En İyi Maden Suyu Tavsiyeleri

Maden suyu toplum olarak en fazla tükettiğimiz içecekler arasında yer alıyor. Güzel bir yemekten sonra, sıcak yaz günlerinde veya mide ağrısı yaşadığımızda ilk tükettiğimiz içeceklerden biri maden suyu oluyor. Peki sağlığımız ve vücudumuz için en iyi maden suyu hangisi?

En İyi 7 Maden Suyu!

Uzmanlar günde en az iki şişe maden suyu içilmesini önerir. Maden suyu kalpten dişe kadar birçok organa fayda sağlıyor. Doğal mineral deposu olan bu içecekler düzenli olarak tüketilebilir. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için en iyi maden suyu markalarını tercih etmelisiniz. Sizin için sektörün önde gelen markalarından bilinmeyen markalara kadar bütün sodaları inceledik. İşte en iyi maden suları:

Beypazarı

beypazarı

Maden suyu denilince akla gelen ilk markalardan biri Beypazarı oluyor. Beypazarı maden suları Ankara’nın aynı isimli ilçesinde üretiliyor. 1957 yılından beri üretim yapan firma maden suyu satışlarında her zaman önlerde yer alıyor. Amonyum, Magnezyum, Potasyum ve Kalsiyum oranları diğer maden sularına kıyasla daha yüksek. Sodyum oranı ise oldukça düşük. Sağlığınız ve bütçeniz için tercih edebileceğiniz en iyi maden sularından biri Beypazarı markası. Fiyatı oldukça uygun ve neredeyse her markette bulunuyor.

SATIN AL

Sarıkız

sarıkız

Maden suyu severlerin sıklıkla tercih ettiği ve beğendiği markalardan biri Sarıkız. Kendine özgü tadı ve hafifliğinin yanısıra oldukça sağlıklı. Kaynağından ve piyasadan alınan ürünlerin incelenmesi sonucunda Sarıkız’da nitrite rastlanmadı. Kaynağından doğal olarak çıkartılan Sarıkız yüksek oranda Kalsiyum, Potasyum, Bikarbonat ve Sülfat içeriyor. Sarıkız Doğal Maden Suyu Alaşehir / Manisa’da üretiliyor. Dağıtım ağı çok yaygın değil ancak internetten sipariş vermek mümkün. Ayrıca markette görürseniz mutlaka şans vermeniz gereken maden sularından biri.

SATIN AL

Sırma

sırma

Altmış yılı aşkın sektörde hizmet veren Sırma markası içecekleri ve su üretimiyle çok seviliyor. Maden suları ise hafif içimi ve ferahlık etkisiyle tercih ediliyor. İyot, selenyum, bakır ve demir gibi elementlere sahiptir. Maden suyunun boğazı yakan asit hissinden hoşlanmıyorsanız Sırma maden sularını tercih edebilirsiniz. Bursa Uludağ’da şişelenen Sırma, doğal mineralleri ve tazelik hissi veren içimiyle en faydalı maden suları arasında yer alıyor.

SATIN AL

Özkaynak

ozkaynak

1968 yılında faaliyete geçen firma su, maden suyu ve çeşitli içeceklerin üretimini yapıyor. Eğer maden suyu içmeyi çok seviyorsanız mutlaka Özkaynak ismini duymuş olmalısınız. Kaynağından ve piyasadan alınan maden suyu incelemelerinde nitrite rastlanmayan ender markalardan biri. Bursa’nın çeşitli bölgelerinden elde edilen doğal maden suları özenle ve hijyenik bir şekilde şişeleniyor. Magnezyum ve kalsiyum oranları diğer maden sularına göre oldukça yüksek. Doğal tadı ve ferah içimi ile Özkaynak maden suları en iyiler arasında yer alıyor.

SATIN AL

Kızılay
kızılay

Kızılay maden suyu geniş dağıtım ağı ve hafifliği nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Afyonkarahisar ve Erzincan şehirlerinde maden suyu üretimi yapılıyor. Kızılay maden suyunun en doğallar listesinde yer aldığını söyleyebiliriz. Mineral oranları oldukça yüksek ve kas gelişiminden böbreklere kadar birçok fayda sağlıyor. Kızılay yılda ortalama bir milyardan fazla maden suyu üretmektedir. Satışlardan elde edilen kazançlar ise ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Ancak sodyum oranı epey yüksek. Dolayısıyla yüksek tansiyon ve kalp hastalığınız varsa diğer maden sularını tercih edebilirsiniz.

SATIN AL

İnişdibi

inişdibi

Freşa tarafından üretilen İnişdibi Giresun’da üretiliyor. İnişdibi’nin en önemli özelliği ise doğal maden suyunun kaynağından soğuk olarak çıkması. Bu özelliği ise dünyadaki pek çok markada bulunmuyor. Kaynak ve dolum arasındaki mesafe oldukça az bu nedenle bakteri oluşumu da sıfır. İnişdibi hoş tasarımı ve tazelik veren etkisiyle içiminden en fazla hoşlanacağınız maden suları arasında yer alıyor. Ayrıca sodyum oranı piyasada bulunan diğer maden sularına oranla oldukça düşük. Bu nedenle kalp hastası, yüksek tansiyon hastası veya tuz tüketimi sınırlı olanlar bu ürünü tercih edebilir.

SATIN AL

Akmina

akmina

Akmina maden suyu, diğer maden sularından şişesi ve düşük sodyum oranı ile ayrılıyor. Herkesin bildiği ve alıştığı 200 ml cam şişe yerine 1 litrelik pet şişelerde üretiliyor. Ayrıca en düşük sodyum oranına sahip maden sularından biri. Bolu’da üretilen Akmina doğal yapısı ve neredeyse asitsiz yapısıyla dikkat çekiyor. Maden suyunun faydalarından yararlanmak istiyorsanız ve çok fazla tüketemiyorsanız Akmina tüketebilirsiniz.

SATIN AL

Lezzetli ve sağlıklı bir soda arayışında olan çevren için en iyi soda listemizi hemen aşağıda yer alan butonlardan kolayca paylaş!
BuldumZ uzmanları sodayla ilgili bütün sorularınızı bu içeriğin altında cevaplıyor.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Maden Suyu Tavsiyeleri” üzerine 4 yorum

 1. teşekkürler güzel bir yazı kaleme almışsınız. Tüm markaları denedim ama içlerinde sadece İnişdibi markalı maden suyunu hiç duymamıştım. Ayrıca ben çok fazla maden suyu tüketen biriyim bende hipertansiyon var. Ben bu Kızılay maden suyunun sodyum oranının yüksek olduğunu bilmiyordum. Ve sürekli tükettim ama diğer markalar özellikle Beypazarı benim favorilerim arasındadır.

  Cevapla
  • kızılayın erzincan versiyonu da var sodyum oranı da bir hayli düşük.(beypazarından daha düşük) magnezyum oranı da 3 kat daha fazla. bilginiz olsun. kızılayın erzincan versiyonunu da öneririm 🙂

   Cevapla
  • Kardeşim reklam konusunda firma biraz cimri. Türkiyede meyve aromalı maden suyunu ilk piyasaya süren freşa firmasının ürünüdür.

   Cevapla
 2. Objektif değerlendirmeye esas sayısal verileri göremedim.
  En keşke az düşük vb sıfatlar yerine ölçüm değerlerini de verebilseydiniz..

  Cevapla

Yorum yapın