En İyi Meyve Suları

Meyvelerin ne kadar yararlı olduğu hep anlatılır ve düzenli olarak tüketilmeleri önerilir. Ancak meyveleri direkt olarak tüketmek yerine sularını çıkarmak da tercih edilebilir bir tüketim şeklidir. Ben de bu şekilde tüketimi tercih eden birisi olarak sizlere en çok tüketilen meyve suları ile ilgili bir yazı hazırlamak istedim. Özellikle meyve suyu yapımı hususunda çok dikkatli olan ve her markaya güvenmeyen kişiler için özenle hazırlanmış bir liste oluşturdum.

En iyi 8 Meyve Suyu

Meyve suyu üretimi yapan birçok marka arasından seçtiğim 8 tanesinin yer aldığı bu listede mümkün olduğu kadar tarafsız davranmaya çalıştım. Burada yer alan markalar hem tekli hem de karışık meyve suları üretiyor. Marketlerden de alışık olduğunuz birçok markayı buradaki en iyi 8 meyve suyu listesinde göreceksiniz. Eğer sizlerin de beğendiği ve burada yer almayan bir marka var ise yorum bölümünden bana iletebilirseniz onu da değerlendirmeye alabilirim. Şimdi sizi çok bekletmeden listeye geçiyorum. İşte en iyi meyve suları:

Dimes

Dimes Meyve Suyu

Yılların eskitemediği markalardan birisi olan Dimes meyve suları ciddi bir tüketici kitlesine sahip. Ben de arada sırada bu markanın ürünlerini kullanıyorum. Ancak yine de her ürünü eskisi kadar kaliteli diyemem. Daha çok yüzde yüz olan ürünlerini tercih ediyorum. Karışık meyve suları da oldukça başarılıdır. Özellikle tek bir meyve tadını yoğun almak yerine, bütün meyveleri eşit hissetmek isterseniz bu markanın karışık meyve suyu tam olarak size hitap ediyor diyebilirim.

Exotic

Exotic Meyve Suyu

Marketlerde uzun zamandır yerini alan markalardan birisi de Exotic’dir. Bu marka fiyat anlamında diğer ürünlere göre daha pahalı olsa da kalitesi çok iyidir. Özellikle hiçbir katkı madde içermemesi ve direkt olarak meyve sularını tüketiciye sunması ile birçok kişinin beğendiği marka olmuştur. Zaten içindekiler kısmını da okuyunca bu söylediğimi daha iyi anlayacaksınız. Markanın portakal suyu, nar suyu ve greyfurt suyu gibi tekli ürünlerinin yanında portakal ve havuç suyu gibi karışım ürünleri de bulunmaktadır.

Aroma

Aroma Meyve Suyu

Benim de sık sık kullandığım meyve suyu markası olan Aroma’dan bahsetmek istiyorum. Son yılların modasına uyarak %100 meyve suyu olarak üretim yapan Aroma, nar-elma, şeftali-elma, portakal ve karışık meyve suyu gibi birçok farklı ürüne sahiptir. Özellikle cam şişede satılan elma suyu da gerçekten başarılıdır. Meyve tadını gerçekten alabildiğiniz bu meyve sularında şeker seviyesi de oldukça düşüktür. Ancak ürünlerin fiyatları biraz pahalıdır.

Meysu

Meysu Meyve Suyu

Meysu genel olarak 90lı yılların çocukluk anılarında yer etmiş markalardan birisidir. Birçok oyun ve tekerlemede bile adı geçen bu marka yıllardır kaliteli ürünleri ile biliniyor. Ancak son yıllarda üretilen meyve sularının eskisi kadar tat vermediğini düşünsem de yine de bilinen iyi markalardan birisi olması sebebiyle seveni çoktur. Özellikle küçük boyutlu şeftali, vişne ve kayısı suları çok satılan ürünlerdendir. Özellikle şeftali ve kayısı sularının yoğun kıvamı benim için eksi bir özellik olsa da daha yoğun meyve tadı isteyenler için tercih edilebilir. Fiyat olarak da oldukça uygun seviyededir.

