En İyi 12 Bulgur Markası! (En Kaliteli & Doğal Bulgur Markaları!)

Türk mutfağının en önemli yemeklerinden biri hiç şüphesiz bulgur pilavıdır. Ana yemeklerin yanında tüketildiği gibi salata ve ayranla da tüketilebiliyor. Uygun fiyatlı olması ve besleyici değerinin yüksek olmasıysa bulgurun en önemli avantajlarından biri. Dolmalarda, köftelerde kullanılan ince bulgur haricinde diyetlerin vazgeçilmezi siyez bulgur da lezzetiyle ön plana çıkıyor. En iyi bulgur markası olarak bilinen firmalar ise doğal ve katkısız ürünlerine ek olarak uygun fiyat sunmayı da başarıyor.

Ben, birkaç sene öncesine kadar pirinç pilavını, bulgur pilavına tercih ederdim. Ancak genç yaşta insülin direncimin yüksek olduğunu öğrenince bulgur pilavını daha çok tüketmeye başladım ve şu an favorilerim arasında. Gelin, en lezzetli tarifleri hazırlamanızı sağlayacak bulgur markalarına göz atalım!

En İyi 12 Bulgur Markası

Buğdayın Türkiye’de neredeyse her bölgede yetişmesi sayesinde bulgur da uzun yıllardır uygun fiyat sunuyor. Hatta en uygun fiyatlı tahıllardan biri olduğunu da söylemek mümkün. Bulgur satın alırken çok sarı ve çok parlak ürünlerden kaçınmanızı öneririm. Bu ürünlerin çoğunda yoğun kimyasal renklendirici kullanılıyor. İşte tercih edebileceğiniz en iyi bulgur markaları!

Duru Bulgur

80 yılı aşkın süredir üretim yapan Duru, taş değirmen lezzetiyle en iyi bulgur markası olmayı başarıyor. Duru, 15 farklı bulgur çeşidiyle de rakiplerinin bir hayli ötesinde. Tel şehriyeli bulgur, esmer bulgur, pilavlık bulgur, kepekli bulgur vb. birçok seçeneğe sahip. En önemlisiyse geleneksel üretim metodu sayesinde oldukça lezzetli yemekler yapmanızı sağlayacaktır. Ben, pilavlar için Duru markasını kullanıyorum ve tam kıvamında pişiyor. Bu sayede lapa olma veya diri kalması gibi sorunları yaşamıyorum.

Duru web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

Torku

En büyük ve en iyi bulgur üreticilerinden biri de Torku. Konya / Çatalhöyük’ten toplanan buğdaylar işleniyor ve sofralarımıza geliyor. Pilavlık, tane pilavlık, ince pilavlık bulgur ve köftelik bulgur gibi çeşitleri var. Özellikle tane pilavlık bulguru denemenizi öneririm, pilavlara ayrı bir lezzet katıyor. Ayrıca Torku’nun bulgurdan ürettiği cipsleri de var. Cipsten vazgeçemiyorsanız sağlıklı bir atıştırmalık olması adına bu cipsleri de tercih edebilirsiniz.

Torku web sitesini keşfetmek ister misin? Hemen tıkla!

Yayla

100’ü aşkın ülkeye ihraç edilen Yayla ürünleri, yüksek kalite standartları ve lezzetiyle en iyi bulgur markası listesinde önemli bir yer ediniyor. Klasik bulgur çeşitlerinin haricinde esmer bulgur gibi seçenekler de var. Ayrıca yemeye hazır olarak üretilen bulgur pilavlarını da incelemenizi öneririm. Bu sayede sebzeli bulgur, chialı bulgur, biberli bulgur, siyez bulguru ve nohutlu bulgur seçenekleriyle sağlıklı bir öğün geçirebilirsiniz. Bu ürünler herhangi bir zararlı madde ve kimyasal içermiyor.

Yayla ürünlerine göz atmak için buraya tıklayın!

Reis

40 yılı aşkın süredir üretim yapan Reis, uzun yıllardır en iyi bulgur markaları arasındaki yerini koruyor. %100 yerli tohum kullanması sayesinde daha doğal ürünlere sahip. Bununla birlikte uygun fiyatlı bulgur arayışında olanlar için de iyi bir tercih olacaktır. Kepekli bulgur, siyez bulguru, esmer bulgur, köftelik bulgur ve köy tipi iri bulgur gibi çeşitlere sahip. Ayrıca Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde üretilen sert durum buğdaylarının kullanıldığını da söylemeliyim.

Reis bulgurlarını yakından incelemek için tıklayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri

Çiftçilerle ekim planı yapan ve yapılan sözleşme sonucunda elde edilen ürünleri satan Tarım Kredi Birlik, uygun fiyatlı bulgur çeşitleriyle ön plana çıkıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri geniş ürün çeşidi ve yerel lezzetleriyle en iyi bulgur markaları arasındadır. Site üzerinden 1 kg ile 10 kg arasında değişen paketlemelerle lezzetli, sağlıklı ve uygun fiyatlı bulgurları kolayca satın alabilirsiniz. Özellikle pilavlık bulgurun deneyenlerden tam puan aldığını da söylemeliyim.

