En İyi 17 Saç Ekim Merkezi (En Kaliteli Saç Ekim Şirketleri!)

Son birkaç yıldır Türkiye, medikal turistler için en güvenilir destinasyonlardan biri haline geldi. Saç ekimi söz konusu olduğunda yüksek kaliteli işlerin sayısı gün geçtikçe daha da arttı. Türkiye’de saç ekimi yaptıran biri olarak, doktorların ve sağlık personellerinin profesyonelliğini ve güler yüzlülüğünü özellikle vurgulamak isterim. Türkiye tüm dünyada düşük bir maliyetle yüksek kaliteli hizmetler sunan iyi bir alternatif olarak kabul edildi. Ayrıca buradaki saç ekim merkezlerindeki fiyatlar Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkeleri gibi ülkelerdeki benzer prosedürlerin fiyatlarından oldukça düşüktür. Türkiye’de yaşayan ve bu operasyonu geçirmiş biri olarak gönül rahatlığıyla burada saç ekimi yaptırabileceğinizi söyleyebilirim.

En İyi 17 Saç Ekim Merkezi

Türkiye’deki saç ekimi kliniklerinin büyük bir çoğunluğu İstanbul’da yoğunlaşmıştır. İstanbul ile birlikte Ankara ve İzmir’de de birçok kaliteli klinik bulunur. Çok sayıda saç ekimi doktoru, koşulların iyi olduğu, anlaşmalı oldukları birçok üst düzey özel hastanede de saç ekimi işlemlerini yürütmektedir. Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve Avrupa ülkelerinden hastalar, saç ekimi işlemleri için İstanbul ve Türkiye’ye gelen medikal turistlerin büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Türkiye’de medikal turizm son yıllarda hızlı bir şekilde genişlemektedir. Bu da birçok saç ekim kliniği ve medikal turizm işletmelerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Sayıca bir hayli fazla olan saç ekim merkezleri arasından bir seçim yapmak zor olabilir. Bu yazımda sizler için en iyi saç ekim merkezlerini derledim.

HairNeva Clinic

HairNeva Clinic

HairNeva Clinic dünyanın her yerindeki hastalara saç ekimi ve saç restorasyonunda en son teknolojileri ve yöntemleri sunan uluslararası bir kliniktir. HairNeva Saç Ekim Kliniği ve Fulya Acıbadem Hastanesi’nde kullanılan tüm ekipman ve aletler en güncel teknoloji olup, kişiye özel olarak kullanılmaktadır. Klinik, saç ekimi işleminden sonra iki yıl boyunca hastalara ücretsiz check-up ve işlemden sonra 24 saat klinik ile doğrudan iletişim sağlar.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Buraya tıklayarak HairNeva Clinic hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sapphire Hair Clinic

Sapphire Hair Clinic

Sapphire Hair Clinic saç ekimi, plastik cerrahi ve diş estetiği konularında ileri teknolojiler ve tedavi edici yöntemler sunan uluslararası bir kliniktir. Tüm dünyadaki hastalara hizmet veren Sapphire Hair Clinic, Uluslararası Saç Ekimi Derneği üyesidir. Kuzey Avrupalı ve Arap hastalar da dahil olmak üzere çok çeşitli kültürlerle çalışan 15 yılı aşkın uzmanlığıyla Sapphire Hair Clinic, piyasadaki en gelişmiş tıbbi ekipmanla donatılmıştır. Buna ek olarak, klinik bugüne kadar 25.000’den fazla başarılı prosedür gerçekleştirmiştir.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI, FUT ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Sapphire Hair Clinic web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hermest Saç Ekim Kliniği

Hermest Saç Ekim Kliniği

Hermest Saç Ekim Kliniği 2001 yılından bu yana saç ekimi hizmeti vermekte olup, özverili sağlık personeli ile binlerce kişinin saç ekimi hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmuştur. Die Welt dergisi, 2018 yılında tesisi “Avrupa’nın En İyi Saç Ekimi Kliniği” olarak adlandırdı ve merkez birçok başka övgü aldı. Klinik, tescilli Slit yönteminin yanı sıra DHI, Safir ve Perkütan saç ekimi prosedürlerini kullanarak FUE saç ekimi konusunda uzmanlaşmıştır. Hermest Saç Ekim Kliniği, saç ekimi işlemlerini , Joint Commission International (JCI) sertifikasına sahip özel bir akademik hastanede yapmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 12.000’den fazla hasta, kliniğin dünya çapında en yüksek standartlardaki uzman saç ekim hizmetlerinden yararlandı. Ayrıca klinik, müşterileri için seyahat düzenlemeleri konusunda da yardım sağlar. İstanbul ve Türkiye’deki diğer yüksek kaliteli hastanelerle karşılaştırıldığında, klinik en rekabetçi fiyatları sunmaktadır.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Buraya tıklayarak klinik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CapilClinic