Tropicana

Tropicana Meyve Suyu

Kaliteli ürünler sunan bir diğer marka ile devam ediyorum. Tropicana meyve suları, özellikle son zamanlarda satışa sunduğu şehirlere özel ürünleri ile çok başarılı sonuçlar elde etmiştir. Kimi zaman özellikle bu ürünlerini alarak deneme fırsatım oldu ve gerçekten de beğendim. Özellikle afyon vişnesi ve bursa şeftali ürünlerini öneriyorum. Bunların yanında Malatya kayısılı, Anadolu meyveli ve Isparta elmalı ürünleri de bulunuyor. Ancak fiyat olarak diğer markalara göre çok daha fazla fiyatlara sahiptir. Bu sebeple de herkesin tercihi bu markadan yana olmayabilir.

Cappy

Cappy Meyve Suyu

Meyve suyu denildiği zaman akla gelen ilk markalardan olan Cappy, kutulu ürünlerinin yanında cam şişelerde sunduğu yeni ürünleri ile de başarılı bir satış süreci izliyor. Benim deneme şansı bulduğum ürünlerinden olan Cappy cam şişe şeftali suyu oldukça iyiydi. 250 ml gibi küçük bir şişede olsa da atıştırmalıkların yanında çok güzel gidiyor. Ayrıca Cappy’nin portakal parçacıkları içeren meyve suyu Pulpy’de çok kullanılan ürünlerdendir. Eğer bu tarz üretilen meyve suları sizi rahatsız etmiyor ise denemelisiniz.

Juss

Juss Meyve Suyu

Meyve suyu üretiminde farklı tatları deneyen ve bunları tüketiciye sunan markalardan birisi olan Juss’un listede kesinlikle yer alması gerekiyordu. Her ne kadar bazı standart ürünlerini beğenmediğim için öneremesem de başarılı bulduğum %100 meyve suyu ürünlerinden olan portakal ve elma sularını deneyebilirsiniz. Markanın ürettiği hindistan cevizli, ananaslı, mangolu, çilekli ve üzümlü ürünlerini de deneyebilirsiniz. Özellikle üzüm nektarında, gerçekten üzüm tadını alabiliyorsunuz. Belirtmeliyim ki bu ürünlerin fiyatları da oldukça uygundur.

Capri-Sun

Capri Sun Meyve Suyu

90lı yıllarda Türkiye’ye giriş yapmış olan Capri-sun daha çok gençleri hedefleyen değişik reklamları ile bir neslin hafızasında yer etmiş bir meyve suyu markasıdır. Bu markanın meyve suyunun tadı ve kıvamı diğer birçok ürüne göre farklı olsa da bu tarzı ile benimsenmiştir. Uzun yıllardır da piyasada yer alan Capsi-sun, farklı ürünleri denese de tasarım ve tat olarak genel çizgisini hiç bozmamıştır.

Sizlerin de beğendiği markalar konusunda yorumlarınız var ise bunları duymak isterim. Aşağıda yer alan yorum bölümünden mesajlarınızı iletebilirsiniz. Ayrıca bu içeriği arkadaşlarınıza göndermek için paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Meyve Suları” üzerine 2 yorum

  1. Exotic haricinde hepsini denedim ve tadını biliyorum zaten en çok satan ve piyasada çokça bulunan markalardan. İçlerinde her zaman tükettiğimiz ve tadını beğendiğim 2 marka var. Bunlar Dimes ve Cappy meyve sularıdır.

    Cevapla
  2. Cappy Pulpy yani meyve parçacıklı ürünü ile çok yol katetti. Ben sadece o meyve parçaları işçin alıyorum diyebilirim. Parçacıklı ürünlerinin dışında diğer ürünlerini de seviyorum.

    Cevapla

Yorum yapın