En İyi 7 Araba Satış Sitesi (Arabanızı Kolayca Satın!)

Araba günümüzde her haneye lazım olan ve en pahalı ihtiyaçlardan biri olarak öne çıkıyor. 10 yıl öncesine kadar araba bir lüks olarak görülüyordu. Şimdi ise yaşadığınız şehrin büyüklüğü fark etmeksizin araba kullanma ihtiyacı duyuyoruz. Toplu taşımalardaki problemler ve kalabalık ise araba alma ihtiyacını doğrudan etkiliyor.

Herkes iyi bir araba istiyor en azından sık sık sanayilere düşmeyeceği sağlam bir araba. Ama maalesef taşıt fiyatları her geçen gün artış gösteriyor. Sıfır araba almak milyonlarca insan için bir hayal bile değil. Bu kişilerden biri de benim. Araba almak istiyorum ancak sıfır araç fiyatlarına bakmaya bile çekiniyorum. Dolayısıyla şu dönem de en iyi araba satış siteleri benim favorilerim arasında bulunuyor.

En İyi 7 Araba Satış Sitesi

İkinci el araba alırken dolandırılmaya karşı dikkat etmemiz gerekiyor. Aracı verip para alamayan ya da tam tersi durumu yaşayan binlerce insan var. Bu tip olaylara maruz kalmamak adına bankaların sağladığı ‘Güvenli Satış Sözleşmesi’ uygulamasını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda aracı olmadan önce bildiğiniz bir ustaya veya exper istasyonuna götürmenizi mutlaka tavsiye ederim. Aradığınız taşıtları bulmak için uzun süren bir araştırma yapmanız gerekebilir. İşte en iyi araba satış siteleri:

Sahibinden

Sahibinden

2000 yılında kurulan Sahibinden.com, milyonlarca aktif üye sayısına sahip. Öyle ki son birkaç yıldır ikinci el araba satış fiyatlarına yön verme gücüne sahip. Her gün farklı modellerde binlerce araba ilanı veriliyor. Araba alırken de satarken de hızlı bir sirkülasyon gücü var. Bu siteyi mutlaka biliyorsunuzdur ancak düzenli olarak incelemenizi hatırlatmak için ilk sıraya ekledim. Siteye üye olmak ve ilan paylaşmak ücretsiz. Yıllık ilan limitiniz dolduktan sonra ücretli üyelik başlatabilirsiniz. Ayrıca galeriler sıfır araçlarını da yine bu siteden paylaşıyor.

Websitesi: https://www.sahibinden.com/

Arabam.com

arabamcom

Sahibinden sitesinin en büyük rakibi Arabam.com olarak öne çıkıyor. 2000 yılında kurulmasına karşın son birkaç senede oldukça popüler bir konuma yükselmeyi başardı. Site içerisinde yaklaşık iki yüz bin ilan bulunuyor. Binek taşıtlar, hasarlı araçlar, traktör, panelvan, ATV vb. birçok kategoride binlerce ilanı inceleyebilirsiniz. Ayrıca ‘trink sat’ özelliğini kullanarak araç bilgilerinizi girebilirsiniz. Uygun görüldüğü takdirde arabam.com yetkilileri sizinle iletişime geçiyor. Araba alırken kararsız kalan kullanıcılar ise ‘bana araç öner’ formunu kullanarak ellerindeki paraya göre en iyi araçları inceleyebilir.

Websitesi: https://www.arabam.com/

Letgo

Letgo

İkinci el alım – satım denilince akla ilk gelen sitelerden biri Letgo. Araba ve diğer taşıt satış oranları ise oldukça yüksek. Bunun en büyük sebebi ise bulunduğunuz konuma yakın arabaları görebilmeniz. Yakın çevrede satılan arabalar, birçok kişi için yol, masraf vb. sorunlardan kurtarır. Araba ilanınızı henüz Letgo’ya koymadıysanız bir şans vermenizi öneririm. Aynı zamanda araba satın almak isteyenler için de farklı modellerde yüzlerce araç ilanı inceleyebilirsiniz. Aradığınız aracı bulmak için Letgo’da birkaç dakika vakit geçirmek yeterli olacaktır.

Websitesi: https://www.letgo.com/

İkinciyeni.com

İkinciyeni.com

İkinciyeni, araba satış sitelerine farklı bir deneyim getiriyor. Sitede ‘açık arttırma usulü’ araba alım / satımı yapılıyor. Ayrıca sitede açık arttırmaya çıkan tüm arabaların Expertiz raporları gösteriliyor. Expertiz raporları, site yetkilileri tarafından hazırlanıyor dolayısıyla son derece güvenilir. Sistem kısaca şu şekilde çalışıyor: Satıcı minimum fiyat belirterek arabasını satışa sunar. Alıcılar ise minimum teklifin üstüne 100, 200 ve 1000 TL gibi farklı oranlarda ekleme yapıyor. Süre sonunda en yüksek teklifi veren arabayı almaya hak kazanıyor. Eğer, satıcı belirlediği minimum fiyatın altında bir teklif aldıysa en yüksek veren kişiye arabayı satabilir veya ilanı geri çekebilir.

Websitesi: https://www.ikinciyeni.com/

Tasit.com

Tasit.com

Tasit.com bir araba satış sitesi olmaktan çok daha fazlasını içeriyor. Araçlarla ilgili aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz. Kasko, sigorta yaptırabilir, yedek parça arayabilir ya da araba alıp satabilirsiniz. Ayrıca araç bilgilerinizi girdikten sonra Exper raporu almanız da mümkün. Tüm şartları yerine getiriyorsanız Tasit.com yetkilileri aracınızı hemen alıyor. Aynı zamanda Blog kısmında araçlara dair rehber yazıları da inceleyebilirsiniz. Araç satış oranları çok yüksek olmasa da en azından bir kere siteyi incelemenizi önerebilirim.

Websitesi: https://www.tasit.com/

Araba.com

Araba.com

Araç alım satımlarına dair farklı avantajlar sunan diğer bir site Araba.com. Siteye giriş yaparak aracınızın piyasa değerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca ‘garantili araçlar’ bölümünde Araba.com’un yetkili expertiz istasyonlarında incelenen araçlar da bulunuyor. Yaklaşık doksan bin ilan bulunuyor, bu nedenle büyük bir beklentiye girmemenizi öneririm. Ancak araç satarken de alırken de incelenmesi gereken sitelerden biri.

Websitesi: https://www.arabam.com/

Dod.com

Dod.com

Dod.com bir Doğuş Otomotiv kuruluşu. Güvenli alım satım için birçok prosedürü sizin yerinizi yapıyorlar. Araçlar, 101 kontrol ismini verdikleri bir dizi kontrol ve experden geçiyor. Gerekli görülen araçlar, site üzerinden satışa çıkarılıyor. Siteyi tercih ettiğinizde neredeyse hiçbir işlemde yorulmanıza gerek yok. Ancak 160.000 km üstündeki araçları satmadıklarını da söyleyebilirim. Dod Finans aracılığıyla uygun faiz oranları sunuluyor. Ruhsat, devir ve noter vb. işlemler için vakit kaybetmemek adına bu siteyi tercih edebilirsiniz.

Websitesi: https://www.dod.com.tr/

VavaCars

VavaCars

VavaCars, Londra merkezli bir firma ve Türkiye’de, Petrol Ofisi ile işbirliği yapıyor. Kuruluşun amacı ise hızlı araç satmayı kolaylaştırmak. Şirketin belirlediği özelliklerde bulunan araçlar Petrol Ofisleri’nde kontrol ediliyor ve exper raporu alınıyor. Prosedürlerine uyan arabalar ise ortalama iki iş günü içinde satın alınıyor. Aracınızı satmayı düşünüyorsanız VavaCars sitesini deneyebilirsiniz. Ancak eski model ve yüksek kilometre araçları almadıklarını da söyleyebilirim.

Websitesi: https://www.vava.cars/

Ototrink

Ototrink

Ototrink en yeni araç satış siteleri arasında bulunuyor. Deneyenler arasında memnun olan da olmayan da var. Bu sistem de aynı Otocash ve Vavacars gibi işliyor. Aracınızın bilgilerini giriyorsunuz ve bekliyorsunuz. Olumlu ve olumsuz olarak mutlaka dönülüyor. Olumlu bir dönüş alırsanız aracınızı yetkili ekspertiz istasyonlarına götürüyorsunuz. Kısa sürede ve vakit kaybetmeden araç satmanın en iyi yöntemlerinden biri.

Websitesi: https://www.ototrink.com/

OtoCash

OtoCash

OtoCash, aracınızı değerinden satın alan firmalar arasında bulunuyor. Üç basit adımla aracınızı kısa sürede satmanız mümkün. İlk adımda siteye giriş yaparak aracınızla ilgili detaylı bilgileri eklemeniz gerekiyor. Model, değişen parça, tramer kaydı, km vb. bilgiler istenir. İkinci aşamada OtoCash yetkilileri sizinle iletişime geçiyor. Yetkili bayiler aracılığıyla araç ekspertiz istasyonlarında kontrol ediliyor. Girdiğiniz bilgiler ve ekspertiz raporunda nihai bir teklif belirlenir. Ancak esas olan exper raporudur. Teklifi kabul ederek araç satış işlemlerine başlayabilir veya diğer alternatifleri deneyebilirsiniz.

Websitesi: https://www.otocash.com/

Araç alım – satım işlerini çok daha kolay hale getiren sitelerin olduğu bu listeyi hemen aşağıdan paylaş! Sen de araç satış serüveninde kullandığın araç hakkında bize yorum yap, yayınlayalım!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 7 Araba Satış Sitesi (Arabanızı Kolayca Satın!)” üzerine bir yorum

  1. sıralamak gerekirse sahibinden, arabam ve taşıt siteleri sektörde bir numara. Ama alışkanlıklar mı derseniz elbette yıllardır sektörde boy gösteren sahibinden ön plana çıkıyor. Bu tarz uygulamalarda GET sistemi ile güvenli alışveriş yaparsınız bu nedenle bence sektörün lideri.

    Cevapla

Yorum yapın