En İyi 11 Almanya Dil Okulu! (Almanya’nın Gözde Okulları!)

Son yıllarda Türkiye ve diğer ülkelerden birçok kişi eğitim, iş, sosyal vb. alanlar için Almanya’yı tercih ediyor. Almanya, gelişmiş ekonomisi ve modern yaşam stili sayesinde her yıl binlerce göç alıyor. Bununla birlikte Almancanın da en çok konuşulan diller arasında olması da Almanya dil okullarını güçlendirmektedir. En iyi Almanya dil okulları gerek yüksek eğitim kalitesi gerekse de sosyal etkinlikleriyle öğrencilerini memnun etmeyi başarıyor.

Türkiye’deki birkaç işlemimi tamamladıktan sonra Almanya’da dil okulunda eğitim almak istiyorum. Bu süreçte arkadaşlarımdan edindiğim bilgiler ve Almanya dil okul seçenekleri hakkında uzun bir süredir araştırma yapmaktayım. Gelin, birlikte Almanya’daki en iyi dil okullarına göz atalım!

En İyi 11 Almanya Dil Okulu

Almanca, Avrupa Birliği içinde en fazla konuşulan dil olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla tek yabancı diliniz Almanca olsa dahi İtalya, Hollanda, Polonya vb. birçok ülkede rahatlıkla yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Çağdaş bir eğitim stiliyle eğitim veren Almanya dil okulları sürekli olarak öğrenci kabul ediyor. İşte, tercih edebileceğiniz en iyi Almanya dil okulu ve seçenekleri:

Alpadia Language Schools

Uzman eğitmenlerle çalışan Alpadia, en iyi Almanya dil okulları arasında yüksek eğitim kalitesiyle ön plana çıkıyor. Alpadia, seçkin eğitmen kadrosuyla Almancayı öğrenmeniz için gerekli olan tüm donanımları sağlıyor. Ayrıca 8 yaş itibariyle hizmet verdiğini de söylemeliyim. Yetişkinler için özel kurslardan çocuklar için eğlenceli kurslara kadar geniş bir programa sahip. Berlin ve Freiburg şehirlerinde hizmet veren Alpadia, Almanya’ya gittiğiniz andan itibaren sizinle güçlü bir iletişim kuracaktır.

Alpadia web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

German Language School – GLS

Star School Germany ödülünü beş kez alan GLS, Almanya’nın en iyi dil okulu listesinde önemli bir yere sahiptir. GLS, öğrenci memnuniyetini eksiksiz karşılamayı başaran nadir okullardan biridir. Bununla birlikte diğer Almanya dil okullarına oranla akademik kadrosu daha güçlüdür. Her yaş grubu için düzenlediği eğitim programlarına pazartesi günleri katılmak mümkün. Ayrıca dilerseniz GLS yurdunda kalarak daha ekonomik bir süreç yaşayabilirsiniz.

GLS web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın!

Speakeasy Berlin

Almanya’nın en popüler ve en iyi dil okulu listesinde ön plana çıkan Speakeasy Berlin, Almanca öğrenmenin eğlenceli halini sağlıyor. Okuma, konuşma, yazma ve anlama derslerini uzman eğitmen kadrosuyla veren Speakeasy Berlin, öğrencilerinin eğlenmesi için de özel etkinlikler düzenliyor. Alman kültürünü yakından tanırken arkadaşlarınızla da keyifli vakit geçirebileceğiniz etkinlikler ile keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Samimi ve sıcak ortamı haricinde A1’den C2’ye kadar çeşitli programlar da sunuyor.

Speakeasy Berlin sitesini keşfetmek için buraya tıklayın!

BWS Germanlingua

CEFR standartlarına uygun olarak eğitim veren BWS Germanlingua, 3 şubesiyle faaliyet gösteriyor. Her yıl on binlerce öğrenci tarafından tercih edilen okul, her yaş ve her seviyeye uygun eğitim düzenlemektedir. Ayrıca öğrencilerin, Alman kültürünü yakından tanıması için de büyük bir özen gösteriliyor. 12 kişilik sınıflarda verilen eğitimlerde tam donanımlı ekipmanlar ve ferah sınıflar dikkat çekiyor.

BWS Germanlingua ile ilgili detaylı bilgi edinmek için tıklayın!

Goethe Institut

Türkiye’nin üç büyük şehrinde de hizmet veren Goethe Institut, Almanya’da Almanca öğrenmek için en iyi seçeneklerden biri. İzmir, İstanbul ve Ankara’daki şubeleriyle direkt iletişime geçebilir veya online olarak bilgi alabilirsiniz. Goethe Institut, köklü geçmişi ve kendi eğitim kitaplarıyla en iyi Almanya dil okulları listesinde bulunmaktadır. Ultra modern sınıflarda eğitim veren Goethe Institut, eğitmenlerinin üniversite veya yüksek lisans mezunu olmasına özen gösteriyor. En önemli özelliklerinden biriyse sınırsız bir dijital kütüphaneye sahip olması. Bu sayede Almanca ve Almanya’ya dair pek çok bilgiyi anında gerçek bilgilerle öğrenebilirsiniz.

Goethe Institut web sitesini ziyaret etmek için hemen tıklayın!

Deutsch Akademie

Almanya’nın en popüler dil okullarından biri olan Deutsch Akademie, para iadesi garantisiyle hizmet veriyor. En iyi Almanya dil okulu listesinde yer alan Deutsch Akademie, 7 – 12 kişilik gruplarda eğitim sağlamaktadır. Bu sayede eğitmenizle yakın bir iletişim kurabilir ve birebir ders yapma fırsatı bulabilirsiniz. Berlin, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart, Münih vb. birçok şehirde şubesi var. Aynı zamanda yabancı öğrenciler için en fazla etkinlik, gezi vb. faaliyetleri düzenleyen Almanya’daki en iyi dil okullarından biridir.

Deutsch Akademie web sitesine erişim sağlamak için tıklayın!

Did Deutsch-Institut

Yetişkinler ve çocuklar için en iyi Almanya dil okulu denilince akla gelen ilk isimlerden biri de Did Deutsch-Institut oluyor. Did Deutsch-Institut, Türk öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih edilen dil okullarından biri. Yoğun Almanca kurslarından yetişkin kurslarına kadar birçok programda ders veriyor. Ayrıca arkadaş canlısı öğretmenleri de öğrencilerin birçok sorununa yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte okulun Super Star ödülü de var. Did Deutsch-Institut ile yüksek eğitim standartlarında ve keyifli bir okulda Almanca eğitimi aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Did Deutsch-Institut ile ilgili detaylı bilgi edinin!

Sprachenatelier Berlin

Almanya’nın en iyi dil okulları seçeneklerinden biri de üstün memnuniyet oranıyla Sprachenatelier Berlin oluyor. Berlin’in en güzel semtinde faaliyet gösteren Sprachenatelier Berlin, birebir öğrenci ilgisiyle dikkat çekmektedir. Sprachenatelier Berlin her öğrenciyle yakından ilgilenerek gelişimlerini takip etmeyi başarıyor. Almanca yaz kamplarından birebir derslere, yoğun Almancadan online eğitime kadar her programda uzman bir eğitmen kadrosuyla çalışmaktadır.

Sprachenatelier Berlin dil okulu fiyatlarını öğrenmek için buraya tıklayın!

Humboldt Institut

Uzun yıllardır Almanya’daki en iyi dil okulları alternatiflerinden biri de Humboldt Institut. Her yaş grubu ve her seviye için farklı programlar sunuluyor. Humboldt Institut, modern kampüsü, tecrübeli akademik kadrosu ve kültür turları ile her öğrencinin ihtiyacını karşılayacaktır. 160’ı aşkın ülkeden tercih edilen Humboldt Institut, Türk öğrenciler için de birçok seçenek barındırıyor.  Ayrıca konaklama seçenekleriyle de diğer kurslardan daha fazla avantaja sahip olduğunu söylemek mümkün.

Humboldt Institut web sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın!

Kapito Sprachschule

20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Kapito Sprachschule, öğrencilerine birçok avantaj sağlıyor. Ayrıca kolay ulaşım avantajına da sahip. Ferah sınıflarına ek olarak ücretsiz internet erişimi, kütüphane vb. imkanları bulunuyor. Kapito Sprachschule, Münster kentinde en iyi Alman dil okulları arasında yer alıyor. Ayrıca testDAF sınavı için hazırlık kursu olarak da tercih edilebilir.

Buraya tıklayarak Kapito Sprachschule sitesini ziyaret edin!

Carl Duisberg German Courses

Almanya’nın en prestijli dil okullarından biri de Carl Duisberg German Courses oluyor. Carl Duisberg, Berlin, Münih, Köln vb. Almanya’nın en güzel ve popüler şehirlerinde hizmet vermektedir. Bir dil okulundan daha fazlasını sunan Carl Duisberg, sık sık etkinlik ve kültür turları da düzenlemeyi başarıyor. Bu sayede öğrenciler ders sonrasında Alman kültürünü yakından tanırken pratik konuşma ve anlama gibi konularda da gelişim gösteriyor. Çocuklar, gençler ve yetişkinle için farklı programlara sahip. Son olarak Türk öğrencilerin de sıklıkla tercih ettiğini söylemeliyim.

Carl Duisberg German Course sitesine göz atmak için buraya tıklayın!

 

En iyi Almanya dil okulları içeriğini beğendiniz mi? İçerikle ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtin! Ayrıca içeriği beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir ve bizi destekleyebilirsiniz!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın