En İyi 11 Akaryakıt Firması (Doğru Yerden Alın!)

Akaryakıt alırken en çok dikkat edilen detay akaryakıtın kalitesi oluyor. Kaliteli bir yakıt arabanın ömrünü ve motorun ömrünü uzatıyor haliyle araçlarının deforme olmasını istemeyenler, arızayı en aza indirmek isteyen yakıtın kaliteli olmasına dikkat ediyor. Bunların dışında akaryakıtın fiyatına göre tercih ediyorlar. Uygun fiyatlı akaryakıt çoğu zaman daha cazip geliyor. Kalite ve fiyat durumlarından sonra akaryakıt istasyonlarının fiziksel özellikleri devreye giriyor. İstasyonların kalitesi, donanımlı oluşu ve istasyonlarda çalışan personellerin davranışları firmayı tercih sebebi oluyor.

En İyi 11 Akaryakıt Firması

Yukarda belirttiğim özellikleri dikkate alarak en iyi akaryakıt firmaları listesini sizlerle paylaşmak istiyorum ki her zaman tercih ettiğiniz firmadan farklı bir seçim yapmak isterseniz kötü bir sürprizler karşılaşmayın. Firmaları listelerken yerli ve yabancı firmaların son yıllarda yaptığı araştırmaları ve firmaların tedarikçilerini araştırdım. Bu nedenle listenin oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. İşte en iyi 11 akaryakıt firması:

OPET

OPET

Akaryakıt dendiğinde ilk önce akla gelen firmanın Opet oluşundan bile en iyi akaryakıt firması olduğunu anlayabiliriz. 1992 yılından beri yakıt sektöründe bulunan Opet’in rakipleri ile arasında ciddi oranda fark var. Açık ara Türkiye’nin en çok tercih edilen ve ilk akla gelen akaryakıt firması. Kaliteli akaryakıtı tüketiciye makul fiyatlara sunması tercih edilme sebeplerinden biri. Ayrıca en temiz benzin istasyonları hangi firmaya ait diye sorsanız bile herkes Opet cevabını verecektir. Özellikle hijyene en çok ihtiyaç duyduğumuz şu son dönemlerde Opet’in önemini daha da iyi anladığımızı düşünüyorum.

BP

bp akaryakıt

Bilinen en köklü firmalardan Britanya menşeili BP 1908 yılından beri akaryakıt sektöründe olup 1912 yılında ise İstanbul’da faaliyete başladı. Bir akaryakıt firmasının en iyi firmalar listesine girebilmesi için taşıması gereken tüm niteliklere sahip ve ülkemizde gayet popüler bir firma. Kaliteli akaryakıt için aklınıza ilk gelmesi gereken firma olmalı çünkü sizleri için en kaliteli akaryakıtı sunmaya çalışırken hem de aldığınız yakıtın uzun kilometre yapabilmesi için çalışıyorlar. 700’den fazla istasyonu ile de yollarda sizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Ayrıca ‘insana ve çevreye zarar vermenden çalışan’ bir prensiple yıllardır sektörün en iyi akaryakıt firması olmaz özelliğini koruyor.

Petrol Ofisi

Petrol Ofisi

1941 yılından beri akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren ve 1800’e yakın akaryakıt istasyonu olan yerli bir firmanın en iyiler listesinde olması tesadüf olamazdı. Tercih ve ihtiyacınıza göre benzin ya da mazotun en kaliteli ve en uygun fiyatlısını Petrol Ofisi’nde bulabileceğinizi birçoğunuz biliyorsunuzdur. Bilmeyenler ya da akaryakıt firmasını değiştirirken tereddüt edenler varsa Petrol Ofisi’ni denemelerini tavsiye ederim. En bilinen ve en çok tercih edilen firmalar arasında olmasının yanı sıra yerli bir firma olması da tercih sebebi olmalı. Ayrıca içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde güvenerek girebileceğiniz istasyonları üst düzey tedbirlerle korunuyor ve temizleniyor.

Total

Total

Ülkemizin 5’inci büyük akaryakıt firması olan ve 1992’den beri sektörde faaliyet gösteren Fransa menşeili Total akaryakıt firması 500’e yakın akaryakıt istasyonu ile yollarda her zaman sizinle. En iyi akaryakıt firması olmasının en büyük sebebi ise en ekonomik yakıtı Total’den temin edebilmeniz. Total’e bir şans vererek yakıtınızı bir defaya mahsus olarak Total’den alın ve şimdiye kadar kullandığınız yakıtlardan daha uzun kilometreler yaptığını bizzat deneyimleyerek görün. Kaliteli yakıtı ucuza almak isterseniz eğer Total sizin favori firmanız olacak!

