniri, en yüksek protein içeren peynirler arasında bulunuyor. Üstelik diğer en iyi lor peyniri markalarına göre daha yumuşak bir tada sahip. 100 gram porsiyonda yaklaşık 18 gram protein ve yaklaşık 3.75 gr yağ bulunuyor. Özel paketlerinde satılan lor peyirinin tuzu çok az. Dolayısıyla sade olarak tüketebilir ve daha fazla kalori almayı engelleyebilirsiniz. 350 gr, 500 gr, 10 kg ve 18 kg olmak üzere farklı paketlerde satılıyor. Ayrıca kalsiyum ve magnezyum içeriyor.

Tahsildaroğlu peynirlerini ve web sitesini incelemek için tıklayın.

Kaanlar

Kaanlar Yöresel Lor Peyniri, lezzeti ve kıvamıyla en iyi lor peynirleri listemizde yer alıyor. Piyasadaki diğer peynirlere oranla tadının daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca yarı yumuşak kıvamı sayesinde daha kolay tüketiliyor. Az yağlı olması sebebiyle sporcular da rahatlıkla bu peyniri tüketebilir. Son olarak Bim’de satılması nedeniyle de fiyatının çok uygun olduğunu söylemek mümkün.

Kaanlar’ın web sitesini incelemek veya sipariş vermek için tıklayın.

Ünal

Ünal taze lor peyniri besin değeri ile dikkat çekiyor. 100 gramlık porsiyonunda 19 gram protein ve 2 gr yağ bulunuyor. Bu özelliği ile genellikle sporcular tarafından tercih edildiğini söyleyebilirim. Siz de sağlığınıza ve formunuza dikkat ediyorsanız bu markanın lor peynirini tercih edebilirsiniz. Özellikle sporcular için en iyi lor peyniri olarak Ünal markası ön plana çıkıyor. Pastörize peynir altı suyu ve kalsiyum klorür içeriyor.

Ünal lor peyniri siparişi vermek veya marka hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayın.

Ayca

Ayca lor peyniri protein değeri en yüksek olan peynirlerden biri. 100 gr.da yaklaşık 20 gram protein içeriği ile ön plana çıkıyor. Bu markayı da marketlerde sık sık görmüyoruz. Ancak bulduğunuz zaman hemen almanızı tavsiye edebilirim. Kendine özgü hoş bir tada sahip ve yediğinizde doğallık hissini alabilirsiniz. En iyi lor peyniri arasında Ayca, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. Özel vakumlu paketlerinde satılıyor ve uzun süre besin değerini koruyor.

Ayca Süt web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Teksüt

Teksüt Lor Peyniri en fazla tüketilen ve tercih edilen peynirler arasında bulunuyor. Neredeyse her markette görebilirsiniz. Ezilebilir yumuşak yapısı ile omletlere güzel bir lezzet verdiğini söyleyebilirim. Kalsiyum deposu peyniri ailenizle birlikte keyifle tüketebilirsiniz. Balıkesir’de tüketilen özel peynirlerin yağ ve tuz oranı oldukça düşük. Dolayısıyla en iyi lor peyniri çeşitleri arasındaki yerini alıyor.

Buraya tıklayarak Teksüt web sitesini inceleyebilirsiniz.

Muratbey

Muratbey Lor Peyniri ideal lezzeti ve besleyiciliği ile ön plana çıkıyor. Kahvaltılık ve böreklik olarak satılan peynir yüksek oranda protein içeriyor. Diğer lor peynirlerine oranla daha lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Sade olarak kolaylıkla tüketilebiliyor. Bizim ailece en fazla tükkettiğimiz ve sevdiğimiz lor peyniri. Sizin de mutlaka denemenizi öneririm. Özellikle peynir yemeyen çocuklar için en iyi lor peynirleri arasında.

