En İyi Yemek Tarifi Siteleri

Yemek yapmak zamanla geliştirilen bir yetenektir. Öncelikle basit yemek tarifleri ile başlarsınız, sonra zamanla daha zor olanlara geçersiniz. Bütün bunları yaparken de tarifleri okuyacağınız bir kaynağa sahip olmalısınız. Benim de sık sık yararlandığım en iyi yemek tarifi siteleri var. Bu yemek sitelerinde çorba tariflerinden, tatlı tariflerine kadar birçok farklı alternatif göreceksiniz. Her tarifin detaylı açıklamaları, malzemeleri ve hatta bazılarının yapılış videoları dahi bulunmaktadır.

En İyi 12 Yemek Siteleri

Yemek tarifi sitelerinde çeşitlilik olması benim en büyük kriterlerimden birisidir. Bunun yanında kategorilere ayrılmış olmaları ve arama bölümünün doğru sonuç vermesi yeterlidir. Sizlere aşağıda bahsedeceğim en iyi yemek tarifi siteleri de bu kriterlere göre belirlenmiştir. Sizleri daha fazla bekletmeden listeye geçiyorum.

Nefis Yemek Tarifleri

Nefis Yemek Tarifleri

Türkiye’nin en eski yemek tarifi sitelerinden birisidir. Sitenin aylık kullanıcı sayısı milyonlarla ifade edilmektedir. Siteye üye olarak kendinize özel profilinizi oluşturabilir, yemek tarifleri ekleyebilir ya da halihazırda sitede bulunan yemek tariflerini kendi tarif defterinize ekleyebilirsiniz. Sitenin en popüler olan tarifleri hemen ana sayfada bulunmaktadır. Sitedeki tariflerin büyük bir kısmı resimlerle desteklenmektedir. Ayrıca bazı tariflerin kendi özel anlatımlı videoları da bulunaktadır. Ne pişirsem bölümünde her gün yeni bir menü önerisi paylaşılıyor.

Web Sitesi: https://www.nefisyemektarifleri.com/

Yemek.com

Yemek.com

Türkiye’nin en iyi yemek tarifi sitelerinden birisi olan Yemek.com, Yemek Sepeti firmasına ait bir portaldır. İçeriğinde birçok farklı blog yazıları da bulunan site, sadece bir tarif sitesi değildir.. Burada çeşitli bitkileri nasıl yetiştireceğinizden, düzenli beslenme tavsiyelerine kadar çok geniş kapsamda yazılar bulabilirsiniz. Sitede yer alan tariflerin sayısı 15 binden fazladır. Sitenin içeceklere odaklanan bölümünü sık sık takip etmenizi öneririm.

Web Sitesi: https://yemek.com/

Lezzet.com.tr

Lezzet

“Doğan Burda Dergi Yayıncılık” tarafından çıkarılan bir yemek dergisi olan Lezzet’e ait aynı isimdeki web sitesidir. Sitede güncel olarak binlerce farklı yemek tarifi bilgisi bulunuyor. Bunlar özenle kategorilere ayrılmış olup, hepsi için özenle açıklamalar yazılmıştır. Yıllardır bu sektördeki en iyi isimlerle çalışmış ve başarılı içerikler üretmişlerdir. İlk defa denediğim birçok tarifi bu siteden bulmuşumdur. Sizler de günlük olarak burayı takip etmelisiniz.

Web Sitesi: https://www.lezzet.com.tr/

İdil Yazar

İdil Yazar

Youtube’da yemek kanalları arasında çok özel bir yeri olan İdil Yazar’ın sitesinden de bahsetmem gerekiyordu. Kendisi videolu içeriklerini hazırladığı tarifleri sitesinde de paylaşıyor. Özellikle kek tarifleri, makarna tarifleri ve çorba tarifleri için bu siteyi takip ediyorum. Zaten yazılarının yanında videolu olup olmadığı yazıyor. Bu sayede okumak yerine dinleyerek yemek yapmak isteyenler burayı tercih edebilir.

Web Sitesi: https://idilyazar.com/

Arda’nın Mutfağı

Arda’nın Mutfağı

Uzun yıllardır bu sektörde bulunan Arda Türkmen’in internet sitesidir. Ayrıca, Arda’nın Mutfağı aynı isimle Kanal D’de her hafta yayınlanan bir programdır. Siteye her hafta güncel olarak yemek tarifleri eklenmektedir. Burada genel olarak ana yemek, ara sıcak ve tatlı tarifleri bulunmaktadır. Tariflerin hepsinin videoları bulunuyor. Bütün bunların yanında Arda Türkmen’in maceralarına dair içerikleri de sitenin alt kısmındaki yazılar bölümünde görebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.ardaninmutfagi.com/

Tümay’ın Mutfağı

Tümay’ın Mutfağı

Tümay Öztürk’e ait olan bu site, 9 yıllık bir geçmişe sahiptir. 1300’den fazla yemek tarifi kaydı bulunan siteye neredeyse her hafta yeni tarifler ekleniyor. Burada yer alan tarifler kendisi tarafından denendiği için, tarif ekleme sıklığı biraz yavaş kalıyor. Ancak birçok değişik tarifi bu sitede bulacağını söyleyebilirim. Kategori bazında incelediğinizde özellikle et ve tavuk yemekleri konusunda güzel içeriklere sahiptir.

Web Sitesi: http://www.tumayinmutfagi.com/

Mutfak Sırları

Mutfak Sırları

Yemek tarifleri konusunda uzun yıllardır içerik üreten başarılı bir sitedir Mutfak Sırları. İlk içeriklerini 2007 yılında paylaşan site, o zamandan bugüne kadar 3 bine yakın içerik üretmiştir. Sürekli güncel olması sebebiyle benim en sık giriş yaptığım sitelerden birisidir. Zaten burada aradığınız yemekleri bulmamanız pek mümkün değil. Hepsi denenmiş lezzetler olduğu için de gönül rahatlığıyla buradaki tarifleri sizler de kullanabilirsiniz.

Web Sitesi: https://mutfaksirlari.com/

Pelin Chef

Pelin Chef

Ara sıra farklı tarifler denemek istediğimde Google’da karşıma çıkan ve listeye eklediğim sitelerden birisidir. 2008 yılında ilk tariflerini paylaşmaya başlayan Pelin Chef, aslında bunu hobi olarak yapıyormuş. Yıllar içerisinde siteye olan ilginin artması, kendisinin de tarifler konusunda yeni şeyler öğrenmek istemesi ile daha ciddi eğitimler almaya başlamış. Gittikçe çok daha kaliteli ve doyurucu içeriklere sahip olan bir sitedir. Özellikle tatlılar ve kekler için paylaştığı tarifleri incelemenizi öneriyorum.

Web Sitesi: https://www.pelinchef.com/

Kevser’in Mutfağı

Kevser’in Mutfağı

Yine çok eski bir en iyi yemek tarifi sitesinden bahsetmek istiyorum. 2008 yılında yayına başlayan Kevser’in Mutfağı her ay yüz binlerce kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Kendi denediği yemekleri sitesinden paylaştığı için da bütün bu ilgiyi hak ettiğini düşünüyorum. Zaten siteyi incelediğinizde bütün tarifler için ne kadar emek harcadığını görebilirsiniz. Sitedeki tariflerini paylaştığı cep telefonu uygulaması da yüz binden fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Web Sitesi: https://www.kevserinmutfagi.com/

Ye-mek.net

Ye-mek.net

Uzun yıllardır yemek tarifi paylaşan sitelerden birisi olan Ye-mek.net, sürekli güncellenen içeriği ile dikkat çekiyor. Özellikle kek tarifleri sitede en çok ziyaret edilen bölümdür. Bunun ardından tatlı tarifleri için hazırladıkları sayfalar geliyor. Eğer sizler de bu konularda tarif arayışı içindeyseniz, bu sitedeki içeriklerde kaybolacağınızı garanti edebilirim.

Web Sitesi: https://ye-mek.net/

Afiyetle.com

Afiyetle.com

Yemek tarifi siteleri arasında, çok da yeni olmayan ancak fazla da bilinmeyen bir sitedir. Afiyetle.com, hem tarif ekleyebildiğiniz hem de tarifleri kendi defterinize kayıt edebildiğiniz bir portaldır. Basit ve hızlı yapılabilen tarifler bulunan sitede, özellikle tatlı tarifleri daha sık paylaşılıyor. Genel olarak dijital tarif defteri tutmak isteyen kullanıcılar burayı tercih ediyor. Beslenmeye dair güncel makaleleri sağlıklı yaşam ve beslenme bölümünde görebilirsiniz.

Web Sitesi: https://afiyetle.com/

Gurme Tarif

Gurme Tarif

Listede genel olarak bahsettiğim sitelerin çoğu tatlı özelinde içerikleri ile ön plana çıkıyor. Bunlardan birisi de Gurme Tarif sitesidir. Sitenin bu alandaki en başarılı içerikleri pasta tarifleridir. Denediğimiz birçok tarifi buradan aldık ve çok da beğendik. Sizler de bu tarifleri denemelisiniz. Sitedeki kahvaltılık ve börek tarifleri bölümlerini de incelemenizi öneriyorum.

Web Sitesi: https://www.gurmetarif.com/

Yemek tarifi siteleri konusundaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Sizlerin de takip ettiği başka sayfalar var ise onları da bizimle paylaşabilirsiniz.

En iyi yemek tarifi listemi beğendiyseniz alt bölümde yer alan paylaşım butonları üzerinden, sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Böylece sizler gibi yemek tarifleri konusunda araştırma yapan başka kişilere de yardımcı olursunuz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Yemek Tarifi Siteleri” üzerine 2 yorum

  1. Çok güzel yazmışsınız. Sitelerin hangi tariflerinin daha öne çıktığını belirtmeniz de çok iyi. Tavsiyeleriniz için sağolun.

    Cevapla
  2. yazınızı çok beğendim teşekkür ederim. uzun zamandır bu tarz siteler arıyordum tek yaşıyorum ve yemek pişirmek yeni tarifler görmek hobim haline geldi Emeğinize sağlık.

    Cevapla

Yorum yapın