En İyi Halı Markaları

Ev dekorasyonunun vazgeçilmezlerinden birisi olan halılar üzerine sitemizde bir içerik olmadığını fark ettim. Bu sebeple de yıllardır değişen ve gelişen bu sektörde yer alan en iyi halı markaları arasından başarılı olanlarını sizlerle bir liste halinde paylaşmaya karar verdim. Her ne kadar ev dekorasyonu olarak bahsetsem de işyerleri için de halı kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu durumun en büyük sebebi de her bütçeye ve tarza uygun modellerin üretiliyor olmasıdır. İstenildiği takdirde özel üretim halı modelleri de talep edilebilmektedir.

En İyi 9 Halı Markası

Halı kullanımında en çok önem verilen nokta kolay temizliktir. Çünkü halı temizliği çok zor olabiliyor. Bunun önüne geçmek için de markaların neredeyse hepsi kolay temizlenebilir ve kir tutmayan halılar üretiyor. Bu özelliklerinin yanında kaymaz yapıda olan halılar da sıkça tercih ediliyor. Bir halı alırken bunlara kesinlikle dikkat edilmelidir. Markaların genel olarak modelleri üzerinden yorumladığım listede sizlere en iyi 9 halı markasını sıraladım. Umarım beğenirsiniz. İşte en iyi halı markaları:

Dinarsu Halı

Dinarsu Halı

Sizlere önereceğim ilk marka, tabii ki Dinarsu Halı. Bu marka 1955 yılında kurulmuş olup yıllar içerisinde birçok farklı ürün türünde kendini göstermeyi başarmıştır. Dinarsu’nun en önemli modelleri hiç kuşkusuz duvardan duvara halı modelleridir. Bu ürünler özellikle ticari işletmeler için çok fazla tercih edilmektedir. Evlere uygun türleri de olan bu halılardan sizlere önerebileceğim seri Nova’dır. Bu seride oldukça renkli ve güzel tasarımlar bulunuyor. Yapıları sebebiyle halı kayması gibi durumlar neredeyse hiç yaşanmaz. Düzenli bakımları yapıldığı sürece de uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilirler.

Padişah Halı

Padişah Halı

Gaziantep’teki fabrikasında üretim yapan Padişah Halı, ülkenin önemli bir diğer halı markasıdır. Marka birçok değişik tarzda koleksiyona sahiptir. Bunlardan en çok tercih edilenleri ise Viva, Zeugma, Tibet ve Anadolu serileridir. Özellikle Anadolu serisindeki desenler ve renk skalası oldukça rahatlatıcı bir havaya sahiptir. Ürünler sağlık açısından sorun yaşatmayacak materyallerden üretilmekte olup, kolay temizlenebilir yapıdadır. Leke tutmama özellikleri sayesinde de temizlik konusunda hassas bünyeler için çok önemli bir sorunu çözmektedir.

Ikea Halı

Ikea Halı

Ev ve dekorasyon ürünleri denildiği zaman İsveç merkezli Ikea markası eminim ki birçok kişinin aklına geliyordur. Benim de aynı bu şekilde olduğundan dolayı sürekli ürünlerini inceleme fırsatım oluyor. Halı konusunda da kendilerini başarılı bulduğum için bu listeye eklemek istedim. Özellikle rengarenk çocuk halıları bu markanın önemli ürünlerindendir. Halıların altında kauçuk malzeme bulunduğu için kayma yaşanmaz. Ayrıca leke tutmama özelliği ve dayanıklı yapısı ile uzun yıllar boyu kullanılabilir ürünlerdir.

Merinos Halı

Merinos Halı

Türkiye’nin köklü markalarından birisi olan Merinos’u halı konusunda araştırma yapan herkes büyük ihtimalle tanıyordur. Ancak yine de belirtmem gerekiyor ki Merinos markasının halı dışında da ev tekstili ürünleri vardır. On binden fazla ürünü bünyesinde barındıran bu marka, 6 binden fazla satış noktasına sahiptir. Özellikle klasik tarzda halı seven kişiler için Prestij serisini önerebilirim. Biraz daha geçmiş esintileri olsun ayrıca renk konusunda da soluk tarzları beğeniyorum derseniz Efes serisini önerebilirim. Daha renkli kilim tarzı ürünler için Adore modellerine bakabilirsiniz.

Atlas Halı

Atlas Halı

Birçok kişiden duyduğum üzere bu listeye üst sıralarda yer vermek istediğim marka Atlas Halı oldu. Çünkü bu markanın halılarını kullanan kişiler çok uzun yıllardır aynı halıyı kullandıklarını ve sorun yaşamadıklarını belirtiyor. Sürekli ayak altında olan ve bütün tozların toplandığı bir ürünün böyle dayanıklı olması satın alma aşamasında çok büyük öneme sahiptir. Atlas Halı ürünlerinde akrilik iplik kullanılmaktadır. Moderne gibi bazı modellerinde ise özel olarak elde boyama işlemi yapılmaktadır. Kimi modellerinde ise overlok ve saçak gibi ekstra hizmetler de sunuyorlar. Bu sayede size daha uygun ürünü seçmeniz çok daha kolay bir hale geliyor. Markanın kir tutmayan yeni teknoloji nano halılarını da kesinlikle incelemenizi öneririm.

