En İyi 12 Defter Markası (En Kaliteliler!)

Yazı yazmaktan keyif alıyorsan defter her zaman hayatının bir köşesinde olmak zorunda. Bitmeyen bir eğitim süreci dolayısıyla defterler aslında birçoğumuzun hayatından hiç çıkmıyor sadece kullanım sıklığımız değişiyor. Yazı yazmayı keyifli hale getiren sadece bu eylemden hoşlanıyor olmanız değil doğru araç gereç seçimi de etkili oluyor. Bu anlamda kaliteli bir defter seçimi yazınızı hem konforlu hem de keyifli hale getirecektir. En güzel notlarınızı alabilmeniz en güzel yazılarınızı yazabilmeniz için en iyi defter markalarını değerlendirdiğim bir liste hazırladım. Yazı yazmaya başlamadan önce mutlaka okumalısınız!

En İyi 12 Defter Markası

Yazdığınız sayfaların uzun yıllar yıpranmadan sizinle kalmasını istiyor, sevdiklerinize güzel bir miras bırakmak istiyorsanız satın alacağınız defterin kalitesi büyük önem taşıyor. Aynı zamanda güzel tasarıma sahip defterler üreten markaların defterleri benim yazı yazma isteğimi arttırıyor. Son yıllarda 2-3 markanın defterlerini sürekli olarak kullanıyorum fakat piyasada kaliteli defter üreten epey bir marka olduğunu söylemek gerek. İşte en iyi 12 defter markası:

Gıpta – Defter

Gıpta – Defter

Kırtasiye sektörüne 1999 yılında giriş yapan Gıpta markası kalitesi ile kısa zamanda kendini ispatlayarak sektörün en iyi defter firması haline geldi. Kullanım amacına göre değişiklik gösteren onlarca çeşit deftere sahip olan bu marka uzun zamandır sektörün en bilinen ve en çok tercih edilen defterlerini üretiyor. Üretiminde kullandıkları tüm malzemeler doğa dostu ve geri dönüştürülebilir. Ayrıca insan sağlığına da zarar verecek hiçbir ürün içermiyor. Kullanım amacınıza, zevkinize, bütçenize göre bulabileceğiniz en geniş defter seçeneğini sunan Gıpta’nın kalitesinden şüphe etmeden tercih edebilirsiniz. En uygunundan en pahalısına kadar  tüm defterleri son derece kalitelidir.

Iggy – Defter

Iggy – Defter

Yaklaşık 16 yıldır sektörde olan Iggy defterleri marka olarak modayı ve trendleri yakından takip eden en çağdaş marka diyebilirim. Tasarımlarının hepsinin birbirinden farklı ve kişiye özgü olmasına özen göstererek yıllardır modayı yakından takip ederek birbirinden güzel işlere imza atıyorlar. İster basit bir not defteri olsun ister bir ajanda tüm defter kapaklarının tasarımlarının mutlaka bir çizgisi var. Kendinize göre bir tasarımı kesinlikle bulabileceğiniz defter çeşitleri sadece tasarımlarıyla değil kalitesiyle de sizi etkileyecek. Daha önce Iggy markasını duymadıysanız birkaç defterini incelemenizi isterim daha iyi anlayacaksınız!

Lecolor – Defter

Lecolor – Defter

1979 yılından beri kırtasiye sektöründe olan ve her geçen gün ürünlerini daha da geliştirerek yoluna devam bir marka olan Lecolor’ı en iyi defter markası ilan etmemek haksızlık olur. Aklınıza gelebilecek tüm kullanım amaçlarına uygun defter çeşidine sahip olan bu markanın bu kadar uzun yıllardır sektörde gelişerek devam edebilmesinin en büyük sebeplerinden biri kaliteli defterler üretiyor olması. Diğer önemli sebep ise her zaman bir öncekinden farklı bir tasarım ve seçenek sunarak ürün yelpazesini genişletmesi. Hem farklı hem kaliteli defterin doğru adresi kesinlikle Lecolor.