Türkiye Petrolleri

Türkiye Petrolleri

Ülkemizin yerli akaryakıt firmalarından olan Türkiye Petrolleri kurulduğu 1963 yılından günümüze kadar müşterilerine kaliteli hizmet sunarak sektörün en önde gelen markalarından biri oldu. Özellikle akaryakıt alırken dikkat ettiğiniz şeyler kaliteli ve uygun fiyatlı yakıt değil de aynı zamanda insan ve doğa dostu olması ise kesinlikle Türkiye Petrollerini tercih etmelisiniz. Fiyat performans konusunu aşmış bir firma olduğunu söylemekte fayda var. Daha önce deneyenler çok daha iyi anlayacaktır ama pahalı fiyata kaliteli yakıt alacaksınız diye bir kural olmadığını ispatlar nitelikte hizmet sunduklarını görmek isterseniz bir ziyaret edin derim!

Shell

shell akaryakıt

1907 yılında İngiltere’de kurulan ve akaryakıt sektöründe başarısını uluslararası platformlarda da gösteren Shell akaryakıt firması ülkemizde 1923 yılından beri faaliyet gösteriyor. Bir akaryakıt firmasının ilk akla gelen firma ve en çok tercih edilen firma olması için kaliteli hizmet sunuyor olması gerekiyor. Kaliteli hizmet ve kaliteli akaryakıtı tüketici ile buluşturduğu için en iyi akaryakıt firması denince de akla ilk gelen Shell oluyor. İstasyonlarının oldukça temiz ve personelinin güler yüzü de tercih edilme sebeplerinden.

Milan Petrol – M OİL

Milan Petrol – M OİL

Yerli sermaye tercih edenler ya da etmeyi düşünenler için %100 yerli bir akaryakıt firmasından bahsetmek isterim. 1996 yılında faaliyete başlayan M Oil ülkemizin akaryakıt dağıtıcıları sıralamasında 13. Sırada bulunuyor. Kurulduğu günden günümüze kadar akaryakıt istasyonlarının sayısını kalitesini bozmadan arttırarak hizmet vermeye devam ediyor. Kaliteli yakıt, makul fiyatlar ve donanımlı istasyonlar sunan M Oil’i tercih etmeniz için hayvan dostu bir firma olduklarını eklemek isterim. Ayrıca 400’ü aşkın akaryakıt istasyonunda her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz marketleri ile de yollarda hep sizinle!

 Kadooğlu Petrol – KAD OİL

 Kadooğlu Petrol - KAD OİL

Akaryakıt dağıtımına 2006 yılında başlayan ülkemizdeki en genç akaryakıt firmalarından biri olan Kad Oil aynı zamanda en hızlı büyüyen firmalarından da biri. Sektörde kendinden daha eski rakiplerinin birçoğunu geride bırakarak 600’e yakın bayi ile her geçen gün daha da büyüyerek hizmet vermeye devam ediyor. Çok genç bir akaryakıt firması olması kalitesi konusunda sizi asla şüpheye düşürmesin çünkü bu kadar erken tarihte sektöre giriş yapmasına rağmen 100’ü aşkın akaryakıt firmasının arasından sıyrılarak ilk 10’da yerini almış durumda. Yakıtı gayet uygun ve kaliteli bir şekilde ulaşabileceğiniz Kad Oil dönem dönem yaptığı kampanyalar ile de sadece aracınızın değil cebinizin de dostu olduğunu hatırlatıyor!

Aytemiz

Aytemiz

1963 yılından bu yana akaryakıt firmasında faaliyet gösteren ve her geçen gün hizmet kalitesini arttıran yerli bir firma önerim olacak. Akaryakıt denince ilk akla gelen firmalardan biri olan Aytemiz! Seyir halindeyken yollarda bu firmayı görmeyeniniz yoktur ama hala denemeyenler ya da bu firmaya şans vermeyenler için özellikle belirtmeliyim ki en iyi yakıt ve hizmet kalitesini en iyi fiyata bulabileceğiniz nadir akaryakıt firmalarından biri. 500’ü aşkın istasyonuyla yollarda hep sizinle olan bu firmanın istasyonları da oldukça hijyenik ve donanımlı. Çevre dostu bir firma olmasının yanında bulunduğu sosyal sorumluluk projeleri de marka değerini gözünüzde daha arttırmalı!

Lukoil

Lukoil

1991 yılında Rusya’da kurulan ve günümüzde Rusya’nın 2. en büyük dünyanın ise 12. en büyük akaryakıt dağıtım firması olan Lukoil’in uluslararası arenadaki başarısına bakınca kalitesi konusunda da şüpheye yer kalmıyor. En bilinen ve en çok tercih edilen akaryakıt firmalarından olan Lukoil, ülkemizde 1998 yılından beri faaliyet gösteriyor. Kaliteli akaryakıtı dünya devi bir markadan tedarik etmek isterseniz Lukoil’i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Aracınızın ve doğanın dostu en iyi kalpli akaryakıt firmalarından biri olduğuna emin olabilirsiniz!

GO Yakıt

GO Yakıt

Sektörün en genç firması olan GO, 2013 yılında akaryakıt dağıtım faaliyetlerine başladı. İpragaz bünyesinde olduğunu ayrıca belirtmek isterim ki bu genç firmaya tereddüt ile yaklaşmayın. Sürdürülebilir enerji prensibiyle çevre dostu olan GO ile tanışmak için daha fazla zaman kaybetmemelisiniz. Akaryakıt istasyonları sadece aracınızın değil sizin de ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için aşırı donanımlı tasarlanmış! Sadece doğa dostu değil aynı zamanda sizin, aracınızın ve bayilerin de dostu. Kaliteli hizmet ve kaliteli yakıta GO akaryakıt istasyonlarından kolayca erişebilirsiniz.

En iyi akaryakıt firmaları listesi içeriğimi umarım beğenmişsinizdir. İçeriği okuduktan sonra yollarda yanlış bir firma tercih ederek mağdur olma ihtimalinizin ortadan kalkacağını düşünüyorum. Listedeki firmalarla ilgili deneyimlerinizi ya da farklı firma önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz! Sizin için faydalı bir inceleme olduğunu düşünüyorsanız paylaşarak daha fazla sürücünün de faydalanmasını sağlayabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Akaryakıt Firması (Doğru Yerden Alın!)” üzerine 3 yorum

 1. Atalarımız ne demiş aklı kelden benzini Shell’den alacaksın. 🙂 İşin şakası bu ama doğruluk payı da çok yüksek. Sizlere Shell A.Ş. bünyesinde çalıştığım günlerimi anlatayım. Öncelikle Shell zarar eden kötü izlenim bırakan yönetilemeyen kısaca şikayet edilen Shell markası bulunan Akaryakıt istasyonlarının 1 yıllık işletme hakkını sahibine geri vermek üzere alır. Sonra tüm elemanları kendi seçer ve eğitir. Bu eğitim sadece nasıl mazot koyacaksın değil müşteri ilişkileri satış teknikleri gibi eğitimler vererek birebir master bir istasyonda 1 günlük oryantasyona tabi tutar. Sonrasında yenilediği istasyonu açar ve hizmete başlar istasyona gelen müşteriye hoş geldiniz beyefendi yada hanımefendi denir. Yakıt doldurulurken kesinlikle deponun önünde durulmaz hemen cam silinir aracın yağına suyuna bakılır gerekirse yağ değişimi teklif edilerek kabul edildiğinde müşteri uygun istasyona yönlendirilir. Kısaca hizmet de sınır yok. Önemli olan o istasyonun itibarını arttırmak.

  Cevapla
  • BENDE YILLARDAN BERİ SHELL DEN YAKIT ALIYORUM 1 DEPODA EN FAZLA YOL 680 KLOMETRE YAPIYORUM 1.4 TDCI ARACIM VAR AMA DİĞER MARKALARDA ŞUNU SÖYLUYORLAR ARCINA 1 DEPO FARKLI MARKA YAKIT AL DİYORLAR DENE DİYORLAR AMA DENEMEDİM KİLOMETRE DAHA FAZLA YOL YAPIYOR DİYOR LAR MANTIKLIMIDIR DENEMEM LAZIMMI

   Cevapla
 2. Benim aracın sehel kartına benim aracın plakası yazılıydı şu punanlari kullanmayı düşündüm benim plakam değil bu nasıl iş
  Bunu sordum yanlışlık
  Olmuş dediler bir daha sehel den benzin almıyorum

  Cevapla

Yorum yapın