CapilClinic

İstanbul’da bulunan CapilClinic, dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunan yüksek kaliteli uluslararası bir kliniktir. Bu ofisler İngiltere, İspanya, Fransa, İtalya, Almanya, Brezilya, Meksika, Kolombiya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur. CapilClinic Türkiye’de saç ekimi alanında en saygın isimlerden biridir. Klinik JCI tarafından sertifikalandırılmış yüksek kaliteli özel Florence Nightingale Hastanesinde yer almaktadır. Ekipteki tıp uzmanları, dünyanın her yerinden hastaları tedavi etmede on yıldan fazla birleşik deneyime sahiptir. Ayrıca klinik, müşterilerine Kök Hücre Tedavisi ve gezi planlama hizmetleri sunmaktadır.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

CapilClinic hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bravo Hair Clinic

Bravo Hair Clinic

Bravo Hair Clinic, uluslararası mükemmel hizmet ve klinik tedavilerin yanı sıra en güncel teknoloji ve özverili bir kadro sunan yeni bir kuruluştur. Saç ekimi ameliyatları ve tedavileri Dr. Ozan Balık tarafından denetlenmektedir. Ayrıca doktorun muayenehanesi Sağlık Turizmi Sertifikası’na sahiptir.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Bravo Hair Clinic ve Ozan Balık hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

MedArt Hair İstanbul

MedArt Hair İstanbul

MedArt Hair Clinic, İstanbul’da yüksek kaliteli hasta bakımı ve saç tedavileri sunan tanınmış bir saç ekim kliniğidir. Klinik, başarılı bir doktora ve yurtdışında farklı kliniklerde eğitim ve stajlarını tamamladıktan sonra yeteneklerine göre seçilmiş uzmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir. Klinik her saç ekimi prosedürünün benzersiz olduğunu düşünür ve her bir hastanın ihtiyaçlarını anlamak ve karşılamak için büyük çaba harcar. Ayrıca Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça, İtalyanca, İspanyolca ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli dillerde simultane çeviri sağlayabilen uzman tercümanlara sahiptir. MedArt Hair bugüne kadar 4000’den fazla başarılı saç ekimi işlemi gerçekleştirmiştir.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Hayır

Bu linke tıklayarak MedArt Hair hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Smile Hair Clinic

Smile Hair Clinic

2018 yılında Dr. Gökay Bilgin ve Dr. Mehmet Erdoğan, şehrin en popüler saç ekim kliniklerinden biri haline gelen Smile Hair Clinic’i İstanbul’da kurdu. Dr.Gökay Bilgin ve Dr. Mehmet Erdoğan, yıllarını FUE saç ekimi tekniklerini geliştirmeye adamıştır. Sonuç olarak hem Türkiye’nin hem de dünyanın en tanınmış cerrahlarından biri haline gelmişlerdir. Şimdiye kadar, doktorlar çeşitli farklı uluslardan yaklaşık 15.000 hastayı tedavi etmiştir.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Hayır

Oldukça popüler olan bu saç ekim merkezine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şişli Kolan Uluslararası Hastanesi

Şişli Kolan Uluslararası Hastanesi

Şişli Kolan International Hospital, Kolan Group’un bir parçası olan şehrin üst düzey özel hastanelerinden biridir. Hastane, kendini işine adamış bir sağlık ekibi, sağlık profesyonelleri ve en son tıbbi teknoloji ile desteklenen yüksek kaliteli hasta merkezli bir yaklaşım sunmaktadır. Saç ekimi operasyonları, saç ekimi uzmanlarından oluşan yüksek eğitimli bir sağlık ekibi tarafından gerçekleştirilir. Hastane, Uluslararası Ortak Komisyon Akreditasyon Standartları, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Sağlıkta Kalite Standartları ve TSE ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Standartları’ndan alınan sertifikaların da kanıtladığı gibi, yüksek düzeyde kalite ve akreditasyon yönetimine sahiptir.