Keskin Color – Defter

Keskin Color – Defter

Kırtasiye sektörünün en köklü markasının en iyi defterleri üretiyor oluşuna pek de şaşırmamak gerekiyor. En iyi, en kaliteli ve en genç tasarımlı defterleri üretme hedefiyle yıllardır kırtasiye sektörünün öncüsü olan Keskin Color’ın en az bir defterini kullanma fırsatı bulduysanız kalitesini anlamışsınızdır. Tüm ihtiyaçlarınız için ayrıca bulabileceğiniz onlarca çeşit defter mevcut. Yıllardır defter modellerini değiştirerek gelişmeye devam eden Keskin Color sadece defterlerinin kalitesini hiçbir zaman değiştirmedi. Kaliteli ve özgün defterler için Keskin Color’dan daha iyi bir seçim olamaz!

Mopak – Defter

Mopak – Defter

1926 tarihinden beri kırtasiye ve kağıt sektörünün içerisinde olan Mopak markası öğrencilerin vazgeçemediği ve hala çok tercih ettikleri bir defter markası. Yıllardır kalitesini ve çizgisini koruyan Mopak kalitesinin farkını başka bir defter kullanmak zorunda kalırsanız çok daha iyi anlarsınız. Neredeyse 1 asırdır sektörde olan Mopak hem tüketici dostu hem de çevre dostu defterler üretmeye devam ediyor. Kalitesinden asla ödün vermediği için uzun yıllardır popülaritesini kaybetmeden sektörede varlığını korumaya devam ediyor.

Graf von Faber Castell – Defter

Graf von Faber Castell – Defter

Uluslararası bir kırtasiye markası olan Graf von Faber Castell’i bilmeyen yoktur. Kırtasiye sektöründe başarılı olmayan tek bir ürünü bile bulunmayan Graf von  Faber Castell’in defterleri de diğer tüm ürünleri gibi yüksek kalite ve performansa sahip. Tarihi çok eskilere dayanan bu köklü markanın her ihtiyaca uygun defter çeşidi mevcut. Kalitesi ve kullanışlılığı ön planda olan defterleri kullanım amacınıza göre gönül rahatlığıyla seçerek alabilirsiniz. Kalitesinden hiçbir şüpheniz olmasın en iyi defteri arıyorsanız buldunuz!

ClaireFontaine  – Defter

ClaireFontaine  - Defter

Fransız bir kırtasiye markası olan ClairFontaine’ni hala duymayan var mı bilmiyorum ama en eski ve en kaliteli kağıt üreticilerinden biridir. 1800’lü yıllardan beri kağıt sektöründe olan bu markanın kırtasiye ürünlerinin de kalitesi sorgulanmaz. Spiralli, geri dönüşümlü, karakalem defteri ve daha birçok çeşidi ile yazının güzelliğini en net şekilde göreceğiniz defterler üretmeye devam ediyorlar. Ülkemizde her zaman kolaylıkla bulamadığımız bir marka olduğu için denk geldiğiniz zamanlarda çok düşünmeden alın derim. Almaya karar verdiğiniz başka bir zaman o kadar kolay bulamayabilirsiniz.

Moleskine – Defter

moleskine defter

Özellikle not defteri konusunda en çok tercih edilen marka olan Moleskine ile mutlaka tanışmalısınız. Bir defterden beklenenden çok daha fazlası performansa sahip. Muhteşem kağıt kalitesi ve defter tasarımları şöyle dursun defterin kapağını açtığınız anda sizi yazmaya başlatacak sihirli bir gücü var. İlham kaynağı mı dersiniz yoksa yazı yazmanın en konforlu hali mi sizin tercihiniz ama bütçeniz elveriyor ise mutlaka deneyimlenmesi gereken bir defter. Sadece not defterleri değil diğer tüm ajanda ve defter çeşitleri de sizi pişman etmeyecek kalite ve güzellikte olan Fransız markası Moleskine ‘e bir şans vermelisiniz.

Pera İstanbul – Defter

Pera İstanbul – Defter

Defterden beklentinizi tamamen değiştirecek tasarımlara sahip Pera İstanbul markasının ürünlerine mutlaka bir göz atmalısnız. Defterin sadece yazı yazmak için kullanılmaması gerektiğini düşünürken bulabilirsiniz kendinizi. O kadar farklı tasarım ve renklerde defterleri var ki hepsini almak isteyeceksiniz. Sadece kaliteli bir kağıda sahip defter değil aynı zamanda sevimli ve ekonomik bu defterleri hem siz hem bütçeniz çok sevecek. Pera İstanbul markasını incelemenizi kesinlikle öneriyorum. Farkında olmadan sipariş bile verebilirsiniz!

Fatih – Defter

Fatih – Defter

Özellikle öğrencilerin favori defter markası olan Fatih Defter yıllardır kırtasiye sektöründeki yerini istikrarlı bir şekilde koruyor. Hem çok kullanışlı hem de işlevsel defter tasarımları ile yazı yazmak deyince akla gelen ilk defter markası olmayı başarıyor. Sadece kullanışlı olması değil kullandığı kaliteli kağıtlar ve ekonomik fiyatları ile de ayrıca tercih sebebi oluyor. Kullanım amacınıza göre bulabileceğiniz onlarca farklı çeşidi bulunan bu markayı hala bilmeyenler varsa diye önermek istedim.

Deffter Design – Defter

Deffter Design – Defter

Henüz kırtasiye sektöründe çok genç olan bir markadan bahsetmek istiyorum. Deffter markası sektörde yeni sayılmasına rağmen en iyi defter markaları arasına canlılığı, farklılığı ve kalitesi ile çoktan girdi bile. Birbirinden farklı, kendine özgü defterlerin üreticisi olan bu markanın ürünlerine bayılacağınıza eminim. Kaliteli malzemenin yanında bir de kaliteli fikirler kullandıkları için vazgeçemeyeceğiniz defterleriniz hep bu markaya ait olacak. Üstelik her bütçeye uyabilecek fiyatlara da sahipler. Defterlerini mutlaka incelemelisiniz!

Fabio Ricci – Defter

Fabio Ricci – Defter

1950 yılından beri kırtasiye sektöründe olan Fabio Ricci markasını daha önce duymuş muydunuz? Marka ismi size ithal olduğu izlenimini veriyor olabilir ama yerli bir kırtasiye markası. Ürünlerinin kalitesi ise dünya devleriyle aynı seviyede. Defterlerinin kalitesini eğer büyük markaların defterlerini kullandıysanız daha iyi anlayabilirsiniz çünkü hiçbir farkları yok. Ajandaları ve tüm defteri gerçekten çok kaliteli malzeme kullanılarak üretiliyor ve aynı şekilde tasarlanıyor. Yazı yazmayı seviyor ve defterlere meraklıysanız bu markaya bir şans vermelisiniz. Yüksek bütçeler ayırarak aldığınız defterlere ve markalara veda edeceğinize eminim!

Yerli ve yabancı üretim en iyi defter markaları listesini inceleyerek en iyilerini seçip sizinle buluşturduğum listemi beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın! Eklemek istediğiniz defter markası varsa ya da bu listedeki markalardan kullandığınız yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 12 Defter Markası (En Kaliteliler!)” üzerine bir yorum

  1. Gıpta, Mopak, Keskin Color yıllardır kullandığım okul hayatım olsun işyerim olsun ve çocuklarımın eğitim alanında kullandığı defter markalarıdır. Yani kırtasiyeye gitsem gördüğümde alacak olduğum markalar bunlardır.

    Cevapla

Yorum yapın