En İyi 12 Keman Markası! (Kulağınızın Pası Silinecek)

Çocukluğumdan beri keman çalan biri olarak keman tavsiyelerinden bahsetmezsem olmaz diye düşündüm. Günümüzde ekonomik koşullar nedeniyle enstrüman fiyatları da bir hayli yükseliyor. Her bütçeye uygun kemanlar bulunsa da kaliteli bir keman almalısınız. Aksi takdirde müzik kalitesi düşecek ve öğrenmek çok daha zor olacaktır. Keman satın alırken tuşe, burgular ve keman ağacı / yayına dikkat etmelisiniz. Akçaağaç başta olmak üzere abonoz, gül veya ladinden yapılan kemanları tercih edebilirsiniz. İşte en iyi kemanlar:

En İyi Başlangıç Kemanları

Kemana yeni başlıyorsanız aşağıdaki kemanları tercih edebilirsiniz. İşte en iyi başlangıç kemanları:

Dominguez 4/4 Gül Keman – DVR44CRG

Dominguez 4/4 Gül Keman - DVR44CRG

Başlangıç ve orta seviye için en iyi kemanlardan biri Dominguez 4/4 Gül Keman. %100 ağaç kullanılarak yapılan ürün el işçiliği ile dikkat çekiyor. Ladin, gül, kelebek vb. ağaçlar kullanılmış. Sesi yüksek ve oldukça yumuşak. Profesyoneller tarafından başlangıç seviyesi için en çok tavsiye edilen keman olduğunu söyleyebilirim. Üstün malzeme kullanımı ve uygun fiyatıyla alabileceğiniz en iyi keman diyebilirim. Uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Midex HGA-44B Siyah 4/4 Full Keman Seti

Midex HGA-44B Siyah 4/4 Full Keman Seti

Midex HGA-44B fiyatına göre daha başarılı bir ürün. Ses hacmi oldukça güçlü ve akortları sağlam. Siyah renkte tasarlanan ürün özellikle öğrenciler için uygun olacaktır. Lise ve daha üstü öğrencilerin kullanımına uygun. Keman öğrenmeyi isteyenler için en iyilerden. Çenelik, kuyruk ve burgu kısmında akçaağaç; gövde kısmında ise lamine kullanılmış. İlk defa keman çalmayı düşünüyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Stromberg Keman 4/4 Vol001

Stromberg Keman 4/4 Vol001

Tomastik model fiksli keman, başlangıç seviyesine uygun. Çenelik ve klavya kısımları akçaağaçtan elde edilmiş. Yayı ise moğol at kuyruğundan imal ediliyor. Stromberg, iyi ve kaliteli keman markaları arasında bulunuyor. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla bu ürünü tercih edebilirsiniz. Set halinde satılan ürün keman çalmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor.

Vivaldi VL-900 Keman

Vivaldi VL-900 Keman

Yetişkin olan ve kemana yeni başlayanlar için Vivaldi VL-900 Keman iyi bir tercih olacaktır. Eskitilmiş şık görünümü ile dikkat çeken ürünün fiyatı da uygun. Burgu ve çenelik kısımları abonoz ağacından elde edilmiş. Fabrikasyon bir ürün olduğunu söylemeliyim. Ancak sorunsuz bir kullanım sunuyor. Hacimli sesinin yanısıra arşesi telleri ve arşesi oldukça sağlam.

En İyi Orta Seviye Kemanlar

Keman konusunda kendini geliştirenler için orta seviye kemanlar iyi bir tercih olacaktır. Bu kemanlar daha kaliteli olmakla birlikte çocuklar ve yetişkinler için uygundur. Gelin, birlikte orta seviye kemanları inceleyelim:

Rösler RS3A Keman (4/4)

Rösler RS3A Keman (4/4)

Çek yapımı Rösler RS3A Keman (4/4) on üç yaş üstü herkese uygun. Kelebek, ladin, şişmir vb. ağaçlar kullanılarak el yapımı üretiliyor. Akortları çabuk bozulabilir dolayısıyla tebeşir tozu kullanabilirsiniz. Güçlü sesi ve özel tonu ile mutlaka denemeniz gereken kemanlardan biri. Çaldıkça sesi daha güçlü olacaktır. Eğer uzun süre keman çalmayı düşünüyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Kinglos Kng Ly-1101A

Kinglos Kng Ly-1101A

Kinglos markası sıradışı tasarımları ve kaliteli malzeme kullanımı ile ön plana çıkıyor. Her zevke hitap eden ilginç tasarımları bulunuyor. Bu üründe de Brezilya ahşabı, akçaağaç ve abonoz gibi kaliteli ağaçlar kullanılmış. Orta ve başlangıç seviyeleri için uygun olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca profesyonel keman hocaları tarafından da sıklıkla tavsiye ediliyor. Özellikle arşesinin çok kaliteli olduğunu söylemek mümkün.

Stentor 1400/A Student I Keman

Stentor 1400/A Student I Keman

Stentor en iyi keman markalarından biri. Bu ürün ise en iyi keman özelliklerini taşıyor. Akçaağaç, ladin ve abonoz ağaçlarından üretiliyor. Parlak cilası ise hoş bir görünümün yanı sıra çalmayı kolaylaştırıyor. Dört fixi ile akortların kaçmasını büyük oranda engeller. Ayrıca özel taşıma çantası yağmur ve darbelere karşı koruma sağlamaktadır.

Stanislava STVM44 4/4 Mat Keman

Stanislava STVM44 4/4 Mat Keman

Orta ve ileri seviye keman severler için uygun kemanlardan biri. Gül, kelebek ve ladin ağaçlarından imal edilen ürün yumuşak ve güçlü sesleri ile ön plana çıkıyor. Mat cilası ile parlama yapmaz. Ayrıca uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilir. Yay, tel ve gövdesi fiyatına göre çok daha kaliteli. Aldığınız zaman pişman olmayacağınız ürünler arasında bulunuyor.

En İyi İleri Seviye Kemanlar

Kemanda kendini ispatlayan veya uzun yıllar sorunsuz bir keman arayanlar bu başlıkta yer alan ürünleri inceleyebilir. İleri seviye kemanların sesi daha güçlü, hacimli ve yumuşaktır. İşte en iyileri:

Yamaha V5Sc Keman

Yamaha V5Sc Keman

Müziğe karşı çok az ilgisi olan biri bile Yamaha markasını mutlaka duymuştur. Türkiye’de en fazla tercih edilen marka olduğunu söylemeliyim. Yamaha V5Sc Keman da başlangıç seviyesi için en iyisi. Ancak fiyatı yüksek ve her bütçeye uygun olmayabilir. Gövde ladin, çenelik gül, kuyruk kısmı ise abonoz ağacından yapılmış. Dr. Thomastik teller ile çalım zevkini arttıracak özelliklere sahip. Özel dizaynı ve farklı ölçülere ile incelemenizi tavsiye ederim.

Carlovy VLA1 – 4/4 Keman

En az yirmi yıllık kelebek ve ladin ağaçlarından yapılan Carlovy VLA1, profesyonellere hitap ediyor. Kemana dokunduğunuz anda kalitesini hissedebilirsiniz. Dört fiksli kuyruğu ve ebatı ile yetişkinler için uygun. Profesyonel keman çalan herkese bu ürünü tavsiye ediyorum. Ayrıca malzeme kalitesi ile piyasadaki neredeyse her kemanı geride bırakabilir.

Köhner VLN-680 Profesyonel El Yapımı Keman (4/4)

Keman virtüözleri tarafından en fazla tavsiye edilen markalardan biri Köhner. Gerek kalitesi gerek muhteşem nadide sesi ile dikkat çekiyor. %100 doğal ağaçlardan üretilen keman el yapımı ve parlak bir görünüme sahip. Özel cilası çalmayı kolaylaştırıyor. Oxford Hard Case çantası ile kemanınızı darbelerden koruyabilirsiniz. Ayrıca rahat taşıma fırsatı sunar.

Aiersi 4/4 Profesyonel Keman Mvt 700

Profesyonel kemancılar tarafından sıklıkla tercih edilen kemanlardan biri Aiersi 4/4. Yetişkinler için uygun olan keman yumuşak ve hacimli sesi ile en iyilerden. Ayrıca ileri seviye kemanlar arasında fiyatının daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Mat görünümü ve özel arşesi sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Sizin için başlangıç – orta – ileri seviyede tercih edebileceğiniz en iyi kemanları listeledim! Bu içeriği sevdiklerinizle aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaşabilirsiniz. Kemanla ilgili tüm sorularınızı yorum atarak sorabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 12 Keman Markası! (Kulağınızın Pası Silinecek)” üzerine 2 yorum

  1. Keman gerçekten çok elit bir müzik aleti çalmak bir yana çalmaya karar vermek bile çok radikal bir karar. kızımın da keman çalmasını çok istiyorum. Bu nedenle vivaldi markasında karar kıldım. Kızımın müzik kulağı olduğunu düşünüyorum iyi bir hoca ile çok güzel bir yere geleceğine inanıyorum.

    Cevapla

Yorum yapın