Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazandırır?

E-ticaret tercih edenlerin sayısı her geçen gün hızla yükselirken farklı iş olanaklarının da artmasını sağlıyor. Son dönemde en popüler iş olanakları arasında yer alan Trendyol araçlı kurye ise kendi işini yapmak isteyenlere hitap ediyor. Üstelik yüksek kazanca sahip olmasının yanı sıra Trendyol güvencesi de pek çok insanın bu işe yönelmesine sebep oluyor. Trendyol araçlı kurye ne kadar kazandırır ve nasıl yapılır gibi soruları merak ediyorsanız mutlaka içeriğimize göz atmalısınız!

Trendyol Araçlı Kurye Nedir?

Türkiye’nin ilk decarcorn’u olan Trendyol, en değerli dijital şirketler arasında yer alıyor. Trendyol üzerinden her gün binlerce sipariş veriliyor. Dolayısıyla Trendyol hem iş yükünü hafifletmek hem de hızlı teslimat yapmak için araçlı kurye istihdamı sunmaktadır. Trendyol araçlı kurye işi araçla kargo toplamayı veya kargo teslimatı yapmayı sağlar. Kısacası, Trendyol aracınızı kiralayarak teslimatı hızlı ve kolay bir hale getiriyor. Siz de teslim ettiğiniz kargoya göre maaş alabiliyorsunuz.

Trendyol araçlı kurye aylık ortalama 8000 – 15.000 TL arasında kazanmanızı sağlar. Ancak bu oran hızlı ve düzenli çalışma ile 15.000 TL’yi geçebiliyor. Ne kadar çok kargo teslimatı yaparsanız aynı oranda kazancınız da artış gösteriyor. Express olarak adlandırılan bu uygulama ile şu an binlerce çalışan aylık 10.000 TL civarında kazanç sağlamaktadır.

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları Ne Kadar?

Trendyol Express başvurunuz onaylandığında size bildirilen teslimat bölgesinden kargoları alarak işe başlayabilirsiniz. Teslimat başına ücretlendirme yapılıyor. Trendyol araçlı kurye maaşları şu şekilde hesaplanabilir:

 • Gönderi adedi X Gönderi başına hak ediş + KDV olarak hesaplanır,
 • İlk 40 teslimatta 6,5 TL (KDV Hariç) sonraki kargo teslimatlarında KDV hariç 6 TL olarak ödeme yapılır,
 • Trendyol tarafından günde 80 paket teslimat garantisi verilir, 80 paketin altında teslimat geldiğinde otomatik olarak tamamlanır,
 • Günde ortalama 100 teslimat yaptığınızda 600 TL civarında kazanç elde edebilirsiniz,
 • Pazar günleri hariç günde 100 teslimat yaptığınızda aylık 12.000 TL civarında Trendyol araçlı kurye maaşı verilir, (yakıt, muhasebe, yemek, KDV, araç masrafları, vergi vb. masraflar kurye tarafından karşılanır)
 • Maaşlar, belirttiğiniz banka hesabına haftalık olarak ödenir.

Muhasebe, yemek, yakıt vb. giderler her ay 2000 TL civarında tutabilir. Dolayısıyla Trendyol araçlı kurye maaşı 10.000 TL civarında olacaktır.

Trendyol Araçlı Kurye Başvuru Şartları Nedir?

Trendyol Express, araçlı kurye için birtakım şartların sağlanmasını talep ediyor. Aşağıdaki şartları sağlamadığınız takdirde Trendyol araçlı kurye olmanız mümkün değil. İşte, Trendyol araçlı kurye başvuru şartları:

 • 6 yaşından küçük hafif ticari araç sahibi olmak,
 • 22 – 48 yaş aralığında bulunmak,
 • SRC Belgesinin bulunması,
 • B Sınıfı ehliyet sahibi olmak,
 • Nakliye, lojistik vb. alanlarda şirket açmalısınız (29 yaşından küçük kişiler şirket açtığında devletten ‘genç girişimci’ uygulamasıyla 5000 TL kazanç elde edebilir ayrıca vergi muafiyeti söz konusudur)
 • Sabıka kaydının bulunmaması,
 • Full – time çalışmak için uyum sağlayabilmek,
 • Psikoteknik belgesinin alınması,
 • Askerliğin yapılmış olması.

Buraya tıklayarak Trendyol Express başvuru formunu doldurabilirsiniz. Formda ad, soyad, TCKN, dağıtım tecrübesi, araç modeli, şehir vb. bilgiler istenmektedir. Başvuru formunu doldurduğunuzda yaklaşık 1 hafta 10 gün içinde Trendyol tarafınıza dönüş yapacaktır.

Trendyol Araçlı Kurye Olmanın Maliyeti Nedir?

Bu işe başlamadan önce maliyet, kar ve giderlerinizi dikkatli bir şekilde hesaplamalısınız. Pek çok kişi Trendyol araçlı kurye işi ile yüksek oranda kazanç sağlayabiliyor. Ancak bu süre zarfında aracınızın değer kaybetmesi, yemek vb. sosyal avantajların sağlanmaması gibi sebepleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Trendyol araçlı kurye maliyeti ile ilgili en önemli konu, hiç şüphesiz hafif ticari araçtır. Araçlı kuryeler ticari veya hafif ticari araçlarla çalışabilir. Kamyon, minibüs vb. aracınız varsa firmalardan kargo toplamak için araçlı kurye olabilirsiniz. Hafif ticari aracınız varsa araçlı kurye olarak sipariş teslimatında çalışırsınız.

Dacia Dokker Combi, Fiat Fiorino Cargo, Renault Master, Caddy, Ford Transit Custom vb. araçlar hafif ticari araçtır. Örneğin, 2020 model Fiat Fiorino Cargo modelleri ortalama 200.000 TL civarındadır. Dolayısıyla en masraflı kalem bir araç satın almaktır. Eğer aracınız varsa işleriniz daha kolay ve masrafsız ilerler.

Trendyol araçlı kurye maliyetlerinden biri de SRC ve Psikoteknik belgesidir. SRC belgesi fiyatı ortalama 1000 TL iken Psikoteknik belgesi fiyatı 200 TL’dir. Bu belgeleri almadığınız sürece Trendyol araçlı kurye olarak çalışmanız mümkün değil.

Tüm masrafları karşıladığınızda ise aylık giderleriniz başlayacaktır. Örneğin, aracınız ile ilgili bir arıza meydana geldiğinde masraf size aittir. Ayrıca aracınız çalışamayacak durumda ise maddi kaybınız meydana gelir. Öte yandan aylık yakıt, muhasebe, vergi vb. masraflarınız 2000 TL civarında olacaktır. Son olarak %18 KDV ödemeniz gerekiyor. Bu maliyetler her ay ödeniyor. Öte yandan bulunduğunuz bölgeye dağıtım az ise günlük 100 teslimat yapmanız mümkün değil. Bu durumda günlük 80 kargo teslim etmişsiniz olarak işlem yapılır.

Trendyol Araçlı Kurye Hakkında Merak Edilenler

Araçlı kurye olmadan önce aşağıdaki en önemli noktalara göz atabilirsiniz. Trendyol araçlı kurye avantajları ve dezavantajları aşağıda yer alıyor:

 • Aracınızla sadece siz çalışabilirsiniz, şoför çalıştırma sistemi uygulanmıyor, sadece 1. Derece yakın akrabalarınıza izin verilir,
 • Araçlı kurye işine başlamadan önce Trendyol tarafından saha, iş güvenliği ve insan ilişkileri vb. konularda eğitim veriliyor,
 • 6 yaşından büyük hafif ticari araçlara müsaade edilmiyor,
 • 29 yaşından küçük girişimciler devlet desteği alarak 3 yıl boyunca vergi muafiyetinden yararlanabiliyor,
 • Part-time çalışma yok.

Trendyol GO Kurye Maaşları Ne Kadar?

Tıpkı Trendyol Express’te olduğu gibi motorlu kurye olarak da çalışabilirsiniz. Trendyol GO, bir online market uygulamasıdır. Motorlu kuryeler, marketten teslim aldığı ürünleri müşterilere ulaştırarak para kazanır. Part-time veya Full-time olarak çalışma imkanı vardır. Motor kullanmayı seven ve insan ilişkileri güçlü olan kişiler için son derece uygun işler arasında yer alıyor. Ayrıca hafif ticari araç ile de Trendyol Go’da çalışılabiliyor.

