En İyi 8 Akü Markası (Arabanız İçin En İyisi!)

Geçtiğimiz günlerde arabanın aküsünün bitmek üzere olduğunu fark etmiştim. Araba birkaç kez çalışmadı ve takviye yapmak zorunda kaldık. Ustaya götürdüğümde akünün bittiğini ve yenisinin takılması gerektiğini söyledi. Apar topar acele bir karar vermemek için en iyi akü markaları araştırmasına başladım. Uzun süre kullanabileceğim, dayanıklı bir akü için birçok sitede araştırdım. İşi bilen kişilere sordum ve bir karar verdim. Akü bitmeye yaklaştığında ufak sinyaller veriyor. Bu sinyalleri mutlaka değerlendirin. Aksi takdirde yolda kalabilir veya aracınızı hiç çalıştıramayabilirsiniz.

En İyi 8 Akü Markası

Akü alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, eski aküyle benzerlik göstermesidir. Mümkünse üreticinin verdiği akü bilgilerinden faydalanın. Araca uyumlu olmayan aküler daha büyük hasarlara sebep olabilir veya en iyi ihtimalle verim alamazsınız. Markalar, farklı özelliklere göre üretim yapıyor. Doğru markayı bulduğunuzda akü seçmeniz çok daha kolay olacaktır. Aşağıda en iyi akü markaları ve sebeplerini inceleyebilirsiniz.

Varta

Varta

Global pazarda en iyi akü markası Varta seçilmiştir. Üstün bir deneyimle üretilen aküler her araç tipi ve modeline uyum sağlıyor. Özellikle start – stop araçlar için en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Öte yandan geleneksel araçlar, motor, motosiklet, karavan vb. birçok araç için muhteşem çözümler sunuyor.  Standart akülere kıyasla %20 daha fazla enerji tasarrufu ve daha az hava kirliliği sağlamaktadır. Ekstra marş gücü ve yüksek performansı ise en beğenilen özellikleri arasında bulunuyor.

Mutlu Akü

Mutlu Akü

Türkiye’nin en fazla tercih edilen ve sevilen akü markası Mutlu. Geniş bir bayi ağı bulunuyor ve binlerce kişinin ilk tercihi oluyor. 6 milyon kapasiteli akümülatör üretim tesisi ile Türkiye’nin en güçlü firmalarından biri olduğunu söyleyebilirim. Otomobil, hafif ticari araç ve motosikletler için farklı özelliklere sahip akü çeşitleri var. Fiyatları piyasa ortalamasının üstünde ancak parasını hak eden bir kaliteye sahip. Tam kapalı kapak sistemine sahip olan aküleri daha az bakım gerektiriyor. Ayrıca standart akülere oranla daha fazla performans sağlamaktadır. Araçların donanım seviyelerine bağlı olarak SFB teknolojisi kullanılıyor.

İnci Akü

İnci Akü

‘Türkiye’nin en değerli akü markası’ seçilen İnci Akü, geniş bir ürün yelpazesine sahip. Otomobil, hafif ticari araçlar ve ağır vasıtalar için aküleri bulunuyor. Son seri aküler, bakım ihtiyacı olmaması özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Uzun ömürlü enerji sağlayan aküler, yüksek marş gücü için tercih ediliyor. Yeni nesil Start – Stop araçlar için de EFB Max Tigris ürünü piyasaya yeni sürüldü. Yeni olmasına rağmen kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştığını söyleyebilirim. İnci Akü’nün fiyatları ise üst segment akü markalarına benzer. Dizel ve benzinli araçlar için de A sınıfı aküleri bulunuyor.

Bosch

Bosch

Akü için yüksek bir bütçeye sahipseniz Bosch markasını tercih edebilirsiniz. Bosch aküler uzun süre kullanılabilen dayanıklı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Sarsıntı ve darbelere karşı ekstra koruma sağlayan akü, kesintisiz bir elektrik kaynağı sunar. Zorlu iklim koşulları ve yağmur, kar vb. suların akü içine girmesini engellemek için özel tasarım kapağı bulunuyor. Ayrıca diğer akülere oranla daha ufak ve hafif boyutlara sahiptir. Buna rağmen yüksek performans ve marş gücüne sahip olduğunu söyleyebilirim.

Yiğit Akü

Yiğit Akü

Yiğit Akü, yerli ve en başarılı akü markaları arasında bulunuyor. Binek araç, taksi, EFB start-stop, tarım, motosiklet, marin vb. farklı kategorilerde ürün çeşidi var. Her bir akü, kullanılacak araca göre farklı özellikler içeriyor. Örneğin, tarım akülerinde yüksek verim, taksi akülerinde ise performans ön plana çıkmaktadır. Öte yandan her bir akü yüksek marş gücü ve verim arttırıcı özellikleri ile sunuluyor. İleri teknolojiyle üretilen aküler engebeli ve sarsıntılı yollarda bile kusursuz bir elektrik akımı sağlamaktadır. Korozyona ve oksitlenmeye karşı dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre kullanılabilir.

President

President

President akü, uygun fiyatlı ürünleriyle ön plana çıkıyor. Akü için çok fazla bütçe ayırmadıysanız bu markayı tercih edebilirsiniz. Bakım gerektirmeyen özel tasarımı ile sorunsuz bir kullanım sağlıyor. Uluslararası kalite standartları çerçevesinde üretiliyor ve benzinli / dizel araçlar da sürüş verimini arttırıyor. Otomobillerin çekiş gücünü maksimuma çıkartmak için su kaybını engeller ve yüksek oranda şarj alır. İdeal boyutları ile binek ve ticari araçlara uygun akü üretimi yapmaktadır.

Hugel

Hugel

İnci Akü tarafından kurulan Hugel, fiyat / performans aküleri ile dikkat çekiyor. Bulunduğu skalada en alınabilecek en iyi aküler olduğunu söyleyebilirim. CA-CA gümüş ve kalay karışımı plaklar ile üretilen aküler yüksek performans almanızı sağlar. Marş gücünü %15 oranda yükseltir ve zorlu iklim şartlarında konforlu bir araç deneyimine yardımcı olur. Kısa devreyi önlemek için özel tasarlanan polietilen maddeden zarf seperatörler içeriyor. Ayrıca kapağın üstünde bulunan indikatör ile şarj seviyesi hakkında bilgi verir.

Powermaster Modified Sinus İnverter Kuru Akü

Powermaster Modified Sinus İnverter Kuru Akü

Powermaster Modified Sinus İnverter, buzdolabı, matkap, vantilatör vb. eşyaları çalıştırmak için kullanılıyor. Bu konuda alanının en iyi ve uygun fiyatlı akülerini ürettiklerini söyleyebilirim. Akıllı tasarımı ile tüm cihazlarınızı güvenle çalıştırabilirsiniz. Özellikle araç içi ve karavanlarda birçok işinizi kolaylaştıracaktır. (arabaya takmak için uygun değil) Bu akü kısa bir tabirle elektrik kullanmak için üretiliyor. Özellikle uzun yollarda arabanızı zorlamadan elektrikli cihazlarınızı çalıştırabilirsiniz.

Fiyat – performans oranı yüksek markalardan seçtiğim en iyi akü markaları listesini aşağıda yer alan paylaşım butonları üzerinden sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
Siz de aracınızda kullandığınız akü markası hakkında yorum yapabilir, binlerce BuldumZ ziyaretçisine bilgi verebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 8 Akü Markası (Arabanız İçin En İyisi!)” üzerine 5 yorum

 1. Ben bugüne kadar bir çok araç aldım sattım uzun süre kullandığımda oldu hemen sattığımda ama araçta her zaman dikkat ettiğim takılı olan parçalarıdır. Yani eskiyince değişmesi gereken parçalar benim için önemlidir. Yağı, lastiği ve aküsü bu 3 materyal bence çok önemlidir. Her zaman kalitelisini almanız şart ucuza kaçarsanız her zaman zarar edersiniz. Akü dendiğinde akla gelen ilk marka Mutlu akü olduğu için ben her zaman bu markaya güvenir ve kullanırım.

  Cevapla
 2. aracım start stop özellikli bu nedenle ikinci akümü yiğit akü önerdiler. Gayet memnunum eski aküyü getir kampanyasıda vardı. Sonuç olarak hem uygun hemde hesaplı oldu. Aracnız ile uygun özellikte ise başka marka bakmayın.

  Cevapla
 3. Muşta görev yaptığım sıralarda -35 leri çok gördüm.
  Yine o günlerden birinde bir arkadaşım sabah erken saatte beni çağırdı.
  “Arabanı getirirmisin, takviye yapalım” dedi.
  Ben de “Sen aküyü alalı 1 hafta olmadı mı, n’oldu ki” dedim.
  Arkadaşım :”Doğru, 1 hafta önce sıfır MUTLU aldım ama şimdi mutsuzum” dedi.
  Arkadaşın sıfır aldığı MUTLU! akü – 35 de salmıştı.
  Benim 2-3 senelik varta banamisin demiyordu.
  Şimdi ise Energizer kullanıyorum.
  Nedeni ise Energizer ve Varta aynı fabrika çıkışlı.
  Energizer tamamen lthal, Varta ise parçalar ithal montaj yerli.
  Soğuk günkerde mutsuz olmak istiyorsanız diğerlerini alabilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın