En İyi Tripod

Son zamanların en çok satılan ürünlerinden biri olan tripodlar hakkında uzun zamandır bir araştırma içerisindeydim. Özellikle karantina döneminde sadece profesyonellerin değil evlerinde vakit geçirebilmek için güzel video ve fotoğraflar çekebilmek maksadıyla bek çok kişinin satın aldığı bir ürün oldu. Tripoda olan rağbet arttıkça haliyle piyasada marka ve model seçeneği de fazlalaştı. Kaliteli, dayanıklı ve iyi bir tripod alabilmek için detaylıca araştırma yapmanız gerekiyor. Tripoda ihtiyacanız varsa ya da bir tripod almak istiyorsanız şu anda kendiniz için çok faydalı olacak bir içeriği okuyorsunuz. Vakit kaybetmeden birbirinden kullanışlı ürünleri bir arada bularak karşılaştırabileceğiniz en iyi tripod tavsiyeleri içeriğimi incelemenizi tavsiye ediyorum.

En İyi 9 Tripod Tavsiyesi

Tripod seçerken öncelikle hangi amaca yönelik kullanacağınızı bilerek bu amaca uygun bir ürün seçmeniz gerekiyor. Örneğin bazı tripodlar kameralar için son derece kullanışlı iken bazıları cep telefonları için çok kullanışlı oluyor. Ayrıca video mu çekmek için kullanacaksınız yoksa fotoğraf mı gibi amaçlarınızı da belirleyerek ona göre bir tripod satın almalısınız. İyi bir tripodun ayaklarının zemine iyi oturması ve zemini iyi kavraması gerekiyor ki çekim sırasında titreme ya da görüntü bozukluğu olmasın. Tripod ayaklarının uzunluğunu da dikkate almanız gerekiyor. Sizin için piyasadaki en iyi tripod markalarını bir araya getirdiğim listemi paylaşıyorum.

National Geographic – Manfrotto Tripod

National Geographic – Manfrotto Tripod

Yeni başlayanlar için kaliteli bir başlangıç seçeneği olarak en iyi tripodlardan olan National Geographic markasının ürününü önerebilirim. Kapalı hali 41 cm uzunluğa sahipken ayaklarını açtığınızda 129 cm uzunluğa erişen tripod borularını da çıkardığınızda ulaşabileceği maksimum uzunluk olan 153 cm’e ulaşıyor. Özellikle başlangıç için alınabilecek kullanışlı, kaliteli ve sağlam bir tripod seçimi olacaktır. Geographic’in tripodları özellikle fotoğraf çekimlerinde mükemmel sonuç veriyor. Kullanım amacınızı belirleyerek seçerseniz çok daha yüksek performans alabilirsiniz. Tripodun Ayakları zemini tamamen kavrar ve asla oynama yapmaz. Böylece son derece kaliteli görüntülere ulaşabilirsiniz.

 • Yükseklik (Kapalı) : 41 cm
 • Yükseklik (Açık) : 123 cm
 • Ağırlık :23 kg

Hama – Star Tripod 61

Hama – Star Tripod 61

Teknolojik ürünler konusunda hem kaliteyi hem uygun fiyatı bir arada tüketiciye sunan en iyi markalardan biri olan Hama’ya ait bir önerim var. Star Tripod’u özellikle video ve fotoğraf gibi içerikleri üretmeye yeni başlıyorsanız almanızı tavsiye ederim. Ekonomik fiyatı başlangıç için mantıklı bir seçim olacaktır. Alüminyum malzeme kullanılarak üretilen bu tripodun pürüzlü yüzeylerde düz durabilmesi için lastik ayakları da beraberinde gelir. Hafif ve dayanıklı bir üründür. Yatak ve dikey çekimleriniz için ayarlama kolu bulunur. Kullanışlı, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler arasında tercih edebileceğiniz en iyi tripodlardan biri olarak aklınızda bulunmalı.

 • Yükseklik (Kapalı) : 60 cm
 • Yükseklik (Açık) : 153 cm
 • Ağırlık : 1220 gr

Slik – S-640 Tripod

Slik – S-640 Tripod

Slik markasına ait S-640 koleksiyonunun tripodunu yeni başlayanlar da profesyoneller de gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Birbirinden güzel fotoğraflar ve kaliteli videolar için farklı ürünlere ihtiyaç duymadan Slik S-640 ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hafif ve sağlam bir yapısı olan bu ürünün her zeminde sabit durabilmesi için lastik ayakları vardır Makinanızı kısa sürede çıkarıp takabileceğiniz hızlı değiştirme tablası size büyük konfor sağlayacaktır. Fiyatına göre üst düzey bir performans sergilediğini de ayrıca bilmenizi isterim.

 • Yükseklik (Kapalı) : 49 cm
 • Yükseklik (Açık) : 146 cm
 • Ağırlık :18 kg

Joby – HandyPod Mini Tripod

Joby – HandyPod Mini Tripod

Cep telefonları ile içerik üretecek olan herkesin sahip olması gereken son derece ergonomik ve ekonomik bir ürün tavsiyem olacak. Joby markasına ait HandyPod mini tripodu satın alırsanız cep telefonunuz ile harikalar yaratabilirsiniz. Her zeminde kauçuk ayakları sayesinde sabit durarak size kusursuz ve kaliteli çekim imkanı sağlar. Birbirinden kaliteli içerikler üretmek için alabileceğiniz uygun fiyatlı, kaliteli ve en iyi tripod seçeneklerinden biri olarak muhakkak incelemenizi öneririm.

 • Yükseklik (Kapalı) : 19 cm
 • Yükseklik (Açık) : 19 cm
 • Ağırlık : 185 gr.

Xiaomi – Tripod

Xiaomi – Tripod

Son yılların en çok tercih edilen ve en güvenilen teknoloji ürünleri markalarından olan Xiaomi markasının son derece fonksiyonel bir tripodundan size bahsetmek istiyorum. Bluetooth uzaktan kumanda özelliğine sahip bu tripodu selfie çubuğu olarak da kullanabiliyorsunuz. Gövdesinde bulunan bluetooth kontrolcüsünü selfie çubuğu olarak kullanmadığınız zamanlarda yani tripod olarak kullanacaksanız yerinden kolayca çıkararak kumanda olarak kullanabiliyorsunuz. Xiaomi güvencesiyle alabileceğiniz en iyi tripodlardan biri olan bu ürün aynı zamanda çok da uygun bir fiyata sahiptir.

 • Yükseklik (Kapalı) : 19 cm
 • Yükseklik (Açık) : 51 cm
 • Ağırlık : 155 gr.

Sony – Tripod

Sony – Tripod

Tripod almayı düşünüyor ve almışken kaliteli bir ürün alayım diyorsanız aklınıza gelebilecek ilk seçeneklerden biri Sony markası olmalıdır. Sony’nin uzaktan kumandalı tripodunu portatif tasarımı sayesinde her an yanınızda bulundurabilirsiniz. Böylece sadece planlarınız dahilinde kaliteli içerikler değil aynı zamanda spontane gelişen güzellikleri de kayıt altına alabilirsiniz. Toza ve neme dayanıklı olan bu ürün esnek yapısı sayesinde de çok kolay bir şekilde yön değiştirebilir. Eli kavrayan ve yormayan ergonomik tasarımı sayesinde uzun süren çekimleri yorulmadan yapabilirsiniz. Kolunda bulunan ayaklarını istediğiniz zemine koyarak tripoda çevirerek net ve kaliteli içerikler üretebilirsiniz.

 • Yükseklik (Kapalı) : 14 cm
 • Yükseklik (Açık) : 14 cm
 • Ağırlık : 215 gr.

Addison – Tripod – ATR-21

Addison – Tripod – ATR-21

Tripod almak isteyenlere harika bir önerim var. Addison markasını hala bilmeyen içerik üretici kaldı mı sanmıyorum ama bu kaliteden kimse mahrum kalsın istemedim. Bu yüzden en iyi tripodlar listeme Addison’a ait ATR-21 serisinin tripodunu ekledim. Alüminyum malzemeden üretilen hafif ve dayanıklı bir üründür. Koyduğunuz tüm zeminlerde size sarsıntısız kaliteli çekimler sağlar. Fiyat performans açısından değerlendirecek olursanız fiyatını çok uygun bulacağınıza eminim.

 • Yükseklik (Kapalı) : 55 cm
 • Yükseklik (Açık) : 145 cm
 • Ağırlık : 1300 gr.

Vanguard – Alta Pro 263Ap Tripod

Vanguard – Alta Pro 263Ap Tripod

Tripod satın alırken önceliğiniz uygun bir fiyata sahip olması değilse ve üst düzey profesyonel işler çıkaracağınız bir ürün arıyorsanız artık aramanıza gerek yok. Sizin için bulduğum harika bir tavsiyem var. Vanguard markasına ait üst düzey bir tripod olan Alta pro 263Ap serisi ile birbirinden kaliteli ve profesyonel görüntüler elde edebilirsiniz. Profesyonel bir içerik üretici iseniz de sadece hobi olarak kullanmak istiyorsanız harika bir ürün diyebilirim. Bütçesi uygun olan herkesin satın almasını isteyeceğim en kaliteli en iyi tripodlardan biridir.

 • Yükseklik (Kapalı) : 71 cm
 • Yükseklik (Açık) : 175 cm
 • Ağırlık :5 kg.

Celly – Tripod

Celly – Tripod

Beyaz rengi ile diğer tripodlardan hemen ayrılan son derece şık ve uygun fiyatlı bir tripod ile sizi tanıştırmak istedim. Celly markasına ait Bluetooth selfie tripod ile cep telefonunuzu kullanarak son derece kaliteli fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz. Kullanışlı ve portatif tasarımı ile her yere kolayca beraberinizde götürebilirsiniz. Uygun bir fiyata sahip olduğu için de kaliteli görüntüler çekmek isteyen herkesin sahip olabileceği bir üründür.

 • Yükseklik (Kapalı) 24 cm
 • Yükseklik (Açık) : 24 cm

Kamera, fotoğraf makinası ya da cep telefonunuz için uygun olan en iyi tripodları bulabileceğiniz içeriğimi beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin. Tavsiye edeceğiniz farklı bir tripod markası ya da modeli varsa yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Tripod” üzerine bir yorum

 1. Uzun zamandır hayalini kurduğum youtube kanalını açtım ve bir kamera bir tripod ile muhteşem videolar çekeceğim. Bu siteden görüp aldığım Addison ATR 21 profesyonel tripod ile harika bir deneyim yaşıyorum herkese tavsiye ederim.

  Cevapla

Yorum yapın