En İyi Tavşan Ürünleri

Kemirgen ailesinin en sevimli üyeleri olan tavşanlar için harika bir içerik oluşturdum. Diğer kemirgenlerden daha farklı olan tavşanın ihtiyaçları da onlara göre daha fazladır. Örneğin kedi ya da köpek gibi onu gezdirmek için tasmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Seyahatlerinize eşlik edebilmesi için taşıma çantasına ve taşınabilir su ve mama kaplarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Tavşanınıza yem seçerken vitamin ve mineral oranı yüksek yemlerini seçmelisiniz ki tam beslenme gerçekleşebilsin. Kafesi ya da evi için talaş da olmazsa olmaz tavşan ürünlerinden biridir. Piyasadaki onlarca seçenek ve marka arasından en iyi tavşan ürünlerini ayırarak bir içerik hazırladım.

En İyi 10 Tavşan Ürünü

Sevimli dostlarımız tavşanların en kaliteli ve sağlıklı yemleri yiyebilmesi için bu içeriği mutlaka okumalısınız. Taze ve sindirimi kolay yemler ve besin takviyeleri seçmezseniz minik dostunuz için zararlı tercihler yapmış olabilirsiniz. Yanlış kararlar vermemeniz için hem yem gibi hayati ihtiyaçları hem de diğer ürünleri tazelik, dayanıklılık, kalite, ekonomiklik ve uzun ömürlülük gibi birçok özelliğini göz önünde bulundurarak bir piyasa incelemesinde bulundum. En iyi tavşan ürünlerini bir liste haline getirerek sizinle de paylaşmak istedim. Minik dostunuz için çok faydalı bir liste!

Quik – Tavşan Yemi

Quik – Tavşan Yemi

Tavşanlarınızın sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için seçebileceğiniz en iyi tavşan yemlerinden biri kesinlik Quik’in tavşan yemi olacaktır. İçeriğindeki arpa, pirinç, yulaf, buğday, aspir tohumu, keçi boynuzu, mısır gibi maddeler sayesinde yüksek vitamin ve minerali ile tavşanınız için tam beslenme sağlar. Tamamen doğal içeriği sayesinde minik tavşanınızı sağlıklı bir şekilde gönül rahatlığıyla besleyebilirsin. Dikkat etmeniz gereken tek şey yemin tazeliğini muhafaza edebilmesi için serin ve nemden uzak bir yerde saklamanız olacak.

Jungle – Kuru Yonca Kemirgen Otu

Jungle – Kuru Yonca Kemirgen Otu

Tavşan, ginepig ve tüm kemirgenlerin kullanımına uygun bir üründen bahsetmek istiyorum. Jungle markasının kuru yonca kemirgen otunu minik dostlarınızın sağlığı ve konforu için tercih edebilirsiniz. Tavşanınızın yaşadığı yerin taban kısmına bu kemirgen otunu sererseniz kötü kokuları engelleyecektir. Ayrıca kemirgeninizin enerji dolu, sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat sürmesi için de oldukça faydalı bir üründür. %100 doğal ve katkısız olan sadece otların kurutulması ile hazırlanan bu sağlıklı ve uygun fiyatlı otu tavşanlarınız için kullanmanızı tavsiye ederim.

Flamingo – Kemirgen Talaşı

Flamingo – Kemirgen Talaşı

Tavşanınızın sağlığı ve konforu için yaşadığı yerin temiz ve kuru olması gerekir. Böyle bir ortamı sağlayabilmek için de en büyük yardımcınız kemirgen talaşı olacaktır. Tavşanınızın kaldığı kafes ya yer neresi ise zeminine talaş dökmelisiniz. Seçtiğiniz talaşın kaliteli olması şarttır. İyi olmayan bir talaş seçerseniz zemini kuru tutamayacağı gibi tavşanınıza alerjen etkisi de olabilir. En iyi kemirgen talaşlarından biri olan Flamingo markasının kemirgen talaşını seçerseniz olumsuz hiçbir durumla karşılaşmazsınız. Hem sıvıyı emiş gücü yüksektir hem de kötü kokuyu giderir. Size ve tavşanınıza zararlı hiçbir alerjen madde de barındırmadığı için tereddüt etmeden satın alabilirsiniz.

Karlie – Vitamin ve Mineralli Kemirme Taşı

Karlie – Vitamin ve Mineralli Kemirme Taşı

Kemirgen dostlarımız her ne kadar biz insanlarla yaşamaya uyum gösteriyor olsa da doğaları gereği kemirme içgüdüleri her zaman olacaktır. Doğal ortamlarında kemirme ihtiyaçlarını kendileri giderebilen tavşanların sizin şartlarınızda yaşadığını göz önünde bulundurursak kemirme ihtiyaçlarını da sizin gidermeniz gerekir. Hem onların diş sağlıkları için hem evde herhangi bir eşyaya zarar vermeden kemirme ihtiyaçlarını gidermeleri için Karlie markasının vitamin ve mineralli kemirme taşını tavşanınız için alabilirsiniz. Ayrıca minik dostunuzun tırnak ve eklemleri için de oldukça iyi gelecek bir ürün olduğunu eklemekte fayda var.

Imac – Easy Tavşan ve Ginepig Kafesi

Imac – Easy Tavşan ve Ginepig Kafesi

Genellikle kafeslerde beslenen tavşanlar için rahat, konforlu ve basit bir tasarımla üretilen İmac markasının easy serisine ait kafesini minik dostunuz için düşünebilirsiniz. Tavşanlar özellikle tuvalet ihtiyaçlarını bir bölge belirleyerek devamlı o bölgede giderdikleri için bu kafes aşırı konforlu ve kullanışlı olacaktır. Taban kısmı talaş ve saman gibi zemin malzemelerini etrafa dağıtmaması için oldukça derin tasarlanmıştır. Telleri kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş alt kısmı ise dayanıklı plastik malzeme kullanılarak üretilmiştir. Uzun ömürlüdür ve içerisinde zararlı hiçbir madde bulundurmaz. Minik dostunuzun için seçebileceğiniz en iyi tavşanlar kafeslerinden biridir.

Pawise – Tavşan Göğüs Tasması – Mavi

Pawise – Tavşan Göğüs Tasması – Mavi

Tavşanınızın sadece evde tıkılıp kalmaması dışarıya da çıkarak doğal ortamında vakit geçirmesini istiyorsanız tasma kullanmanız şarttır. Minik dostunuzu kontrol ederek hem kaçmasını hem de bir tehlike ile karşılaşmasını önlemek için Pawise’nin tavşan göğüs tasmasını alabilirsiniz. Çok tatlı bir mavi tonuna sahip olduğunu düşündüğüm için mavi olanı en iyi tavşan göğüs tasması olarak listeye ekledim. Kaliteli naylon dokuma ile üretin bu tasma oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kolayca çıkarıp takılabilen pratik bir kullanımı vardır. Fiyatı da oldukça uygun olan bu tavşan tasmasını incelemenizi öneririm.

Euro Gold – Flake Wild Carrot Feast Havuçlu Kemirgen Ödülü

Euro Gold – Flake Wild Carrot Feast Havuçlu Kemirgen Ödülü

Kemirgenler için üretilen ödüllerden birinden size bahsetmek istiyorum. Aslında tüm kemirgenler için uygun ama özellikle tavşanların bayılacağı bir içeriğe sahip olan Euro Gold’un Havuçlu kemirgen ödülünü minik dostlarınıza almalısınız. Takviye besin olarak kullanabileceğiniz bu ürün %100 doğal doğal havuç kurusudur. İçeriğindeki C , K, A ve E vitaminleri sayesinde tavşanınızın bağışıklık sistemini, kemik yapısını, dişlerini, tırnaklarını ve tüylerini güçlendirerek daha sağlıklı hale gelmesine yardım eder. Ayrıca içeriğindeki antioksidan etki sayesinde minik dostunuzun hücrelerini de yeniler. Kesinlikle yem ya da ek gıda olarak kullanmanız gereken ürünlerdendir.

Versele Laga – Kemirgenler İçin Çam Aromalı Koku Giderici

Versele Laga – Kemirgenler İçin Çam Aromalı Koku Giderici

Tavşanınızın daha konforlu bir ortamda yaşaması ve kaldığı yerin zeminin daha uzun ömürlü olması için kullanmanızın gereken ürünlerden biri de koku gidericilerdir. Koku giderici seçerken içeriğinde size özellikle de minik dostunuza zararı olacak alerjen ya da kanserojen bir madde bulunmamasına dikkat etmeniz gerekir. Versele Laga’nın Çam Aromalı koku gidericisini tavşanınız için hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz. Kaldığı bölgenin zeminine alt kaplama malzemesini değiştirdikten sonra dökmeniz gerekmektedir. Kötü koku oluşumunu engellerken kaplamanın da ömrünü uzatır.

Witte Molen – Premium Kemirgen Yemi

Witte Molen – Premium Kemirgen Yemi

Kemirgenler için en iyi yem markalarından biri olan Witte Molen’i listeye eklememek olmazdı. Premium serisine ait kemirgen yemini bütçeniz uygunsa kesinlikle tavşanınıza almalısınız. İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde tam beslenme sağlayan bu yem tavşanınızın yiyebileceği en kaliteli ve en iyi yemlerden biridir. İhtiyacı olan besin değerlerini sağladığı gibi enerjik olmasını da sağlar. Granül formlu bu yem sağlıklı sebzelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. İçerisinde zararlı ve alerjen hiçbir madde yoktur.

Gold Wings – The Best Meyveli Kemirgen Ödülü

Gold Wings – The Best Meyveli Kemirgen Ödülü

Kemirgenler için özel olarak formüle edilen ve tam beslenme sağlayan Gold Wings’in The Best serisine ait meyveli ödülünü tavşanlarınız için almanızı öneririm. İçerisinde bulunan kayısı, çilek, üzüm, elma, incir gibi kuru meyveler sayesinde tam ve sağlıklı bir beslenmeye sağlayan bu ödül yemi %100 doğal, katkısız ve zararsız bir içeriğe sahiptir.  Tavşanınızın diş sağlığını ve sindirim sistemini destekler. En iyi fiyat performans ürünlerinden biri olduğunu düşündüğüm bu ödül yemini herkese önerebilirim.

Tavşanlarınızın, konforu, sağlığı, mutluluğu için en iyi tavşan ürünlerini bir araya getirerek sizinle bu içeriği paylaştım. Faydalı bulduysanız paylaşmayı ihmal etmeyin. Önereceğiniz farklı bir tavşan ürünü varsa yorum yaparak bize iletmeyi unutmayın lütfen.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Tavşan Ürünleri” üzerine bir yorum

  1. Tavşan göğüs tasması çok garibime gitti bu sevimli canlıları köpek gezdirir gibi gezdirilir mi ya 🙂 demek bunu yapan yada yapmak isteyen var ki adamlar üretmiş. Neyse tavşan besleyen biri olarak onu kafese koymuyorum ama küçük bir alan yaptım ve orada mutlu mesut yaşıyor. Kuru yonca otu sürekli alırım. Birde size tavşanımla bir anımı anlatayım gece su içmeye kalktım karanlıkta kırmızı bir göz baktım parlıyor korktum bu nedir dedim meğerse dolabın üstünde duran lahanaya bakıyormuş 🙂

    Cevapla

Yorum yapın