En İyi Bebek Islak Mendili

Bebeklerin cildi son derece hassas ve narindir. Bu nedenle doğrudan bebek cildine temas eden ürünler için daha fazla özen göstermemiz gerekir. Bebek bezi, ıslak mendil, kıyafet vb. ürünler için doğal içeriğe sahip olanları tercih edebilirsiniz. Doğal ıslak mendili kullanmak istiyorsanız bebek pamukları iyi bir alternatiftir. Ancak daha iyi temizlik ve pratik kullanım için bebek ıslak mendilleri harika seçeneklerdir. Ben yaklaşık iki sene önce doğum yaptım ve bu süreçte birçok markayı deneyimledim. Birkaç bebek ıslak mendili markasını ise sürekli olarak kullanıyorum. Bebeğimin cildinde kaşıntı, döküntü, kızarıklık vb. durumlara sebep olmadı.

En İyi 17 Bebek Islak Mendili

Bebek ıslak havlusu seçerken market veya kozmetik dükkanlarında satılan sıradan markaları tercih etmeyin. Bu ıslak mendiller yoğun bir parfüm ve kimyasal madde içeriyor. Bebeklerin hassas cildi için kesinlikle uygun değil. %100 pamuk içeren ıslak mendiller bebeğinizin cildini temizler ve korur. Aynı zamanda büyük ve kokusuz saf su içeren ıslak mendiller bebeğinizde alerjik bir reaksiyonu engelleyecektir. İşte en iyi bebek ıslak mendili tavsiyelerim:

Sleepy Natural Yenidoğan Islak Pamuklu Havlu

Sleepy Natural Yenidoğan Islak Pamuklu Havlu

Yenidoğan için özel tasarlanan Sleepy Islak Havlu kalın, yumuşak ve kokusuz bir kullanım sunuyor. Ben de bebeğim için uzun süre bu ıslak havluyu kullandım ve çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Piyasadaki birçok ıslak mendile kıyasla daha büyük ve yumuşak bir dokuya sahip. Bambu ve pamuk lifleri saf su ile işleniyor ve özenle üretiliyor. Aynı zamanda alkol, parfüm ve paraben içermiyor. Yenidoğan döneminde ve sonraki süreçte güvenle kullanabilirsiniz. En iyi bebek ıslak mendili Sleepy Natural diyebilirim.

Sleepy Doğal Organik Pamuklu Temizlik Havlusu

Sleepy Doğal Organik Pamuklu Temizlik Havlusu

Sleepy’nin en yeni ve en çok sevilen ürünlerinden biri organik temizlik havlusu. Bu ıslak mendil organik temizleyiciler içermektedir. Bebek ve çocuklarınızın el, yüz ve vücut temizliği için kullanabilirsiniz. Okaliptüs, limon, sirke ve kekik içeriyor. Kullanılan her ürünün organiklik sertifikası bulunmaktadır. Hoş bir kokusu var ancak parfüm içermiyor. Koku kaynağı kullanılan doğal bitkilerden geliyor. Özellikle bebeğiniz büyüdüğünde daha etkili bir temizlik için bu ıslak mendili tercih edebilirsiniz.

Sleepy Sensitive Islak Havlu Mendil

Sleepy Sensitive Islak Havlu Mendil

Sleepy kalitesinden vazgeçmek istemeyen ancak uygun fiyatlı ıslak mendil arayanlar için bu ürünü önerebilirim. Hassas ciltler ve bebekler için özel geliştirilen formülü alkol ve paraben içermiyor. Sleepy’nin diğer ıslak mendillerine kıyasla daha küçük bir boyutta olduğunu söylemeliyim. Ancak yumuşak dokusu ve ideal ıslaklığı ile bebeğiniz için iyi bir ıslak mendil tercihi olabilir. Sensitive’nin özel solisyonu ile bebeğinizin cildini nemlendirir.

Uni Baby Sensitive Islak Havlu

unibaby bebek ıslak mendili

Ebeveynlerin en fazla tercih ettiği ürünlerden biri Uni Baby Sensitive Islak Havlu. Yenidoğan dönemi için özel geliştirilen formülüyle milyonlarca kişinin ilk tercihi oluyor. Yumuşak petek dokusu sayesinde özellikle alt temizliği ve vücut için hassas bir kullanım sunmaktadır. Hindistan cevizi yağından elde edilen özel bir formüle sahip. Ayrıca alkol, parfüm, SLS/SLES, boya ve paraben içermeyen formülü sayesinde bebeğiniz için hassas bir temizlik sağlar.

Uni Baby Classic Islak Havlu

Uni Baby Classic Islak Havlu

Bebeğiniz 1 – 2 yaşa geldiğinde kullanabileceğiniz diğer bir ıslak mendil Uni Baby Classic Islak Havlu. İdeal ıslaklık ve yumuşak petek dokusu sayesinde etkili bir temizlik sağlıyor. Bebeğinizin alt ve genel temizliği için kullanabilirsiniz. Uni Baby’nin diğer ürününe göre fiyatının daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Hipoallerjenik bebek ıslak mendili dermatolojik olarak test ediliyor.

Prima Pampers Islak Havlu Aqua Pure

Prima Pampers Islak Havlu Aqua Pure

Prima ailesinin en yeni üyesi Aqua Pure, hassas cilde sahip olan bebekler için özenle geliştirilmiş. Organik pamukla üretilen ıslak mendil %99 su içeriyor. Geriye kalan %1’lik kısım ise dermatolojik olarak test edilen temizleyicilerden oluşmaktadır. Ultra yumuşak dokusu ile bebeğinizin doğduğu andan itibaren kullanabilirsiniz. Ancak fiyatının Sleepy ve Uni Baby’e kıyasla daha yüksek olduğunu söylemeliyim.

Prima Islak Havlu Hassas Ciltler İçin

Prima Islak Havlu Hassas Ciltler İçin

Cildin doğal pH dengesini korumaya sağlayan ıslak havlu yenidoğan döneminden itibaren kullanılabilir. El, yüz ve vücut temizliği için ekstra yumuşak ve kalın bir dokuya sahip olduğunu söyleyebilirim. Dermatolojik olarak test edilen ve onaylanan ıslak mendil sayesinde bebeğinizde pişik, kızarıklık vb. durumların oluşmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda nem korumalı özel kapağı ile ıslak mendiliniz her zaman ilk günkü ıslaklığını ve formunu korur.

Baby Turco Doğadan Islak Bebek Havlusu

Baby Turco Doğadan Islak Bebek Havlusu

Baby Turco ailesinin en yeni ve doğal ıslak mendili olan bu ürün emici bir yapıya sahip. Aynı zamanda kalın dokusu ile hijyenik bir kullanım sağlıyor. Çukurova’dan toplanan pamuklarla üretilen ıslak mendil aradığınız doku ve ıslaklığı size sunacaktır. Paraben, parfüm, SLS / SLES, boya, alkol vb. kimyasal maddelerin kullanılmadığını da söyleyebilirim. Bebeğiniz için organik ıslak mendili arıyorsanız bu ürün iyi bir tercihtir. Aynı zamanda Ege Bölgesi’nden zeytinyağı içeriyor ve pişikle savaşıyor.

Waterwipes Doğal Islak Mendil

Waterwipes Doğal Islak Mendil

Bebeğiniz için doğal ıslak mendil arıyorsanız en iyilerden biri Waterwipes’tir. Ödüllü marka özellikle Avrupa’da fazlasıyla beğeniliyor. Ülkemizde ise fiyatının yüksek olması nedeniyle çok az bir kesim tarafından satın alınmaktadır. %99.9 oranında saf su ve %0.1 greyfurt çekirdeği özütü içeriyor. Hipoallerjenik olması sayesinde alerjik ve hassas ciltli bebekler için de tercih edebilirsiniz. Herhangi bir kimyasal veya toksik madde içermiyor.

Huggies Islak Havlu (Doğal Bakım)

Huggies Islak Havlu (Doğal Bakım)

Doğal lif teknolojisiyle geliştirilen ıslak mendil ideal bir ıslaklık ve büyüklüğe sahip. Pek çok ıslak mendile oranla uzun süre kurumuyor ve bir tanesi ile temizlik sağlanabiliyor. Paraben, alkol, phenoxyethanol içermiyor. Aloevera içeren formülü pişikle doğal olarak mücadele eder ve bebeğinizin cildini korur.

Evy Baby Islak Havlu Soft

Evy Baby Islak Havlu Soft

Bebek ve çocuklarınız için tercih edebileceğiniz diğer bir ıslak mendil Evy Baby Islak Havlu Soft. Papatya özü, aloevera ve Provitamin B5 içeriyor. Öte yandan alkol, paraben vb. maddeleri içermediğini de söyleyebilirim. Yumuşak ve pürüzsüz yüzeyi ile bebeğinizin narin cildini korur ve etkili bir hijyen sağlar. Uygun fiyatlı olmasına rağmen aradığınız doku ve büyüklüğü bu ıslak mendilde bulabilirsiniz.

Mustela Zeytinyağlı Alt Temizleme Islak Mendili

Mustela Zeytinyağlı Alt Temizleme Islak Mendili

Mustela bebek bakım ürünleri konusunda doğal ve kaliteli ürünleriyle ön plana çıkan markalar arasında bulunuyor. Bu ürünü de zeytinyağı ve %99 doğal kökenli içerikler bulundurması nedeniyle en iyilerden biri. Ancak bebek ıslak mendili piyasa ortalamasına göre fiyatı çok yüksek. Bebeğiniz alerjik bir cilde sahipse veya bütçeniz uygunsa bu ürünü tercih edebilirsiniz. Hoş bir koku ve yumuşak bir dokuya sahip olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda birçok ıslak mendile oranla daha emici bir yapısı bulunuyor.

Bebedor Pudra Kokulu Islak Havlu

Bebedor Pudra Kokulu Islak Havlu

Esnek ve kalın yapısı sayesinde annelerin en fazla tercih ettiği ıslak mendiller arasında bulunuyor. Ancak parfüm içermesi nedeniyle yenidoğan döneminden sonra kullanmanızı tavsiye edebilirim. Uygun fiyatlı ve yumuşak bir ıslak mendil arıyorsanız bu ürün iyi bir alternatiftir. Özel bebek pudrası kokusu ile bebeğinizin cildinde hoş bir koku bırakır.

Baby Me Yenidoğan Pamuk Mendil

Baby Me Yenidoğan Pamuk Mendil

Baby Me erkek ve kız bebekler için farklı ıslak mendilleri ile ön plana çıkıyor. Erkekler için mavi kızlar için pembe paketlerle satılmaktadır. Her iki ürün de içerik, kalite, yumuşaklık vb. açısından aynı. Yenidoğan döneminden itibaren kullanabilirsiniz. Hızlı emici yapısı sayesinde alt temizliğinde kolay bir kullanım sağlıyor. Doğal pamuk ve su ile üretilen ıslak mendil bebeğinizin pH dengesiyle uyumludur. Aynı zamanda parfüm, alerjen madde, alkol vb. kimyasalları içermiyor.

Komili Bebe Islak Mendil

Komili Bebe Islak Mendil

Bebeğinizin narin cildi için uygun fiyatlı ve kaliteli bir ıslak mendil arıyorsanız Komili’yi tercih edebilirsiniz. Boyut ve yumuşaklık açısından birçok uygun fiyatlı markaya oranla daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim. pH dengesi cilt ile uyumlu ve derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Aynı zamanda genel temizlik için de bu ıslak mendili kullanabilirsiniz.

Dalin Islak Mendil Havlu

Dalin Islak Mendil Havlu

Hipoalerjenik formül ve yumuşak petek dokusu ile en fazla kullanılan ıslak mendillerden biri Dalin. Kremli ve yenidoğan için farklı seçenekleri de bulunuyor. Ancak bu ıslak mendili yenidoğan döneminden sonra uzun süre kullanabilirsiniz. Hoş kokusu ve ideal ıslaklık seviyesi ile hijyenik bir kullanım sağlamaktadır. Özel solüsyonu sayesinde bebeğinizin cildini tahriş etmez ve pişiğe karşı koruyucu bir bariyer oluşturur.

Molfix İzotonik Sulu Islak Mendil

Molfix İzotonik Sulu Islak Mendil

Molfix İzotonik Sulu Islak Mendil yenidoğan, hassas ciltler ve ferah temizlik olarak üç farklı pakette satılıyor. Her paket izotonik sulu özel formülü ile hijyenik bir kullanım sağlamaktadır. Dermatolojik olarak test edilen bu ıslak mendili yenidoğan döneminde de kullanabilirsiniz. Doğal pamuk içermesi sayesinde yumuşak ve kalın bir dokuya sahip olduğunu söyleyebilirim. Ben, bebeğimin cildini tahriş edeceğini düşünerek daha önce bu ıslak mendili kullanmadım. Pek çok anne bu ıslak mendil sayesinde pişik oluşumunu engellediklerini düşünüyor. Ancak bu görüşün tam tersini savunan anneler de var.

Bebeği olan sevdiklerinizle bu içeriği mutlaka paylaşın! Kolay paylaşım için aşağıda yer alan butonları kullanabilirsiniz.
Siz de bebeğiniz için tercih ettiğiniz ıslak mendil hakkında tecrübelerinizi anlatın, yayınlayalım! Binlerce ebeveyn deneyiminizden faydalansın.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Bebek Islak Mendili” üzerine 2 yorum

  1. Ben hanım ne derse o markayı alırım:) ama ne aldığımı da bilirim bebeklerin cildi hassas olduğu için parapen ve alkol içermeyen ürünleri tercih edeceğimi biliyorum. Vermiş olduğunuz markaların hepsi kaliteli ve benim alacağım kriterlere uyuyor tabi ben hem uygunluk hem de kalite açısından Uni Baby kullanıyoruz.

    Cevapla
  2. Kızımın tenine en iyi giden üni baby oldu. Bir çok markayı denedim. bazı markalar kızıma pişik yaptı yada alerjen durumlar ortaya çıkardı. Uni Baby sıkıntısız kullandığımız markalardan içinde parapen veya zararlı materyalleri yok başka bir ürün aramanıza gerek yok.

    Cevapla

Yorum yapın