Trendyol Go’nun en önemli avantajlarından biri ise, kişilerin kendi çalışma saatlerini belirleyebilmesi. Bu sayede sizin için en uygun zamanda çalışabilir veya kazançlı saatlerde çalışarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Trendyol GO maaşları saatlik olarak hesaplanır, saatlik ücret ise 24 – 35 TL aralığında farklılık gösteriyor. Siparişin yoğun olduğu zamanlarda saatlik ücret 35 TL’ye kadar yükselmektedir. Trendyol Go Kurye maaşları aylık 9000 – 12.000 TL civarındadır. Ayrıca haftada 70 saat çalışabilen kuryeler 15.000 TL’ye yakın bir kazanç elde edebiliyor.

Trendyol GO Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurunuzu internet üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz. Trendyol GO kurye başvurusu için Trendyolgo web sitesini ziyaret edin, şimdi başvur butonuna tıklayın ve kişisel bilgilerinizi doldurun. Sizden istenecek bilgiler:

 • Ad soy ad,
 • Doğum tarihi,
 • Telefon ve e-mail adresi,
 • Şirketiniz varsa vergi numarası, yoksa T.C. kimlik numarası,
 • Kurye tecrübeniz,
 • Çalışmak istediğiniz il ve ilçe,
 • Eğitim durumu,
 • Aracınızın olup olmaması,
 • Varsa referanslarınız.

Bu bilgileri doldurarak sonraki aşamaya geçiş yapabilirsiniz. Trendyol GO, yetkilileri yaklaşık 10 – 15 gün içinde size dönüş yapacak ve yüz yüze görüşme gerçekleştirecektir. Bu noktada anlaşma sağladığınız takdirde Trendyol GO eğitimi veriliyor. Eğitim çok kısa sürmekle birlikte işi daha iyi anlamanız ve müşteriye yaklaşımınızın doğru olması için düzenlenmektedir. Eğitimi tamamladıktan sonra Trendyol GO motorlu kurye olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol GO başvuru formunu doldurmak için buraya tıklayın.

Trendyol GO Başvuru Şartları

Sanal market uygulamalarıyla rekabet etmek ve kazanç sağlamak için geliştirilen Trendyol GO, kısa süre içinde önemli başarılara imza attı. Sipariş yoğunluğunun fazla olması ise her gün daha fazla kişinin istihdam edilmesini sağlıyor. Pek çok kişi Trendyol GO motorlu kurye olarak çalışmak istese de birkaç şartın yerine getirilmesi önemli. Trendyol GO başvuru şartları:

 • Motorlu kuryeler için A1, A2 ehliyetleri, araçlı Trendyol Go kuryeleri için B sınıf ehliyet,
 • Psikoteknik ve SRC 4 belgeleri,
 • Ehliyet, ruhsat ve Trafik sigortası fotokopileri,
 • Trendyol GO araçlı kuryelerin aracı mutlaka hafif ticari araç olmalıdır,
 • Trendyol Go motorlu kuryeler için tek tip motosiklet zorunlu değildir,
 • Sabıka kaydı, (sabıka kaydınız varsa işe alınmaz mümkün olmayabilir),
 • Eğitim durumunu belgeleyen evrak.

Trendyol araçlı kurye içeriğini arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz. Yorumlarda Trendyol araçlı kurye ve Trendyol GO ile ilgili görüş ve önerilerinizi paylaşabilir ya da merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazandırır?” üzerine 6 yorum

 1. Ben daha önce buna nasıl başvuruluyor diye çok araştırmış ama sağlıklı bir bilgi bulamamıştım. Siz çok detaylı bir şekilde vermişsiniz. Aklımda ki bütün sorulara cevap buldum. Teşekkürler.

  Cevapla
 2. A ehliyetine sahip olan kişiler için geçerli mi bu başvuru şartları yoksa sadece A1 ve A2 motor ehliyeti olanlar için mi geçerli ?

  Cevapla
 3. Merhaba. Ben Hakkari yuksekova’dan, trend yol go kuryesi olmak istiyorum. Ancak kaydimi nerede yapacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olacak var mı? Allah rızası için boş yorum olmasin. Gerçekten açlık sınırının çok altına dusmusuz…Şimdiden teşekkür ediyorum.

  Cevapla

Yorum yapın