En İyi Saat Pilleri

Buldumz’a dahil olduğum günden bugüne, bahsetmek istediğim ama ancak fırsat bulabildiğim bir yazıyı yazıyorum. Birkaç ay önce değiştirmek zorunda kaldığım saat pili konusundaki görüşlerimi ve araştırmalarımı sizlerle paylaşacağım. Saat pilleri çok küçük ve takılması basit olan ürünler olarak düşünülebilir. Ancak doğru pili almadıysanız bu sizin için bir eziyet olabilir.

En İyi 5 Saat Pili Markası

Eğer kol saatiniz çalışmıyor ise büyük ihtimalle pili bitmiştir ve yeni saat pili almak gerekiyordur. Saat pili konusunda uluslararası alanda isim yapmış birçok şirket var. Bunlardan sadece iki tanesinden sipariş verdim çünkü benim saatimde takılı olan başka bir markaydı ve çok da memnun olduğum söylenemez. Sözü çok uzatmadan sizleri en iyi 5 saat pili markası ile tanıştırayım:

Maxell Saat Pili

Maxell Saat Pili

Birçok küçük cihaz için pil üretimi yapan Maxell, ismini sık duyacağınız markalardan bir tanesidir. Benim satın aldığım ürün de bu markanın standart kol saati için ürettiği en uygun pillerden. Oldukça da memnunum ancak fiyat olarak diğerlerine göre biraz daha pahalı kalıyor. Civa içermeyen gümüş oksit üretimi olan pillerin genel olarak özel bir koruma sistemi var. Sızdırmazlık sağlayan bu tasarım ile uzun süreler boyunca pilin kullanılması mümkün oluyor. Saat pilleri adına, neredeyse her marka kol saatine uygun bir pil üretimi yapıyorlar. Bana göre en iyi saat pili Maxel diyebilirim.

Renata Saat Pili

Renata Saat Pili

İnternette araştırma yaparken karşıma en çok çıkan marka Renata oldu. Bu marka Swatch Group bünyesinde yer alıyor. En kaliteli diyebileceğimiz saat pillerini üreten markadır. Yedek olarak bu pillerden de bir tane satın aldım. Maxell ile sorun yaşadığımda Renata’yı takarım diye düşündüm. 40’dan fazla farklı saat pili üretiyorlar. Bu pillerde de Maxell gibi, civa mevcut değil. Yine bu markanın ürünlerinde de pil akması gibi sorunlar yaşanmıyor.

Varta Saat Pili

Varta Saat Pili

Dünya genelinde en çok tercih edilen ve pil dünyasında önemli bir yere sahip olan diğer marka Varta’dır. Bu markanın normal kalem pillerinin ne kadar başarılı olduğunu sanırım bilmeyen yoktur. Bu durum saat pilleri için de geçerli diyorlar. Birçok farklı saate göre üretilen özel bataryalarının sayısı 30’dan fazladır. Özellikle 1.55V üretimi yapan marka Omega gibi bazı özel saatler için daha yüksek voltaj gerektiren pilleri de üretiyor. Ayrıca piller arasında Li-ion ve alkali olanları da mevcuttur. Fiyat olarak ilk iki markadan daha uygun olduğu durumlar da bulunuyor.

Sony Saat Pili

Sony Saat Pili

40’dan fazla farklı pil üretimi ile Sony, dünyanın en büyük gümüş oksit pil üreticisi olarak biliniyor. Üretilen ürünlerin bir kısmı çok daha fazla depolamaya sahip olsa da geneli 1.5V olarak enerji sağlıyor. Doğru saat markası için doğru pili aldığınızdan emin olmanız gereken en önemli marka Sony’dir. Yanlış pil seçimi yüzünden saatinizde uyumsuzluk yaşayabilirsiniz. Toplu halde satın alınıp uzun yıllar kullanılabilen nadir bataryalardandır.

Energizer Saat Pili

Energizer Saat Pili

Daha çok lityum bataryalarla bilinen Energizer markasının saat pilleri de bulunuyor. Pil konusundaki genel deneyimleri ile en iyi saat pillerini üreten markalardan birisi olan Energizer, oldukça uygun fiyatlı ürünlere sahiptir. Bu sayede piyasada fiyat/performans anlamında vazgeçilmez markalarından birisi olacaktır. Genelde ürünleri tekli olarak satılır ve bu sebeple de paketlemesi diğer markalara göre çok daha kalitelidir.

Eğer sizler de saat pili seçimi hususunda farklı deneyimler yaşadıysanız, lütfen benimle paylaşın. Bilginin paylaştıkça arttığını unutmayınız. Paylaşım demişken, bu yazıyı aşağıdaki sosyal medya butonları üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Saat Pilleri” üzerine bir yorum

  1. Energizer Firmasının saat pili olduğunu bilmiyordum. Diğer firmaların markalarının neredeyse hepsini kullandım. Bence aralarında performans olarak bir fark yok hepsi aynı anda bitiyor. Ben bu konuda markadan çok 1,5 volt altında olan ürünleri tercih etmiyorum. Yüksek olsun yeterli bence.

    Cevapla

Yorum yapın