En İyi Besin Takviyeleri

Gün geçtikçe doğal tıp ve doğal ürünler gün geçtikçe daha da popüler olmaya başladı ve doktorlar da artık daha ılımlı yaklaşır hale geldi. Özellikle de vücut direncimizin yüksek olması gereken geçirdiğimiz pandemi sürecinde ihtiyacımız olan besinleri almamız çok önemli. Sonuç olarak besin takviyesi almamız gerekiyor. Günlük hayatımızdaki beslenme alışkanlıklarımız dolayısıyla çoğumuz yeterli şekilde mineral ve vitamini alamıyoruz. Besin takviyelerini popüler hale getiren sebeplerden en önemlisi de vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve enerjiyi bizi veriyor olması. Kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilen besin takviyesi seçimlerinizin sağlıklı olması için bir en iyi besin takviyeleri ile ilgili araştırma yaptım.

En İyi 11 Besin Takviyesi

Günlük ihtiyacınız olan mineral ve vitaminleri karşılayacak besin takviyelerinin en iyilerini bir araya getirerek sizlere bir listede sundum. Sağlığınız, konforunuz ve enerjiniz için kullanmanız gereken besin takviyelerinin kendinize uygun olanını listeyi inceledikten sonra kolayca seçebilirsin. Markasına, görevine, içeriğine dikkat ederek hazırladığım ürünleri birbirleri ile de rahatça karşılaştırarak kararını verebilirsin! Besin takviyesi almayı düşünüyorsan en iyi besin takviyesi listemi incelemeden almamanı öneririm.

Sundown Natural – Vitamin C

Sundown Natural – Vitamin C

Besin takviyeleri seçiminde mutlaka tercih etmeniz gerek üst düzey bir marka öneri olarak Sundown Natural’i önerebilirim. Amerika menşeili bu markanın genel olarak fiyatları biraz yüksek ama size en uygun fiyatlı takviyesi olan C Vitaminini önereceğim. Tablet şeklinde olan ve içerisinde 1 gr. C vitamini bulunan bu besin takviyesi ihtiyacınız olan vitamini karşılayarak direncinizi arttırıyor. Kullanmaya başladığınızda vücudunuz direncinin arttığını ve hatta salgınlara karşı daha kuvvetli olup hemen hastalanmadığınızı göreceksiniz. Hiçbir zararı olmayan fazlasını vücudun idrarla attığı sağlıklı bir besin takviyesi!

Desteque – Panax Ginseng Kapsül (30) – Rossmann

Desteque – Panax Ginseng Kapsül (30) – Rossmann

Günlük hayatınızın konforunu bozmamak için kullanmanız gereken sağlıklı besin takviyesinin en ekonomik seçeneklerinden biri Rossmann mağazalarında sizi bekliyor. Desteque markasına ait tüm besin takviyelerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz takviyeyi seçebilirsiniz. Benim önerim Panax Ginseng Kapsül olan besin takviyesi. Düzenli kullanımda etkisini daha iyi anlayacağınız bu kapsül formlu tableti yetişkinler günde 2 kez kullanabiliyor. Piyasadaki içeriği aynı olan diğer multivitaminlere kıyasla çok uygun bir fiyata sahip olması da ayrıca tercih sebebi olmalı!

Solgar – Vitamin B12 100 Mcg Tablet

Solgar – Vitamin B12 100 Mcg Tablet

Takviye besinler konusunda en iyi markalardan biri olan Solgar’ın ürünlerini hala deneyenler varsa harika bir takviyem var. B12 Vitaminini mutlaka denemelisiniz. Tamamen bitkisel olan formülü sayesinde içerisinde şeker, tuz ve nişasta içermiyor. Ayrıca maya, buğday, soya, süt ürünleri ve glüten gibi alerjenleri de içermiyor. Düzenli kullanımda performansına inanamayacağınız bu dil altı tabletlerinde renklendirici, yapay aroma ve koruyu da yok. Herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği yüksek performanslı bir besin takviyesi.

Xpecia – Tablet – Kadın / Erkek

Xpecia – Tablet – Kadın / Erkek

Kadınlar ve erkekler için olmak üzere iki farklı şekilde üretilen Xpecia markasına ait besin takviyesinden bahsetmek istiyorum. Tablet formlu bu besin takviyelerini cinsiyetinize göre seçerek almanız yeterli, hiçbir zararı olmayan ve günlük kullanıma uygun takviyelerdir. Özellikle düzenli kullanmaya başladığınızda saçınızda dökülme problemi varsa kalmadığına, tırnaklarınızın güçlendiğine şaşkınlıkla şahit olacaksınız. Hem yüksek performanslı hem de düşük bütçeli bu gıda takviyesini herkes alabilir. Sağlınızla birlikte bütçeniz de dostu en iyi gıda takviyelerinden biri.

Gaba – B6 Vitamini İlaveli Vejeteryan Kapsül

Gaba – B6 Vitamini İlaveli Vejeteryan Kapsül

Dünyada oldukça popüler ama ülkemizde henüz çok bilinmeyen bir önerim var. Gaba markasına aie besin takviyeleri oldukça performansı yüksek ürünler. B6 vitamin ilaveli vejetaryen kapsülünü sizlere biraz tanıtmak istiyorum. Yaşamınızın daha kaliteli hala gelmesini sağlayacak, strestin etkilerinden sizi uzaklaştırarak rahatlatacak bir vitamin diyebiliriz. Hiçbir hormon dengesine zararı olmayan ayrıca bazı hastalıklara da iyi gelen bir takviye besin. Kronik baş ağrınız varsa eğer kullanmaya başladığınızda ağrınıza iyi geldiğini de göreceksiniz. Bütçenizi aşmıyorsa Gaba markası ile bedeninizi ödüllendirin derim.

Supradyn – Koenzim Q10 Film Kaplı Tablet (30)

Supradyn – Koenzim Q10 Film Kaplı Tablet (30)

Yaşamınızın her anında aktif kalabilmeniz için gıda takviyeleri üreten Supradyn markasını bilmeyen kalmamaıştır ama kullanmayan da kalmamalı bence. Koenzim Q10 film kaplı tabletini şiddetle öneriyorum. İçerisinde B1, B2, B5, B6, B7, B12, C vitaminleri ve Demir, İyot, Kalsiyum, Bakır ile enerji oluşumuna katkıda bulunurken vitaminler sayesinde de yorgunluk hissini ortadan kaldırıyor. Düzenli kullandığınızda hayatınızın eskiye göre ne kadar konforlu olduğunu daha iyi gözlemleyeceksiniz. Besin takviyesi olarak en iyi fiyat performans ürünü diyebilirim!

Ocean – Plus Kapsül Balık Yağı

Ocean – Plus Kapsül Balık Yağı

Besin takviyesi seçerken en dikkat etmeniz gereken içerik Balık yağı olan takviyelerdir. Besin değerlerine bakarak bir kapsülde ne kadar vadettiğine dikkat etmelisiniz. Antioksidan özelliği taşıyan balık yağı aynı zamanda gözlerinize de iyi gelecek. Piyasadaki balık yağlı en iyi besin takviyesi kesinlikle Ocean. Vücudunuzun yağ oranını düşürmeye da yardımcı olan bu takviye özellikle sporcuların en çok tercih ettiği markalardan. Kalp-damar sağlığınıza iyi gelirken zihninizi de berraklaştırıyor. Tüm bunların dışında kaliteli bir uyku için de harika bir yardımcı!

Pharmaton – Vitality Kapsül Takviye Edici Gıda (30)

Pharmaton – Vitality Kapsül Takviye Edici Gıda (30)

En çok tercih edilen besin takviye markalarından olan Pharmaton’un Vitality kapsülünün en iyi takviyelerden biri olduğunu belirtmek istiyorum. Gıda takviyesi kullanmayı düşünüyorsanız sağlığınız ve vücudunuz için en iyi tercih Pharmaton olacaktır. İhtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri karşılan bu kapsül formlu besin takviyesi günlük kullanıma uygundur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirici bir etkiye sahip olduğu için özellikle kış aylarında ve salgınlarda sizi hastalıklara karışı koruyor. İçeriğindeki vitamin ve mineral oranları ile performansına bakılınca fiyatının çok uygun olduğunu göreceksiniz.

Voonka Biotin B7 Vitamini İçeren Takviye Edici Gıda Kapsül

Voonka Biotin B7 Vitamini İçeren Takviye Edici Gıda Kapsül

Voonka takviye besin konusunda çok geniş ürün yelpazesine sahip marka ve takviyelerinin hepsinin performansı oldukça başarılı. Size önereceğim ürünü ise Biotin B7 içeren kapsül formlu takviyesi. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılamaya yardımcı olup sizi zinde hissettirecek bu kapsül günlük kullanım için uygun. Ayrıca saç dökülme problemleri ve sağlıksız tırnaklarınız varsa bunlara da çözüm sağlıyor. Düzenli kullanımda saç dökülmelerinizin durduğunu ve tırnaklarının güçlendiğini bizzat yaşayarak göreceksiniz. Her bütçeye uyabilecek fiyatta takviye besinleri bulunan Voonka ürünleri mutlaka incelemelisiniz.

Nutrinew – Vitamin C Beta Glukan

Nutrinew – Vitamin C Beta Glukan

En işlevsel besin takviyelerinden biri olan Nutrinew markasına ait vitamin c beta glukan’ı kullanmanızı gönül rahatlığıyla önerebilirim. Özellikle c vitamini ihtiyacı olanların muhakkak kullanması gereken bir tablet. Düzenli kullanımda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı direncini arttırıyor. Son zamanlarda en çok dikkat etmemiz gereken şeylerden biri olan salgınlara karşı kalkan görevi gören yüksek performanslı bir gıda takviyesi Ayrıca hücre yenilenmesi ve kolajen oluşumunu da destekliyor. Bu kadar işlevsel bir besin takviyesi olmasına rağmen fiyatı da oldukça uygun!

Easy Fishoil – Omega-3 Jel Tablet – Yetişkin

Easy Fishoil – Omega-3 Jel Tablet – Yetişkin

Alışık olduğunuz besin takviyelerinden farklı olarak jel tablet bir önerim var. Easy Fishoil markasının Omege-3 jel tabletinin yetişkinler için olanı. Çocuklar için olanı da mevcut eğer almak isterseniz onu da inceleyin derim. Şeker ilavesiz ve suyu ihtiyaç duymadan çiğnenerek tüketilmeye uygun formuyla oldukça kolay kullanım sağlıyor. Balık yağının mucizevi etkileri kullandıktan sonra göremeye başlayacağınız bu tableti şiddetle öneriyorum. Vücudunuzun ihtiyacı olan tüm besinleri karşıladığına emin olabilirsiniz.

Kaliteli ve sağlıklı günler geçirmeniz için vücudunuzun ihtiyacına göre seçebileceğiniz en iyi besin takviyeleri tavsiyelerimi listelediğim içeriğimi umarım beğenmişsinizdir. Eklemek istediğiniz bir besin takviyesi varsa yorum yapmayı ihmal etmeyin. Faydalı bulduysanız paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Besin Takviyeleri” üzerine bir yorum

  1. Supradyn – Koenzim Q10 ve Parmaton kullanan biri olarak bu takviyelerin özellikle 40’lı yaşlarda ihtiyaç olduğu aşikar. Fazla abartmadan gerekirse doktor tavsiyesi ile kullanılması taraftarıyım.

    Cevapla

Yorum yapın