En İyi 9 Dil Öğrenme Sitesi (Güvenilir Dil Öğrenme Siteleri!)

İkinci dilin ekstra bir özellik olmaktan çıkıp bir zorunluluk halini aldığı günümüzde, dil öğrenme siteleri büyük bir kolaylık sağlıyor. Kullanıcılarını pre intermediate seviyesine kadar ulaştırdığı görülen dil öğrenme sitelerinin, birbirinden farklı öğretme stilleri bulunuyor. 3. Bir dil öğrenmek için çabaladığım şu günlerde denediğim ve kullandığım en iyi dil öğrenme siteleri üzerine bir içerik oluşturdum. Keyifli okumalar diliyorum.

En İyi 9 Dil Öğrenme Sitesi

Dil öğrenmek için sizin için en iyi olan metodu bulmanız büyük önem taşıyor. Ezberleyerek, görerek, konuşarak ya da farklı bir şekilde dili daha kolay algılıyor olabilirsiniz. Bu nedenle sizin için paylaştığım sitelerin hepsine göz atmanız, ilginizi çeken sitelerde üyelik oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Birkaç denemeden sonra sizin için en iyi dil öğrenme sitesi seçimi yapmak çok daha kolay olacaktır. Gelin hep beraber bakalım!

BBC Learning English

BBC Learning English
Birleşik Krallık’a ait en köklü markalardan biri olan BBC, dil öğrenme konusunda da İngilizce dili üzerine hizmet sunuyor. BBC Learning English markası altında kullanıcılara dil öğrenme deneyimi sunan marka minimum başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan kişiler için kullanışlı bir sistem sunuyor.
BBC Learning sistemiyle ileri düzey İngilizce bilgisine sahip olmak mümkün. Sistem bunu yaparken BBC stili videolar, radyo yayınları, İngilizce pratikleri sunuyor. Bu pratiklerin içerisinde haberler, güncel kelimeler, ifade biçimleri, İngilizce’ye ait özel ipuçları yer alıyor. Buradan İngilizce öğrenirken kullandığı metot sayesinde İngilizce Telaffuzunuzun da epey gelişeceğini söyleyebilirim. Burada başlangıç ya da orta seviye olan İngilizcenizi günlük hayatta hatta akademik hayatta konuşma ve dinleme yapacak kadar ileriye taşıyabilirsiniz.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Ücretsiz

BBC Learning üzerinden eğitime başlamak için hemen buraya tıklayın!

Babbel

Babbel

Listemizde yer alan Duolingo ile benzer bir altyapıya sahip olan Babbel, rakibinden farklı olarak kullanıcılarının daha esnek seçimler yapmasına imkan sağlıyor. Eksik olduğunuz konulara odaklanmanızı sağlayan platform, son yıllarda en çok kullanılan dil öğrenme siteleri arasında yer alıyor. Site üzerinden ‘’dinleme, konuşma, okuma, yazma, dilbilgisi, telaffuz gibi farklı alanlarda pratik yapılabiliyor.
Farklı durumlarda örneğin seyahat, iş hayatı ya da günlük hayatta diyaloglar kurmanızı sağlayan site, mikrofon yardımıyla İngilizce’yi daha çok pratik yaparak öğrenmenizi de sağlıyor. Yeni kelime öğrenmek ve bunları hayata entegre bir şekilde kullanmak konusunda da oldukça pratik bir site. Bu siteyle İngilizce’nizi sıfırdan orta seviyeye kadar ilerletebilirsiniz.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Aylık 7$-13$ değişen fiyat opsiyonları

Babbel ile eğitime hemen başlamak için tıklayın! 

British Council

Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen çocuklar ve yetişkinler için en iyi dil öğrenme platformları arasında yer alan British Council, İngilizce öğrenirken birçok farklı metodu sizin için sağlıyor. Seviyenizden bağımsız olarak İngilizce öğrenmek ve pekiştirmek istiyorsanız British Council’i rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnteraktif dersleriyle ilgi çeken platform, günün 24 saati farklı online aktiviteler sunabiliyor.

Öğrenme sürecinde bol bol test ve pratik sunan, alıştırmalarla öğrenme sürecinin içerinde olmanızı sağlayan British Council, sunduğu bilgileri diğer öğrencilerle kullanmanız içinde fırsat sunuyor. Aktivitelerin altında yer alan panoları kullanarak öğrencilerle etkileşime geçebilirsiniz. Sitenin mobil versiyonunu kullanarak daha etkin bir kullanım şansını elde edebilirsiniz.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Ücretsiz ve ücretli seçenekleri bulunuyor

British Couincil ile dil öğrenmek ister misiniz? Tıklayın hemen başlayın!

Duolingo

Online olarak dil öğrenmek Duolingo tarafından sunulan metotlarla oldukça kolay bir hale geliyor. Bütün dersleri kategoriler halinde kullanıcılara sunan platform, öğrenilen konularla ilgili ek bilgiler ve notları da kullanıcılarına sunuyor.

Mikrofon kullanım özelliğiyle telaffuza büyük bir ağırlık veren Duolingo, dil öğrenirken gelecekte yaşayacağınız büyük bir problemi de çözmüş oluyor. Hedef algoritmasıyla sizi sürekli dil öğrenme sürecinin içinde tutan platform, kilidini açabilmek uğruna hırs yaptığınız onlarca farklı görevi karşınıza çıkarıyor. Motivasyon konusunda sorun yaşayan tembel öğrenciler için müjde! Duolingo sizi dil öğrenme sürecinin içinde tutmak için gereken her şeyi yapıyor. Sistem üzerinden onlarca farklı dili öğrenebilirsiniz.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Ücretsiz versiyonunda kısıtlı kullanım bulunuyor. Aylık tam kullanım bedeli 10$ civarında.

Duolingo ile eğitime hemen başlamak için tıklayın! 

Busuu

Busuu

Günlük 10’ar dakikalık egzersizlerle dil öğrenme üzerine metotlar geliştiren Busuu, onlarca farklı dil için kullanıcılarına hizmet veriyor. Referansları arasında DHL, Puma, Uber gibi birçok markayı bulunduran dil öğrenme platformu, iş İngilizcesi, akademik İngilizce gibi spesifik alanlarda da eğitim almanızı sağlayabiliyor. Sistem olarak dil bilgisi üniteleri, resmi sertifikalar, kelime çalıştırıcı, offline omd, konuşma özellikleri sunan Busuu, 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Sistem üzerinden diğer kullanıcılarla konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Temel olarak ücretsiz fakat bütün özelliklerini aylık 6 Euro karşılığında kullanabiliyorsunuz.

Busuu üzerinden dil eğitimi almak istiyorsanız buraya tıklayın! 

Rosetta Stone

Rosetta Stone

Ödüllü dil öğrenme uygulamalarından olan Rosetta, arayüz olarak Türkçe desteği bulundurmuyor. Dil öğrenmeyi çeşitli yöntemlerle sağlayan Rosetta, Dynamic Immersion yöntemini ana formül olarak kullanıyor. Konuşma odaklı dersler, telaffuz denemeleri, simule dersler de sistem içerisinde yer alıyor. Uygulama üzerinden 25  ‘er dakikalık canlı dersler de alabiliyorsunuz. Profesyonel dil kullanımı için bütün gerekli eğitimi sunan Rosetta, aksan ve lehçe kullanımı konusunda da özel bir eğitim formülü sunuyor. Site üzerinden 3 günlük deneme üyeliğini ücretsiz olarak açabiliyorsunuz.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Aylık 11$ ya da ömür boyu kullanım ücreti 299$

Zaman kaybetmeden Rosetta Stone ile dil öğrenmek için tıklayın! 

Memrise

Memrise

Gerçek insanlar dil öğrenme deneyimini online olarak farklı bir noktaya çeken Memrise, yerli insanlar tarafından hazırlanan video kliplerle dil öğrenmenizi sağlıyor. Uzmanlar tarafından çekilen bu kliplerle gerçek hayata dair dil kullanımlarını görebiliyorsunuz. Anadil seviyesine sahip olan uzmanlarla çalışan Memrise, dil becerilerinizi geliştirmek için onlarca farklı oyunda sunuyor. Sistem kullanıcılarına normal bir sınıf ortamına göre iki kat hızlı dil öğrenme, bilime dayalı öğretim sistemi, sürükleyicilik ve uzun vadeli hedefler sunuyor.

Web – Uygulama: Sadece web.
Ücret: Aylık 10$’dan başlayan fiyatlar

Yeni bir dil öğrenip dünyayla tanışmak için hemen tıklayın! 

Bitgab

Bitgab

Dil öğrenme sürecini hayatın içinden sosyalleşme anlarına, eğlenceli anılara taşıyan Bitgab, İngilizce öğrenirken şarkı, film, ilginç haberlerle sizi besliyor. Dünyanın onlarca farklı noktasından arkadaş ve öğretmenlerle sizi tanıştırarak, kameralı olarak dil öğrenmenizi sağlayan platform, Skype ya da Zoom gibi platformlarla ihtiyaç duymadan bu süreçleri ilerletmenizi garanti ediyor.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Ücretsiz, ücretli kullanım durumları da bulunuyor

Bitgab ilgilinizi çekti mi? Kullanmak için buraya tıklayın. 

English Ninjas

English Ninjas
Dil öğrenmenin en kolay yolu pratik yapmak diyen English Ninjas platformu, mobil ve web ortamında kullanıcıların canlı olarak birbiriyle görüşmesini sağlıyor. Görüşmelerinizi kaydederek hatalarınızın üzerinden geçmenizi sağlayan English Ninjas, dil üzerinde sağladığınız bütün gelişimi sizin için topluyor. Buradan iş görüşmesi, sunum, ielts ya da benzeri durumlar için eğitim almak mümkün. Ek olarak sistem üzerinden İngilizce bildiğinize dair özel sertifika alabiliyorsunuz. Türkiye’de birçok ünlü isim tarafından tanıtılan platform, Türk kullanıcılar için birçok farklı kampanya sunuyor.

Web – Uygulama: İkisi
Ücret: Ücretli ve ücretsiz kullanım durumları var.

Vakit kaybetmeden dil öğrenmeye English Ninjas ile başlamak için buraya tıkla!

Bu içeriğe yorum atarak siz de kullandığınız dil öğrenme sitelerini paylaşabilir, listede yer alan yerler hakkında yorum yapabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın