En İyi Otomatik Köpek Tasmaları

Köpeklerinizle ihtiyaçlarını gidermeleri ve enerjilerini atmaları için her gün yürüyüşe çıkmanız gerekir. Yürüyüşlerinizin konforlu ve güvenli olması için tasma kullanımının çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Tasma kullanımı güvenli bir yürüyüş için elzem olsa da hem sizin hem küçük dostunuzun hareket alanını ve rahatlığını kısıtlayabiliyor. Konforsuz ve güvensiz yürüyüşler yaşanmaması için otomatik köpek tasması tercih etmek en doğru karar olacaktır. Sizin için piyasada kapsamlı bir araştırma yaparak en iyi otomatik köpek tasmalarını inceledim. Seçenekler arasında kolayca karşılaştırma yaparak karar verebileceksiniz.

En İyi 10 Otomatik Köpek Tasması

Minik dostunuzla gezerken dışarıda gördüğü başka bir hayvan ya da yerde bulduğu bir kemik yüzünden heyecanlanarak ani harekette bulunabilir. Tasma sayesinde kontrol sağlayabilirsiniz ama geç kalınmış bir kontrol olabilir ya da minik dostunuzun bu kontrol sırasında canı acıyabilir. Durumu geç fark ederseniz kontrolü sağlamakta da geç kalabilirsiniz. Özellikle acil durumlarda hızlıca müdahale edebilmeniz için otomatik tasma kullanmanızı öneririm. Vakit kaybetmeden doğru tasmayı bulabilmeniz için en iyi otomatik köpek tasmalarını bir liste yaparak sizlerle paylaşıyorum.

Doggie – Master Serisi – Otomatik Uzatma Tasması – 5M
Doggie – Master Serisi – Otomatik Uzatma Tasması – 5M

Doggie markasının Master serisine ait otomatik tasması 5 metreye kadar uzayabiliyor oluşu sayesinde minik dostunuzu özgür hissettirirken sizin de güven duymanızı sağlar. İstediğiniz yere rahatça gidebilecek kadar uzun bir tasma olsa da kontrol her zaman sizde olacak. Serbestçe hareket etmesini sağladığınız gibi tasma üzerindeki tuşa basarak istediğiniz zaman hareketini durdurabilir ve devam ettirebilirsiniz. Üretiminde kullanılan kaliteli ve sağlam malzemeler sayesinde uzun ömürlü olan bu tasma köpeğinizin en uzun süreli yol arkadaşı olacaktır. En iyi otomatik tasma seçenekleri arasında değerlendirmeniz gereken bu ürünü incelemenizi tavsiye ediyorum.

Petzanya – Otomatik Şerit Gezdirme Tasması

Petzanya – Otomatik Şerit Gezdirme Tasması

Köpeğinizin özgürce gezmesini istiyorsanız ve ani hareketlerini kontrol altında tutmak istiyorsanız yapmanız gereken şey otomatik tasma kullanmak. Ekonomik fiyatlı bir ürün arıyorsanız eğer sizin için hem en uygun fiyatlı hem de en iyi otomatik köpek tasmalarından birini buldum. Petzanya’da kolayca bulabileceğiniz otomatik şerit gezdirme tasmasını minik dostunuz için hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz. Serbest dolaşım sağlayan 5 metrelik uzunluğa sahiptir ve ani durdurma özelliği bulunmaktadır. Elinize uygun şekilde tasarlanan ergonomik yapısı sayesinde de rahat ve konforlu yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü olan bu otomatik tasmayı özellikle kaliteli ve uygun fiyatlı ürün arayanlar kaçırmasın derim.

Doggie – Master Serisi – Otomatik Uzatma Tasması – 3M

Doggie – Master Serisi – Otomatik Uzatma Tasması – 3M

En iyi otomatik köpek tasma üreticilerinden biri olan Doggie’nin uygun fiyatlı başka bir ürününden sizlere bahsedeceğim. Kalitesinden asla şüphe etmeyeceğiniz 3 metreye kadar serbest dolaşım sağlayan Master Serisinin otomatik uzatma tasmasını köpeğiniz için gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ürünlerinde her zaman kaliteli ve sağlam malzeme kullandıkları için uzun ömürlüdür ve küçük dostunuzu yarı yolda bırakmaz. Tasmanın üzerindeki kilitleme tuşu ve butona aynı anda bastığınız zaman ipin uzunluğunuz istediğiniz gibi ayarlarsınız. Böylece köpeğiniz özgürce gezebilir ancak acil durumlar için müdahale edebilirsiniz ve kontrol her zaman sizde olur.

EuroDog – Yumuşak Dokulu Otomatik Köpek Gezdirme Kayışı

EuroDog – Yumuşak Dokulu Otomatik Köpek Gezdirme Kayışı

Köpeğinizin ağırlığı 10-15 kilo civarında ise rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün tavsiyem olacak. EuroDog markasına ait yumuşak dokulu otomatik köpek tasmasını incelemenizi kesinlikle öneririm. Elinizi kavrayan yumuşak tutma kısmı sayesinde konforlu ve uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Otomatik sarmallı ve şerit şeklinde olan bu tasma üst düzey dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiğinden uzun yıllar kullanımınıza uygundur. 3 metreye kadar serbest dolaşım sağlayan bu otomatik tasmanın ani durdurma ve sabitleme özelliği ile kontrolü asla kaybetmezsiniz. Kimyasal salınım yapmadığı için %100 zararsızdır.

Flexi – New Classic Otomatik Şerit Gezdirme Tasması

Flexi – New Classic Otomatik Şerit Gezdirme Tasması

Tasma denince ilk akla gelen markalardan biri olan dünyaca ünlü Flexi’nin en iyi otomatik köpek tasmalarından biri olan new classic serisinden size bahsetmek istiyorum. Şerit şeklinde olan bu otomatik tasma ile köpeğinizi özgür hissettirecek uzun ve güvenli yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Acil durumlarda kullanmanız için harika bir başka özelliği de otomatik olarak kilitleniyor oluşudur. Özellikle büyük ırk köpekleriniz için kullanımı idealdir. Sağlam yapısı sayesinde uzun ömürlüdür. Size ve küçük dostunuza zararlı hiçbir madde içermez.

XCHO – Classic Otomatik Gezdirme Tasması

XCHO – Classic Otomatik Gezdirme Tasması

XCHO markasının verdiği ve sağladığı güven ile rahatlıkla tercih edebileceğiniz classic serisinin otomatik gezdirme tasmasının olmadığı bir en iyi otomatik köpek tasması listesi olamazdı. 50 kiloya kadar olan köpekleriniz için kullanıma uygun olan bu seriye ait tasmalarının kullanımı oldukça pratiktir. Kayışın üst kısmında bulunan uzatma kilidi sayesinde minik dostunuzu gezdirmek rahat ve konforlu olacak. Kilide bastığınız an da sabitlenen uzatma ipi ile köpeğinizin özgürce dolaşmasını sağlarken maksimum güven de sağlar.

Diil – Yumuşak Dokulu Otomatik Uzatma Tasması

Diil – Yumuşak Dokulu Otomatik Uzatma Tasması

Diil markasının 10 kilo ağırlığa kadar olan minik dostlarınızın için özel olarak tasarladığı yumuşak dokulu otomatik uzatma tasmasını minik ırk köpeğe sahip olan herkese önerebilirim. Otomatik sarmallı yapısı ve yumuşak tutma sapı sayesinde köpeğinizde uzun, özgür ve konforlu gezintilere çıkabilirsiniz. 3 metreye kadar uzanan şerif şeklindeki ipi köpeğinize serbest dolaşım imkanı sağlar. Sürgülü düğmesini kullanarak ani duraklatma özelliğini kullanarak istediğiniz sabitleme ya da duraklatma yapabilirsiniz. Elinize rahatça oturacak şekilde tasarlanan ve kauçuk malzeme kullanılarak üretilen sap kısmı sizin için ekstra konforlu olacaktır.

Dog Leash – Otomatik Şerit Tasma – Mavi

Dog Leash – Otomatik Şerit Tasma – Mavi

Köpeğiniz için tercih edebileceğiniz en iyi markalardan biri de Dog Leash olabilir. Markanın verdiği güven dolayısıyla da en iyi otomatik köpek tasmasına sahip olacağınıza emin olabilirsiniz. 5 metreye kadar uzayan şerif ipi sayesinde köpeğiniz serbest ve özgürce gezerken siz de güvende hissedeceksiniz. Minik dostunuzun ani hareketlerine ani müdahale imkanı sağlayan bu tasma sayesinde yürüyüşleriniz hem çok güvenli hem de çok rahat geçecek. Tek bir kontrol düğmesine dokunarak istediğiniz uzunluğa ayarlayarak kullanabileceğiniz bu ürün oldukça sağlamdır. Sap kısmı elinize uygun olacak şekilde tasarlandığı için oldukça konforludur.

Ferplast – Amigo  Otomatik Şerit Köpek Gezdirme Tasması

Ferplast – Amigo  Otomatik Şerit Köpek Gezdirme Tasması

Ferplast markasını bilmeyen köpek dostu yoktur. Pet ürünleri konusunda oldukça iyi bir marka olan Ferplast’ın Amigo serisine ait otomatik köpek gezdirme tasmalarından size bahsetmek istiyorum. Amigo serisi kesinlikle en kaliteli, en popüler ve en iyi otomatik köpek tasmalarına sahiptir. Zevkinize ve köpeğinizin boy ve kilo oranına göre uygun olanı seçip rahatça satın alabileceğiniz bu ürünü tercih ederseniz asla pişman olmazsınız. Son derece kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiği için oldukça sağlamdır. Ayrıca 5 metreye kadar serbest dolaşım sağlar. Tek tuşla duraklatma ve sabitleme yapabilirsiniz. Değişebilen kapakları sayesinde farklı farklı renklerde de kullanım imkanı sağlar.

Polo – Solid Otomatik Köpek Tasması – Pembe

Polo – Solid Otomatik Köpek Tasması – Pembe

Polo markasını ve solid serisini bilmeyen köpek dostu kalmasın diye en iyi otomatik köpek tasmaları listeme eklemek istedim. Otomatik makara mekanizmasına sahip, kaliteli plastik gövdesi ve pratik kilit sistemi ile bu markanın ürününü seçmeniz için size birçok sebep sunuyor. 5 metreye kadar köpeğinize serbest dolaşım imkanı sağlayan bu tasmanın en sevdiğim rengi olan pembeyi listeye ekledim ama siz zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz. 50 kiloya kadar tüm köpekler için kullanıma uygundur. Ani duraklatma ve sabitleme özellikleri sayesinde güvenli ve konforlu yürüyüşlere çıkabilmek için daha fazla vakit kaybetmeden sipariş verin derim.

Köpeklerinizle çıktığınız gezintilerin güvenliği için gerekli olan tasmaların en pratik kullanıma sahip olanı otomatik mekanizmaya sahip olanlarıdır. Sizin ve minik dostlarınızın güven ve konforu için en iyi otomatik köpek tasmalarını listeleyerek paylaştığım bu içeriği beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin. Eklemek istediğiniz farklı bir otomatik köpek tasması markası ya da modeli varsa yorum yaparak bize iletebileceğinizi unutmayın.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Otomatik Köpek Tasmaları” üzerine bir yorum

  1. Bu tarz tasmaların hem iyi hem de kötü yanı var. Mesela iyi uyanı köpeğiniz kendini serbest dolaşıyor hisseder ve kendine güveni gelir. Kötü tarafı ise istenmeyen bir kaza olayına karışma riski oldukça yüksek köpeğinizin kayışını serbest bırakıp unutursanız aniden yola fırlaması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunu olmasını istemeyiz bu nedenle bu tarz tasmaları kullanırken ortamda ki tehlikeleri de gözlemek zorundayız.

    Cevapla

Yorum yapın