En İyi Lojistik Firmaları

Taşımacılık birçok sektör için hayati öneme sahip alanlardan birisidir. Özellikle üretim ve satış süreçlerinde birçok noktada lojistik ihtiyaçlar ortaya çıkar. Bunu gerçekleştirmek için de lojistik hizmet sunan firmalardan yararlanmak lazım. Diyelim ki hızlı teslimat gerektiren, hassas ürünleriniz var ve hava kargo desteği almak istiyorsunuz. Bu konuda yetkin olan bir firma ile anlaşma yapmazsanız, ileride yaşanabilecek en küçük problem bile bütün sürecinizi etkileyecek ve sizlere zarar verecektir. Bunu kimse istemez. Bu sebeple, benim daha önce yaptığım en iyi lojistik firmaları listesini sizlerle de paylaşmak istedim. Sonuçta bilgi paylaştıkça artar.

En İyi 15 Lojistik Firmaları

Sizlerle paylaşacağım en iyi lojistik firmaları listesini, daha önce lojistik konusunda destek verdiğim bir firma için de hazırlamıştım. Ancak orada çok daha fazla firma yer alıyordu ve bunların hepsinden bahsetmeye gerek görmüyorum. Çünkü burada sizlere en iyi 15 lojistik firmalarını sıralamak istedim. Aşağıdaki listede ilgili firmalara dair kısa bilgileri bulacaksınız. Eğer sizlerin de bu firmalar hakkında düşünceleri var ise, bunları bize yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Netlog Lojistik

Netlog Lojistik

İlk kurulduğu yıllarda Özgür Taşımacılık adını kullanan firma, 20 yıl sonra ismini değiştirmiş ve Netlog olmuştur. Firma bu süreçlerde kalitesinden ödün vermemiştir. Türkiye’nin bilinen en büyük lojistik firmalarından birisi olarak dünyanın farklı noktalarına direkt olarak taşımacılık faaliyetleri sağlamaktadır. Kendi bünyelerinde binlerce özel araca sahiplerdir. Özellikle soğuk tedarik zinciri için çok başarılı çözümleri bulunmaktadır. Bu alanda çalışan firmaların ilk tercihlerinden birisidir. En iyi lojistik firması Netlog lojistik diyebilirim.

Web sitesi: https://www.netloglogistics.com/

Arkas Lojistik

Arkas Lojistik

Arkas’ın 400 bin metrekarenin üzerinde büyük bir çalışma sahası bulunmaktadır. Firma kara, deniz, hava ve demir yolu üzerinden birçok farklı noktaya lojistik çözümler sunuyor. Birden fazla ulaşım yolunu kullanarak, müşterilere  özel taşımacılık çözümleri de sunuyorlar. Özellikle BTK hattı olarak isimlendirilen Bakü-Tiflis-Kars demiryolu üzerinde çalışma yapıyorlar. Bu sayede Çin ve Avrupa arasındaki bağlantıyı sağlamaktalar. Bu bölgeler için çalışma yapan firmaların en iyi tercihi Arkas olacaktır.

Web sitesi: http://www.arkaslojistik.com.tr/

Ekol Lojistik

Ekol Lojistik

Sizlerle paylaşmak istediğim bir diğer başarılı firma olan Ekol Lojistik, 1990 yılında kurulmuştur. Avrupa’ya yapılacak olan transferler konusunda çok iyi işler başaran bu firma, 13 farklı ülkede yerleşik merkezlere sahiptir. Bunların dışında acentaları ile 150’den fazla ülkeye ulaşmayı başarmışlardır. Binlerce çalışanı ile en iyi hizmetleri sunmaya gayret gösteren firma özellikle doğaya karşı tutumu ile karbon salınımını azaltma yönünde çalışmalar da yapmaktadır. Kendi özel Ar-Ge merkezlerinde 200 kişi çalışıyor. Sunduğu teknolojik hizmetlerin kapsamını lojistik 4.0 olarak anlatıyor ve bunu her yerde belirtiyorlar.

Web sitesi: https://www.ekol.com/tr/

DSV Hava Deniz Taşımacılığı

DSV

15 yıla yakın bir süredir Türkiye’de lojistik alanında aklınıza gelebilecek bütün desteği sunuyorlar. 80’den fazla ülkede yer alan firma, Türkiye şubesi ve yüzlerce çalışanı ile özellikle havayolu taşımacılığı üzerine daha sık tercih edilir. DSV, dünyanın en büyük ikinci hava kargo şirketi olup, özellikle Panalpina’nın satın alınmasının ardından çok daha başarılı işler yapmaya başlamıştır. 2020 yılında Horoz Lojistik ile yerel taşımacılık alanında yaptıkları kapsamlı anlaşma sayesinde de başarılarının devam edeceği zamanla görülecektir.