Muratbey lor peyniri hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Torku

Torku Lor Peyniri, her markette görebileceğiniz peynirlerden biri. 100 gramlık porsiyonunda yaklaşık 10 gram protein içeriyor. Ayrıca 13,5 gram yağ içerdiğini söyleyebilirim. Bu nedenle sporcular ve diyet yapanlar tarafından tercih edilmesi çok uygun olmayabilir. Eğer formunuza dikkat ediyorsanız daha az yağ içeren lor peynirlerini tüketmelisiniz. Ancak yağlı peynirleri seviyorsanız sizin için Torku en iyi lor peyniri olacaktır.

Torku web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Güney Süt

Lezzet ve peynir açısından en iyi lor peynirlerinden biri Güney markası tarafından üretiliyor. Kalori oranı çok düşük ve 100 gramda yaklaşık 19 gr protein bulunuyor. Ancak 100 gramlık porsiyonunda beş gram yağ içerdiğini de söyleyebilirim. Kolay kolay marketlerde göremeyeceğimiz ürünlerden. Dağıtım ağı çok iyi değil ancak internet üzerinden satın alabilirsiniz. Orijinal tadı ve lezzetiyle en iyi lor peyniri markalarından biri de Güney.

Buraya tıklayarak Güney Süt hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Ekici

Peynir denilince akla gelen ilk markalardan biri Ekici oluyor. Doğal ürünleri ile her zaman tüketilmektedir. Ekici Lor Peyniri besin değeri açısından da oldukça iyi. 100 gram porsiyonda 15 gram protein bulunur. Ayrıca 2.50 gram yağ oranıyla en iyi lor peynirleri arasında. Yoğun peynir tadını seviyorsanız Ekici Lor Peyniri’ni deneyebilirsiniz.

Ekici Peynir’in web sitesine ulaşmak için tıklayın.

Kebir

1940’lı yıllardan beri hizmet veren Kebir markası, doğallığı ile ön plana çıkıyor. Birinci sınıf sütler işlenerek süt ürünleri hazırlanır. Kebir Lor Peyniri, yüksek protein değeri ile en iyilerden. Tuz oranı oldukça düşük. Dolayısıyla sağlığına dikkat eden ve tuzsuz beslenmeye özen gösteren kişiler tarafından tercih edilebilir.

Kebir süt ve süt ürünlerine yakından göz atmak için tıklayın.

Yörükoğlu

Poğaça ve böreklere lezzet katan lor peynirini satın alırken Yörükoğlu markasını da tercih edebilirsiniz. Yumuşak kıvamı ve lezzeti ile sabah kahvaltılarında tüketebilirsiniz. 200 ve 500 gram veya 4.5 kg olarak satılan lor peynirlerinin fiyatı da uygun. Diğer üst sınıf markalarla kıyasladığınızda fiyatının daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda yağsız en iyi lor peyniri arayışındaysanız Yörükoğlu iyi bir tercih olacaktır.

Yörükoğlu web sitesini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Tahsildaroğlu Kahvaltılık Lor

Lor peynirinin tadını sevmeyenler, sürülebilir kıvamıyla Tahsildaroğlu Kahvaltılık Lor ürününü satın alabilir. Diğer lor peynirlerine oranla tadının daha iyi ve güzel olduğunu söyleyebilirim. Eğer siz veya çocuğunuz lor peynirini tüketemiyorsanız bu ürün iyi bir alternatif. 100 gram porsiyonda yaklaşık 12 gram protein bulunuyor. Sürülebilir kıvamı ve hafif tadıyla en iyi lor peynirleri arasındaki yerini alıyor.

 

En iyi lor peyniri içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 12 Lor Peyniri! (Yüksek Protein İçeren Sağlıklı Peynirler!)” üzerine bir yorum

  1. Biz yıllardır lor peynirini sıkma börek yapmakta kullanırız. Aynı yazıda belirttiğiniz gibi kimse yüzüne bakmaz üvey evlat muamelesi gören peynirlerden. Ama alışkanlık mı yoksa mevburiyet mi ben kolay kolay sıkma ve börekte başka peynir kullanmam.

    Cevapla

Yorum yapın