En İyi YKS Kitapları

Zamanla değişen sınav ve eğitim sistemine uyum sağlamak zorundayız. Üniversiteye girişin anahtarı niteliğindeki YKS için de sınav sistemine uygun kaynak bulmak oldukça önemli. Piyasada o kadar kaynak çok kaynak önerisi var ki öğrenciye faydadan ziyada kafa karışıklığı yaratacak düzeyde. En iyi YKS kitap tavsiyeleri içeriğinin zengin olması, ÖSYM’nin sınav sistemine uygunluğu, yayınevi gibi temel özellikleri göz önünde bulundurarak bir liste hazırladım. Sizin için araştırdığım bu en iyi YKS kitap listesini inceledikten sonra tercih yapmanız kolaylaşacak ve hedefinize bir adım daha yakınlaşmış hissedeceksiniz!

En İyi 12 YKS Kitabı

YKS sürecinde kaynak kitap arayışı konusunda yardımı olacağını düşündüğüm bir liste hazırladım. Deneyim ve araştırmalarım doğrultusunda seviye, içerik, fiyat gibi birçok özelliği dikkate alarak düzenlediğim listeye beraber göz atalım! İşte en iyi YKS kitap listesi:

Limit Yayınları – TYT Limit El Kitabı

Limit Yayınları – TYT Limit El Kitabı

Limit yayınları sınava hazırlık aşamasında en doğru tercihlerden biri olacaktır. Tüm ders ve konularda gayet başarılı ve ÖSYM sınav sistemine uygun içerikte kaynak üretiyorlar. En iyi YKS kitap listesi için olmazsa olmaz bir kaynak önerim olacak. TYT limit Türkçe El Kitabı! El kitabı olmasından anlayacağınız üzere küçük bir ebatta ve yanınızda rahatça da taşıyabileceğiniz bir kitap. Küçük olmasına rağmen YSK sürecinde gerekli olan ve isteyebileceğiniz tüm bilgileri içine sığdırabilmiş durumda. Hem derslere hem sınava destek için mutlaka almalısınız.

Hız ve Renk Yayınları – Paragraf Hız Soruları

Hız ve Renk Yayınları – Paragraf Hız Soruları

Tüm sınavlar için geniş kaynak seçeneği sunan Hız ve Renk Yayınları’nın mutlaka bir kitabının  önerisini daha önce duymuş olmalısınız. YKS için hazırladıkları kaynakların tamamı sınava uygun olarak hazırlanmış gayet faydalı kitaplar. Benim önerim ise bitirdiğinizde Türkçede sizi gerçekten bir adım öne çıkaracak olan Paragraf Hız Soruları kitabı. Sınava hazırlık sürecinde çözmeniz gereken ilk kitaplardan birisi. Kitabı alıp çözmeye başladığınızda iyi ki almışım diyeceksiniz. Uzun paragrafların bile sizi bunaltmayacak çok sade ve yeterli bir dizgisi olduğu ayrıca belirtmeliyim.

Palme Yayınları – TYT Fen Bilimleri Soru Seti- 3 Kitap

Palme Yayınları – TYT Fen Bilimleri Soru Seti- 3 Kitap

Sınav sürecinde en büyük destekçilerinizden biri olan Palme Yayınları’nın hem konu anlatım hem soru bankası kitapları YKS için en iyi kitap seçenekleri olacaktır. Fen Bilimleri konusunda ise ayrıca çok başarılı olduklarını hala bilmeyenler varsa mutlaka denemeliler. TYT Fen Bilimleri Soru Seti’ni Fizik, Kimya ve Biyoloji dersleri olmak üzere 3 kitaptan oluşuyor. Kaynağı bitirdiğinizde Fen Bilimleri konusunda sınava giden süreçte müthiş ilerleme kaydetmiş olacaksınız. Fen bilimleri alanında kuşkusuz en iyi YKS kitabı olan bu kaynağı bir an önce alarak sınav hazırlıklarına başlayın!

Benim Hocam Yayınları – TYT Türkçe Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları – TYT Türkçe Video Ders Notları

Sınava hazırlık sürecinde bütçenizi zorlamadan verim alabileceğiniz ve konu anlatımı yönünden oldukça doyurucu bir kitap önerisinde bulunacağım. Benim Hocam Yayınları’nın tüm sınavlar için harika kaynak seçenekleri mevcut ama benim en iyi YKS önerim TYT Türkçe Video Ders Notları Kitabı. Türkçe konularını tamamen kavramanızı sağlayacak ve bunu videoyla destekleyecek harika bir kaynak. Fiyatı da piyasadaki diğer kitaplarla karşılaştırıldığında çok daha uygun. Örnek soru çözme ve pratik için mutlaka edinmeniz gereken bir YKS kitabı.

Barış Ayhan Yayınları – Matematik Konu Anlatımlı Fasiküller Serisi Kaf

Barış Ayhan Yayınları - Matematik Konu Anlatımlı Fasiküller Serisi Kaf

YKS hazırlık aşamasının daha ilk başında edinmeniz gereken bir kaynak tavsiyem olacak. Barış Ayhan Yayınları’nın Matematik Konu Anlatımlı Fasiküller Serisi hazırlık sürecinizin en başında başucu kitabınız olmalı. Konular ve sorular çok detaylı ve kolay, orta, zor olarak seviyelendirildiği için sınavın son zamanlarında edinebileceğiniz bir kitap değil. Matematik konusunu tamamen kavramak ve yüksek bir başarı elde etmek istiyorsanız kesinlikle çalışmanız gereken bir kitap. YKS kitaplarının en iyilerinden olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilir ve tavsiye edebilirim.

Karaağaç Yayınları – TYT- AYT Geometri Soru Bankası

Karaağaç Yayınları - TYT- AYT Geometri Soru Bankası

Karaağaç yayınlarının kaynaklarının tamamı sınav yolunda işinize yarayacak ve size yardımcı olacaktır. En iyi YKS kitapları önerisi için de TYT-AYT K Soru Bankası’nı sizinle tanıştırmam gerekiyor. Karaağaç Yayınları’nın soru hazırlama kadrosunu araştırırsanız özellikle Matematik ve Geometri dalında ne kadar ileri düzeyde olduklarını daha iyi anlayacaksınız. Seviyeli bir şekilde kolaydan zora doğru ÖSYM soru türlerine uygun bir çalışma ile gideceğiniz harika bir kaynak. Uzman kadronun hazırladığı bu Geometri kitabı sizi ilk başladığınız seviyenin çok daha ilerisine taşıyacak!

Fen Bilimleri Yayınları –  TYT-AYT Biyoloji Soru Bankası

fen bilimleri yayinları

YKS’ye hazırlık aşamasında ileri düzey bir kitap arayanlar için harika bir önerim var. Fen Bilimleri Yayınları’nın TYT-AYT Biyoloji Soru Bankası. Bildiğiniz üzere sürekli değişen sınav ve müfredat sistemimiz var. Bu yüzden YKS kitapları bazı konularda eksik ya da yetersiz kalabiliyor. Bütün sınav konularına eksiksiz ve müfredata uygun bir şekilde hakim olmak istiyorsanız kesinlikle bu kitabı alıp bir an önce çalışmaya başlamalısınız. Çalışmaya başladıktan sonra eminim ki en iyi YKS kitaplarınızı hep bu yayınevinin kaynaklarından seçeceksiniz!

Yayın Denizi Yayınları – TYT-AYT Tarih Konu Anlatımlı Cep Kitabı

Yayın Denizi Yayınları - TYT-AYT Tarih Konu Anlatımlı Cep Kitabı

Yayın Denizi Yayınları YKS konusunda oldukça geniş seçenek sunuyor ve sınava hazırlık aşamasında bütün kitapları sizi bir adım daha ileriye götürecektir. Benim sizlere önereceğim favori YKS kitabım ise her yere birlikte rahatça gidebileceğiniz özellikle de otobüs vs. toplu taşımada kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacak bir cep kitabı. TYT-AYT Tarih Konu Anlatımlı Cep Kitabı ebat olarak küçük olmasına rağmen gereken tüm konuları içeriyor. Önemli olan konular daha fazla detay verilecek anlatılmış ve sayfa düzeni o kadar iyi hazırlanmış ki dikkatiniz asla dağılmıyor. Tarih dersi için açık ara en önde ve en iyi YKS kitabı!

3D Yayınları – TYT Matematik Soru Bankası

3D Yayınları - TYT Matematik Soru Bankası

İleri seviye bir YKS matematik kitabı önerisinde bulunacağım. 3D Yayınları’nın TYT Matematik Soru Bankası. Aslında kolaydan zora doğru seviyeli bir şekilde ilerleyen soru sıralaması mevcut ama piyasadaki matematik soru bankaları ile kıyaslayınca sorular biraz daha üst seviyede. 3D Yayınları’nın diğer alanlardaki soru bankalarını da deneyen biri olarak kesinlikle öneriyorum. Matematik konusunda yüksek bir başarı hedefiniz varsa kesinlikle doğru tercih. Üstelik kitabın büyük olması gerçekten büyük avantaj çünkü soru çözerken sizi çok rahatlatacak.

Aydın Yayınları – AYT Kimya Ders İşleyis Modülleri 6’lı Set

Aydın Yayınları - AYT Kimya Ders İşleyis Modülleri 6’lı Set

YKS hazırlık aşamasında Kimya branşı için harika bir önerim var. Aydın Yayınları’nın AYT Kimya Ders İşleyiş Modülü en iyi YKS kitapları listemde en üst sırada. Kimya ile ilgili tüm konuları detaylı bir şekilde öğretirken verdiği örnekler ile konuların iyice oturmasını sağlıyor. İçerisinde yer alan testlerle hem soru çözme alışkanlığınız gelişiyor hem de öğrendiklerinizi sınıyorsunuz. Kimya konusunda herkesin elinin altında olması gereken kaynak kitaplardan biri olduğunu düşünüyorum. Gayet kaliteli bir soru havuzuna sahip olan bu kitap ile çalıştığınızda hem konu hem soru pratiğinde büyük ilerleme kaydedeceksiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT-AYT Dil Bilgisi Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT-AYT Dil Bilgisi Soru Bankası

Dil Bilgisi için biraz ileri düzey olarak nitelendirebileceğiniz bir YKS hazırlık kitabı önerisinde bulunacağım. Başlangıç seviyesi için değil ama Dil Bilgisi temeli sağlam olanlar için muazzam bir yarımcı olacak. Konular ve sorular detaylı ve aşırı anlaşılır işlenmiş. Ayrıca testi çözdükten sonra yanlışlarınızı açıklamalı bir şekilde görüyorsunuz. Yaptığınız hataları kavramak için başka bir kitaptan destek almanıza gerek kalmıyor ve bu zaman için güzel bir tasarruf. Ünite sonlarında bulunan testler ile de öğrendiklerinizi sağlam ve kalıcı hale getiriyorsunuz.

Ankara Yayıncılık – TYT Tüm Dersler Soru Bankası

Ankara Yayıncılık – TYT Tüm Dersler Soru Bankası

TYT derslerinin tamamını barındıran bir soru bankası arıyorsanız çok güzel bir kitap tavsiyem olacak. Ankara Yayıncılık’ın TYT Tüm Dersler Soru Bankası kitabı YKS için en iyi seçeneklerden biri. İçerisinde Türkçe, Tarih, Coğrafya, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinin yer aldığı tam 2093 soru var! Sınavdan önce son bir tekrar yaparak sınava eksiksiz bir şekilde girmenizi sağlayacak harika bir soru bankası. Seviyenizi ve eksiklerinizi görmek için son derece mantıklı bir seçim olacaktır.

Sınava hazırlık yapan arkadaşlarınız, sevdikleriniz için bu listeyi aşağıda yer alan paylaşım butonlarından hemen paylaşabilirsiniz! Siz de kullandığınız YKS kitapları hakkında yorum yaparak binlerce öğrenci – öğretmenle fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi YKS Kitapları” üzerine 2 yorum

  1. Barış Ayhan Yayınları en çok memnun kaldığım YKS kitabı olarak başucu kitabım oldu. Burada şunu söylemek isterim ki Tek kitaptan çalışmak iyi değil çalışılacaksa en az 2 kitap en fazla 5 kitaptan çalışmalısınız. Her hocanın kendi kıstasları nerden nasıl soru çıkacağını herkes kendi bilgi birikimine göre ayarlıyor. Ayhan hoca yayınlarının söylemediği bir soruyu Ankara yayıncılık söylemekte o nedenle karışık kaynaklardan çalışmak bence en iyisi tabi bütçenize göre de bir karar verebilirsiniz.

    Cevapla
  2. Fen bilimleri yayınlarının tyt-ayt biyolojisi konu sıralanışı açısından mükemmel. Tyt-ayt konularını kendi başlıkları içerisinde birlikte aldığı için kitabı çözerken hem tyt hem de aytyi halletmiş oluyorsunuz ancak kesinlikle inanılmaz zor bir kitap. Yaklaşık 3 ayda bitirdim fakat baya zorlandım. Video çözümü idare eder ancak yine de bu kitaptan önce 1-2 kaynak bitirmiş olmanız daha iyi olur. Bu arada yine aynı serinin fizik olanını da aldım fakat ondan pek memnun kalmadım. Yine zor baya, fakat bazı zor sorularının ösym sorularıyla yakından uzaktan hiç alakası yok neredeyse

    Cevapla

Yorum yapın