En İyi Ajan Filmleri

Sürükleyici ajan filmleri sevenler için BuldumZ uzmanları, gerilimin, aksiyonun eksik olmadığı, ters köşelerle dolu en iyi ajan filmlerini seçti! Sizin için Netflix Ajan Filmleri, Amazon Ajan Filmleri ve BluTV Ajan Filmleri listelerinden en iyi filmleri seçtik!

Netflix En İyi Ajan Filmleri

Netflix dizi kütüphanesinde 500’den fazla ajan filmi yer alıyor. BuldumZ kullanıcıları sizin için son zamanlarda en çok beğenilen 5 en iyi Netflix ajan filmini seçti!

The Coldest Game (En Soğuk Oyun) 6,1/10 IMDb

2019 Yılında vizyona giren ‘’En Soğuk Oyun’’ hayatınız boyunca unutamayacağınız özel bir film deneyimi sunuyor. 1962’de Küba Füze Krizinin yaşandığı esnada geçen film, matematik dehası ve satranç uzmanı bir kişinin casusluğa itilmesiyle başlıyor. Film ters köşelerin, gerilimin ve aksiyonun hiç eksik olmadığı sürükleyici ajan filmleri arasında. Polonya yapımı olan filme bayılacaksınız!

The Angel 6,6/10 IMDb

Ülkesi savaşın eşiğinde olan Mısırlı yönetici Eşref Mervan, İsrail tarafıyla temasa geçerek daha önce görülmemiş bir casusluk oyununa adım atar. Kitap uyarlaması olan film kadrosunda Mawvan Kenzari, Hannah Ware gibi isimleri barındırıyor. Savaşın korkunç gerilimini hissettirmeyi başaran film, 1 saat 54 dakika boyunca sürekli en uç sahnelerde geziniyor.

Throw Aways 7,9/10 IMDb

İşin içinde CIA, bilgisayar korsanları ve tehlikeli bir ekip olmasına rağmen komediyi tam ayarında tutturan Throw Always, ajanlı aksiyon ve macera filmi sevenler için müthiş bir heyecan ve unutulmayacak özgün bir tarz sunuyor. CIA yardım etmesi için zorlanan bir bilgisayar korsanının kurduğu aykırı ekip üzerinden işleyen film, son yılların en iyi ajan filmleri arasında.

Wasp Network 5,8/10 IMDb

Gerçek bir öyküden uyarlama olan film, Kübalı casusların 90’lı yıllarda adada terörü engellemek için sürgündeki gruplara sızmasını konu alıyor. Renkli sahnelerin yanında gerginliği ve heyecanı hissettiren filmde, herkes için ağır bedeller sadece bir davranış ötede yer alıyor. Gerçekçi ajan filmlerini sevenler için Wasp Network son yılların en iyisi.

Operation Finale 6,6/10 IMDb

60’lı yıllarda İsrailli casusların, Nazi savaş suçlusu Adolf Eichman’ı yakalamak için yaptıklarını anlatan film, görebileceğiniz en cüretkar operasyonlardan birini bandırıyor. Eichman’ı adalet önüne çıkarmak isteyen İsrailli casuslar için işler tam olarak istedikleri gibi gitmez. Gerçek bir öyküden uyarlanan film, izleyebileceğiniz en sert gerçekçi ajan filmleri arasında. Sosyal bir dramayı da içinde barındıran film kadrosunda Oscar Isaac, Ben Kingsley gibi isimleri barındırıyor.

Amazon Prime En İyi Ajan Filmleri

Dünyanın en büyük dizi – film – belgesel üreticisi ve yayıncılarından biri olan Amazon Prime Video, izleyiciler için 300’den fazla ajan filmi sunuyor. Sizin için en iyi 5 ajan filmini seçtik!

Son Ultimatom 8,0/10 IMDb

Geçmişin izini takip eden Ajan Jason Bourne’nin maceralarını anlatan film, Bourne serisinin 3. Filmi. Eleştirmenlerden tam not alan yapım, hafızasının en ulaşılmaz köşelerinde kim olduğunu öğrenmeye çalışan Ajan Bourne ve büyük bir komployu anlatıyor. Serinin en çok sevilen filmi olan bu özel yapımı siz de çok seveceksiniz!

Eagle Eye (Kartal Göz) 6,6/10 IMDb

Shia Labeouf(Transformers) ve Michelle Monaghan(Görevimiz Tehlike 3), ileri teknoloji kullanan suikast ajanları olarak aktive edilir. Bu sırada karşı tarafında çetin çıkmasıyla adrenalin dolu bir kovalamaca ve şaşırtan ters köşeler ardı ardına gelir. Fakat Kartal Göz dünyanın her yerini ele geçirmeyi başarmıştır. Düşmanın her yerde olduğu bir zamanda siz nereye kaçardınız? Eagle Eye son yılların en iyi yapımları arasında.

Clear And Present Danger (Açık Tehlike) 6,9/10 IMDb

CIA İstibharat Başkanı Amiral James Greer birden hastalanır göreve ise öğrencisi Ryan atanır. İşlerin tam karıştığı zamanda görevi üstlenen Ryan, akıl hacası Amiral James’in öğretilerini tam olarak uygulamakta zorluk çeker. Kolombiyalı bir uyuşturucu karteli ve Amerikalı bir iş adamının cinayeti etrafında gelişen olaylar, uluslararası krize doğru hızla yol alır.

Paycheck (Hesaplaşma) 6,3/10 IMDb

Micheal çok az kişi tarafından bilinen oldukça gizli projelerde görev alır. Fakat aldığı görevlerden sonra hafızası silinmektedir. Son görevinin sonunda ise kendisine hiçbir ödeme almayacağı kabul ettiği söylendiğinde büyük bir şaşkınlığa uğrar. Bunu araştıran Micheal Jennings, kendini unuttuğu bambaşka bir geçmişe doğru götürür. Farklı ajan filmlerini sevenler için Paycheck, izlenebilecek en iyi ajan filmleri arasında.

The Sum Of All Fears (En Büyük Korku) 6,4/10 IMDb

CIA’nın aldığı istihbarat Rus Bilim insanlarının çok daha fazla nükleer silah geliştirdiğine dair bir şüphe yaratır. Bu noktada yıllar sonra tekrar çok yoğun bir şekilde doğu – batı arasında gerilimler ortaya çıkar. Yönetmenliğini Phil Alden’in yaptığı filmde Bridget Moynahan, Ken Jenkins gibi isimler oynuyor. Filmi dublajlı ajan sevenler Amazon Prime Video’dan izleyebilir.

Blutv En İyi Ajan Filmleri

Yerli içerik platformu Blutv, geniş film kütüphanesiyle dünyanın en çok izlenen ajan filmlerini bünyesinde tutuyor. Sizin için en iyi 4 BluTv Ajan filmini seçtik.

Yeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü 5,2/10 IMDb

Başrolnüde Vin Diesel gibi bir ismin yer aldığı fimin yönetmeni D.J Caruso, senaryosu ise John D. Brancato ve Micheal Ferris’e ait. Ajan ve aksiyon filmlerini sevenler için son yılların en sevilen isimlerini toplayan yapım, farklı yapısıyla bildiğimiz ajan filmlerinin tamamen dışında bir yapım. Vin Diesel’in ölümcül alfa savaşçı Xiang ve ekibiyle olan mücadelesini anlatan film, komplonun ve savaşın her an tetikte olduğu bir anda geçiyor.

Inception 8,8/10 IMDb

Tüm sınırları zorlayan ve son yılların en iyi filmleri arasında gösterilen Inception, 2010 yapımı olmasına rağmen 2020’de dahi en iyi casus filmleri arasında gösteriliyor. Zihinle derinlemesine oyunlar oynanan filmde, kurumsal casusluk bambaşka bir hal alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Ellen Page, Leonardo Dicaprio, Tom Hard gibi başarılı isimler var.

 Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) 7,9/10 IMDb

96 Yılında yapıma giren Görevimiz Tehlike, 60’lı yılların sevilen bir filmden uyarlama. CIA ile ciddi benzerlikler gösteren bir oluşumun lideri Ethan Hunt, büyük bir operasyonun ters gitmesi sonrası casusluk ve ihanetle suçlanır. Kendisini aklamak için tek bir şansı vardır. Gerçek köstebeği bulmak.

Ghost Protocol: Mission İmpossible 7,4/10 IMDb

Görevimiz Tehlike serisinin son filmi olan Ghost Protocol, seriden bambaşka bir çizgide hikâye sunuyor. Global bir terör saldırısı sonrası IMF’nin gördüğü zarar, Ethan Hunt ve ekibine yıkılır. Bu noktada kendini aklamaya çalışan ekip için en zor görev başlar.

Sevdiklerinle en iyi ajan filmleri listesini aşağıda yer alan paylaşım butonlarıyla kolayca paylaş! Film keyfini beraber sürdür.
Sen de listeden izlediğin filmler hakkında yorum yapabilir, yeni film önerileri isteyebilirsin!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Ajan Filmleri” üzerine bir yorum

  1. İzlemediğim bir çok film var hepsini teker teker izleyeceğim. Öneriler için çok teşekkür ederim. Bu filmleri arasında izlediğim bir film var ki 10 kere izlesem doymam yine izlerim. Bu filmin adı En Soğuk Oyun harika bir film nerede ne olacağını kestiremediğiniz. Aksiyon dolu bir ajan filmi.

    Cevapla

Yorum yapın