En İyi 12 Kolonya Markası (Kaliteli Kolonya Markaları!)

Bayramların önemli bir simgesi olan kolonyalar, covid-19’un hayatımıza girmesiyle beraber çok daha önemli bir hal aldı. Benim için ise kolonya bayram ve covid-19 dışında da hayatta hep en önemli objelerden biriydi. Sağladığı ferahlık, nostalji, özel formülle zenginleştirilmiş kokularla beraber onlarca farklı kolonyayı evimde bulunduruyorum. Misafirler için özel serilerden, bana daha iyi hissettiren kokulara, temizlik için kullandığım kolonyalardan, klasik limon kolonyasına kadar uzanan bir koleksiyona sahip olan kişi olarak bugün sizlere en iyi kolonya markaları listesini oluşturdum. Listeyi oluştururken onlarca farklı parametreyi değerlendirdim, sizlere keyifli okumalar diliyorum.

En İyi 12 Kolonya Markası

Kolonya markası seçerken bir kolonyadan ne beklediğiniz büyük önem taşır. Günlük hayatta kullanabileceğiniz bir koku mu arıyorsunuz yoksa evinizde kullanabileceğiniz bir kolonya mı? Sizin için önemli olan sağladığı temizlik mi yoksa ferahlık mı? Bir kolonyaya ne kadar bütçe ayırabilirsiniz? Yanınızda taşımak önemli mi? Bütün bu soruların cevabına göre kolonya seçmek isterseniz, sizin için hazırladığım en iyi kolonya markası listesini inceleyin.

Siz de yorum atarak bana öneri verebilir, listede paylaştığım markaları tartışabilirsiniz!

Rebul Kolonya

Rebul Kolonya

Rebul marka olarak Osmanlı döneminin son dönemlerinden bugüne kadar kendini taşımış sayılı işletme arasında yer alıyor. Cumhuriyetin ilk yıllarında çıkardığı Lavanta kokusuyla günümüze kadar uzanan bir hikâyeye başlayan Rebul, Fransa’nın güneyinden toplanan lavantalarla üretilmeye başlanıyor. Günümüzde ise incir, aqua, ice, çay, yasemin, baharat, çeşitli otlardan kolonya üreten Rebul, tercih edebileceğiniz en iyi kolonya markaları arasında.

Birine hediye almak istiyorsanız satılan özel setlerini deneyebilirsiniz, kolonyaya ilgi duyacak herkes için oldukça klas ve özel serileri olduğunu söyleyebilirim.

Eyüp Sabri Tuncer Kolonyası

Eyüp Sabri Tuncer Kolonyası

Covid-19 vakalarının ilk görüldüğü günlerde şubelerinin önünde ortaya çıkan uzun sıralarla kendini hatırlatan Eyüp Sabri Tuncer Kolonyası, Türkiye’de kolonya imalatını yapan en eski markalar arasında yer alıyor. 30’den fazla kolonya çeşidi satan Eyüp Sabri Tuncer’in sattığı kolonya çeşitlerinden bazıları şunlar: ‘’bebek kolonyası, beyaz çay, çeşme limonu, yasemin kolonyası vb’’.

Markanın ek olarak İstanbul kokuları altında özel bir kolonya serisi de bulunuyor. Bu seriye isim olarak İstanbul’un tarihi yerleri olan ‘’kapalı çarşı, galata kulesi, eyüp sultan’’ gibi yerlerin isimleri verilmiş. Evinizde güvenilir, kaliteli ve özel kokulara sahip kolonyalar bulundurmak istiyorsanız markanın geniş ürün gamını mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim. Ek olarak kendilerinin kolonya mendili serilerinin de en iyiler arasında olduğunu söyleyebilirim.

Selin Limon Kolonyası

Selin Limon Kolonyası

Kolonya deyince bazen fazla arama yapmaya gerek yoktur. Klasik limon kolonyası formülüyle 1912’den beri hizmet veren Selin Limon Kolonyası, klasiği sevenler için kesinlikle en iyiler arasında. 80° olarak üretilen Selin Limon Kolonyası, vegan ürünler tüketmek konusunda hassasiyet gösteren kişiler içinde ‘’hiçbir ürünümüz hayvanlar üzerinde test edilmemiştir’’ ibaresini taşıyor. Markanın kolonya ürünlerini rahatlıkla alabilirsiniz. Özellikle büyük boy kolonyalarının fiyat – performans olarakta tartışmasız şekilde iyi olduğunu eklemek gerekiyor.

Isparta Gülçicek Kolonyaları

Isparta Gülçicek Kolonyaları

Kolonya seviyorum diyenler için Gül Kolonyasından bahsetmemek olmaz. Farklı kokusuyla sevenler tarafından çok tutulan sevmeyenler tarafından ise bir türlü hoş karşılanmayan gül kolonyası, Türkiye’de Isparta Gülçiçek Kolonyaları tarafından üretiliyor. Yağ gülünden yapılan Gülçiçek kolonyaları, tazelik hissi arayanlar için vazgeçilmez bir koku sunuyor. Markanın teninizde hissedin sloganıyla sunduğu gül kolonyalarını, önyargısız bir şekilde denemenizi tavsiye ediyorum. Fiyat olarakta oldukça makul ve internetten satışları bulunuyor.

Tariş Kolonyaları

Tariş Kolonyaları

Tariş Kolonyası diğer kolonya markaları kadar farklı çeşitler sunmayan fakat sunduğu klasik kokularda oldukça iddialı olan kolonya markaları arasında yer alıyor. Markanın toplam 8 farklı kolonyası bulunuyor ve bunların 2 tanesi erkeklere özel olarak formüllendirilmiş. Dünyanın birçok noktasına ihraç edilen tariş kolonyalarını, klasik kolonya kokusunu seven herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

Misbahçe Kolonyaları

Misbahçe Kolonyaları

Kolonyanın alkolü doğal ürünlerle birleştiriyor olması beni hep büyülemiştir. Bu sihirli formülün farklı ürünlerle bozulması ise bir kolonyadan vazgeçmemin en büyük sebepleri arasında yer alıyor. Misbahçe kolonyaları doğal bileşenleri, 80° alkolle mükemmel bir şekilde birleştiriyor ve birbirinden farklı onlarca doğal koku sunuyor. Markanın bütün ürünlerini denemenizi tavsiye ederim. Fiyat olarak diğer listelediğimiz markalardan çok daha pahalı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Son zamanlarda 60mL kolonyalarının fiyatları 100TL – 200TL arasında değişiyor.
Misbahçe parfümlerinde lavanta hidrosolü ve gliserin bulunuyor bu nedenle bir kolonyanın elinizi kurutmasından endişe duyuyorsanız, bu markanın yumuşatıcı bakım yapan kolonyalarını mutlaka kullanmalısınız.

Acqua di Parma

Acqua di Parma

Kolonya deyince haklı olarak hep yerli markalardan bahsediyoruz fakat Acqua di Parma 1916 yılından beri İtalya’da hizmet veren oldukça özel kokulara sahip bir marka. Elbette markanın ikonik kokusu ise kolonya. Beymen gibi lüks alışveriş sitelerinde satılan bu markanın parfümlerini deneyimleme fırsatınız olursa mutlaka tavsiye ediyorum. Parfüm olarakta kolonya esansına oldukça yakın kokular sunan Acqua Di Parma, kolonya almak için kesenin ağzını açmışsanız mutlaka satın almanız gereken ürünler sunuyor. Elbette kolonya almak için 4 haneli rakamları gözden çıkarmak istemiyorsanız listede yer alan diğer markalara göz atabilirsiniz.

Propolis Kolonya

Propolis Kolonya

Listede denemediğim tek marka olan Propolis Kolonya, ilk fırsatta denemek istediğim kolonya markaları arasında ilk sırada yer alıyor. ‘’Alkol, su, Saf Anadolu Propolisi Özütü, Gliserin’’ olarak formüle edilen bu parfüm, arı ürünlerinin alkolle buluşmasından uluaşıyor. Yüzlerce farklı bitki kaynağının yer aldığı bu parfümde, flavonoidler ve fenolik maddeler ağırlıklı olarak yer alıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından formüle edilen bu parfümü deneyenler olursa yorum olarak deneyimlerini bize ve binlerce ziyaretçiye paylaşabilir.

Duru Kolonya

Duru Kolonya

Klasik limon kolonyası dışında bodrum mandalinası, okyanus ferahlığı gibi farklı kokulara sahip kolonyalar üreten Duru Kolonya, fiyat performans ürünü arayanlar için tavsiyelerimin başında yer alıyor. Oldukça makul fiyatlara farklı ve doğal aramalar sunan Duru Kolonya, misafirleriniz için hoş bir ikram ve günlük hayatınızda kullanabileceğiniz boylarıyla sizin için iyi bir koruyucu olacak. Markanın limon çiçeğiyle beraber 3 farklı kokusu bulunuyor. Ürünlerini litrelik olarakta sık sık satışa sunan Duru Kolonya, güvenle tercih edebileceğiniz markalar arasında yer alıyor.

Siz de favori kolonyanızı yorum atarak bizimle paylaşabilirsiniz! Bu içeriği arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıda yer alan paylaşım butonlarını kullanabilir, onların fikirlerini alabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 12 Kolonya Markası (Kaliteli Kolonya Markaları!)” üzerine bir yorum

  1. Kolanya yıllarca Türk halkının evinde olmazsa olmaz bir ürün olmuştur. Kültürümüz gereği her bayramda şeker yanında verilen hasta ziyaretlerinde ihtiyaç ve hediye olarak verilen kolonya her çeşidiyle vazgeçilmezlerimiz arasında bana sorarsanız ilk sırada Eyüp Sabri Tuncer limon kolonyası bu işin ustası arkasına selin kolonya gelir diyebilirim. Selin kolonya piyasa da uygun fiyat seçeneği ile bir de arkasında Eczacıbaşı desteğiyle hızla birinciliğe oynuyor.

    Cevapla

Yorum yapın