Tarım Kredi Birlik sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın!

OTS Organik

Son yıllarda birçok ürün katkı maddesi ve kimyasal maddeler eşliğinde hazırlanıyor. Dolayısıyla organik ve doğal ürünlere ulaşmak oldukça zor. OTS Organik ise doğal ve organik ürünlerini geniş dağıtım ağıyla buluşturarak en iyi bulgur markaları listesinde yer alıyor. Organik ve doğal sertifikalarına sahip olan OTS, pilavlık ve köftelik bulgur haricinde siyez bulgurunu da geleneksel yöntemlerle üretmektedir.

OTS Organik web sitesini ziyaret etmek ister misin? Hemen tıkla!

İpek Bulgur

Mardin’de üretim yapan İpek, en iyi bulgur markası arayışında olanlar için en iyi seçeneklerden biridir. Ben, son zamanlarda özellikle içli köfte gibi yemeklerde İpek’in Sefer Kitel bulgurunu kullanıyorum ve son derece memnun olduğumu söylemeliyim. Elimdeki diğer marka bulgur bitince pilavlık bulgurunu da alacağım. İpek Bulgur iri pilavlık bulgur, tel şehriyeli bulgur, ince pilavlık bulgur gibi ürünlerinde sadece Mardin’de üretilen sert durum buğdayını kullanıyor. Ayrıca sadece bulgur alanında üretim yapması da en büyük avantajlarından biri.

İpek Bulgur ürünlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Beyorganik

Organik ve doğal ürünleri seviyor musunuz? Eğer, cevabınız evetse Beyorganik’i mutlaka duymuş olmalısınız. Beyorganik, doğal ve organik üretimi sayesinde en iyi bulgur markası alternatifleri arasında önemli bir yer ediniyor. Köy tipi bulgur, siyez bulgur, pilavlık bulgur vb. seçeneklerinin tamamı organik sertifikalı. Benim de en sevdiğim markalardan biri ancak organik olması sebebiyle fiyatları yüksek. Yine de özellikle bebek ve çocuklar için tercih edilebilir.

Beyorganik web sitesini keşfetmek için hemen tıkla!

Arbel

2007 yılında Kanadalı şirket tarafından satın alınan Arbel, günümüzde bakliyatlarını 85’i aşkın ülkeye ihraç ediyor. Özellikle uygun fiyatı sayesinde Arbel, en iyi bulgur markaları seçenekleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte birçok kişi Arbel bulgurlarını beğenirken birçok kişi de olumsuz yorumlar yapıyor. Benim yakın bir arkadaşım Arbel’in neredeyse tüm ürünlerini kullanıyor ve oraya gittiğimde pilavını ve dolmalarını çok beğeniyorum.

Arbel sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın!

Tat Bakliyat

Piyasanın öncü markalarından biri olan Tat Bakliyat, kırk yılı aşan deneyimiyle mutfaklardaki yerini alıyor. Tat Bakliyat, dünyanın farklı bölgelerine ihracat yapmaktadır. Bulgur çeşitleri arasında esmer pilavlık, çiğköftelik, pilavlık vb. seçenekler var. Geleneksel yöntemlere bağlı kalan Tat Bakliyat, üstün lezzetini bu sayede yakalamayı başarıyor. Yüksek besin değeri ve iyi fiyat için diğer Tat Bakliyat ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

Tat Bakliyat web sitesine göz atmak için hemen tıklayın!

Vitaly Gurme

Katkısız, organik ve doğal ürünleri araştırıyorsanız Vitaly Gurme en iyi tercihlerden biri olacaktır. Doğal ve en iyi bulgur markası seçeneklerinden olan Vitaly Gurme, geniş ürün seçeneğiyle herkese hitap etmeyi başarıyor. Özellikle bebek ve çocuklar için de ürünleri mevcut. Paketleme sırasında kimyasal ve zararlı maddeler kullanılmıyor. Ayrıca tüm ürünler doğal özelliğini taşımaktadır. En önemli dezavantajlarından biriyse pahalı bir marka olması.

Vitaly Gurme ürünlerini yakından incelemek için buraya tıklayın!

Baktat

Türkiye’de ve Avrupa’da beşer fabrikayla üretime devam eden Baktat, sert durum buğdayından elde ettiği lezzetli bulgurlarıyla ön plana çıkıyor. Ayrıca Almanya’da Suntat ismini kullanmaktadır. Bununla birlikte son yıllarda marketlerde bulmanın oldukça zor olduğunu da söylemeliyim. Baktat, ile köftelik ince bulgurdan esmer bulgura kadar birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. En iyi bulgur markası seçenekleri arasında kendine özgü lezzetiyle rakiplerinden ayrılıyor.

Baktat bulgurları Hepsiburada’dan incelemek için tıklayın!

 

En iyi bulgur markası içeriğini aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz! Ayrıca içerikle ilgili görüş ve yorumlarınızı mutlaka bizimle paylaşın!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın