En İyi 9 Dosya Paylaşım Sitesi (Hızlı Dosya Paylaşım Siteleri!)

İş, okul veya kişisel bir projedeki görevlerimizi tamamlamak için bazen internet üzerinden dosya alışverişi yapmamız gerekir. İşim gereği ben de oldukça fazla sayıda dosya paylaşıyorum. E-posta tek bir küçük dosyayı veya birkaç küçük dosyayı iletmek için kullanılabilse bile, büyük dosyaları aktarmak veya aynı anda birçok dosya göndermek için kullanılamaz. Ayrıca, dosyalar üzerinde iş birliği yapmanız gerekiyorsa, bunları e-posta yoluyla göndermek önemli miktarda zaman alır. Bu nedenle, hızlı ve güvenli bir şekilde veri alışverişi yapmam gerektiğinde, dosya paylaşım siteleri benim için en iyi seçenektir.

En İyi 9 Dosya Paylaşım Sitesi

Bu yazıda, 2021 yılında kullanılabilecek en iyi dosya paylaşım web sitelerini sizler için derledim. Bu sitelerin hepsinden memnun kaldığı söyleyebilirim. Hizmetlerin fiyatları ve işlevleri farklılık gösterse de hepsi hızlı ve güvenli dosya paylaşımı sağlamaya büyük öncelik vermektedir. Bu araçlarla büyük dosyalar göndermek, verileri korumak ve başkalarıyla iş birliği yapmak mümkündür. Hem insanlar hem de şirketler için harika bir araç olan bu sitelerin en iyilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Google Drive

Google Drive

Google Drive, herhangi bir dosyayı herhangi biriyle hızlı bir şekilde paylaşmanıza olanak tanıyan en popüler ücretsiz bulut tabanlı dosya paylaşım hizmetidir. Belgeler, elektronik tablolar, PDF’ler, resimler, videolar ve diğer ortamlar dahil olmak üzere her türlü materyali yükleyebilir ve ardından paylaşılan bağlantıyı istenen alıcıya e-posta ile gönderebilirsiniz. Bu çevrimiçi dosya paylaşım hizmeti, kullanıcılara herhangi bir zamanda küçük bir ücret karşılığında genişletilebilen 15 GB ücretsiz depolama alanı sağlar. Google Drive, büyük dosyaları internet üzerinden aktarmak için en popüler ücretsiz dosya paylaşım hizmetlerinden biridir.

Avantajları:

 • Tüm kullanıcılar, yalnızca alıcının e-posta adresini girerek yüklenen materyali herhangi biriyle paylaşabilir ve alıcının e-posta adresine bir erişim bağlantısı gönderebilir.
 • Yüksek çözünürlüklü resimlere ve büyük belgelere sınırsız erişim sağlar.
 • Kullanıcıların dosyaların izinlerini herkese açık veya özel hale getirerek, görünürlüklerini değiştirmelerine ve yönetmelerine olanak tanır.

Ücretli mi: 15 GB’a kadar ücretsiz

Buraya tıklayarak Google Drive ile dosya göndermeye başlayabilirsiniz.

PlusTransfer

PlusTransfer

PlusTransfer, büyük dosyaları internet üzerinden ücretsiz olarak aktarmak için en basit dosya paylaşım uygulamalarından biridir. Dosyaları aktarmak için kaydolmak veya bir kullanıcı hesabı oluşturmak gerekli değildir. Web yükleyiciyi açıp büyük artı düğmesine tıklamaktan, bir dosya seçip e-posta adreslerini girip ardından göndermekten başka yapılması gereken bir şey yoktur.

Avantajları:

 • Herhangi bir program kurmak gerekli değildir.
 • Hizmet tamamen ücretsizdir ve ek ücret ödemeden 5 GB’a kadar veri iletebilirsiniz.
 • Büyük dosyalar, basit ve ilgi çekici bir ara yüz kullanılarak daha kolay paylaşılabilir ve hiçbir teknik uzmanlık gerekmez.

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak hızla dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

SendThisFile

SendThisFile

SendThisFile, herhangi bir kişiye herhangi bir zamanda büyük dosyalar göndermenize ve başkalarından dosyalar almanıza olanak tanır. Kullanımı ücretsizdir. Güvenli bir paylaşım bağlantısı ve bir e-posta eklentisi ile bu web tabanlı platform, büyük dosyaları birçok alıcıya aktarmayı kolaylaştırır. Dosya paylaşımı tamamen ücretsizdir, ancak dosya boyutu 2 GB ile sınırlıdır.

Avantajları:

 • Güvenli çevrimiçi dosya paylaşımı, 128 bit şifreleme kullanılarak mümkün hale getirilmiştir.
 • Bu internet dosya paylaşım hizmetinden yararlanmak için herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur.

Ücretli mi: Hayır

Bu linke tıklayarak SendThisFile web sitesine ulaşabilirsiniz.

Ge.tt

Ge.tt

Ge.tt, bir hesaba kaydolmadan dosya paylaşmak için kullanılan bir basit çevrimiçi dosya paylaşım yöntemidir. Paylaşmak istediğiniz dosyayı bu platforma sürükleyip bırakabilirsiniz. Hatta aynı anda birden fazla dosya yükleyebilirsiniz. Kaydolarak 2GB ücretsiz depolama alanı elde edebilirsiniz. Premium hesabı etkinleştirirseniz, çok daha fazla depolama alanı ve dosya boyutu hakkı elde edersiniz. Ge.tt, büyük dosyaları internet üzerinden aktarmak için en iyi ücretsiz dosya paylaşım sitelerinden biridir.

Avantajları:

 • Yüklenen dosyayı anında Facebook, Twitter, Google+ ve diğerleri gibi sosyal medya ağlarında paylaşma olanağı sağlar.
 • Gizliliğinizi korumak için gönderilen dosyalar 30 gün sonra otomatik olarak kaldırılır.
 • Gerçek zamanlı sayma özelliği, paylaşan kişinin herhangi bir zamanda paylaşılan dosyayı kaç kişinin indirdiğini görmesine olanak tanır.

Ücretli mi: Hem ücretli hem ücretsiz versiyonları bulunur.

Buraya tıklayarak ister ücretli ister ücretsiz olarak dosyalarınızı Ge.tt aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Zippyshare

Zippyshare

Zippyshare, boyutu 500MB’a kadar olan büyük dosyaları herhangi bir ücret ödemeden paylaşmanızı sağlayan ücretsiz bir dosya paylaşım hizmetidir. Dosyaları seçme veya sürükleyip bırakma seçeneğiniz vardır. Dosyanızı yükledikten sonra, e-posta, mesajlaşma, sosyal medya, web siteleri, forumlar veya istediğiniz herhangi bir ortam aracılığıyla bir bağlantı göndererek kolayca dağıtabilirsiniz.

Avantajları:

 • İndirme sınırlaması yoktur ve yazılımın kullanımı tamamen ücretsizdir.
 • Sınırsız depolama alanı sağlar ve kullanıcının herhangi bir yazılımı kaydetmesine veya yüklemesine ihtiyaç duymaz.
 • Genel olarak dosyaların herkesin erişimine açık olmasını istemiyorsanız, dosyaları özel modda yükleme seçeneği sunar.

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak Zippyshare’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

File Dropper

File Dropper

File Dropper, bugün piyasada bulunan en basit ve kullanıcı dostu ücretsiz dosya paylaşım uygulamalarından biridir. Bu çevrimiçi yükleyici, basit bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Bir dosyayı paylaşmak için gereken tek şey dosyayı karşıya yüklemeniz ve ardından paylaş bağlantısına basmanızdır.

Avantajları:

 • Yüklenen dosyayı web sitelerinde ve forumlarda dağıtmak için kullanabileceğiniz bir yerleştirme kodu sağlar.
 • File Dropper’ın premium planı, çok cömert olan 250 GB’a kadar depolama alanı içerir.

Ücretli mi: Hem ücretli hem ücretsiz versiyonları bulunur.

Buraya tıklayarak File Dropper web sitesine gidebilir, dosya paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Mediafire

mediafire

İster resim, film, müzik veya belge aktarıyor olun, MediaFire hayatınızı çok daha kolaylaştırabilir. Çevrimiçi dosya depolama ve paylaşım hizmeti olan Mediafire, 10 GB ücretsiz depolama alanı ve yükleme başına 4 GB dosya yükleme sınırı sunar. Dosyalarınızı yükledikten sonra, bunları e-posta, bağlantı veya herhangi bir sosyal ağ sitesi aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz. 840 milyondan fazla insan, arkadaşları, aileleri ve diğer çevrimiçi toplulukların yanı sıra iş arkadaşları ve müşterileri ile dosya paylaşmak için her ay MediaFire’ı kullanıyor. Bu da onu dosya depolama ve paylaşma için en popüler araçlardan biri haline getiriyor.

Avantajları:

 • Ayrıca Mediafire, hem Android hem de iOS cihazlar için mobil uygulamalar sunarak dosyalarınıza istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişmenizi sağlar.
 • Kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir.

Ücretli mi: Hem ücretli hem ücretsiz versiyonları bulunur.

Mediafire web sitesine gitmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

DropSend

DropSend

DropSend büyük dosyaları 8 GB’a kadar olan dosyalar olarak tanımlar. Bu büyüklüğe kadar olan dosyaları e-posta eki olarak teslim etmekte zorluk çekmeniz durumunda, DropSend dosyaları sunucusuna yüklemenizi ve ardından alıcıya indirme bağlantısı içeren bir e-posta göndermenizi sağlar. DropSend Direct, kullanıcıların tek bir tıklamayla doğrudan masaüstünden çok sayıda dosyayı hızlı ve basit bir şekilde sürükleyip bırakmasına olanak tanır.

Avantajları:

 • DropSend, kendisine gönderilen dosyaları korumak için 256-bit AES Yüksek Düzeyli Şifreleme kullanır.
 • Kesintiye uğramış yüklemeler veya yavaş bir İnternet bağlantısı hakkında endişelenmenize gerek kalmaz çünkü yükleme, bir ağ bağlantısına yeniden bağlanır bağlanmaz devam eder.

Ücretli mi: Hem ücretli hem ücretsiz versiyonları bulunur.

Buraya tıklayarak DropSend’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dropbox

dropbox

Dropbox uzun zamandır dosya paylaşımı ve depolama için fiili standart olmuştur ve öyle kalmaya devam etmektedir. Dosya paylaşım endüstrisindeki bir başka dev olan Dropbox, tüm verilerinizi tek bir yerde depolamak için bulut depolamayı kullanır. Dropbox’ın sezgisel ve basit tasarımı, masaüstü, bulut ve mobil arasında sorunsuz senkronizasyonu ve sunucularının güvenilirliği, kullanıcılar arasında popüler bir seçim olmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte, ücretsiz hesap, yalnızca 2 GB’lık bir depolama kapasitesiyle gelir. Bu, Google Drive’ın veya diğer hizmetlerin sağladığından önemli ölçüde daha azdır.

Avantajları:

 • Tüm verilerinizin senkronize ve kolayca erişilebilir olmasını sağlamak için masaüstü istemcileri ve mobil uygulamalar sağlar.
 • 000’den fazla üçüncü taraf uygulamasıyla entegredir.

Ücretli mi: 2 GB’a kadar ücretsiz.

Buraya tıklayarak Dropbox avantajlarını deneyimleyebilirsiniz.

Günümüz ekosisteminde dosya paylaşımı neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Bu nedenle size önerdiğim bu siteleri kullanmak dosya paylaşımlarınızı kolay ve güvenli bir şekilde yapmanız açısından oldukça önemlidir. Eğer bu yazımı yararlı bulduysanız beğenmeyi, yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 9 Dosya Paylaşım Sitesi (Hızlı Dosya Paylaşım Siteleri!)” üzerine 2 yorum

 1. Tartışmasız Google Drıver insanın ilk aklına gelen oluyor. Tabi diğer uygulamalardsa güzeldi ama hem güvenlik jemde hız açısından google açık ara önde….

  Cevapla
 2. Google zaten efsaneler arasında buraya yandex eklenebilirdi. Onunda hatırı sayılır emeği var bu sektörde. Her ne kadar google karşısında sönük kasa da reklam vermeden dosya indirmenize olanak sağlıyor. Dropbox bir zamanlar kullanmıştım oda fena değil

  Cevapla

Yorum yapın