Hangi teknikler uygulanıyor: DHI ve FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Kolan Hastanesi Saç Ekimi Merkezi’ne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Asmed

Asmed

Asmed, Dr. Koray Erdoğan’ın sorumluluğunda gelişmiş saç restorasyon teknikleri konusunda uzmanlaşmış bir saç ekimi tesisidir. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), saç restorasyon cerrahisinde en son önemli atılımdır. Bu teknik, iyi bir rejenerasyon, yüksek hasta toleransı ve ciddi yara izi bırakmadan çok sayıda saç folikülünün tek bir günde alınmasını sağlar. Asmed’de manuel sıralı FUE tekniği kullanılan tek tekniktir. Asmed’e özel oluşturulan bu yöntem sayesinde doktorun gerçekten folikülün seyrini değiştirmesi mümkündür. Aynı zamanda yöntem donör bölgenin korunmasının yanı sıra homojenliğin korunmasına da izin vererek yüksek kaliteli greftler elde edilmesini sağlar.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Hayır

Buraya tıklayarak Asmed hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Hair Upload

Hair Upload

İstanbul merkezli Dr. Erkam Caymaz’ın kurduğu Hair Upload Clinic saç ekimi ihtiyacı olan hastalara hizmet veren bir saç ekim kliniğidir. Doktorlar Sapphire Micro FUE yöntemini kullanarak ciltte görünür bir iz bırakmadan 4.000-6.000 üniteye kadar (bir ila dört folikül demeti) saç ekimi yapabilirler. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Birleşik Krallık, İtalya, İrlanda ve İspanya’dan hastalar tedavi için bu saç ekimi kliniğine gelmektedir. Saç ekimi konusunda 10 yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Caymaz, Dünya FUE Enstitüsü üyesi ve sertifikalı FUE Avrupa Cerrahı olan saygın bir saç uzmanıdır. Aynı zamanda FUE Avrupa Cerrahlar Derneği üyesidir. “Yılın En İyi Cerrahı”, “Yılın Baş Cerrahi Teknisyeni”, “Yılın Kişisi” ve “Yılın Saç Koruyucusu” olarak adlandırılmasının yanı sıra birçok farklı ödül kazandı. Hair Upload Clinic’te saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok kişiye yardımcı olmak için çeşitli saç değiştirme prosedürleri mevcuttur. Saç ekimi ameliyatı ise hastanenin uzmanlık alanlarından biridir. Sapphire FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) olarak bilinen bir prosedür kullanılır. Bu hastanın mahremiyetinde gerçekleştirilen doğal bir saç restorasyon işlemidir.  Hair Upload Kliniği’nin ülke genelinde çok sayıda şubesi vardır ve klinik cerrahlarından herhangi birinin ofisini arayarak bir konsültasyon planlayabilirsiniz.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE ve DHI

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Hair Upload ile ilgili daha fazlası için buraya tıklayın.

Diamond Hair Clinic

Diamond Hair Clinic

Diamond Hair Clinic doktoru Mehmet Demircioğlu, sektördeki en iyi cerrahlardan biridir ve çoğu saç ekimi prosedürünü mükemmel sonuçlarla tamamlar. Dr. Mehmet Demircioğlu, tıp diplomasını aldıktan sonra saç ekimi prosedürleri konusundaki bilgilerini ilerletmek için Hollanda’ya gitti. Bunun yanı sıra, erkek kelliklerinin kalıtsal yapısını açıklayan birçok bilimsel yayın makalesini başarıyla yayınladı. 2012 yılındaki kuruluşundan bu yana Diamond Hair Clinic, 2.500’den fazla etkili Foliküler Ünite Ekstraksiyonu prosedürünü büyük bir başarı ile gerçekleştirebilmiştir.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Daha fazlası için buraya tıklayın.

Sanantur Clinic

Sanantur Clinic

Başarı oranı neredeyse %100 olan bir saç ekimi kliniği arıyorsanız Sanantur Clinic’i göz önünde bulundurmanız gerekir. İspanyollara ait bu tesis, saç ekimi arayan müşterilerin beklentilerini zamanla aştı. Sanantur Clinic, mümkün olan en iyi hizmeti diğer kliniklere göre çok daha düşük bir maliyetle alacağınızı garanti eder. 15 yılı aşkın tecrübeleri ile saç ekimi işlemleri klinikte artık neredeyse kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sanantur Clinic personeli, memnun olmalarını sağlamak için hastalarıyla yakın bir şekilde çalışır. Yıllar boyunca böylesine muazzam bir gelişme elde etmelerini sağlayan bu farkındalıktır.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE ve DHI

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Klinik hakkında daha fazlasını öğrenmek için bu linke tıklayın.

Clinicana

Clinicana

Clinicana, Türkiye’de saygın bir saç ekim merkezi olarak her zaman olumlu geri bildirimler almıştır. Sürecin tüm aşamaları eğitimli doktorlar ve diğer sağlık uzmanları tarafından denetlenmektedir. Bu uzmanlar, her şeyin yolunda gittiğini garanti etmek için sizinle dikkatlice ilgilenir. Bu stratejinin bir sonucu olarak Clinicana ekibi hastaları hiçbir şekilde yarı yolda bırakmaz. Clinicana ekip üyeleri çeşitli yabancı dillerde akıcıdır.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Evet

Buraya tıklayın ve Clinicana web sitesini ziyaret edin.

Estetistanbul Tıp Merkezi

Estetistanbul Tıp Merkezi

Estetistanbul üst düzey tesis bir tesis olarak 1994 yılında kapılarını açmıştır. Estetistanbul, Türkiye’de en itibarlı saç ekimi tesislerinden biri olarak ün kazanmıştır. Özellikle etkileyici olan, saç ekimine odaklanan dermatolojik ve estetik cerrahi ile başa çıkma yetenekleridir. Her ay 70’ten fazla saç ekimi ameliyatı gerçekleştirirler, bu da yılda 1500’den fazla saç ekimi prosedürüne eşittir. Bana göre Estetistanbul, bu tedavileri uygun fiyata ve mükemmel kalitede alabileceğiniz ender lokasyonlardan biri olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Hayır

Bu linke tıklayarak klinik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

DrT Hair Transplant Clinic

DrT Hair Transplant Clinic

1996’dan beri klinik sahibi Dr. Tayfun Oğuzoğlu 7000’den fazla ameliyat gerçekleştirmiş ve bu ameliyatlar onu dünyanın en deneyimli ve başarılı cerrahlarından biri yapmıştır. DrT, Türkiye’de saç ekimi işlemleri için güvenilebilecek ilk saç ekimi kliniklerinden biri olmayı başardı. Dr. Tayfun Oğuzoğlu ise ortaya ilk çıkış tarihinden beri FUE prosedürlerinin kullanımının güçlü bir savunucusu olmuştur.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE, Slit ve DHI

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Hayır

DrT Hair Tranplant Clinic ile ilgili daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın.

AHD Clinic

AHD Clinic

AHD Clinic, 2002’den beri saç ekimi ameliyatları gerçekleştirmektedir. Dr. Hakan Doğanay, klinikte olan her şeyden sorumlu bir saç ekim uzmanıdır. Saç ekimi ve vücut kıl nakli konusunda uzmanlaşmıştır ve her ikisinde de çok yeteneklidir. Saç ekimi, Dr. Hakan Doğanay’ın en basit ve kolay yöntemleri kullanmasını sağladığı için yapmayı en sevdiği işlemlerden biridir.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE ve DHI

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Hayır

HLC Hairline Clinic

HLC Transprant

Buraya tıklayarak Dr. Hakan Doğanay’a ulaşabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara’da tesisleri bulunan bu klinik, saç ekimi alanında büyük başarılara imza atmıştır. Dünyanın en tanınmış doktorlarından biri olan Dr. Ozan Özgür önderliğinde HLC Hairline Clinic, halihazırda gerileyen saç çizgilerini yeniden oluşturma, sorunlu bölgelere saç ekimi ve diğer ilgili hizmetler dahil olmak üzere çok çeşitli saç restorasyon tedavileri sunar. Dr. Ozan Özgür’ün FUE ekiminin Türkiye’deki öncülerinden biridir.

Hangi teknikler uygulanıyor: FUE

Ekim hastanede mi gerçekleşiyor: Hayır

Bu linke tıklayarak saç ekim merkezleri arasında önemli bir yere sahip olan HLC Hairline Clinic hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Saç ekimi için başvurabileceğiniz birçok doktor ve merkezi bulunduğunda bu operasyonu nerede yaptıracağınıza karar vermek oldukça önemlidir. Bu yazım saç ekimi hakkında kafanızdaki soruları gidermeye ve klinik seçiminde karar vermenize yardımcı olduysa beğenmeyi, yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 17 Saç Ekim Merkezi (En Kaliteli Saç Ekim Şirketleri!)” üzerine bir yorum

  1. Bende saç ektirmeyi düşünüyorum ama saç ektirenlere baktığımda resmen çim adam görüyorum. Bunu neden yapıyorlar anlamıyorum. Eski resimlere baktıklarında saçın nerelerde çok nerede az olduğunu görüp ona göre yapsalar. Saç döküldümü eski haline gelmesi çok zor ekip biçseniz de eskiye geri dönemezsiniz. Sırf bu yüzden saç ekimine mesafeliyim. Neyse vermiş olduğunuz firmalara bakacağım teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın