En İyi 8 Alarm Sistemi (Hırsızlara Geçit Yok!)

Son haftalarda mahallemizde sık sık hırsızlık olayı duymaya başladım. Özellikle evde kimsenin bulunmadığı zamanlarda hırsızlar iş başında oluyor. Ben de evimi ve ailemi güvende tutmak için alarm sistemleri araştırmasına koyuldum. Piyasada yüzlerce alarm sistemi markası bulunuyor. Yerel küçük markaların haricinde uluslararası ev güvenliğini sağlayan markalar var. Çoklu parametreler kullanan ve mobil uygulaması olan alarm sistemleri ise daha çok tercih ediliyor. Alarm çaldığında mobil uygulama üzerinden size haber veriliyor. Ek olarak bu sistemler sorun yaşandığı anda polisi de arıyor.

Tam anlamıyla bir güvenlik sağlamak için bütçeyi biraz zorlamanız gerekebilir. Ancak verimli bir performans almanızı sağlayacaktır. Benim seçim yapmam 3 aydan fazla sürdü bu nedenle sizin işinizi kolaylaştıracak sistemleri listelemek istedim.

En İyi 8 Alarm Sistemi

Alarm sistemi seçerken mutlaka bir paneli olanları tercih etmelisiniz. Panel sayesinde evinizde olan bitenden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca kablolu ve kablosuz alarm sistemleri arasından tercih yapmanız gerekebilir. Bu tür durumlarda sistemi temin ettiğiniz firmalardan fikir alabilirsiniz. Tek bir firmayla değil mutlaka 2 ya da 3 firmayla görüşün ve size ne tür çözümler sunabileceklerini dinleyin. İşte en iyi alarm sistemleri:

Pronet

Pronet

Pronet güvenlik sektörünün önde gelen firmalarından biri. Sunduğu imkanlar ve hızlı çözümleri ile ön plana çıkıyor. Kapı ve pencere açılması, hırsızlık, yangın vb. durumlarda Pronet merkezine haber gönderilir. On saniye içinde sistem yetkilisi ve yetkili tarafından verilen numaralar haberdar edilir. Gerekli durumlarda Pronet, sizin yerinize polis, ambulans veya itfaiyeye haber veriyor. Ayrıca mobil uygulama sayesinde alarm sistemini kapatabilir, evinizi izleyebilir veya akıllı kilit / piriz vb. yönetimleri yapabilirsiniz.

Websitesi: https://www.pronet.com.tr/

Kale Alarm

Kale Alarm

Kale Alarm, ev ve iş yerlerine yönelik farklı çözümler sunuyor. Ayrıca mobil uygulamaları ile alarmları ve evinizi 7/24 izleme fırsatı sağlamaktadır. Gün içerisinde evinizden gelen her sinyali mobil uygulama üzerinden görebilirsiniz. Acil müdahele gerektiren pek çok duruma karşı tam koruma sağlıyor. Aynı zamanda ev içine taktıracağınız bir kamera ile her zaman evde olup bitenlerden haberdar olabilirsiniz. En iyi fiyat garantisi ve ücretsiz keşif hizmeti ile her gün onlarca kişi tarafından tercih ediliyor.

Websitesi: https://www.kalealarm.com.tr/

İpucu: Güvenlik sistemi kullanmaya karar verdiğinizde, uzun süreli bir kullanım gerçekleştirecekseniz, ürünü kiralamak yerine satın alma işlemine yönelin. Özellikle GSM modülü satın alarak istediğiniz her yerden güvenlik sisteminize bağlanabilir ve işyerinizi, evcil hayvanınızı yada ailenizin durumunu gözlemleyebilirsiniz.

DSC Alarm Sistemleri

DSC Alarm Sistemleri

Kanada markası DSC Alarm banka, ev, hastane, ofis vb. birçok yerde tercih ediliyor. Yüksek mühendislik ürünleri ve estetik tasarımları ile en iyi alarm sistemlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Ben evim için DSC alarm sistemlerini tercih ettim. Hırsızlık, yangın, sabotaj, sağlık, su vb. birçok durumda alarm veriyor. Ayrıca alarm sistemlerinden gelen sinyaller 7/24 uzmanlar tarafından denetlenmektedir. Herhangi bir olumsuz durumda saniyeler içinde kolluk kuvvetleri haberdar ediliyor. Her ev ve iş yerine uygun yüzlerce seçenek arasından tercih yapabilirsiniz.

Websitesi: https://www.dscalarm.net/

Neutron

Neutron

Neutron dünyanın en büyük video gözetim çözümü firmalarından biri. Ev, ofis, hastane, banka, site vb. birçok yer için farklı ürünleri bulunuyor. 7/24 kamera üzerinden takip, uygun fiyat ve yüksek çözünürlüklü kameraları ile ön plana çıktığını söyleyebilirim. Mobil uygulaması ücretsiz ve tüm işlemleri buradan yürütmenizi sağlıyor. Akıllı kameraları ile evden uzakta olduğunuzda bile kameradan konuşmanız mümkün.

Websitesi: https://www.neutron.com.tr/

Tepe Güvenlik

Tepe Güvenlik

Can ve mal güvenliğinizi sağlamak için tercih edebileceğiniz en iyi alarm sistemlerinden biri Tepe Güvenlik. Kendinizi tedirgin hissettiğinizde veya zorla girişlerde acil durum butonu ile haber verebilirsiniz. Ayrıca yangın, su, gaz kaçağı, tıbbi müdahale vb. durumlarda saniyeler içinde sizi bilgilendirecektir. Tepe Güvenlik, DSC ve Videofied gibi kaliteli markaların ürünlerini kullanıyor. Montaj, titizlik ve özveri içinde uzman ekip tarafından gerçekleştiriliyor.

Websitesi: https://www.tepeguvenlik.com.tr/

Crow Alarm Sistemleri

Crow Alarm Sistemleri

En fazla tercih edilen alarm sistemleri arasında Crow bulunuyor. Şirket İstanbul içinde hizmet veriyor. Ancak ürünlerini satın alarak montajını yapabilirsiniz. Kablolu veya kablosuz seçenekleri ile ev ve ofisiniz için üstün bir güvenlik sağlamanız mümkün. Hareket, cam kırılma, kapı ve pencere vb. birçok sensörü bulunuyor. Sensörlerin her biri gerekli durumlarda sistem yetkilisini haberdar ediyor. Evinizi Crow Pro Alarm uygulaması kontrol edebilirsiniz veya panel üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Websitesi: https://www.crowalarm.net/

Bosch Güvenlik Ve Alarm Sistemleri

Bosch Güvenlik Ve Alarm Sistemleri

Bosh hepimizin yakından tanıdığı markalardan biri. Bosh Güvenlik Sistemleri ise farklı seçenekleri ile dikkat çekiyor. Video, hırsız, kartlı geçiş, yangın alarm sistemleri gibi birçok çözüm önerileri bulunuyor. Genellikle iş yerleri ve büyük binalar için tercih edildiğini söyleyebilirim. AVM, hastane, rezidans gibi birçok yerde Bosch güvenlik sistemleri kullanılıyor. Gelişmiş hassas sensörleri ise hırsızlar ve izinsiz girişler için evlerde tercih ediliyor.

Websitesi: https://www.boschsecurity.com/tr/tr/

Paradox Alarm Sistemleri

Paradox Alarm Sistemleri

En iyi alarm sistemleri arasında bulunan Paradox, yenilikçi hizmetleri ve kaliteli sistemleri ile ön plana çıkıyor. Kablosuz alarm sistemleri sunan şirket, yangın, su vb. durumlar için de farklı çözümleri bulunuyor. Dünyaca ünlü Kanada şirketi, uluslararası ülkelerde oldukça popüler. Ayrıca sabit hat üzerinden arama yaparak sizi bilgilendirir. Sistem üzerinde belirtilen arıza kodları ile sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz.

Websitesi: https://www.paradoxalarm.org/

Siz de alarm sistemleri arayan arkadaşlarınıza aşağıdaki paylaş butonlarından içeriğimizi paylaşabilir. Yorum bölümünden bizlere ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

 

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 8 Alarm Sistemi (Hırsızlara Geçit Yok!)” üzerine 2 yorum

  1. Bu sektörün kalbi Kale ve Tepe güvenlikte atmaktadır. Tepe güvenlik Alarm hizmeti dışında güvenlik personel hizmeti de vermekte ama Kale Güvenlik firması sadece alarm ve güvenlik sistemleri ile çalışmakta. Bu sektöründe en uygun fiyat portföyüne sahip firmasıdır. Çalıştığım için biliyorum firmaların 12 aylık taahhüt ile verdiği ürünü az bir farkla 24 ay süre ile sunmakta bence rakipsiz

    Cevapla
  2. Tepe Güvenlik ve Kale firmaları eş değer ve piyasanın lider firmalarından ikisinin de konularında üst düzey hizmet vermeleri tekel olma konusunda ilerlemelerine neden oldu. Geçen hafta duyduğum bir bilgiyi aktaracak olursak Tepe Güvenlik firmasının yan kuruluşu Tepe Kamera Securutaş firmasına satıldı muhabbetleri dönüyor. Bu tepe firmasının iyi bir ivme ile diğer firmalar tarafından takip edildiğini gösteriyor.

    Cevapla

Yorum yapın