Web sitesi: https://www.dsv.com/en/countries/europe/turkey

Bolte Lojistik

Bolte Lojistik

Bolte Lojistik, BDP International’ın Türkiye’deki faaliyetleri kapsamında kurulmuştur. Kurulduğu 2011 yılından itibaren, yıllar içerisinde büyüyerek Türkiye’nin en büyük 10 lojistik firmasından birisi olmayı başarmıştır. Şirketin ülke genelindeki ofis hedefi 15 olup, buna çok yakın durumdadır. Yüzlerce çalışan ile özellikle gemi taşımacılığı alanında ülkenin en iyi firmalarından birisidir. Bu konuda lojistik ihtiyaçlarınız var ise kendileri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Firma özellikle yurtdışı bağlantılı işler için tercih ediliyor olup, genelde yurt içi taşımacılıkta yerli lojistik firmaları ile anlaşmaları kapsamında çalışma yapıyor.

Web sitesi: https://www.bdpinternational.com/

TurKon Line Konteyner Taşımacılık

Turkon Line

Yerli markalarımızdan birisi olan Turkon, 1997 yılında kurulmuştur. Özellikle ABD, İsrail ve İngiltere merkezli konteyner taşımacılığı işleri için tercih edilen başarılı bir firmamızdır. Filosunda bulunan 7 büyük gemisi ile dünyanın birçok noktasına ulaşan firma, özellikle Amerika ve Avrupa’daki limanlar arasında düzenli olarak taşımacılık faaliyetleri gerçekleştiriyor. Konteyner takip sistemleri sayesinde yüklerin ne zaman, nerede olduklarına dair güncel bilgileri almak mümkündür. Birkaç yıl içerisinde Batı Akdeniz’de de aktif olarak rol alacaklarını belirtmeliyim.

Web sitesi: https://turkon.com/

Mars Lojistik

Mars Lojistik

Özellikle Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika taşımacılığı konusu açıldığında akla gelen ilk firmalardan birisi Mars Lojistik olmaktadır. Her ne kadar bütün alanlarda taşımacılık hizmeti sunsalar da karayollarında yaptıkları işler diğerlerinden daha çok öne çıkıyor. 1989 yılında kurulan firma, 1500’ün üzerinde çalışanı ile Türkiye’nin en güçlü markalarındandır. Ayrıca Avrupa’da İntermodal taşımacılığın yükselen yıldızlarından birisi olduğunu da söylemeliyim. Bu taşımacılık modelinin hem süre hem de çevresel pozitif etkileri sayesinde daha sık tercih edilmesi sayesinde Mars Lojistik adını daha sık duyurmaya devam edecektir.

Web sitesi: https://www.marslogistics.com/

Borusan Lojistik

Borusan Lojistik

Özellikle karayolu taşımacılığı alanında sunduğu ETA sistemi ile adından söz ettiriyor. Birçok büyük işletmenin tercih ettiği bu sistem sayesinde çok kısa sürede taşıma işlemlerine dair anlaşmalar yapmanız mümkün oluyor. Bu sistem ile Avrupa’nın en büyük 3. dijital lojistik platformudur. Bunun dışında otomotiv sektörüne özgü çalışmaları ile de bu alandaki en iyi firmalardandır. Ayrıca Gemlik’te bulunan, Borusan Yeşil/Eko limanı ile de deniz taşımacılığı üzerine çalışmaları devam etmektedir. Firmanın yıllık kargo kapasitesi burada 5 milyon ton olarak belirtilebilir.

Web sitesi: https://www.borusanlojistik.com/tr

Omsan Lojistik

Omsan Lojistik

1978 yılında bir Oyak şirketi olarak kurulmuştur. 4 yıl sonrasında uluslararası taşımacılığa resmi olarak geçiş yapmıştır. Bu atılım ile birlikte büyümeye başlayan firma, günümüzde iki binden fazla çalışana sahiptir. Özellikle Avrupa’da bulunan Romanya, Rusya ve Fransa şirketleri ile bütün Avrupa’ya hizmet sunmaya başlamışlardır. Bunun yanında Kazakistan ve Fas üzerinde de yeni şirketler açmış, karayolu taşımacılığını bir üst seviyeye taşımışlardır. Firma ayrıca demiryolu taşımacılığı alanında da öncü durumdadır.

Web sitesi: http://www.omsan.com/

Orkun Uluslararası Nakliyat

Orkun Lojistik

Orkun, 1986 yılında kurulmuş olup yıllar içerisinde ilk özel antrepoyu Türkiye’de açma gibi bir başarıya imza atmıştır. Özellikle kara ve deniz yolu taşımacıklıklarında çok iyi yerdedir. Sunduğu hizmetlerin kalitesi ve müşteri odaklılığı ile Avrupa’nın sayılı lojistik firmalarından birisidir. Teslimatı konusunda sorun istenmeyen tehlikeli maddelerin güvenli nakliyelerinin yapılması konusunda çok iyilerdir. Bu alanda rakiplerinden çok daha başarılı olduklarını söyleyebilirim. Zaten birçok yerde kendilerini referans olarak görmek mümkündür.

Web sitesi: https://www.orkun.com/orkunlojistik/index.php

Horoz Lojistik

Horoz Lojistik

Türkiye’nin en eski lojistik firmalarından birisi olan Horoz Lojistik, 1942 yılında kurulmuştur. İlk yıllarında daha çok tarım kredi hususunda yaptıkları anlaşmalar ile büyümeye başlamış ve bugünlere kadar müşterilerine sundukları kaliteli hizmet ile gelmeyi başarmışlardır. Türkiye’de barkod ile takip adımını ilk atan ve bunu başarıyla uygulayan ilk firmadır. Ülke içi lojistik sektöründe daha çok karayolu üzerinde başarılı olan firma, yurtdışında daha çok hava ve deniz yolu üzerinden kendini tanıtmaktadır. Dünya üzerinde birçok noktada 600’den fazla ofisi bulunan Horoz Lojistik, 800’den fazla çalışana sahiptir.

Web sitesi: https://www.horoz.com.tr/

Barsan Global Lojistik

Barsan Global Lojistik

Barsan Global , özellikle Amerika, Çin ve Rusya üzerinde yapılacak olan taşımacılık işlemleri için akıllara gelen ilk firmadır. Bunların da dahil olduğu toplamda 38 ülkede 70’den fazla merkeze sahipler. Henüz filolarında bulunan araçların çok genç olması da, kalite seviyesini artırıyor. Firmanın yıllar içerisinde çok daha iyi yerlere geleceğini söyleyebilirim. Çünkü İTÜ’de geliştirilen projelere destek olmakla birlikte tedarik zinciri üzerine Ar-Ge çalışmaları yapıyorlar.

Web sitesi: https://www.barsan.com/tr/

Alışan Lojistik

Alışan

1985 yılında kurulmuş olan Alışan Lojistik, ülkenin en büyük lojistik firmalarındandır. Daha çok karayolu taşımacılığı üzerine isim yapmış olsa da diğer alanlarda da çalışmaktadır. Firmanın Türkiye’nin en iyi ilk 500 şirketi arasında olduğunu belirtmem gerekiyor. Ayrıca, Alışan Lojistik ülkemizde likit taşımacılığı konusunda en iyi tecrübeye sahip firmalardan diyebilirim. Bu firma, Türkiye’nin ilk tanker yıkama tesisinin de sahibidir. Firmanın bağlı olduğu grup, kendi özel sigorta kuruluşuna da sahiptir.

Web sitesi: http://www.alisanlojistik.com/

Reysaş Taşımacılık

Reysaş Lojistik

Reysaş taşımacılık firması 1989 yılında kurulmuştur. Firma, yıllar içerisinde özellikle gıda lojistiği alanında başarılı işlere imza atmıştır. Özellikle anahtar teslim tedarik zinciri olarak adlandırılan süreçleri çok iyi yönetmeyi başarmışlar ve sektörü de bu konuda geliştirmişlerdir. Ülkemizde demiryolları alanında en iyileri sıralarken TCDD’nin ardından kendilerinden söz etmek pek de yanlış olmaz. Firma çevreye olan duyarlılığı ve geri dönüşüm konusunda net tavırlarını bütün iş süreçlerine dahil etmeyi başarmıştır. Gıda alanında lojistik desteği arıyorsanız, kendilerini seçmek bu anlamda sizlere çok yarar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Web sitesi: http://www.reysas.com/

Gökbora

Gökbora

Gökbora, 1983 yılında kurulmuştur. Gökbora’nın güncel olarak 1300’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Firma, yer aldığı ülkelerde özellikle parsiyel ve komple karayolu taşımacılığı alanında çok iyi bir yerdedir. Özellikle proje bazlı yapılan özel taşıma işlemleri sayesinde kendini sıkça duyurmayı başarmıştır. Bu sebeple çok özel taşımacılık sorunlarınız var ise Gökbora’nın bunları sizler için çözmesi olasıdır. Kendileri ile iletişime geçerek, katma değerli hizmetler hususunda da bilgi alabilirsiniz.

Web sitesi: https://www.gokbora.com/

Burada yer alan en iyi lojistik firmaları hakkında yorumlarınız var ise bizlere bunları alttaki yorum bölümünden iletebilirsiniz. En kısa sürede bunları yayınlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca yine buradaki içeriği beğendiyseniz, sosyal medya üzerinden paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yine altta yer alan sosyal medya butonlarını kullanmak olacak.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Lojistik Firmaları” üzerine 3 yorum

  1. Bugüne kadar çalıştığım tüm firmalarda bir lojistik firması ile çalışmışızdır. Soğuk zincir denince akla ilk gelen firma Gökbora olur. Kıyafet ve kuru madde taşımacılığında Ekol firması Reysaş firması da gıda alanında ve alkollü içecek taşımacılığında önemli bir yere sahip.

    Cevapla
  2. Ben biraz açık konuşacam bu firmaların alayı parayı verene kadar yağlar ballar hallederiz der bir yere nakliyatın olur çağırırsın. Zamları gösterir maliyetleri gösterir her hafta fiyatlarda oynama yapar. Tamam zarar etmesin kimsenin hakkı kimsede kalmasın ama bazende paramızla rezil olduğumuz oluyor.

    Cevapla

Yorum yapın