En İyi Slayt Programları

Eğitim ve iş hayatında birçok kez slayt hazırlıyoruz. Slayt hazırlarken işinizi kolaylaştıracak programlar etkili bir sunum yapmanızı sağlayabilir. En iyi slayt programları anlatımınızın etkili ve daha güçlü olmasını sağlar. Gelin hep birlikte en iyi slayt programı ve seçeneklerini inceleyelim!

En İyi 9 Slayt Programı

Ofiste veya okulda yapacağınız sunum başarınızı doğrudan etkiler. Etkili bir sunum için doğru slayt programı seçilmelidir. Doğru programlar uygun materyal, tema ve öge kullanmanıza yardımcı olacaktır. İşte en iyi slayt programları:

Microsoft Powerpoint

En iyi slayt programlarından bahsederken Microsoft Powerpoint’i anlatmamak olmaz. Neredeyse herkesin bir kere bile olsa kullandığı slayt programlarından biri. Amatör veya profesyonel tüm kullanıcılara hitap eden özellikleri bulunuyor. PowerPoint ile çalışırken ses, video, görsel ekleyebilir veya animasyon düzenleyebilirsiniz. Ayrıca hazır veya özel şablonlarla çalışmak mümkün. Programın en beğenilen özelliklerinden biri ise sunum sırasında düzenleme, altını çizme, dikkat çekme gibi eklemeler yapılması. PowerPoint’I bilgisayar üzerinden indirmek ücretli. Ancak ücretsiz kullanmak için Microsoft Powerpoint Online uygulamasını tercih edebilirsiniz. Online uygulama üzerinden hazırladığınız slaytı bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Microsoft Powerpoint Online uygulamasını hemen ücretsiz denemek için buraya tıklayın.

Google Slayt

Google Slayt

PowerPoint’in ücretli olmasıyla birlikte en fazla tercih edilen programlardan biri Google Slayt. Hemen hemen PowerPoint üzerinden yapılabilen özellikleri sunuyor. Ücretsiz ve online kullanılan uygulama her yeni düzenlemeyi bulut üzerinden kaydetmektedir. Dolayısıyla slayt üzerinden çalışma yaparken sunumunuzun silinme ihtimali neredeyse yoktur. Hazır temaları kullanarak pratik ve hızlı bir slayt hazırlayabilirsiniz. Kolay arayüzü ve etkili özellikleri sunumunuzu güçlendirecektir. Google Slayt üzerinden sunum hazırlarken arkadaş grubunuzla çalışabilirsiniz. Dilediğiniz kişilere erişim hakkı vererek düzenleme / görüntüleme yetkilerini tanımlamanız mümkün.

Google Slayt programını hemen denemek ister misiniz? Buraya tıklayarak ücretsiz deneyin.

Prezi

Slaytın en eğlenceli hali Prezi! Prezi, eğlenceli animasyonlar ile sunumunuzun dikkat çekici olmasını sağlıyor. Bulut tabanlı sunum yapma aracı ücretli ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ücretli seçeneğinde birbirinden farklı yüzlerce tema bulunuyor ancak ücretsiz versiyonu da yeterli. Online video, diyagram, Zoom fonksiyonu ile beklentinizi karşılayacaktır. Programın en beğenilen özelliği ise flash animasyonlarla sunumun etkili hale gelmesi. Yaratıcılık ve eğlencenin buluştuğu programı daha sade sunumlar için de tercih edebilirsiniz.

 

Prezi ile hayal gücünü zorlayan slaytlar yapmak ister misiniz? Uygulamayı hemen denemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Visme

Visme

Visme profesyonel tasarımcılar ve sunum hazırlayan çalışanlar tarafından tercih ediliyor. Çok geniş bir kapsamı bulunmaktadır. Basit slaytlardan profesyonel ve etkili slaytlara kadar birçok seçenek yer alıyor. Visme, ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilir. Ücretsiz versiyonunda depolama alanı düşük ve her tasarım yok. Uygulamayı mutlaka deneyin ve inceleyin. Hazırladığınız tasarım, grafik, slayt ve animasyonları pazarlamak da mümkün. Tıpkı bir sosyal medya hesabı gibi kitlenizi oluşturabilirsiniz. Visme web sitesi üzerinden online kullanılmaktadır.

Visme programını deneyimlemek ister misiniz? Buraya tıklayarak ilgili siteye göz atabilirsiniz.

SlideRocket

SlideRocket

SlideRocket gelişmiş seçenekleri ile iş dünyasında en fazla tercih edilen slayt programlarından biri. Program ücretli veya ücretsiz olarak kullanılıyor. Ayrıca birkaç kişi grup olarak indirimli fiyatla satın alabilir. Program yenilikçi ve yaratıcı tasarımları ile dikkat çekmektedir. Hayal gücünüzü destekliyor ve profesyonel sunumlar yapmanıza olanak sağlıyor. Kullanıcılardan tam puan alan diğer bir özelliği ise diğer programlarla entegre çalışması. Örneğin, diğer slayt programlarından hazırladığınız sunumu SlideRocket ile daha fazla geliştirebilirsiniz. Premium versiyonunda online toplantıdan HD video kaydetmeye kadar birçok seçeneği deneyimleyebilirsiniz.

Slide Rocket ile etkili sunumlar yapmak ister misiniz? Bu linke tıklayarak hemen slayt yapmaya başlayabilirsiniz.

PowToon

PowToon

PowToon iddialı ve bilgi temelli sunumlar için tercih ediliyor. Yüzlerce hazır araç, tablo ve şablonun yanısıra gelişmiş bir kütüphanesi var. Bulut tabanlı online uygulama bilgisayar veya akıllı cihazlar üzerinden kullanılabilir. PowToon özellikle eğitim ve reklam hayatına dair güçlü sunumlar yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca iş, eğitim ve kişisel olmak üzere üç farklı ana temaya uygun şablonlar önermektedir. Flash animasyon, inografik ve basit grafikler, bilgi temelli şablonlar vb. seçenekler ile gelişmiş sunumlar hazırlayabilirsiniz.

PowToon hakkında detaylı bilgiye erişmek ve denemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Canva

Canva

Canva en geniş ve kapsamlı sunum programlarından biri. Program sayesinde slayt, kartvizit, afiş, reklam, sosyal medya gönderileri vb. birçok materyali hazırlayabilirsiniz. Fonksiyonel ve geniş kütüphanesi ihtiyacınız olan her şeyi önünüze serecektir. Uygulama ücretsiz ancak gelişmiş özellikleri için ücret ödenmesi gerekiyor. Slayt ve sunumlarınızı düzenlemek için arkadaşlarınızı davet etmeniz de mümkün. Hazır şablonları kişiselleştirebilir veya kendi tasarımlarınızı slayta ekleyebilirsiniz. Canva, slayt hazırlamak ve daha fazlası için mutlaka denemeniz gereken programlardan biri.

Canva ile yapabileceklerinizi görmek ister misiniz? Buraya tıklayarak hemen erişim sağlayabilirsiniz.

Emaze

Emaze programı da tıpkı Prezi gibi yenilikçi animasyonları ile dikkat çekiyor. Ancak Prezi’ye oranla daha gelişmiş ve kapsamlı. Profesyonel tasarımcıların sıklıkla kullandığı program şık, sade veya gösterişli sunumlar yapmanızı sağlar. Akıllı cihazlar veya bilgisayar üzerinden online olarak erişim sağlanabilir. Uygulama, slaytı 10 farklı dile çevirebilir. Örneğin, uluslararası bir kitleye hitap ediyorsanız bu özellik işlerinizi kolaylaştırır. Ayrıca eğitim hayatında öğrencilerin dikkatini çekebilecek animasyonlara sahip. İnteraktif tabanlı olması nedeniyle sunumu güçlendirir.

Emaze programını yakından incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Hemen erişim sağlayarak eğlenceli slaytlar hazırlayabilirsiniz.

Haiku Deck

Haiku Deck

Haiku Deck, kolay ve basit arayüzü ile geniş bir kitleye hitap ediyor. Son derece kullanışlı ve işlevsel uygulamalar arasında bulunmaktadır. Yüzlerce hazır şablon arasından seçim yapabilir ve slayta başlayabilirsiniz. Ayrıca YouTube üzerinden video ekleme vb. özelleştirmeler de sunuyor. IOS tabanlı cihazlarla uyumlu.  Uygulamanın en çok beğenilen özelliği ise, program içinden fotoğraf ekleme / indirmek. Aradığınız fotoğrafları saniyeler içinde bulabilir ve slayta ekleyebilirsiniz. Sunumu takip eden kişilerin dikkatini canlı tutacak özelliklere sahiptir.

Haiku Deck programını değerlendirmek ve denemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Profesyonel slaytlar hazırlamak isteyen sevdiklerinize bu içeriği aşağıda yer alan paylaşım butonlarından hemen paylaşabilirsiniz!
Sen de sevdiğin slayt programları hakkında yorum atarak binlerce kişiye yorumunu ulaştırabilir ya da BuldumZ uzmanlarından slayt hakkında destek alabilirsin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Slayt Programları” üzerine 2 yorum

  1. Bir özel güvenlik kurumunda eğitimciyim ve sürekli slayt hazırlayıp eğitim veriyorum. Değişen şartlar ve eğitime dahil edilen konular nedeniyle sürekli bir hazırlık içerisindeyiz. Bu nedenle slaytlarla içli dışlıyım. Fakat ben slayt hazırlamayı sadece Power Point programından ibaret sanırdım ve başka hiç bir programı denemedim. Gerçi Microsoft bana yetiyor ama diğer programları da merak etmedim değil. Neyse ilk işim diğer programları da denemek olacak.

    Cevapla
  2. İş ile alakalı slaytlarımı Microsoft Powerpoint ile yapıyorum ama kişisel özel olan slaytlarımı Canva ile yapıyorum. Bu programlar gerçekten büyük kolaylık sağlıyor. Canva programının ücretli sürümünü kullandığınızda daha farklı güzel slaytlarla karşılaşacaksınız.

    Cevapla

Yorum yapın