En İyi 8 Hava Durumu Sitesi (Güvenilir Hava Durumu Siteleri!)

Dışarıdaki hava koşullarından haberdar olduğumda, dışarıya çıkacağım günü veya kısa bir hafta sonu gezimi planlamak çok daha kolay hale geliyor. Hava kötü olacak olsa bile bunu önceden bilmek şemsiye gibi gerekli malzemeleri yanımızda bulundurmamıza olanak sağlar. Bu amaçla birçok hava durumu siteleri ve hatta hava durumu uygulamaları mevcuttur.

Teknoloji, çok sayıda görevi doğrulukla gerçekleştirebildiğinden, hassas sıcaklık okumaları sağlamak için de ona güvenebileceğimizi biliyoruz. Yaklaşık on yıl öncesine kadar, televizyonda yayınlanan hava durumu tahminlerini veya yerel hava durumunu takip etmek zorunda kalıyordum. Günümüz dünyasında ise güvenilir hava durumu bilgileri almamı sağlayan çok sayıda uygulama ve web sitesi var.

En İyi 8 Hava Durumu Sitesi

Bir hava durumu web sitesi, özellikle açık hava etkinliklerine katılma veya yeni bir yere seyahat etme planlarınız varsa değerli bir kaynak olabilir. Web sitesi, bir arama motoru kullanarak mevcut konumunuz da dahil olmak üzere dünyanın belirli bölgeleri için mevcut iklim ve hava koşullarını kontrol etmenizi sağlar. Kendinizi tehlikeye atmamak ve mümkün olan en güncel hava tahminlerinden haberdar olduğunuzdan emin olmak için aşağıda sizler için derlediğim güvenilir hava durumu web sitelerini kullanın.

World Weather Information Service (Dünya Hava Durumu Bilgi Servisi)

World Weather Information Service (Dünya Hava Durumu Bilgi Servisi)

World Weather Information Service (Dünya Hava Durumu Bilgi Servisi) aracılığıyla küresel hava durumunu ve hava tahminini inceledikten sonra, yurt dışına güvenle gidebilirsiniz. Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından bizlere sunulan bu web sitesi, doğru ve güncel bilgiler sunmak açısından en iyilerden biridir. Diğer web sitelerinde olduğu gibi, World Weather Information Service’in web sitesinin ana sayfasında interaktif bir harita mevcuttur. Harita size mevcut sıcaklığı, hava durumu modellerini ve önümüzdeki birkaç gün veya hafta için tahminleri gösterir. Ek olarak, bu web sitesi bir harita sağlamanın yanı sıra dünyanın herhangi bir yerinde belirli bir yer seçmenizi sağlayan bir kenar çubuğu sunar. Bir yerin seçilmesinin ardından, harita seçilen alana yakınlaşacaktır. Böylece hava durumunu daha rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

World Weather Information Service web sitesine buraya tıklayarak gidebilir, tüm dünyanın hava durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Weather Underground

Weather Underground

Weather Underground web sitesini ziyaret ederek, bölgenizdeki hava durumu ve tahmini hakkında anında bilgi alabilirsiniz. Weather Underground, konumunuzu belirleyecek ve varsa, sayfanın üst kısmında mevcut hava koşullarını anında görüntüleyecektir. Gösterilen sadece mevcut hava durumu değil, aynı zamanda gelecek saatler için bir tahmindir. Ayrıca, site üzerinden Intellicast web sitesine giderseniz, diğer formatların yanı sıra uydu, radar ve sıcaklık formlarında hava durumu haritalarını görüntüleyebilirsiniz.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Weather Ungerground web sitesine gidebilir ve istediğiniz formatta hava durumunu inceleyebilirsiniz.

AccuWeather

AccuWeather

AccuWeather, sizin için güvenilir hava durumu ve tahminler sağlayan başka bir mükemmel web sitesidir. Ayrıca site, şehrinizi ve bölgenizi tanıyacağı için daha iyi doğruluk sağlamayı vaat eder. Bu, web sitesinde en güncel hava ve iklim bilgileri ana sayfada gösterilir. Ayrıca, şehriniz ve dünyadaki diğer şehirler için bir tahmin alabilirsiniz. Web sitesi, IP adresinize dayalı olarak size mevcut konumunuzun bir radar hava durumu haritasını gösterecektir. Başka bir yerin iklimini ve hava durumunu öğrenmek istiyorsanız, ekranın sağ alt köşesinde bulunan Daha Fazla Harita seçeneğini kullanarak farklı haritalar arasında manuel olarak gezinebilirsiniz. Genel olarak, bu web sitesinde gezinmek çok basittir.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak oldukça popüler olan bu hava durumu web sitesine ulaşabilirsiniz.

Weather Bug

Weather Bug

Göze hitap eden çağdaş bir hava durumu sitesi mi arıyorsunuz? Weather Bug tam olarak aradığınız şey. Bu hava durumu web sitesi, görsel olarak çekici bir şekilde kapsamlı bilgiler sunar. Ana sayfadaki kutucuklarda çeşitli bilgi türleri görüntülenir. Yerel bölgeniz için mevcut sıcaklık ve tahmini görebilirsiniz. Ayrıca, Weather Bug önümüzdeki birkaç gün için hava durumu ve hava kalitesi için tahminler sunar. Ziyaretçiler için hava durumu takibini daha da çekici hale getirmek adına gerçek zamanlı bir radar haritası mevcuttur. Hava ve tahmin bilgilerini almak için mevcut konumunuzu seçmenize gerek yoktur. Mevcut konum verileriniz erişilebilir durumdaysa, bu web sitesi mevcut coğrafi konumunuza göre otomatik olarak uyarlanacaktır.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Weather Bug’ın dinamik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SAT24.com

SAT24.com

SAT24 dünyanın her yerindeki birçok yer hakkında hava durumu bilgisi sunan güvenilir bir web sitesidir. Daha kapsamlı bilgi için, detaylı hava durumu tahmini bulabileceğiniz bölümlere sahiptir. Dalga yükseklikleri, olası depremler, aydınlatma ve faaliyetleriniz üzerinde etkisi olabilecek diğer faktörler için gerekli bilgileri de web sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak SAT24 web sitesine gidebilirsiniz.

Weather Channel

Weather Channel

Bana göre, The Weather Channel’ın uygulaması bugün mevcut olan en iyi mobil hava durumu uygulaması ve 2022’ye kadar en iyi radar uygulamalarından biri olmaya devam edecek. Görüntüleri yakınlaştırırken ve uzaklaştırırken, geçiş sorunsuzdur ve kullanılan uydu haritası sokak düzeyinde yakınlaştırmaya olanak tanır. Şirketin patentli kısa menzilli modellemesi, benzersiz bir özellik olan altı saate kadar gelecekteki fırtına hareketini tahmin etmek için de kullanılıyor. Bu yazılımda bir kusur seçmem gerekseydi, o da radar görüntüsünün ekranda iyi görünmesi için çok fazla yumuşatılması olurdu. Buna karşılık, daha önce belirttiğim tahmini radar görüntülerine ek olarak daha iyi çözünürlüklü görüntüler sağlayan birinci sınıf bir radar seçeneğinde ise netlik bulunmaktadır.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

Favorilerimde üst sıralarda yer alan Weather Channel’a buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Windy

Windy

Özellikle kaptanlar ve pilotlar gibi hava durumunu daha detaylı bir şekilde görmek isteyen açık hava meraklıları için Windy, bir hava durumu uygulaması olarak harika bir seçimdir. Ek olarak, Windy rüzgâr verisi bilgilerini akıcı ve estetik olarak çekici bir şekilde radarın üzerine yerleştirir. Yağıştan bulut örtüsüne kadar çeşitli değişkenleri üst üste bindirebilir ve hatta hava durumu modeli simülasyonlarından gelen verilere göz atabilirsiniz. Tipik bir kullanıcı için radarların anlaşılması biraz zor olabilir; bu nedenle, kullanımı basit bir şey arıyorsanız, diğer hava durumu web sitelerine ve uygulamalarına göz atmanızı öneririm.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Windy üzerinden hava durumunu kapsamlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ventusky

Ventusky

Ventusky’nin arka planında daima canlı bir harita gösterilir. Harita üzerinde konumlar seçerek veya konum arama kutusuna dilediğiniz yeri yazarak kapsamlı bir hava durumu raporu elde edebilirsiniz. Bulunduğum yerdeki hava durumunu öğrenmek için web sitesine gittim ve bu adımları izledikten sonra hızlıca gerekli bilgileri bana gösterdi. Anlayacağınız üzere diğer web sitelerinde olduğu gibi Ventusky bulunduğunuz konumu otomatik olarak belirlemez. Bununla birlikte, Ventusky görsel olarak çekici bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Evet

Bu linke tıklayarak Ventusky hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

En iyi hava durumu sitesini seçme konusunda, size sunulan bir dizi seçeneğiniz olduğu açıktır. Web sitesinin yakın çevreniz hakkında doğru bilgi verebilmesi için internete bağlı olduğunuzdan ve konum verilerinizin açık olduğundan emin olun. Alternatif olarak, yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız, seyahat edeceğiniz yabancı ülke için daha geniş kapsamlı bir web sitesi seçebilirsiniz. Size önerdiğim bu web sitelerini ziyaret ederek iyi hazırlanmış olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Eğer yazımı beğendiyseniz, beğene tıklamayı, yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 8 Hava Durumu Sitesi (Güvenilir Hava Durumu Siteleri!)” üzerine bir yorum

  1. AccuWeather uygulamasını kullanıyorum. Neredeyse 3 aylık tahmin veriyor ve doğru çıkıyor. Bu uygulama ile kemal sunal gibi şu saatte yağmur yağacak diyerek girdiğim iddiaları kazanıyorum 🙂

    Cevapla

Yorum yapın