Allmode Halı

Allmode Halı

Ev tekstilinde önemli bir marka olan Allmode, halılar konusunda da çok önemli işlere imza atıyor. Klasik halı modelleri en çok tercih edilen ürünleridir. Bu modellerde daha çok İran ve Afgan kültürünün etkisi hissedilmektedir. Zaten Afgan halısı modelleri olarak incelediğinizde bu markanın çok iyi bir yerde olduğunu göreceksiniz. Modern halılar konusunda da başarılı işleri var. Bunlara örnek olarak Special Heritage ve Paint Multi serilerini verebilirim. Dayanıklı üretim halıları ile özellikle mutfak halıları alanında da bulunuyorlar. Hatta bu tarz ürünleri kendilerine özgü tasarımlara sahiptir. Böylece rakiplerine göre bu alanda çok daha iyi bir yerdeler.

Angora Halı

Angora Halı

Henüz 20 yıllık geçmişi ile çok yeni görünen bir marka olan Angora Halı, bu süreçte çok hızlı yükselmeyi başarmıştır. Ülkenin her şehrinde en azından bir mağazaları var. Böylece oldukça kolay ulaşılabilen bir marka halinde gelen Angora Halı, özellikle Evo, Rustik, Touch ve Impressive koleksiyonları ile bilinmektedir. Bu modellerinin en çok satılanlar arasında olduğunu söyleyebilirim. Aralarından Impressive serisinin gri tonlara sahip modelleri arkadaşlarım tarafından kullanılıyor. Çok memnunlar ve uzun bir süre de değiştirmeyi düşünmüyorlar.

Saray Halı

Saray Halı

50 yıla yakın bir geçmişi olan Saray Halı listeye dahil etmem gereken markalardan biriydi. Özellikle müşteri memnuniyeti hususunda çok iyi olan firma, yıllar boyunca bu özelliği ile kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Genelde halılar ile ilgili bir sorun yaşanmayacağı garanti edilse de olası problemlerde çok hızlı dönüşler sağlarlar. Sonra yıllarda ürettikleri başarılı yeni modelleri ile de her kesime hitap etmeye devam ediyorlar. Özellikle Saltanat serisini incelemenizi öneriyorum.

İpek Halı

İpek Halı

Yine yarım asırlık bir geçmişe sahip olan markalardan birisi İpek Halıdır. Listeye yer vermek istediğim bu başarılı markanın güncel modellerinden Rivenna, Erva, Burgaz ve Gaspara’yı kesinlikle incelemenizi öneririm. Özellikle kenar tipleri hususunda overlok, katlama, en daraltma ve saçak gibi birçok farklı seçenek sunuyorlar. Böylece tam istediğiniz gibi bir halıya sahip olabilirsiniz. Ayrıca halılarda kaymazlık özelliğini sağlamak için jel taban kullanılıyor. Bu markanın yolluk modelleri de kesinlikle incelenmelidir. İnternette en çok satılan yollukların bu markaya ait olması, sanırım ne kadar kaliteli olduklarını anlatmaya yeterli olur.

Sizler için hazırladığım en iyi halı markaları içeriğini arkadaşlarınız ile paylaşarak onların da konu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanmak olacak.

Evinizde kullandığınız bir marka halınız varsa eğer onunla ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Böylece halı almak isteyen binlerce kişiye sizin de bir katkınız olur.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Halı Markaları” üzerine 2 yorum

  1. Ben evimde kullanışlı ve göze hitap eden modelleri kullanırım ve bundan büyük keyif alırım. Açık renk ve tüylü halılardan olabildiğimce uzak dururum. Evi gösteren ilk eşya halıdır. Halınız eşyalarınızla ne kadar uyumlu olursa o kadar güzel bir eve sahip olursunuz. Uzaktan baktığınızda ne halı sırıtacak nede koltuk takımı bu nedenle şık ve eşyanıza uygun halıları tercih edin. Ben Dinarsu ve Saray marka halılarımı yıllardır kullanıyorum. Eskidikçe güzelleşen bir yapıya sahip desem yalan olmaz.

    Cevapla
  2. İtiraf etmeliyim ki çok fazla halım var insanlar bir halıyı yıllarca kullanırken ben genelde 1 en fazla 2 sene sonra sıkılıp yerine başka halı alıyorum. Bu nedenle eşim bana çok kızıyor ama ne yapayım güzel modeller gördüğümde dayanamayıp almak istiyorum. Birde yazlık ve kışlık halı diye bir durum var ben Ankarada oturuyorum bizim burada batı ve güney bölgelerinde ki gibi halılar yazın kalkmaz o nedenle yazın ince yapıya sahip halıları tercih ediyorum. Modellerini en beğendim markalar saray ve İpek halıdır.

    Cevapla

Yorum yapın