En İyi 11 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (Geniş Kapsamlı Şirketler!)

Birkaç kez üst üste hastalanınca evimin yakınındaki devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım. Ancak devlet hastanelerinde hem randevu bulmak zor hem de doktorla çok kısa süre görüşme yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneklerini araştırmak istedim. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları sayesinde birçok özel hastaneden faydalanmak mümkün. Bu sayede doktorla uzun uzadıya görüşebilir ve detaylı bir muayene süreci geçirebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları yılda 10 kez muayene hakkı tanıyor. Bununla birlikte 18 yaş altı küçük çocuklar için de bir ebeveynle birlikte sigorta yaptırabilirsiniz. Bazı sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine ek olarak psikolog veya diş bakımı gibi alanlarda da avantaj sağlıyor. Gelin, en avantajlı tamamlayıcı sağlık sigortalarına göz atalım!

En İyi 11 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken mutlaka dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Örneğin, evinize veya iş yerinize en yakın hastanenin, sigorta ile anlaşmalı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sayede evinize yakın ve düzenli olarak gidebileceğiniz bir hastane olacaktır. İkincisiyse sigortanın kapsamına mutlaka dikkat edin. Aşağıda farklı avantajlarıyla en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri yer alıyor!

Allianz

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketi geniş kapsamı ve sayısız anlaşmasıyla Allianz oluyor. Allianz, Türkiye’nin pek çok yerindeki özel hastane ile anlaşmalı. Dolayısıyla sadece muayene katkı payını ödeyerek birçok hastaneyi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte fiyat ve kapsama alanı konularında da Allianz, diğer şirketlere nazaran daha fazla avantaj sağlıyor. Ameliyat, yatarak/ayakta tedavi, ilaç, tomografi vb. işlemler de Allianz ile karşılanıyor ve ek ücret talep edilmiyor. Ben, Allianz ile ailemize sigorta yaptırdım ve provizyon konusunda da son derece memnun olduğumu söylemeliyim.

Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında detaylar için buraya tıklayın.

Ak Sigorta

Online sağlık danışmanlığı ve kurum seçimi avantajlarıyla en iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları şirketlerinden biri de Ak Sigorta. Kurum seçimi avantajıyla iki farklı kurumu kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Üstelik 18 yaşından küçük çocuklar için de tek başlarına sigorta yaptırma seçeneği de sağlanıyor. Ak Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları biraz yüksek olsa da avantaj ve kapsam bakımından son derece ideal bir hizmet vermektedir. Aynı zamanda ömür boyu yenileme garantisi için de Ak Sigorta’yı tercih edebilirsiniz.

Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarını buradan inceleyin.

Anadolu Sigorta

‘Kaybetmek yok’ sloganıyla hizmet veren Anadolu Sigorta, Türkiye’nin en köklü sigorta şirketlerinden biri. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları şirketlerinden biri olan Anadolu Sigorta, geniş kapsam alanı ile dikkat çekiyor. Üstelik geniş bir kapsam sunmasına rağmen uygun fiyat sağlamayı da başarıyor. Anadolu Sigorta’nın en büyük avantajı ise yatışlı veya yatışsız gibi farklı poliçe seçenekleri sunması. Aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortasında tüp bebek tedavilerini karşılayan ilk sigorta şirketi olduğunu da söylemem gerekiyor. Son olarak 14 yaş üstü kişiler için de yılda bir kez check-up hizmeti veriliyor.

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi almak için tıklayın.

Bupa Acıbadem Sigorta

Birkaç sene önce, İngiltere merkezli Bupa Group, Acıbadem Sigorta’yı satın almıştı. Bupa Acıbadem Sigorta olarak devam eden şirket, Türkiye’nin en çok tercih edilen sigortalarından biri. Kişiye özel tamamlayıcı sağlık sigortası sağlayan Bupa Acıbadem, her bütçeye uygun farklı ödeme yöntemleriyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda ameliyat ve yatarak tedavi giderlerini de belirli limit dahilinde karşılamaktadır. Köklü bir firma olması nedeniyle sorun yaşama ihtimaliniz de oldukça düşüktür.

Bupa Acıbadem Sigorta tarafından sağlanan avantajları incelemek için tıklayın.

Mapfre

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Mapfre birçok ayrıcalığı bir arada sunmayı başarıyor. Üstelik SGK anlaşmalı hastanelerde fark ücreti de talep edilmiyor. Mapfre, anlaşmalı hastane sayısı ile birçok sigorta şirketini geride bırakmaktadır. Dolayısıyla mutlaka evinize yakın Mapfre anlaşmalı bir hastane bulabilirsiniz. Öte yandan tahlil, muayene, radyoloji vb. işlemler de Mapfre tarafından karşılanıyor. Ancak ilaç ve diğer medikal giderlerin karşılanmadığını da söylemeliyim. Mapfre sitesindeki formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Mapfre tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili ayrıntıları inceleyin.

Axa

Tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneklerinde farklı avantajlar sunan Axa, online görüşme de sağlıyor. Üstelik diğer şirketlerin birçoğu 60 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken, Axa 65 yaşa kadar bu avantajı veriyor. Ayrıca Axa 17 – 22 yaş arası gençler için de ‘kullandığın kadar öde’ sloganıyla özel bir tamamlayıcı sağlık sigortası sunmaktadır. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları arasında yer alan Axa, diş paketi ve psikolojik danışmanlık alanlarında da hak tanıyor.

Axa Sağlığım Tamam Sigortası hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Groupama

10’u aşkın ülkede hizmet veren Groupama, en iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları listesinde yer almayı hak ediyor. Fransız şirket, geniş hastane ağı ve uygun fiyatlarıyla en çok tercih edilen şirketlerden biri. Üstelik, 7/24 doktor hizmetiyle de her zaman online bilgi alma hakkı sunuyor. Bununla birlikte özel hastanelerde limitsiz yatarak tedavi avantajıyla da diğer şirketlerden bir adım daha öne çıkmayı başarıyor. Groupama şirketinin en önemli özelliklerinden biriyse aile indirimiyle çok uygun fiyatlı poliçelere sahip olması.

Buraya tıklayarak Groupama tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz.

Türk Nippon Sigorta

Uygun fiyatlı ve en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası arayışındaysanız Türk Nippon şirketiyle iletişime geçebilirsiniz. Türk Nippon Sigorta, uygun fiyatlı poliçeleri ile müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca 80 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası sunan tek şirket olduğunu da söylemem gerekiyor. Türk Nippon Sigorta, özellikle büyükşehirlerde oldukça fazla anlaşmalı hastane sayısına sahip. Bulunduğunuz ildeki Türk Nippon anlaşmalı hastaneleri araştırarak en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Ayrıca diyetisyen, diş ve psikolojik danışmanlık alanlarında da yılda 1 efaya mahsus olmak üzere çeşitli avantajlar sağlanıyor.

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili teklif almak için tıklayın.

Türkiye Sigorta

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları arasında tercih edebileceğiniz diğer bir şirket de Türkiye Sigorta. Aile indirimi, doğum teminatı, fizik tedavi vb. avantajlara sahip. Aynı zamanda fiyat olarak diğer şirketlere göre daha uygun olduğunu da söylemek mümkün. Türkiye Sigorta’nın diğer bir özelliğiyse yatarak ve ayakta tedavi masraflarının tamamını karşılaması. Ancak ilaç masrafları karşılanmıyor. Ayrıca aynı aileden yapılan sağlık sigortaları için de %10 oranında indirim uygulanıyor.

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Ray Sigorta

Köklü bir geçmişe sahip olan Ray Sigorta, bu özelliğini anlaşmalı hastane sayısıyla kullanıyor. Türkiye’nin her şehrinde Ray Sigorta ile anlaşmalı olan onlarca hastane bulabilirsiniz. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası içerisinde bir diş paketini ve check-up hizmetini de barındırıyor. 0 – 64 yaş aralığı için en iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları arasında bulunan Ray Sigorta, online teklif şansı da sunuyor.

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi almak için buraya tıklayın.

Ethica Sigorta

Sektörde, en ucuz tamamlayıcı sağlık sigortası alabileceğiniz şirketlerden biri Ethica Sigorta’dır. Türkiye’nin pek çok şehrinde hizmet veren Ethica Sigorta, ayakta ve yatarak tedavi giderlerini karşılamaktadır. Aynı zamanda birçok ünlü hastane ile de anlaşmasının olduğunu söylemek mümkün. Bulunduğunuz yerde Ethica anlaşmalı hastane varsa ve uygun fiyatlı en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası arıyorsanız Ethica Sigorta ile iletişime geçmenizi öneririm.

Ethica Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayfasını buradan ziyaret edin.

 

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları içeriğini arkadaşlarınızla paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz! Ayrıca içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlarda mutlaka belirtin!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (Geniş Kapsamlı Şirketler!)” üzerine bir yorum

  1. Tamamlayıcı sağlık sigortası beni pek tatmin etmiyor nedenini sorarsanız limitler olması diyebilirim. Ben yıllarca para ödeyeceğim başıma bir iş gelirse 5.000 TL yada 10.000 TL arası diyecekler işte ben bunu kabul etmiyorum. Bana bunun bir limiti olmalı açık çek verilmez diyebilirsiniz. Ama ben insan hayatının ortaya konulacak bir değer olmadığı ve satılamayacağı kanaatindeyim.

    Cevapla

Yorum yapın